Sennheiser PC360 znejú ako plechovka, horšie od Porta Pro

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Sannin 12. 6. 2014 13:02

Zdravím, dnes mi došli Senny PC360 - objednával som ich kvôli kvalitnému mikrofónu, údajne skvelému polohovaniu zdrojov zvuku (hrávam Counter-Strike), a tiež kvôli tomu že nepotrebujú zosilňovač. Chcel som proste niečo univerzálnejšie bez väčších investícií do DACu a zosilňovača, resp. externého mikrofónu. Zapojil som teda Senny priamo do Asus Xonar DX/XD, a na moje nemilé prekvapenie z nich začalo liezť niečo čo som naozaj nečakal.

Výšky znejú o čosi lepšie ako u Koss PP, ale keď som pustil rock/metal (cez foobar, FLAC, WASAPI event) tak som sa nestačil čudovať. Všetko je posadené akoby dozadu, za nejakú tenkú stenu, oddelenie nástrojov a zlievanie horšie ako pri KPP, pri pesničkách pri ktorých som si (na obyčajných a lacných KPP!!!) podupkával nohou, som len sedel a rozmýšľal čo sa to preboha deje. U popových songov je to lepšie, ale nie o moc. Chýba taký ten pocit vtiahnutia do hudby/diania. Muzika ktorá ma zvykla nabudiť teraz iba plynie bez emócií. Jediné čo bolo počutelnejšie boli detaily u kapiel ako Fever Ray (song I'm not done). Ekvalizérom som nikdy nič neupravoval.

A nemám na mysli "prebasovanie" u KPP, na ktoré som si po rokoch teoreticky mohol zvyknúť, mne to proste celé znie zle. Môže to byť tým že mám PCI-E slot pri procesore a grafickej karte? Šum nepočujem. Či ide iba o zahorenie? Alebo som chytil nejaký vadný kus?

Aj v hrách mi všetko znie umelo, akoby v pozadí. U KPP (ale aj s lacným headsetom Creative Fatality HS-800 ktorý som používal doteraz) mi to pripadá omnoho viac prirodzenejšie. Z podania priestoru a lokalizovania zvukov som si tiež na zadok nesadol. Zmenil sa dokonca aj charakter zvuku výstrelov pri zbraniach.

Rozmýšľam že ich vrátim, za 150€ to je neskutočné sklamanie.
Sannin
Junior

Odeslat příspěvekod icotech852 12. 6. 2014 13:17

Môže to byť tým že mám PCI-E slot pri procesore a grafickej karte?

:tleskani ,moze to byt aj tym ze mas pocitac pri okne,tam byva chladnejsie
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sannin 12. 6. 2014 13:19

Neviem čo mám na toto povedať, pýtal som sa na rušenie ktoré zvykne byť v PC problém :roll:
Sannin
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 12. 6. 2014 13:44

Kupovat sluchadla len tak "na blint" bez vyskusania nie je dobry napad. Zvukove rozdiely su velke a navyse kazdemu sa nepaci to iste a ani nepocujeme rovnako. Aj zvyk na nejaky zvuk hra ulohu.
Vrat ich a nechaj si tu poradit pred vyberom.
Potom navstiv nejake obchody, kde sa daju viacere sluchadla vyskusat.
V niektorych hifi studiach sa da nieco aj pozicat.
Sluchatka.net poskytuju oficialnu sluzbu zapozicky.
Kupuj az potom.
Pokial nechces upgradovat zvukovy retazec, spokojnejsi mozes byt aj s lacnejsimi sluchadlami ...
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sannin 12. 6. 2014 13:48

Hm, tu ani nejde o zvukové rozdiely. Ono to objektívne znie horšie. V tejto cenovej kategórii už by som čakal že mi to počuteľne odlíši nástroje, a nebudem mať pocit že som kúpil zas to isté čo som mal za 30€, iba s trochu inou charakteristikou zvukového prejavu.
Sannin
Junior

Odeslat příspěvekod Martin2133 12. 6. 2014 13:48

Měl jsem Senny HD515 a teď 558 ještě se zvukovou kartou Asus xonar DX a to co popisuješ mi připomíná když jsem měl zapnutý prostorový zvuk Dolby Headphones, nemáš ho zapnutý? Stáhni si nejnovější ovladače na zvukovku, popřípadě upravené ovladače UNi Xonar drivers, dále zkus povypínat všechny "zlepšováky" na kartě (včetně Game, Hi-fi či GX), také u přehrávače a ve hrách nastav Headphones či stereo. Ve Win nastav 16-bit CD kvalita a také stereo popř. sluchátka, v Bios vypni integrovaný kodek (zvukovku - Azalia). Kartu jsem měl také mezi graf. kartou a procesorem a nic, ale to může být individuální. Pokud nic nepomůže, tak zkus reklamovat či vrátit, ale je to škoda, z těch herních jsou asi nejlepší.
JBL ES80 + Proson R10 → Harman/Kardon 3490 → Fostex HP-A4 → PC
Hifiman HE-400i, V-Moda ZN
Martin2133
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sannin 12. 6. 2014 13:56

Práveže všetky tie featury mám vypnuté, a všetko prepnuté na headphones mode - ale skúsim tie unifikované ovládače, dík za pripomenutie :)
Sannin
Junior

Odeslat příspěvekod Martin2133 12. 6. 2014 14:04

Eventuelně můžeš skusit připojit sluchátka k telefonu nebo přehrávači, jestli je chyba v PC ;-)
JBL ES80 + Proson R10 → Harman/Kardon 3490 → Fostex HP-A4 → PC
Hifiman HE-400i, V-Moda ZN
Martin2133
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 12. 6. 2014 14:46

Podobná obrovská míra zkreslení zvuku je vlastní i sluchátkům za mnohonásobek ceny a každá zvuk zkreslují jiným způsobem. Sluchátka opravdu nelze kupovat bez poslechu. Jde o to vybrat si taková, jejichž charakter zkreslení konkrétnímu člověku vadí nejméně.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bogino 12. 6. 2014 15:13

Sannin píše:Hm, tu ani nejde o zvukové rozdiely. Ono to objektívne znie horšie. V tejto cenovej kategórii už by som čakal že mi to počuteľne odlíši nástroje, a nebudem mať pocit že som kúpil zas to isté čo som mal za 30€, iba s trochu inou charakteristikou zvukového prejavu.

To uz radsej zalovit tu v bazare a kupit lepsi model, dokupit mikrofon za 10€ nie je problem.
viewtopic.php?f=1872&t=1214983&p=10153643#p10153643
viewtopic.php?f=1872&t=1214830&p=10149761#p10149761
viewtopic.php?f=1872&t=1213833&p=10118706#p10118706
Ale predtym niekde tieto modely vyskusat. :)
... a ta tvoja zvukovka je tiez len taka, aka je.

-- 12. 6. 2014 15:21 --

Martin2133 píše:z těch herních jsou asi nejlepší.

No .... vsetko je relativne.
Keby museli byt vyslovene s namontovanym mikrofonom, moj tip je http://www.amazon.de/computer-zubeh%C3% ... B00BAFORW6
Su to v podstate Takstar PRO 80 doplnene o mikrofon. Ale tieto asi vopred nevyskusas ... a su uzavrete, nie otvorene.
Samotne PRO 80 sa da kupit z aliexpress za 40€ a hraju vysoko nad svoju cenu.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sannin 12. 6. 2014 15:31

Díky chlapi, cením si váš čas a rady. UNI ovládače nič nezmenili, a moja Nokia E75 nie je asi kandidát na tieto slúchadlá :)
Nechám ich hrať celú noc, možno si ich nechám aj na víkend a uvidím. Prinajhoršom ak sa nič nezmení ich pošlem v pondelok späť. Škrie ma to hlavne preto, že som chcel univerzálnu náhradu 2 low-end slúchadiel, aby som ich nemusel furt meniť keď sa idem hrať/počúvať hudbu/pozerať filmy. No a takto dopadnem :D

-- 12. 6. 2014 15:59 --

Musím sa spýtať - všetky Sennheisery majú takýto charakter? Ťažký, akoby pod dekou? Ak hej, zdá sa že som človek čo by ocenil AKG k701 s dobrým DAC. Len mať financie na to :D
Sannin
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 12. 6. 2014 16:15

Vyskusaj niekde tie DT880 a HE-300, co tu su bazarove ponuky ...
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuko61 12. 6. 2014 17:04

Sannin píše:Musím sa spýtať - všetky Sennheisery majú takýto charakter?

Z tých čo mám v podpise žiadne :-D Ak niekto chce dobré slúchadlá, nechce vyhodiť veľa penazí a nevadí mu kúpa bazárových slúchadiel, Senny z pred 20 rokov majú podľa mňa v súčasnosti najlepší pomer kvalita <-> cena a na nemeckom eBay sa predávajú veľmi často...
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 12. 6. 2014 17:11

...najlepší sennheiser do 150-200eur je žiadny sennheiser :D
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davkol 12. 6. 2014 17:27

kuko61 píše:
Sannin píše:Musím sa spýtať - všetky Sennheisery majú takýto charakter?

Z tých čo mám v podpise žiadne :-D Ak niekto chce dobré slúchadlá, nechce vyhodiť veľa penazí a nevadí mu kúpa bazárových slúchadiel, Senny z pred 20 rokov majú podľa mňa v súčasnosti najlepší pomer kvalita <-> cena a na nemeckom eBay sa predávajú veľmi často...

DT990 Pro, Senn HD480II, HD530 /II, HD540 /II, HD545, HD560, HD565

*slint*

Abych tady jenom neslintal, mě šokovalo, že PC 320 hrají překvapivě snesitelně. Ta plastová konstrukce je druhá věc. IMHO to má OP rozbité.
davkol
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků