Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hmpf 13. 5. 2020 14:02

BabetakCZE píše:Dnes mi došel od Radka jeho bývalý HeadAmp Gilmore Lite Mk2 a být jím, tak prodeje lituju.
Výstup z RME ADI-2 jsem neslyšel, ale celkem pochybuji, že se na 100 % vyrovná HeadAmpu.

První dojmy jsou fantastický, obával jsem se přílišné neutrálnosti a nudnosti, kterou umí produkovat nové špičkově měřící přístroje jako THX789, JDS Atom, SMSL SP200 a další.
Nicméně naprosto zbytečně, GLMk2 má analogový, návykový zvuk. Poslech s ním neskutečně baví.
Zvukově pro mě překonává všechny zesilovače, které jsem měl doma na vyzkoušení/koupené.
Byly to např. Arcam rHead (doteď můj favorit) nebo česká Hypa 1, která mě zklamala svým "plechovým" nádechem a nezábavným projevem.

Já jsem se docela divil, že ten zesilovač v bazaru nebyl pryč dřív, za tu cenu dobrá koupě. Mě s líbí jak kdysi na slovanetu byly fotky vnitřku Gilmore Litu jedničky a i toho vyšího modelu a tak strašně to tam zdrbali jak je to blbě udělaný a pak tady někdo napíše, že to je zvukově dál než česká diy scéna. Oni to tam testujou se sluchátky popravdě bylo by divný kdyby to nebylo lepší, u nás je to pozadu.
U all in one už to bylo zmíněno, záleží i na sluchátkách.
Blipo PRO, MS1000
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 14. 5. 2020 15:51

pavel1756
Máš to super, jsem taky favorit Chordu, ale ty vyšší modely jsem nikdy neslyšel :(
Chci se zeptat, nikdy jsi neuvažoval o pořádném streameru?
Máš tam tak drahý věci a pak to posloucháš přes různé audioquest vylepšováky a adaptéry z macbooooku .... Ale mám pocit, že Chord je, díky své implementaci převodníku, vůči tomu trochu imunní. Já uvažuji nad Pi2Aes nebo Allo usbridge sig, ale ty se můžeš podívat taky na sMS-200ultra + nějaký reclocker jako Ideon Audio 3R Master Time. :)
Doma: LG V30 - Burson Playmate Everest + Quad Era - 1 :)
+ Audio-GD Precision 3 + Elac Carina
Na cestách: Laptop - iFi Hip Dac + Grado The Hemp-phone :)
tibormi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 14. 5. 2020 17:41

Děkuju za tipy. :-)
Přiznám se, že oblastí streamerů jsem se vždy zabýval jen velmi povrchně. A obecně datovou cestu od zdroje k převodníku jsem až nedávna moc neřešil. Ale hodně mi v tomto otevřel oči Audioquest Coffee, který ve srovnání se "základnějším" USB kabelem přinesl znatelný posun kvality zvuku.

Problém s komponenty typu sMS-200ultra či Ideon Audio 3R Master Time je, že se u nás prakticky nikde nedají vyzkoušet. Jedinná dražší věc, kterou jsem kdy koupil bez předchozího vyzkoušení, byl Auris HA-2 SE a i přesto, že jsem měl o něm nastudováno úplně vše, co bylo k dispozici, tak šlo o docela velký risk, který bych už nerad opakoval. Každopádně pokud znáš nějaký obchod v ČR, kde by se podobné komponenty daly vyzkoušet, budu rád za doporučení. :-)
Síťový filtr: AQ Niagara 1200 + AQ Monsoon
Data: Audirvana - AQ Jitterbug - AQ Diamond - Chord Hugo M Scaler - Chord Shawline BNC (Dual)
DAC/AMP: Chord Hugo TT 2
Sluchátka: Meze Empyrean (kabel Empyrean Silver Plated PCUHD)
pavel1756
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 14. 5. 2020 19:08

Tak to neznám, v ČR to asi nebude k poslechu nikde. Já vždy jen vycházím z toho co si prečtu...
Zatím se mi to vyplatilo, ty se ale pohybuješ v jiném levelu. Tak by možná pro Tebe bylo dobré zkusit ty nové hračky od Chordu 2go a 2yu :)
tibormi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 19. 5. 2020 19:47

Po týdnu s Gilmore Lite Mk2 nadšení stále neopadlo.
Jedná se o nejlepší sluchátkový zesilovač, jaký jsem měl zatím možnost slyšet.
Pokud by to někoho zajímalo, tak takhle nějak vypadá můj žebříček sluch. zesilovačů pro poslech s náhlavními sluchátky:

1. HeadAmp Gilmore Lite Mk2
2. Arcam rHead
...
3. Audio-GD R2R11
3. Chord Mojo
4. Customworks Hypa 1 (OK volba pro analytičtější poslech)
5. Schiit Magni 3+
...
6. Geek Out V2 Infinity
6. JDS Atom
7. Schiit Magni 3
7. Aune X7s (něuvěřitelně nudný zvuk)
8. Geek Out 1000/720
9. Audioquest Dragonfly Cobalt
AMP: Gilmore Lite Mk2
DAC: Chord Qutest
Sluchátka: Sennheiser HD 800
In-ear: Sennheiser IE800S
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 20. 5. 2020 09:53

Super! a jaké k tomu páruješ sluchátka?
HeadAmp musí dělat supr věci, hlavně ty dražší bych chtěl mít na stole.
V čem a o kolik je lepší než rHead? Ten jsem měl moc rád, hrál fakt dobře.
tibormi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 20. 5. 2020 10:19

HeadAmp je o něco čistší, detailnější, má dozvuky, které jsem u jiného zesilovače ještě neslyšel + má větší prostor.

Zatím poslouchám se svými "rezervními" 660 S a TH-X00 + CAL!.
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Funkota 20. 5. 2020 11:07

Mě by zase zajímalo porovnání s HYPA 1. Obojí mají na vstupu jFet tranzistory, obojí zesilovače pracují v čisté třídě A. U obou bych tipoval teplejší analogový zvuk, neutrální, s dostatkem výkonu. Jak prostor a detaily? Ten HYPA 1 jsi poslouchal taky na HD 660S?
Funkota
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod razerfan 20. 5. 2020 13:49

já ještě slyšel hugo2, a bylo lepší (neutrálnější, čistší, klidnější, průhračnější, dospělejší) než Moje mojo. A Kanna v audigu, ten byl zase muzikálnější, konzistentnější , ale už si to špatně pamatuju.. je to delší doba :). Bína zas doporučoval ty dapy od Sony. R2R je úplně jiné než Mojo, míň průzračné, tmavší, plnější.. Chord je o čistotě, a Kann byl o zážitku
razerfan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sarga 20. 5. 2020 14:12

Pavel1756
Ohledně Roon jsem zase tam kde jsem kdysi byl. Moje knížecí rady neaktualizovat, byly pěkná blbost. Vytížení 300%, rachot, teploty..Ukazuje se, že nové macy, nejsou na tenhle typ zábavy dělané. Možná iMac je v pohodě, i snad díky absenci T2 čipu. Mám i starší modely, tak budu muset zapojit je. :roll: :nenapadne :roll:
Přílohy
Snímek obrazovky 2020-05-20 v 15.00.48.png
Meze Empyrean, HD800s,SE846,
Chord Hugo TT2, QP1R,MojoPoly,KHV1
Tidal,Roon
IFI- iPowerX,Micro usb, AC iPurifier
sarga
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 20. 5. 2020 15:27

To je mazec! Já měl asi nejvíc okolo 150%. Ale i tak jel větráček na maximum a na šasi Macu bych asi udělal i omeletu. :lol:

Audirvana vytěžuje CPU okolo 1%. ;-)
Data: Audirvana - AQ Jitterbug - AQ Diamond - Chord Hugo M Scaler - Chord Shawline BNC (Dual)
pavel1756
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 20. 5. 2020 16:03

R2R je úplně jiné než Mojo, míň průzračné, tmavší, plnější..

Jasně, to že je řadím na stejnou úroven neznamená, že hrají identicky.

já ještě slyšel hugo2, a bylo lepší (neutrálnější, čistší, klidnější, průhračnější, dospělejší) než Moje mojo.

Co se týče Huga 2 a Qutestu tak na HeadFi je docela populární kombo Gilmore Lite Mk2 + Hugo2/Qutest jako DAC.

Mě by zase zajímalo porovnání s HYPA 1. Obojí mají na vstupu jFet tranzistory, obojí zesilovače pracují v čisté třídě A. U obou bych tipoval teplejší analogový zvuk, neutrální, s dostatkem výkonu. Jak prostor a detaily? Ten HYPA 1 jsi poslouchal taky na HD 660S?

HeadAmp je oproti Hypě mnohem zábavnější, víc vtahuje do hudby, má lepší atmosféru a celkově mi zní přirozeněji.

Ohledně Roon jsem zase tam kde jsem kdysi byl. Moje knížecí rady neaktualizovat, byly pěkná blbost. Vytížení 300%, rachot, teploty..U

Co to je za nesmysl, jak může být vytížení víc než 100 % ? To je zas nějaký vynález Applu?
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 20. 5. 2020 16:05

razerfan píše:já ještě slyšel hugo2, a bylo lepší (neutrálnější, čistší, klidnější, průhračnější, dospělejší) než Moje mojo. A Kanna v audigu, ten byl zase muzikálnější, konzistentnější , ale už si to špatně pamatuju.. je to delší doba :). Bína zas doporučoval ty dapy od Sony. R2R je úplně jiné než Mojo, míň průzračné, tmavší, plnější.. Chord je o čistotě, a Kann byl o zážitku

Rozdíly v kvalitě zvuku jsou mezi Mojem a Hugem 2 skutečně veliké. Prakticky zde není oblast, kde by Hugo nebyl o znatelný krok dál.

Srovnával jsem Hugo 2 se Sony NW-WM1Z a přestože je tento už nesmyslně drahý DAP (skoro 100k) zvukově na velmi vysoké úrovni, je podle mě Hugo 2 zřetelně lepší. WM1Z je tonálně vřelejší a celkově možná i muzikálnější a líbivější, ale Hugo naproti tomu nabídne neutrálnější prezentaci s větším detailem ve vyšších pásmech a širší hudební scénu s přesnějším rozložením nástrojů.

-- 20. 5. 2020 17:17 --

BabetakCZE píše:
Ohledně Roon jsem zase tam kde jsem kdysi byl. Moje knížecí rady neaktualizovat, byly pěkná blbost. Vytížení 300%, rachot, teploty..U

Co to je za nesmysl, jak může být vytížení víc než 100 % ? To je zas nějaký vynález Applu?

Apple se pohybuje v mnohem vyšších dimenzích, které dalece překonávají hranice a limity, jimiž jsou ostatní omezeni. ;-)
pavel1756
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hylebus 20. 5. 2020 16:31

BabetakCZE píše:

To je spíš nesmysl Windows. Jednoduše vytížení jednoho jádra = 100%. Ale pokud lidi pořád mají jedno jádro v PC, tak chápu, že to může být matoucí... :D
Hidizs S8 -> TSMR 3 Pro
Yulong Audio Sabre DA8 -> Monolith by Monoprice THX AAA -> Audeze LCD-2 Classic
Onkyo TX-8130 -> VMA-II S
Hylebus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 20. 5. 2020 16:34

To je spíš nesmysl Windows. Jednoduše vytížení jednoho jádra = 100%. Ale pokud lidi pořád mají jedno jádro v PC, tak chápu, že to může být matoucí...

Ano, jenže v té tabulce není vytížení jednotlivých jader, ale mají to označeno jako % CPU.
Pochopil bych, kdyby tam bylo např. % CPU 1 jak je to třeba v MSI Afterburner, kde jsou jádra označena jako CPU 1, CPU 2, CPU 3...

Maximum jednoho celku je prostě 100 % i když mám i7 8/16.
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka