Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tibormi 30. 12. 2019 21:13

Dobre Dobre :) Tak Hugo TT 2, neni čo riešiť :)
Ach to by som chcel aspoň počuť niekedy :D
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 31. 12. 2019 16:32

... prima zostavička "za rozumnú cenu" na kvalitný a pohodový posluch ... výborne funguje aj v posteli ;-)

Audeze LCD1 + Chord Mojo + xDuoo X10Tii
Přílohy
LCD1_Mojo_X10Tii__x1024.jpg
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 1. 1. 2020 07:23

Máš to pekné a nehra to lepšie cez coax?

-- 1. 1. 2020 07:24 --

Happy New Year všetkým :D
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 1. 1. 2020 19:25

tibormi píše:... nehra to lepšie cez coax?
... je to skoro jedno ... najlepšie možno skôr cez optiku.
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 1. 1. 2020 20:10

Fakt? Mě přišla u Mojo optika nejhorší. Ale to nemusela být věc Moja, ale zvukovky, ze které jsem to táhl. Každopádně upřednostňuji USB.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 6. 1. 2020 14:44

Moje sluchátková triáda zleva doprava:

ZMF Auteur
Audio Zenith PMx2
Verum Audio Verum 1

Obrázek

Časem nejvíce prověřené jsou u mne určitě PMx2, které vlastním skoro 2 a půl roku. Jedná se o výrazně modifikované Oppo PM2, kdy se autor pokusil doplnit silné ergonomické stránky původního modelu o vyšší kvalitu zvukové reprodukce. Témbr těchto sluchátek považuju za jejich nejsilnější stránku - PMx2ky zní čistě, hladce, bez nepřirozených dozvuků či zabarvení.

Druhými planárně magnetickými sluchátky v mé sbírce jsou Verum 1, všestranně znějící počin jednoho audiofila z Ukrainy. I po téměř roce vlastnictví si stojím za názorem, že jejich vysoká kvalita za nízkou cenu staví hodnotu mnoha dražších sluchátkových modelů do kontroverzní pozice - včetně těch, které vlastním já sám.

Sbírku doplňují Auteur, elektrodynamická sluchátka s celodřevěnými mušlemi. Mnohé posluchače na ZMF modelech uchvacuje dojem hloubky a vrstvení zvuků vycházející právě z akustických vlastností dřeva, já osobně však na Auteur oceňuju především velmi vyrovnanou frekvenční charakteristiku.

Má měření a recenze všech tří sluchátek naleznete v dedikovaném vlákně na SBAF.

Obrázek

Byť se ani jeden z modelů nedá v našich končinách sehnat, rozhodně stojí minimálně za poslech. Těším se, až se dostupnost pro mé potřeby skutečně špičkových modelů zlepší, do té doby se však budu bohužel muset i nadále porozhlížet v zahraničí.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 6. 1. 2020 15:41

@MHOE: Veľmi pekná zbierka. Musím sa priznať, že tie Verum a ZMF by som si veľmi rád vypočul.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 6. 1. 2020 20:40

Opravdu velmi pěkná sbírka. Auteur mají skvělý design. Jestli hrají tak dobře, jak vypadají...
Já bych poslechl všechny tři. :D
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 6. 1. 2020 21:57

Já úplně zapomněl zmínit legendární Sennheiser HD650, ty však již používám jen jako známou referenci pro poslech nebo měření. Jo a máme doma i Sony MDR-MA900 - vynikající model pro sledování filmů, youtube apod.

Dnes večer proběhla s přítelkyní druhá poslechová session se zmíněnými modely. Byt jsem Verum 1 od minula trochu tunil, nečekal bych, že jej (pro jeho všestrannost) označí za favorita pro každodenní poslech. U Auteur obdivuje právě zmiňované akustické finesy dřeva, u PMx2 (pro ni) až extrémní čistotu reprodukce. HD650ky se jí také líbí - prý jí nejlépe evokují živé vystoupení, protože mají velmi přirozené, přítomné středy a jejich zrnitost jí přijde "živější" než vysoká čistota zvuku ostatních modelů. Obecně se prý s mými recenzemi na SBAF z pohledu hlavních devíz a případných stinných stránek těchto produktů ztotožňuje. Má dobré uši - její postřehy mi u sluchátek již několikrát pomohly rozšířit si obzor.

Pro úplnost: Mé Verum 1 mají jiné náušníky, aplikovanou pěnu na povrchu magnetů směrem k hlavě pro tlumení odrazů, a pouze jednu vrstvu plsti namísto dvou pod vnějšími mřížkami.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 7. 1. 2020 08:55

Pěkné MHOE ty Verum1 mě zaujaly, škoda jen "neni to teda důležitý", ale jsou fakt ošklivý.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 7. 1. 2020 10:24

Pokud by Kylo Ren kupoval sluchátka, rozhodně by šáhl po Verum 1!

Obrázek
Obrázek
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 7. 1. 2020 11:34

Áno, Verum 1 sú poriadne ošklivky aj v mojich očiach. Ale ak to dobre hrá, tak čo. A čo som videl na SBAF myslím chystaný nový hlavový most a rebrovanie meničov, tak už to vyzeralo oveľa lepšie. Trochu škoda aj použitého konektora. Keby zvolil mini XLR, ešte viac by stúpla atraktivita tých slúchadiel. A mám taký osobný tip, že ich kvalita môže eskalovať s kvalitným zosíkom a zdrojom.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 7. 1. 2020 13:12

O úpravě Verum 1 měničů nic nevím, ale nový hlavový most by skutečně mohl nabídnout minimálně vizuální upgrade. Mk2 verze Verum 1 má obecně být o úpravě vzhledu a komfortu, ne zvukových charakteristik.

Vzhled sluchátek na domácí použití pro mě popravdě nějak zvlášť důležitý není, takže dřevo ZMF Auteur se mnou moc nedělá. :-) Za směrodatný považuju zvuk a ergonomii. Paradoxně je pro mě super mít možnost všechna tři sluchátka rotovat nejen pro jejich odlišnosti zvukové, ale i co se ergonomie týče. S každým modelem na hlavě se cítím trochu jinak a někdy preferuju ten, jindy onen "pocit".

Garuspik však už pomalu pracuje na konceptu výrazně dražších Verum 2, které budou mít - podobně jako PMx2 - orthodynamické měniče namísto typických isodynamických měničů Verum 1 modelu. Také budou například zahrnovat tlumení odrazů od magnetů měniče, jak to mám aplikováno na svých Verum 1.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 7. 1. 2020 14:17

Nie meniče, ale vzhľad grillu. Myslím, že som to videl tiež niekde na SBAF vlákne. V strede grillu bolo V a okolo taký ornamentový vzor.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 7. 1. 2020 14:28

Já mam radši Bena a Ben by si je nekoupil :-))
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků