poškozené IE8, existuje možnost opravy, nebo co s tím?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Balda_87 26. 6. 2014 14:44

Zdravím Vás,
před léty jsem pořizoval IE8 a byl jsem naprosto spokojený a maximálně fascinovaný. Jak ale roky plynuly, něco se s nimi stalo. Nejspíš při čištění alkoholem. Prostě pravé sluchátko hraje tišeji než levé. Ovšem pokud nastavím bass na max, hrají asi tak stejně nahlas, možná jen mírně nevyrovnaně. A další příznak poškození, tu svou "přebasovanost" naprosto ztratily. Ikdyž dám bass na max, neni to tak šílené, jako když byly nové, po zahoření. (cca první měsíc jsem je měl v provozu prakticky 24/7)
Docela jsem tápal, čím by to mohlo být, měl jsem stále představu že je to pravé zapatlané ušním mazem za mřížkou, tak jsem je nechával "odmáčet" celou noc v lihu, tak, že byl ponořen jen ten tubus na kterém je navlečený špuntík, snažil jsem se je nevyluhovat celé aby to nezateklo až do útrob, stejně hrálo jedno méně než druhé, takže jsem ze zoufalosti i odtrh ochranou mřížku, zjištění bylo takové, že trubička vedoucí k měniči je naprosto čistá. Kabel jsem prohodil levý za pravý, stále trpí jen pravá mušle, kabel mám teď fungl nový, prostě je to ve sluchátku, dost si troufám tvrdit, že za to může regulátor basu.. ale jak se to stalo, netuším.

Ta sluchátka jsou asi mrtvá, co?

-- 26. 6. 2014 14:45 --

taky se mi zdá, že oproti dřívějšku mají ještě výraznější prostor, což je fajn, ale basu méně, a bohužel když neni nastaven na max, hraje právé asi o půlku méně než levé.
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ...drát 27. 6. 2014 08:00

je možné že výpary z liehu prenikli na membránu a poškodily ju
...drát
Mírně pokročilý