Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zino333 3. 2. 2020 13:03

Ešte by som dodal. Práve vďaka streamovacím službám som dnes našiel kopec nových interpetov a albumov, na ktoré by som bez toho asi nikdy nenarazil a to je asi najväčšia devíza popri pohodlí, ktoré poskytujú. Vrátiť sa k CD by pre mňa bolo ako začať používať fax. Nevidím jediné pozitívum, ktoré by to mohlo priniesť.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 3. 2. 2020 13:18

S tymto suhlasim...vdaka playlistom na spotify som objavil kopec interpretov alebo kapiel o ktorych som ani nevedel ze existuju a ze robia dobru hudbu. Napr Fleetwood Mac. Som mladsi rocnik, takze ma nemala ich hudba kedy zasiahnut. Ked som ich objavil, tak uz nebol problem si od nich zadovazit nejake to CD. A kedze mam len spotify, tak CD je stale kvalitativne x-krat lepsie :) btw...ale to sme uz kusok off-topic :)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zarkow 3. 2. 2020 13:49

Výhody online streamů jsou super, o tom žádná. Bez internetu bych interprety neobjevil a ani neměl CD. Ale pořád mi přijde jednodušší odladit CD než PC a pod. Nejsem žádný staromilec a ve 40ti se pořád považuji za mladého, nicméně jiný pocit mám při vkládání CD do mechaniky, které jsem třeba získal na Ebay a úplně jiný z Foobaru. Fotka na papíře je taky o něčem jiném než hledět do monitoru. Uznávám, že to ale nazvat objektivní výhodou nelze :-)
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 3. 2. 2020 13:56

Suhlas..ist do suflika s CD...vybrat si to na ktore ma clovek prave chut...vlozit ho do mechaniky a len pocuvat. Taky druh relaxu. Spotify pouzivam skor ako podmaz ked nieco robim a nepocuvam prilis sustredene. Navyse hrabat sa v obchode s CD matiez svoje caro a CD clovek moze dostat ako pekny darcek :)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 3. 2. 2020 14:31

A ja bych jeste dodal za sebe, jako cédéčkáře, ze na dalsi pausalni platbu, pokud bych se tak rozhodl, bych musel mit i pres nevelkou cenu sluzeb, dobry duvod. A ten nemam z jednoducheho hlediska a tim je cas. Vlastne bych platil za neco, k cemu bych se dostal jen svatecne. Obcasny vikend, poslech nekolikrat do mesice. Zkratka je pro mne poslech svatecni zalezitostí, o to vice radost zpusobujici. Kdyz je nepreberne mnozstvi moznosti poslechu toho, ci oného, vznika podle mne urcita rezistence, nemel bych ten pocit neceho vysadniho, exkluzivniho. Ale musim uznat, ze kazda generace ma to sve. Je tu spousta lidi, kteri sluchatka z uší prakticky nesundaji a navykli na spoustu nove a nove hudby den co den. Na natipovani noveho alba mi staci spotify free a nakup noveho média, se vzhledem k mym preferencim, uskutecni uz jen parkrat za rok. Vetsinu toho kvalitniho, co stoji za to, uz vlastnim.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 3. 2. 2020 21:52

Hezký, podobně to mám taky já. Novou hudbu vyhledám na Spotify, ale pak jsi rád koupím CD. Mám z teho lepší pocit, nevím... :-D

-- 3. 2. 2020 22:00 --

Takže prosím o hlasování
Audiolab 6000CDT nebo Allo USBridge?

Já dávám 70% USBridge prozatím
Mám milión flac souboru a zařízení je fyzicky menší, plus mám dobrý usb kábel. K audiolabu bych musel dokupovat ještě taky ten. Díky
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 3. 2. 2020 23:47

zarkow: co chceš odladit na PC? Zapojíš externí DAC, pokud máš linux, nebo MacOS hraješ, pokud maš Windows, nainstaluješ ještě nějaký Asio driver a hraješ.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 4. 2. 2020 00:37

No a to je chyba, celý pc jako přehrávač hudby :-P
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 4. 2. 2020 00:51

Nepoznám rozdíl, když připojím Mojo k CD Yamaha digi coaxem, či optikou a nebo přes USB k iMacu. Teda u něčeho poznám, když si pustím flac s vyšším datovým tokem než 16/44,1. Pravda, pokud pauznu přehrávání, mám pocit, že sem tam něco na pozadí zaslechnu, ale to i u té Yamahy.
O nějakém zařízení postaveném na Raspberry apod. jsem uvažoval, ale nějak není potřeba. Z počítače to stačí. Ten Allo má SD kartu se systémem? Trpí to neduhy Maliny, nebo se to dá normálně vypnout a zapnout bez toho, aby se muselo přerušit napájení?
Jde to i třeba připojit k PC, aby to nějak "vypralo" případné ruchy v USB? Předpokládám ovládání z mobilu, nebo počítače?
Dík za info!
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 4. 2. 2020 01:55

Hej Chord převodníky jsou víc imunní na příchozí signál, to je pravda. Ten můj ale asi není, nebo taky jiné co jsem měl benefitovaly hezky s lepším streamerem.
Allo má SD kartu se systémem dle vlastního výběru, já někdy používal Volumio, ale četl jsem teď, že moode audio hraje líp. Ano, ovládáš to na pc nebo mobilu a přehráváš přímo z něj, nejde připojit k pc.
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 4. 2. 2020 02:04

Takže Tidal, nebo hudba z NAS, streamování z PC do něj přes síť?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 4. 2. 2020 02:11

Jooo to všechno jde, ale nejlepší je nahrát to přímo na flashku a připojit. Já tam rozdíl prostě slyším, lepší než stream z nas nebo Tidalu.
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 4. 2. 2020 02:24

Já jsem postavil na bázi Maliny "bezdrátový reproduktor" - Raspberry B3+ s Volumiem, karta JustBoom, wifi modul a k tomu připojené repro Creative T10 pro ozvučení kuchyně. Takže asi něco velice podobného, byť s lepším zvukem a o něco vyšší cenou. Zvuk do toho lze poslat jak jsem psal, nejvíc tam ale streamuju z počítače.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 4. 2. 2020 02:37

Joo tak to znáš. Allo USBridge je prostě jen transport k dacu, ale hodně dobrý :-D
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zarkow 4. 2. 2020 07:05

Marťas: odladění PC jsem myslel obecně celkově, HW aby byl tichý, eliminace rušení, SW různé playery můžou hrát odlišně a pod.
zarkow
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků