Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Hylebus 20. 5. 2020 17:01

V běžných PC, kde jsou homogenní jádra je to IMO korektní, protože je úplně fuk, jestli je to jádro 1, jádro 2 nebo jádro 8, protože jsou to identická jádra. Když má člověk 64 jader (dnes už lehce dosažitelná věc i pro smrtelníka), tak prostě kouknu na 800% CPU a vidím, že mi něco vytěžuje +-8 jader a nemusím počítat, kolik je 12.5% CPU. Linux takhle počítá CPU zatížení snad odjakživa. Jiná věc je to v případě NUMA, ale to není běžný případ a obzvláště ne na Windows... :)
Loxjie A30 -> Kanto YU Passive 5.25"
Yulong Audio Sabre DA8 -> Monolith by Monoprice THX AAA -> Sennheiser HD660S
Onkyo TX-8130 -> VMA-II S
Hylebus
Junior

Odeslat příspěvekod razerfan 20. 5. 2020 17:10

pavel1756 píše:Rozdíly v kvalitě zvuku jsou mezi Mojem a Hugem 2 skutečně veliké. Prakticky zde není oblast, kde by Hugo nebyl o znatelný krok dál.

Však i cena je čtyřnásobná.. Vím, že se to nemá říkat, ale já rád zakotvím u Moja a zajedu si 2x na výlet po Evropě a ještě mi zbyde na zmrzlinu nebo točený každý den co tam budu :). Snad si s Mojem er4ky sednou, ale mohlo by to tak být, Lieven na Headfonii si kombinaci s Mojem obzvlášť pochvaluje. Pro jistotu jsem přihodil do košíku stříbrný kabel od Lavriho ve verzi 3 (awg25 multistrand litz) s aeco konektory..Teď čekám až dorazí.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 20. 5. 2020 17:17

Já si tedy stále myslím, že 100 % je maximum celku, ale OK :mrgreen: .
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 20. 5. 2020 17:22

DAC + phone amp: RME ADI-2 Pro FS BE
Sluchátka: Audio-Technica ATH-ADX5000

K tomu ADI-2 jsem potřeboval připojit ještě jedno aktivní repro přes SPDIF coax, tak jsem udělal změnu z ADI-2 "DAC" na ADI-2 "Pro" verzi. To DAC je prodané tu na fóru, tak snad se uživatel podělí s dojmy taky. "Pro" verze má navíc kompletní AD-DA sekci a převzorkování v digitální doméně, pokud je potřeba a digitální AES / SPDIF coax / toslink výstupy. Už spíše studiová než vyloženě hifi věc (kterou je DAC), no ale s potřebou SPDIF coax to nešlo řešit (kvalitně) jinak.

Ale cokoliv dělá RME je pecka, tuto firmu jsem si zamiloval.
Výstup na sluchátka čistý, dynamický, výkonově předimenzovaný, transparentní, včetně dobře hrajících IEM (přestože Pro nemá specializovaný low-noise IEM výstup jako DAC, tak je to bez šumu na pozadí).
Doporučil bych všem o této firmě uvažovat :)

Repro zatím nechci komentovat, ne ve sluchátkové sekci, ale teču z nich blahem :-)


RME-ADI-2-Pro-FS.jpg
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 20. 5. 2020 17:34

BabetakCZE píše:Já si tedy stále myslím, že 100 % je maximum celku, ale OK :mrgreen: .


Kdyby na tom obrázku bylo vidět celé rozhraní Monitor aktivity, tak v levém dolním rohu je uvedeno zatížení CPU jako celku v “klasických” 0-100%.

-- 20. 5. 2020 18:42 --

razerfan píše:
pavel1756 píše:Rozdíly v kvalitě zvuku jsou mezi Mojem a Hugem 2 skutečně veliké. Prakticky zde není oblast, kde by Hugo nebyl o znatelný krok dál.

Však i cena je čtyřnásobná.. Vím, že se to nemá říkat, ale já rád zakotvím u Moja a zajedu si 2x na výlet po Evropě a ještě mi zbyde na zmrzlinu nebo točený každý den co tam budu :).


Jako bych slyšel manželku... :lol:
Ale jo, ta kombinace Mojo + ER4 bude určitě i tak velmi dobrá.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 20. 5. 2020 19:13

razerfan: Pokud se spokojíš s vestavěným sluchátkovým výstupem noťasu, nebo founu, můžeš si po Evropě zajet třikrát...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 21. 5. 2020 12:11

sarga: Tak jsem chvíli pozoroval vytížení CPU Audirvanou a ve srovnání s Roonem je to docela rozdíl. :lol:
BabetakCZE: Na fotce je celé okno i s tvými kýženými sty procenty jako celkem. Ale musím uznat, že si to v podstatě odporuje. Nejdříve uvedou vytížení jednotlivých aplikací, jež neodpovídá 100% jako celku a hned pod tím celkové zatížení, které naopak ano. :hm
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hylebus 21. 5. 2020 15:57

Tak to vysvětlete *NIX chlapcům, že to celou dobu měří špatně a že to mají předělat na to jak to mají ve Windows... :D
Loxjie A30 -> Kanto YU Passive 5.25"
Yulong Audio Sabre DA8 -> Monolith by Monoprice THX AAA -> Sennheiser HD660S
Onkyo TX-8130 -> VMA-II S
Hylebus
Junior

Odeslat příspěvekod pavel1756 21. 5. 2020 16:30

Hylebus píše:Tak to vysvětlete *NIX chlapcům, že to celou dobu měří špatně a že to mají předělat na to jak to mají ve Windows... :D


To bychom asi měli. :D
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 21. 5. 2020 17:12

Radek.Hulan
Moc dobrý, budeš si pořizovat taky balanced kábel? Teoreticky by si se měl posunout k jěšte lepší kontrole, ne? :)
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sarga 21. 5. 2020 17:34

pavel1756
Zde je odkaz na vlákno Roon s tímhle problémem, jestli si chceš počíst. Problém se týká vesměs přístrojů s T2 čipem. iMacy je nemají, uživatelé problém nehlásí. Audirvana ta byla vždy bez problémů.
https://community.roonlabs.com/t/high-c ... 8/71036/84
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 21. 5. 2020 17:42

No Audirvana byla vždy bez problémů.... Co jsem zaznamenal, tak má nyní spousta lidí co používají Audirvanu na windows potíže s přihlášením do Tidalu přes klienta v Audirvaně. Selže autentizace. Je toho plné fórum na serveru Audirvany. Na Macu tyto problémy nejsou, nebo mě to zatím nepotkalo.

Jinak i v linuxu pokud nějaký proces přetěžuje procesor, bývá zobrazováno vytížení víc jak 100%. Asi opravdu vlastnost unixových systémů.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 22. 5. 2020 05:58

sarga: Díky za odkaz, podívám se.
martas38: Před týdnem jsem tady prohlašoval, jak nejsou s Audirvanou žádné problémy a před pár dny jsem taky na jeden narazil. U jedné konkrétní skladby v DSD128 se mi stává, že začne z ničeho nic klipovat. Jiná DSD128 to nedělají. A když ji pustím přes jiný přehrávač, tak je vše v pořádku.
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 23. 5. 2020 20:42

...
Naposledy upravil tibormi dne 24. 5. 2020 13:30, celkově upraveno 1
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 26. 5. 2020 19:53

Zatím probíhá seznamování, ale už ted můžu říct, že A2O patří mezi špičku toho, co jsem měl možnost slyšet.
Poměrně speciálně kombinují "přirozenost" zvuku s vydařenou technickou stránkou.
Oproti původnímu Aeonu Open jsou celkem radikálně lepší (dynamičtější, detailnější, čistší, větší prostor).
Jsem zvědavý, co se zvukem ještě udělá Qutest, který plánuji pořídit.
IMG_20200526_190619.jpg
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků