Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 22. 7. 2020 19:35

Ano s Mojo. Nepatrně to šumí, ale zatím to nebudu asi řešit. Spíš mně vadí šum, který vydolují přímo z některé nahrávky. Dřív jsem si toho s žádnými sluchátky nevšiml.
iMAC -> Audirvana -> Chord Mojo -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 22. 7. 2020 20:37

Tak jsem to zkoušel prohazovat - Pearl - Carbon - Jitterbug.
Pouze Carbon bez Jitterbugu je lepší než Pearl, ale rozdíl není takový jako po přidání Jitterbugu.
Jitterbug u mě dělá rozdíl o něco větší než jen pouze Carbon.
Mám NTB HP Envy X360, tak asi USB na něm stojí za prd.

Celkem neuvěřitelný, jak taková věc za 1279,- dokáže zlepšit zvuk převodníku. :-)
AMP: Gilmore Lite Mk2
DAC: Chord Qutest
Sluchátka: Sennheiser HD 800
In-ear: Sennheiser IE800S
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 22. 7. 2020 21:05

Popravdě mě to láká a věřím tomu víc než tomu kabelu za trojnásobek.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 23. 7. 2020 06:29

Já to mám aktuálně propojené s iMacem (2017) a u mě je podstatně větší rozdíl s AQ Coffee než s Jitterbugem. Ten mi v podstatně jen utáhne a tonálně zpřesní vyšší pásma a maličko vyčistí pozadí. Zato Coffee přidá na dynamice, znatelně srovná tonalitu napříč pásmy, prohloubí prostor a přesněji lokalizuje nástroje na hudební scéně.
pavel1756
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 23. 7. 2020 15:43

pavel1756 píše:MHOE: I když tomuto druhu sluchátek stále nemohu přijít na chuť, děkuju za pěkné a obsáhlé shrnutí a přeji příjemný poslech. :)

Trochu mi to pripomina Tylla z InnerFidelity, ktery po nekolika intenzivnich dekadach ve sluchatkovem audiu odesel do zaslouzeneho duchodu s Beats Solo 3, nebot - dle jeho vlastnich slov - maji skvely bluetooth dosah. :-D

No, tak daleko jeste nejsem, ale je dost mozny, ze dopadnu nakonec stejne. 8-)
SOURCE: Roon | HQPlayer
DAC/AMP: Metrum Onyx (2xOS) | DNA Stratus

DESKTOP: PMx2 (rev2) | Auteur | Verum 1 (mod)
PORTABLE: Momentum 3 Wireless (EQed)
WORK: Jabra Evolve 80

MEASURING: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DominikCZ 31. 7. 2020 15:33

Filip4 píše:Pořídil jsem si k elektrostatům záložní HD 580, ty jsou přecejen více přenosná.
IMG_20200711_115516.jpg

Jak tak koukám do bazarové sekce, tak ti ty HD 580 moc dlouho nevydržely :hmm:
DominikCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Filip4 31. 7. 2020 21:02

Taky jsem si říkal, ale největší důvod byl ten, že mi moc nevyhovují z hlediska ergonomie a navíc jsem zjistil, že bych místo nich více využil uzavřená sluchátka. Jinak zvukově rozhodně neurazily ačkoliv elektrostaty jsou jiná liga.
Filip4
Junior

Odeslat příspěvekod Wagi1 8. 8. 2020 10:51

Takze moje prvni sestava:
Arcam Rhead
Schiit Modi 3
Sennheiser HD 650

Az na Schitt - US, vsechno bazar odsud :)))
Chtel sem do 10k, sem trosku vejs. Kazdopadne na metal a pod. Za me super, zazivam a uzivam....... Ciste teoreticky se urco nikam vejs, alespon nejakou dobu nechystam...
Přílohy
received_2756462387944399.jpeg
Wagi1
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 8. 8. 2020 15:20

Tak ještě jedno drobné vylepšení sestavy. iBasso DX160 kupované především na ven se ukázalo jako daleko lepší partner pro Solaris, než Chord Mojo, především díky tichému pozadí bez šumu a větší dynamice.
Přílohy
DX160.jpg
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 8. 8. 2020 16:17

A zkoušel jsi k Moju ten Jitterbug?
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 8. 8. 2020 18:52

Nezkoušel a zatím asi ani nebudu. Tonalitou a dynamikou mně k Solaris víc sedí DX160. Ten šum Moja bych přežil.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 8. 8. 2020 19:33

I tu dynamiku by mohl trochu vylepšit.
Mně u Qutestu zlepšil právě dynamiku a čistotu zvuku.
Zvuk s Jitterbugem je víc "punchy".
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 8. 8. 2020 19:37

Možná to zkusím. Každopádně DX160 je pro mě velice příjemné překvapení ve všech směrech. Až na rozměry teda, ale i v tomhle aspektu patří ve své třídě k těm nejmenším.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ivlado 9. 8. 2020 16:23

martas38 píše:Tak ještě jedno drobné vylepšení sestavy. iBasso DX160 kupované především na ven se ukázalo jako daleko lepší partner pro Solaris, než Chord Mojo, především díky tichému pozadí bez šumu a větší dynamice.

Ja som som mal zo začiatku tiež problém so šumom a to predovšetkým s Hugom, tak som dokúpil Mojo s ktorým Solaris šumia podstatne menej.Nakoniec som to prestal nejako riešiť, pričom som sa opätovne vrátil k Hugovi a som veľmi spokojný. Až na ten šum sa Hugo hodí k Solarisom po každej stránke viacej. Na druhej strane Mojo má tiež svoje prednosti.
Přílohy
IMG_3076.jpg
iPad/Mac ➤Chord Hugo /Mojo ➤ Lime Ears Aether /Solaris 2020/Cosmic Ears BA4r/Ety ER2XR
AirPlay ➤ Hegel H160 ➤ USHER Dancer Mini One Diamond
ivlado
Junior

Odeslat příspěvekod MHOE 12. 8. 2020 18:10

Modernizace sestavy!

Fotka sice stojí za starou belu, pro názornost přesto přidávám:

Obrázek

Co je nového? S pořízením Sennheiser Momentum 3 Wireless vznikla potřeba uzpůsobit zbytek řetězce tak, aby v rámci bytu pokryl "desktop" i "portable" způsob poslechu.

První vlna

V první vlně došlo na nový laptop, tedy jádro celého systému. Nebylo sice jednoduché vyhovět mým poměrně vysokým nárokům na cenu, výbavu, form faktor i výkon, nakonec se ale přece jen povedlo dojít k rozumnému řešení. Šlape jako hodinky!

Pro představu: Jeden z těch obskurnějších požadavků byl mít většinu zdířek na pravé straně laptopu tak, abych se vyhnul USB hubům a mohl místo nich kabely jednoduše svázat k sobě a vést mezi nočním stolkem a postelí. To mi - krom optimální kvality přenosu signálu - umožní laptop jednoduše buď pokládat na stolek, nebo si jej vzít na klín do postele. K tomu si připočtěte nutnost RJ45, HDMI, USB-C včetně podpory napájení, alespoň core i3 CPU s vysokou základní frekvencí, SSD disku, kompaktní váhy/rozměrů, ceny 10-15 tisíc CZK, matného dotykového displeje... a babo raď.

Druhá vlna

V druhé vlně bylo třeba vyřešit přenos signálu z laptopu do Momentum 3 Wireless. Nejprve jsem nějaký čas zakotvil u této cesty:

laptop -> wifi/ethernet -> router -> wifi -> smartphone -> bluetooth -> headphones

Což s pomocí Roonu a kvalitních komponentů v digitální doméně funguje překvapivě jednoduše, stabilně a dá se s tím úplně v pohodě fungovat. Já to však přesto chtěl zjednodušit a vyhnout se možným občasným zásekům v přehrávání vlivem lokálního networku. Pořídil jsem proto USB Bluetooth vysílač s podporou aptX tak, abych navzdory limitacím Roonu mohl jít jednoduchou cestou:

laptop -> bluetooth -> headphones

Po nainstalování ovladačů z přiloženého CD (!) a upravení samplovací frekvence signálu ve Windows dle Sennů na 44.1kHz začalo vše přes aptX krásně fungovat. Posléze, když došlo na Roon samotný, se při nastavení Event Style WASAPI v přehrávači dokonce rozsvítilo fialové světlo indikující "lossless". :-)) Kvalita zvuku velmi podobná až identická k aptX z mého Android smartphonu, stabilita přehrávání zatím 100% a dosah z jednoho konce bytu na druhý přes vícero překážek dostatečný. (Ne však perfektní, což ovšem nebyl s žádným z řešení, které jsem zkoušel.)

Smartphone už tedy v tuto chvíli využívám jen pro vzdálené ovládání Roonu.

Lessons learned z pokusů napříč posledními měsíci:

- 5GHz wifi a bluetooth 5.0 neukázali v mém bytě oproti svým předchůdcům zlepšení stability nebo dosahu signálu.
- aptX je podle mě z pohledu zvukové kvality předvídatelnější a tedy preferovaný kodek oproti AAC.
- aptX považuju pro portable poslech za naprosto uspokojující. Nemám pocit, že bych potřeboval něco lepšího.
- Portable a desktop poslech jsou dvě odlišné aktivity. Je skvělé si mít možnost vybrat podle nálady.
- Keep it simple. Jakýkoliv jen trochu přebytečný komponent v řetězci může víc škodit než sloužit.
- Streamování je fajn k objevování, pro seriózní poslech však zatím jedině pečlivě vymazlenou lokální knihovnu.
SOURCE: Roon | HQPlayer
DAC/AMP: Metrum Onyx (2xOS) | DNA Stratus

DESKTOP: PMx2 (rev2) | Auteur | Verum 1 (mod)
PORTABLE: Momentum 3 Wireless (EQed)
WORK: Jabra Evolve 80

MEASURING: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka