Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Houbičkar 17. 6. 2020 06:56

zino333 píše:Z témy o HQplayer (9.6.2020):
pavel1756 píše:Ještě bys měl koupit TT2. :D
Já teď trochu zanedbávám HA-2 a hodně poslouchám přes samotný TT2 v režimu DAC+AMP. S HQPlayerem je to skvělé kombo.


Hmm... :hm

(16.9.2020)

IMG_2063.jpg


:oboze


Pane zino333, co bude 16.9.2020, těžko říct. Možná druhá vlna a třeba taky předčasný volby.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 17. 6. 2020 08:29

No ale Tvůj vergl má velmi slusný potenciál a obecne patrí mezi nejlepsí volby.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 17. 6. 2020 08:55

zino333 píše:Z témy o HQplayer (9.6.2020):
pavel1756 píše:Ještě bys měl koupit TT2. :D
Já teď trochu zanedbávám HA-2 a hodně poslouchám přes samotný TT2 v režimu DAC+AMP. S HQPlayerem je to skvělé kombo.


Hmm... :hm

(16.6.2020)

IMG_2063.jpg


:oboze


Velká gratulace! :-) Dle mého nepříliš skromného názoru nejlepší možná volba. 8-)
A vítám Tě v klubu Empyrean+TT2. Už jsme v něm dva. :D
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 17. 6. 2020 11:05

pavel1756 píše:
zino333 píše:Z témy o HQplayer (9.6.2020):
pavel1756 píše:Ještě bys měl koupit TT2. :D
Já teď trochu zanedbávám HA-2 a hodně poslouchám přes samotný TT2 v režimu DAC+AMP. S HQPlayerem je to skvělé kombo.


Hmm... :hm

(16.6.2020)

IMG_2063.jpg


:oboze


Velká gratulace! :-) Dle mého nepříliš skromného názoru nejlepší možná volba. 8-)
A vítám Tě v klubu Empyrean+TT2. Už jsme v něm dva. :D


Tak v prvom rade sa Ti musím poďakovať! Neviem či sa naskytne niekedy príležitosť, ale máš u mňa minimálne poriadne pivo. A ja budem asi fotiť veci na predaj... :roll:

-- 17. 6. 2020 12:08 --

BabetakCZE píše:Hoši, vy jste se do toho nějak pustili.
Já bych za DAC nedal ani o korunu víc než stál ten můj vergl.

Qutest by som verglom veľmi nenazýval. Je to fantastický kus elektroniky a dovolím si tvrdiť, že od toho už nemáš veľmi kam. Iba ak sa rozhodneš prevetrať peňaženku.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 18. 6. 2020 07:04

Nebudu psát, že není zač, protože asi je. :D
Jsem rád, že jsem mohl pomoci v honbě za dokonalým zvukem.
A když budeš mít někdy cestu do Prahy, dej vědět. Zajdem na to pivko. :-)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sarga 18. 6. 2020 14:16

Tak hoši, já se taky pochlubím. Bronzová kráska. Podle mě, nejhezčí a nejpohodlnější, sluchátka na trhu.V téhle kategorii si holt i oko musí přijít na své.. :love:
Přílohy
20200618_144746-1.jpg
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 18. 6. 2020 14:32

V první řadě obrovská gratulace, protože lépe jsi samozřejmě vybrat nemohl. :D
A zároveň tě vítám do aristokratického klubu Empyrean: The One True King
Tak už jsme tu čtyři. :-)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 18. 6. 2020 15:29

sarga píše:Tak hoši, já se taky pochlubím. Bronzová kráska. Podle mě, nejhezčí a nejpohodlnější, sluchátka na trhu.V téhle kategorii si holt i oko musí přijít na své.. :love:

Tiež sa pripájam a gratulujem ku kúpe! Ak sú čerstvo vybalené z krabice, dopraj im nejaký čas na rozohratie. Ver mi, rozbehne sa neskutočná jazda! ^^

PS: Už si rozmýšlal nad Hugo TT2? :hmm:
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 18. 6. 2020 17:29

Vy jste blázni :-))
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 18. 6. 2020 17:57

sarga píše:Tak hoši, já se taky pochlubím. Bronzová kráska. Podle mě, nejhezčí a nejpohodlnější, sluchátka na trhu.V téhle kategorii si holt i oko musí přijít na své.. :love:


A jaké máš aktuální preference, co se náušníků týče?
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sarga 18. 6. 2020 21:17

viewtopic.php?f=1712&t=1303344&p=12616087#p12616087
Dal jsem to na Tvoji recenzi Empy, tam se to více hodí.
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 23. 6. 2020 21:06

Když 800 dostanou pořádný řetězec, tak stále patří mezi naprostou špičku...
IMG_20200623_214336.jpg
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 24. 6. 2020 14:43

P6240001.jpg

P6240003.jpg

P6240005.jpg


:-P

-- 24. 6. 2020 16:40 --

Ještě to vylepším. Aby se to nepeklo, vyříznu do té strany kde je Mojo díry jako do ementálu.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 26. 6. 2020 11:33

Před časem jsem tady prodával svoje LCD-X s tím, že bych pořídil nějakou všestrannější náhradu. Měl jsem doma asi týden Focal Clear Professional. Na první dobrou zaujala kvalitním zpracováním, použitými materiály i solidním zvukovým projevem. Ovšem po delším poslechu se začaly projevovat některé neduhy. Co se týče komfortu a zpracování, tak provedení a materiály jsou nadprůměrné, a to i vzhledem k ceně. Náušníky z příjemného materiálu, ideální tuhosti a velikosti. Stejný materiál je použit i pro polstrování hlavového mostu. Použité jsou plasty, mikrovlákno i kůže, sluchátka nepůsobí křehce, ale luxusně a solidně. Komfort ovšem po delším poslechu dost kulhá. Na mé hlavě bych potřeboval nastavení zrovna mezi dvěma aretačnímu polohami, dále mají sluchátka nepříjemnou tendenci vyvíjet tlak dolní částí mušlí kvůli jejich odpruženému uložení, kdy pružinka v pantu tlačí horní část mule od hlavy a dolní k hlavě. Hlavový most je bohatě polstrovaný, ale mě tlačil seshora na temeno hlavy a musel jsem jej pořád posouvat, aby netlačil na stále stejné místo. U zvukového představení je situace obdobná. První dojem taktéž velmi dobrý a pak se to pokazí. Sluchátka mají snahu o vyvážený projev a nutno podotknout, že toto se jim víceméně daří. Basy zaujmou zejména velkou dynamikou, problém ovšem je, že touto někdy až přehnanou dynamikou se snaží zakrýt menší rozsah do hloubky a chybějící texturu. Pásmo středů nezní dostatečně reálně. Nevím, jak to nejlépe popsat. Projevuje se to zejména na hlasech, které mají náznak jakéhosi podivného zabarvení a působí vzdáleným a odtažitým dojmem. Pásmo výšek je dává vyniknout detailům, často ovšem na sebe strhává pozornost, což není úplně žádoucí. Navíc sluchátka kladou důraz na určité frekvenční spektrum, které je mi krajně nepříjemné. Je to patrné hlavně na sykavkách a některým bicích nástrojích. Absolvoval jsem se sluchátky jednu delší konverzaci přes Skype a protože byly Cleary moc ostré a řezaly do uší, musel jsem je v průběhu zaměnit za Grado, což myslím hovoří za vše. Separace nástrojů je výborná, přesto mi připadá, že magneto-planární sluchátka jsou v tomto ohledu ještě o kousek dále. Prostor jako takový je ovšem zklamání, je stísněný a malý. I leckterá lepší uzavřená sluchátka jsou na tom v tomto ohledu znatelně lépe.

Obrázek

Dále jsem měl tu možnost vyzkoušet si při návštěvě pražského Audiga sluchátka HiFiMAN Ananda, včetně možnosti přímého porovnání s LCD-X a LCD-2 Closed Back. Sluchátka jsem poslouchal na přehrávači A&K A&futura SE100 (streaming Tidal), což je velmi povedený stroj, vůbec nepůsobí ostrým či tenkým dojem i přes použitý ES9038 čip. Velmi jsem byl zvědavý na právě na HiFiMAN Ananda. Tohle už je jiná káva, zvukově jde myslím o velmi podařený model. Na planáry jsou posezená o něco výše a zaujmou detailními výškami, ovšem bez nepříjemných sykavek. Na středovém pásmu mi při tomto kratším poslechu nevadilo nic. Basový základ je spíš menší, což vynikne zejména v porovnání s LCD-X, ale nepodkročil hranici, kdy by basů bylo už málo. Basy zkrátka vhodně doplňují zbytek frekvenčního spektra a jedná se o velmi kvalitní basy, jak se na planáry sluší s patřičnou texturou, rychlostí i rozsahem. Prostor ve srovnání s LCD-X menší, separace velmi dobrá. Sluchátka jsou pohodlná, na čemž má zásluhu nízká hmotnost, závěsný hlavový most a velmi prostorné náušníky. Potíž tohoto modelu je podle mě zpracování. Konstrukce vrže, plasty nepůsobí kvalitním dojmem, stejně jako materiál náušníků a hlavového mostu, který si na kůži a mikrovlákno skutečně jen hraje. Hlavový most jsem měl na nejmenší nastavení, myslím, že ještě jedna menší pozice by byla více než vhodná. Ten kabel je snad špatný vtip. Nepoddajný, působí dost levně a vypadá hrozně. Ve srovnání s nimi zaujala LCD-X hlavně schopností vykreslit zvuk s dostatečnou basovou náloží, kdy zároveň ale nedochází k nežádoucímu ovlivnění jiných pásem. Také jejich prostorové vlastnosti jsou výjimečné.

Krátce se zmíním ještě o LCD-2 CLosed Back. Na uzavřený model podle mě hrají velmi slušně. Zvukově posazené ještě výš než Anandy, což mě dost překvapilo. Problematickou partií byly vokály, které svou tenkostí oproti zbytku projevu působí jak pěst na oko, zejména v přímém srovnání s Ananda a LCD-X.

LCD-X Forza.JPG
Audeze LCD-X & Forza Claire HPC Mk2

Závěr je takový, že jsem pořídil opět LCD-X. Samozřejmě i s novým oblíbeným měděným kabelem Forza. Ať si tvrdí, kdo chce, co chce, za mě tam ten rozdíl je. Nové LCD-X (2020) se od těch starších (2018) liší jen v drobnostech. Mušle mají z vnější strany velmi jemnou kovovou mřížku, kde byla dříve patrná pouze zadní strana tlumícího materiálu. Na hlavovém mostu zase oceňuji znatelnou mezeru mezi nosnou kovovou vrchní částí a zavěšeným koženým páskem, tudíž sluchátka už nemají jak tlačit seshora na hlavu. Jediný jejich problém tak zůstává jejich vyšší hmotnost, kterou ovšem zvládají při poslechu maskovat velmi dobře. Nový model mi připadá taky o kousíček basovější, ale jistý si tímto zcela nejsem.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 26. 6. 2020 12:38

Razerfan: co je v těch dalších schránkách krom Moja? V té velké počítám akumulátor pro motorku :D a dál?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků