Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 26. 5. 2020 22:47

Zajímavá sluchátka :) Slyšel jsi někdy LCD-X oproti A2O? Já LCD-X prodal, protože ta váha byla na delší poslech prostě moc, toto je rozumné. Co případné srovnání s HiFiMAN Arya? Vím, jiná cenová relace, ale stejně.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 27. 5. 2020 05:38

LCD-X jsem měl a taky jsem je prodal kvůli váze.
Oproti Audeze jsou A2O o polovinu lehčí a jejich projev je mnohem zábavnější. S LCD-X hudba tolik nebaví.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zarkow 27. 5. 2020 07:07

Odkud jsi A2O kupoval? Jsem zvědavý, na tvé dlouhodobější poznatky. Jak je hodnotíš konstrukčně, uchycení hlavového mostu působí z fotek docela křehce.
Díky
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 27. 5. 2020 10:05

Mám je z Thomannu. Zpracování je na velmi vysoké úrovni.
Hlavový most je z nitinolu - slitina niklu a titanu, takže prakticky jde celý most překroutit bez poškození.

Musím říct, že kdybych si měl vybrat mezi Cleary, LCDX a A2O, tak poměrně jasně bych vybral Aeon.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 27. 5. 2020 10:25

Já mám doma jako "TOTL" Audio-Technica ATH-ADX5000, ale něco magnetoplanárního s jiným zvukem bych taky docela rád přibral :) Zkusím si je poslechnout.

Btw, na tomto fóru je velmi málo uživatelů Audio-Technica ATH-ADX5000, to už jich více snad má třeba Meze Empyrean. Přitom ADX5000 jsou na vrcholu společně třeba s Audeze LCD-4z, ale jsou mnohem pohodlnější a neváží půl kila, ale jen čtvrt :)

Posloucháte někdo ADX5000 ?
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 27. 5. 2020 10:29

U ADX5000 bych se osobně obával ostrosti.
Jsem na peaky/světlý zvuk celkem dost citlivý.
Už třeba Cleary jsou na mě moc.
Je mi teprve 22, takže asi ještě musím počkat :-D .

Jinak mám pocit, že skóre mezi Empyrean a ADX5000 je tu na fóru 2:1.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 27. 5. 2020 12:09

Jasně, je to věkem.
Ve svých 47 letech nad 15kHz neslyším vůbec nic, a už od 12kHz to začíná pomalu klesat o nějaký ten dB, což kompenzuji ekvalizérem v RME ADI-2 Pro či v Samsung telefonu. ADX5000 mě vrací tak o 10 let zpět :) Jsou to neskutečně rychlá, transparentní, vzdušná sluchátka. Možná trošku bright, ale to kompenzuje můj sluch, takže výsledek je dokonalý :) Hudba z nich mi připadá doslova radostná. Nevím, čemu technickému v nich to připsat.
Naposledy upravil Radek.Hulan dne 27. 5. 2020 12:12, celkově upraveno 1
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zarkow 27. 5. 2020 12:12

ADX5000 jsou sice levnější než Empyreany, nicméně pořád je to cenová kategorie ne úplně pro každého.
Já je měl možnost slyšet v Audigu jen velmi krátce a na neadekvátním řetězci ale třeba pro mě už byly hodně vzdušné a zvukově "tenké" anylytické.
Naposledy upravil zarkow dne 27. 5. 2020 12:14, celkově upraveno 1
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 27. 5. 2020 12:13

Ano, právě ta vzdušnost a vnímaný prostor a volnost je na nich uchvacující. Ve mě to vzbuzuje fakt radost, co jsem nezažil při poslechu nikde jinde. Rovněž analytické, přesné provedení miluji, což je zase výborný match s RME DAC a zesilovačem.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zarkow 27. 5. 2020 12:15

Přesně, každému sedí něco jiného a o to je to pak zajímavé :-)
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 27. 5. 2020 13:57

Radek.Hulan píše:Jasně, je to věkem.
Ve svých 47 letech nad 15kHz neslyším vůbec nic, a už od 12kHz to začíná pomalu klesat o nějaký ten dB, což kompenzuji ekvalizérem v RME ADI-2 Pro či v Samsung telefonu.

Ja som na tom rovnako, ako vekom (a deficitom prahu na vysky) aj telefonom - tiez mam Samsung (S10) a pouzival som tu funkcionalitu na zvysenie dB na vyssich frekvenciach. Zistil som vsak par mesiacov dozadu, ze po update tato fukncionalita uplne dod*be zvuk (minimalne cez bluetooth na FiioBTR3 aj Sony WH1000XM2 urcite). Neviem, ci uz to opravili, ale bolo to fakt dost poznat.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 27. 5. 2020 15:48

BabetakCZE píše:Zatím probíhá seznamování, ale už ted můžu říct, že A2O patří mezi špičku toho, co jsem měl možnost slyšet.
Poměrně speciálně kombinují "přirozenost" zvuku s vydařenou technickou stránkou.
Oproti původnímu Aeonu Open jsou celkem radikálně lepší (dynamičtější, detailnější, čistší, větší prostor).
Jsem zvědavý, co se zvukem ještě udělá Qutest, který plánuji pořídit.
IMG_20200526_190619.jpg


Pěkná sestava. :-)
Předchozí generace AFO podle mě nabízela velmi zajímavou alternativu zvukové charakteristiky ke konkurenčním sluchátkům v podobné cenové hladině. Ten nový model jsem zatím neslyšel, ale podle toho, co píšeš, to bude významný krok vpřed.

Jinak skóre Empyreany vs ADX5000 je tuším 3:1. Kromě zino333 a mě je má také haweckO.
Pokud ti už Cleary přijdou ostřejší, s čímž mimochodem souhlasím, potom by ti ty Audio-Techniky dozajista provrtaly díru do hlavy. :lol:
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 27. 5. 2020 16:00

Jinak co se týče TOTL sluchátek, tak mě toho na trhu zas tak moc nezaujalo.
Kdybych měl neomezený rozpočet, tak bych vybíral mezi ZMF Verite, Auteur a ETHER 2.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 27. 5. 2020 16:08

A Empyreany jsi slyšel?
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 27. 5. 2020 16:11

Ne, ale stojí tolik, co Verite a těm prostě věřím víc.
Samozřejmě, v ideální situaci by to chtělo vše porovnat, ale to bohužel (minimálně v ČR) nejde.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků