Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hmpf 6. 3. 2021 19:11

Phantomy byly hodně populární z dob flinkenick, dneska jsou popisovány jako hodně tmavé. Takže tvůj popis zvuku mě zaujal :-)), ale je pravda, že Hugo2 je transparentní a máš k tomu lepší kablík, ale že by to až tak změnilo charakter zvuku. Píšu to, protože vybíráš velká sluchátka pravděpodobně s podobným charakterem.

A souhlasim nejen Chord, ale většina stolních i přenosných DACů s IEM šumí neni to ono a světe div lepší cesta muže být často i blbej telefon. Takže pro špunty zkusit jak radí Martas S1 či podobný věcičky.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Murder_Inc 6. 3. 2021 20:07

Testoval som porovnanie Phantomov s iBasso a s Chordom, ale s inými káblami, pretože Chord nemá 2,5mm jack output. S iBasso je to bez šumu na low gain a prednes je úplne iný. S káblom od PlusSound audio a s Chordom je to takisto úplne iné :D Čudoval by si sa, ale naozaj je tomu tak.

Koniec koncov chcem využiť Chord a jeho potenciál a preto by som rád prešiel na veľké slúchadlá.
DAC: Chord Hugo 2
Headphones: Rosson Rad-O
Cable: AudioQuest Carbon
Murder_Inc
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sarga 7. 3. 2021 09:52

Jako bývalý majitel Huga2, se mě neosvědčilo třeba použití HD800s a asi sluchátek se světlejším projevem. Moc se mě ten zvuk nelíbil.K Hugu 2 a jeho transparentnímu, světlejšímu projevu proto sedly skvěle LCD-X a Meze Emp. Možná pro někoho i lepší symbioza, jak s TT2.
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Murder_Inc 7. 3. 2021 18:26

Ďakujem za cennú radu. Meze sú mimo, to jedine bazárovky a Audeze vyzerajú zaujímavo.
DAC: Chord Hugo 2
Headphones: Rosson Rad-O
Cable: AudioQuest Carbon
Murder_Inc
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 9. 3. 2021 23:07

Drobný upgrade mojí domácí sestavy:
Audeze LCD-X
RME ADI 2 DAC FS

IMG_3422 2.jpg

IMG_3425.jpg
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 10. 3. 2021 08:24

Gratulace! :-)
Vskutku nepatrný upgrade. Téměř k nerozeznání od Solaris a Lotoo... :D
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Phil D 10. 3. 2021 10:24

Gratuluji! Super sestava.
HP: Clear, Elegia, Sundara, GH1, HD6xx, TH-X00, P7, H8, ATH-ESW9
IEM: Monarch, Andromeda 2020, T800, XBA-N3, FX1100, E700M
DAC: ADI-2 DAC FS, Mojo, ES100, KA3 DAP: NW-WM1A, DP-S1
Phil D
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 10. 3. 2021 13:51

pavel1756: Já bych kombinaci Lotoo-Solaris nepodceňoval. Každé má něco. Audeze parádní prostor, dynamiku a bas. Solaris zase středy a výšky a takový křišťálovější detailnější zvuk. RME má na IEM výstup lepší zvuk jak Lotoo (samozřejmě v kombinaci se Solaris), ale není to nijak dramatický rozdíl. Černé pozadí mají oba dva stroje.
A jen tak mimochodem LCD-X a Solaris podle mě nejsou laděním až tak vzdálené. Asi proto jsem se rozhodl pro LCD-X a ne pro LCD-2C, které už byly moc temné líné a málo detailní.
Jinak musím říct, že jsem okouzlen ze zvuku a zvukových možností té malé německé krabičky RME. Já nepřítel ekvalizérů PEQualizuji...

Mimochodem nemá někdo z (nejen) Audezistů tip na nějaký dobrý elegantní stojan na sluchátka? Já se všeho kdysi zbavil. Raději stolní, věšák na zeď či připínací na poličku nechci.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zola 10. 3. 2021 14:22

Německá společnost ROOMs Audio dělá velice kvalitní stojany. Vyšší řady jsou výškově nastavitelné a vejdou se na ně v pohodě i ty největší kousky, jako jsou např. Audeze LCD aj., aniž by se ohýbaly kabely za konektory. Nedeformují náušníky atd. Jsou i dost stabilní. Koupit je lze např. tady:

https://www.thomann.de/cz/rooms_audio_l ... hatka.html
zola
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 10. 3. 2021 16:58

Audeze je lepší na stojan vůbec nedávat - ničí se tím buď náušníky nebo se vytahá kožený pásek hlavového mostu a pak je nutná výměna. Pokud chceš mermomocí stojan, tak jedině ROOMs Audio vyšší řadu FS Pro s možností nastavení výšky. Nižší řada FS bez výškového nastavení má pro Audeze nevhodné zakřivení nosné části. Nejvhodnější je odkládat Audeze na nějakou rovnou měkkou podložku, já používám např. nějakou měkčí podložku pod myš, a mezi mušle dávat molitanový mezikus, aby se nelisovaly náušníky. Nevypadá to sice tak cool, ale benefit v podobě delší životnosti namáhaných dílů za to stojí.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Teroo 10. 3. 2021 17:12

Ja pridám fotku, aby bolo vidieť slúchadlá aj na spomínanom stojane.

20210310_170801.jpg
Audio: Samsung Galaxy Buds 2 Pro
Home Cinema: EPSON EH-TW7400, Denon X2500H, DALI Zensor 7, DALI Zensor vocal, DALI Zensor 1, DALI Alteco C-1, DALI SUB E 12F.
TV: Nepotrebujem.
Teroo
Junior

Odeslat příspěvekod Marek.medved 10. 3. 2021 18:08

Beyerdynamic T1 1g & 2g a Earsonics Velvet
z Lava: ADI2 DAC FS,pod nim Schiit Bifrost Multibit na pravej strane:Beyerdynamic A20,Woo Audio WA2
Za monitorom Kable: Viablue NF S6 0,6m Air a Cosmic audio Puregold 1m ,pri klavesnici AQ Dragonfly Red

-Hneva ma ,ze mi moje T1 nehraju tak ako by mali.
Přílohy
20210310_175856[1].jpg
isotek evo3 sirius> Supra USB, Viablue NF-A7 Coax >RME ADI2 DAC FS > Supra ISL > Violectric V280FE / Beyer a20 > Beyer T1 1g-2g /Hifiman HE-6SEV2,he1000SE, Senn HD800S & HD25-II

violectric posielam na opravu.
Marek.medved
Junior

Odeslat příspěvekod muchacho 10. 3. 2021 18:14

ROOMs Audio Line jsou vymazlené stojany, jen nevíte jaký je rozdíl mezi FS Pro A a FS Pro B?
PC->Audirvana->RME ADI-2 DAC FS->Neumann 2*KH150+1*750/NDH30 BE
Audirvana/TIDAL->TOPPING DX3 Pro->iLoud Micro Monitor
UAPP->TOPPING D10s->xDuoo TA-26->Senn HD600/650/660S2
xDuoo TA-10R->Senn HD25
FiiO BTR5->FiiO EM3
muchacho
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luda9sl 11. 3. 2021 19:43

Taky přispěju
Přílohy
1.jpg
Denon AVR-X1700H
Magnat Signature 507 - Magnat supreme 5.1.2
Chord Mojo - Sennheiser HD 560S
HTPC - madVR - LG Oled B7
Luda9sl
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 13. 3. 2021 10:32

muchacho píše:ROOMs Audio Line jsou vymazlené stojany, jen nevíte jaký je rozdíl mezi FS Pro A a FS Pro B?

Varianta B má větší poloměr zakřivení držáku. Domnívám se, že varianta A je ta správná pro Audeze. Možná by poradil Teroo, kterou variantu má on.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků