Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MHOE 27. 5. 2020 16:33

@BabetakCZE
Díky moc za foto a dosavadní postřehy k Aeon 2 Open. Jsem rád za každý případ, kdy se někdo rozhodne jít za hranice toho, co lze snadno sehnat u nás - zvlášt ve vyšších cenových kategoriích. Diverzita je pro komunitu důležitá.

Nelze si nevšimnout kompaktnosti a celkového důrazu Aeonů na ergonomii. Směrem do highendu toto slovo u audiofilů sice relativně ztrácí na důležitosti, poměrně často však nemám toleranci pro velká "nemotorná" sluchátka a snesu v tu chvíli na hlavě jen PMx2ky. Zkrátka sluchátka relativně úzká, kompaktní a velmi dobře přiléhající k hlavě, neboť je s nimi člověk obecně pohyblivější a - což je pro mě podstatné - umožňují snáze ležet na zádech/břichu/boku. (Se sluchátky na hlavě mám tendenci čas od času i usnout, na což jsou Audio Zenith skvělé a Aeony by jistě byly též! :-)) )
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 27. 5. 2020 16:37

Jinak mě zaujalo, že můj kus vyrobený 15.4. 2020 má sériové číslo teprve 264.
Zřejmě Dana taky ovlivnila situace s COVID.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 27. 5. 2020 17:13

MHOE: Mimochodem jak jsou na tom ZMF Auteur v oblasti ergonomie? Podle fotek působí docela těžkopádně.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 27. 5. 2020 18:32

Váhově záleží na druhu dřeva a materiálu některých kovových částí. Auteur se pohybují od cca 475g (default konfigurace) až přes 600g (některé limitované konfigurace). Vysoká váha z mé zkušenosti do ergonomie vždy negativně promluví, byť se to lidé občas snaží obkecat "perfektní distribucí váhy" apod. (Dejte si na hlavu něco typu Sony MDR-MA900 a hned pochopíte, jak to myslím.)

Rozdíl může také udělat aplikace Pilot Pad v rámci hlavového mostu. Toto je pouze optional a asi bych doporučil ke zvážení u těžkých custom konfigurací sluchátek.

Pokud bych to však shrnul: Sluchátka jsou těžší a tímpádem je člověk na hlavě cítí, při správném vytvarování hlavového mostu však dobře hlavu obejmou a k únavě/bolesti z horního či bočního tlaku u mě nikdy nedochází. Náušníky jsou hluboké a z pravé kůže, úrovně komfortu vysoce kvalitního (jemného) veluru však nedosahují - což je asi má hlavní výtka vůči nim. Eikon perforated náušníky (má preference) mají zároveň o trochu užší vnitřní výduť, což by mohlo vadit lidem s velkými boltci. Rozměrově jsou Auteur veliká, vypouklá a ne zcela "držící tvar" (lehce se jakoby rozjíždí do stran), takže vlastně asi pravý opak něčeho typu Aeon 2 Open. Na hlavě drží slušně, avšak nesedí vyloženě "jako přibitá". Podobně jako u Audeze mají zvláštní systém prodlužování/zkracování hlavového mostu, ale pokud jej člověk nenastavuje často, dá se s tím v pohodě žít.

Zkrátka pro mě dlouhodobě v pohodě snesitelná, přesto z pohledu ergonomie nepatřící mezi top toho, co se dá ve sluchátkovém světě najít. :-)
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 27. 5. 2020 18:46

Váha *je* problém. Když jsem měl vedle sebe Audeze LCD-X (s kabelem tak 3/4 kila) a ADX5000 (270 gramů), postupně jsem i kvůli váze nasazoval na hlavu Audeze méně a méně. ADX5000 jsem schopen mít na hlavě třeba celý pracovní den (i když poslední dobou mnohem raději poslouchám repro, co jsem si pořídil i do pracovny jeden zajímavý high-end místo Klipsche), u LCD-X mě poslech tam po hodině přestal bavit, a nebylo to asi kvůli jejich přednesu, ale prostě pocit "skoro kila na hlavě" nebyl moc příjemný, plus v létě se potí uši :) S ADX5000 ne.

Opět, jsou to ale věci, které asi nejvíce vadí, když má člověk porovnání. Mít doma jen LCD-X, možná to bude jinak...
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 27. 5. 2020 21:21

Já LCD2C taky prodal kvůli váze, byť jsem je měl jako jediná sluchátka, a to vážily "pouhých" 550g ...

@BabetakCZE – rozkolísanost kurzu koruny vůči euru, asi celkem bolí, při nákupu takto drahé věci ze zahraničí :-D . Před 2 měsíci staly o 2500,- méně ...
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 27. 5. 2020 21:29

Ano, ale před 2 měsíci je Thomann vůbec neměl v nabídce.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 27. 5. 2020 22:22

Měli, tehdy mě ještě přijemně překvapilo, že u nich nebyly tak předražené jako jejích předchůdci ...
Přílohy
A2Oth.PNG
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 28. 5. 2020 05:57

MHOE: Díky za vyčerpávající odpověď. :-)
Radek.Hulan: Je fakt, že v minulosti mi ta větší váha LCD X/4/4z prakticky nevadila, ale dnes už je snáším podstatně hůř. Na komfort si člověk zvykne velmi rychle. Empyreany sice nejsou tak krásně lehké jako ADX5000, ale přesto se jedná o dramatický rozdíl ve srovnání s Audeze.
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 29. 5. 2020 10:51

mojo_er4xr.jpg
mojo, er4-xr, lavri kabel
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 3. 6. 2020 16:24

Aktuální sestava:
IMG_20200603_172051.jpg
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 3. 6. 2020 17:39

Gratulace! :-)
Tak jaké jsou první dojmy? A hlavně srovnání s předchozím DACem?
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 3. 6. 2020 17:45

Zatím vstřebávám :-) .
Oproti Modi 3 je zvuk prakticky ve všem lepší, což by vzhledem k ceně být měl.
První dojmy:
Zvuk je oproti Modi 3 přirozenější, výrazně detailnější, s výrazně lepším prostorem a vzduchem a přitom je méně agresivní než Modi.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 3. 6. 2020 17:59

A jaký používáš USB kabel?
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 3. 6. 2020 18:05

Ten, co jsem našel doma.
Audioquest Pearl :D .
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků