[recenze] VSONIC VSD3S - nový favorit do 1000 Kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 8. 7. 2014 17:48

Nová generace Vsoniců byla ohlášena již loni na podzim, ovšem až na konci letošního června se konečně začal prodávat první run Vsonic VDS3S. Mě se podařilo ukořistit jeden z prvních dostupných párů na LendMeUrEars. Mám je doma už nějaký týden, prošly si zahořením a teď jsem se dostal k pořádnému porovnání a sepsání krátké recenze.

ObrázekDSCF8399 by Franta Bína, on Flickr

Od nových modelů VSD3 a 3S se očekávalo mnohé, především CEO Vsonicu na Weibu nešetřil chválou. Padala prohlášení, jak jsou nové Vsonicy laděné podle Westone 4 a jak budou špunty za tisícovku konkurovat modelů za 8 tisíc Kč. Rovnou vám řeknu, že to jsou jen řeči, k Westonům se ani nepřiblížily a i když jsou na svou cenu skvělé, tak vysoko nedosáhnou.

Poznámka: VSD3 a VSD3S by se měly dle výrobce lišit pouze v množství basu, zatím jsem žádné přímé porovnání od uživatelů nenašel. Od sebe se dají poznat pouze podle nálepky na krabičce a písmena S na pravém sluchátku VSD3S

ObrázekDSCF8408 by Franta Bína, on Flickr

Balení
Krabička se nese v podobném designu jako předchozí modely, ovšem tentokrát působí ještě profesionálněji a v regálech už bez problému může vyset vedle velkých západních značek.
Příslušenství ovšem není nijak bohaté, pryč jsou časy VC02. U VSD3 dostaneme pouze pytlíček, klipy za uši a nástavce v sestavě 1x pěnové, 1x dvojité a klasické silikonové ve 3 velikostech.

ObrázekDSCF8422 by Franta Bína, on Flickr

Konstrukce
Tělo VSD3 není podobné žádným předchozím Vsonicům, vzhled se inspiroval spíše u Shure. I velikostí má blíže spíš k takovým SE535, myslím, že se jedná o největší Vsonicy. Provedení působí na svou cenu dobře, jediným nedostatkem je ošklivé provedení větracího otvoru.

Už na prvních fotkách zaujal design s kupou hran, mezi ineary dost neobvyklé. Osobně se mi to moc nelíbí, stylem to působí jak něco od Beats či Monsteru(které mají podobná fullsize sluchátka) a v reálu to nepůsobí nijak pěkně. Vnitřní strana je naštěstí pěkně zaoblená kvůli pohodlnému usazení.

ObrázekDSCF8400 by Franta Bína, on Flickr

Moje jsou v černém provedení a působí dost nudně, doporučuji si raději sehnat červené či modré :)

Sluchátka jsou průhledná, bohužel moje černé jsou dost tmavé a moc vidět není. Lze si prohlédnout měnič ze předu a částečně i zezadu a k tomu nějakou kabeláž. Nevím jak jsou na tom jiné barvy.

Diskutabilní je výměnný kabel. Náhradní kabely nejsou prozatím dostupné a jejich cena bude muset být dost nízká, aby se vyplatil jejich nákup u sluchátek za tisícovku. Další věcí je i spolehlivost konektoru, zde je použit coaxiální MMCX, ovšem odlišný než konkurence ze Shure, Westonu či UE. MMCX konektory jsou bohužel známé nespolehlivostí, kdy často kontakt v jedné straně odejde a musí se řešit reklamace.
U mého kousku je navíc problém s odebráním kabelu, zatímco na levé straně to jde bez problému, na pravé se mi to nepodařilo ani po pár dnech. Naštěstí nejsou tak volné, aby se sluchátka ztrácela, jak tomu bylo u VC02.

Kabel je jinak klasická vysoká Vsonic kvalita, mrzí jen rovný konektor, u kterého není ani příliš chráněné napojení kabelu.

ObrázekDSCF8406 by Franta Bína, on Flickr

Pohodlí a izolace
Sluchátka jsou navržena pro vedení kabelu kolem ucha a i přes svou velikost sedí opravdu skvěle. Ovšem dokážu si představit, že velikost může být pro někoho problém. Pryč je podle mě neužitečný kloub, je tu obyčejná plastová trubička s kovovou mřížkou na konci. Pasují nástavce středního průměru, tedy stejné jako u předchozích Vsonic.

Izolaci trochu ubližuje větrací otvor, ale jinak se jedná o nadprůměr co se týče dynamických měničů. Číselné hodnocení izolace tak 7/10

ObrázekDSCF8402 by Franta Bína, on Flickr

Zvuk
Výrobce se chlubil, že VSD3 (normální i S verze) mají být laděné jako Westony 4. Musím říct, že je to blbost a Westonům se to nepřibližuje ani náhodou. Celkové ladění VSD3S si udržuje klasické Vsonic atributy a řekl bych, že je dost podobné původním GR07.

Bas je na dynamický měnič velmi přesný, rychlý a s dobrým dopadem. Ovšem trochu absentuje nižší bas a i středo basu může být pro některé lidi málo(je ho ho více než u VC02 a méně než u VSD1). Bas na mě působil přesným, ale sušším a ne příliš zajímavým dojmem, možná, že na tom bude basovější VSD3 lépe.
Středy jsou agresivnější a trochu „hrubší“, což skvěle funguje například u elektrických kytar, ale mě to trochu vadí u jazzu, kdy hlas ztrácí trochu ze svého kouzla a není až tak příjemný na delší poslech. Problémem jsou také výraznější sykavky.
Výšky jsou podobně zvýrazněné jako u ostatních Vsoniců, energické a velmi čisté. A takové mají spoustu fanoušků i odpůrců.

ObrázekDSCF8419 by Franta Bína, on Flickr

Pokud pomineme celkové podání zvuku, jsou VSD3S po technické stránce jedny z nejlepších v ceně do tisícovky. Zvuk je přesný, čistý, velmi detailní a s dobrým prostorem i lokalizací.
Jedná se o slušný posun proti předchozím levným Vsoniců. Bohužel tu nemám na srovnání levné GR07 classic, podle paměti si myslím, že VSD3S stále trochu zaostávají.
Jediné in-eary kolem tisícovky, které dokáží VSD3S jasně porazit jsou Zero Audio Tenore, ty mají ovšem své problémy a více si o nich povíme v samostatné recenzi.

Mnohé bude zajímat porovnání s MH1. Zde VSD3S jasně vyhrávají po technické stránce, jejich zvuk je výrazně čistší a přesnější, mají méně basu, detailnější středy a o hodně výraznější výšky. Ovšem celkové podání je natolik odlišné, že si tyto in-eary nemůžou přímo konkurovat a vždy se najdou tací, jenž budou upřednostňovat příjemné uvolněné a relaxační podání MH1.


Závěr

VSD3S jsou velmi povedená sluchátka s dobrou konstrukcí, výměnným kabelem a skvělým pohodlím. I když zvuk nemusí vyhovovat každému, patří jasně mezi to nejlepší v ceně kolem tisíce korun. Doufejme, že cena v Čechách bude rozumná, pokud by byla příliš vysoká, lze přemýšlet o doplacení na GR07 classic či Hifiman RE-400. Za tisícovku je ale rád doporučím každému.

U dobrých prodejců, Lend me ur ears a Penon se dají sehnat az 50-60$. Vyhnul bych se prodejcům na Ebay, kteří za ně chtějí až 80$.

ObrázekDSCF8405 by Franta Bína, on Flickr
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ...drát 8. 7. 2014 19:12

Ďakujem za podrobnú recenziu,počul si aj Havi B3 pro a Ostry KC 06?Zaujímalo by ma porovnanie
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ricccie 8. 7. 2014 19:15

Po dlhom case konecne zaujimave citanie. Diky. Som zvedavy na Tenore, kedze su na ne velmi dobre ohlasy.
Ja som si dnes zo zvedavosti objednal moje prve hybridy, T-Peos Altone200. Na headfi je predpredaj. Tak uvidime co dokazu IEM za stovecku.
×Auralic Aries Mini > Rme Adi 2 Pro AE > Naim Nait XS2 > Dali Epicon 2
×ChordMojo | FiioM6 > InEarProphile8 | EtymoticER2XR | TinHifiT4 | SennHD58X | AkgK371 | BeyerDT250
Ricccie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 8. 7. 2014 19:56

...drát píše:Ďakujem za podrobnú recenziu,počul si aj Havi B3 pro a Ostry KC 06?Zaujímalo by ma porovnanie


Havi neplánuju, moc nevěřím kombinaci dvou dynamických měničů a navíc i velikost by nejspíš byla větší než mé uši snesou. Navíc se mi moc nelíbí, jak jsou tři různé verze. A celkově nejsou tak chválené jak konkurence.
Nad Ostry jsem přemýšlel, ale nevěděl jsem, zda pořídit klasické či čekat na nové Ačkové. Navíc pak všichni začali psát, že Tenore jsou lepší a tak jsem se na ně vykašlal.

Rád bych si oboje poslechl, ale nemám zájem je kupovat.

Vsonic VSD3S mají oproti těmhle tu výhodu, že budou dostupné časem i u nás, protože spousta lidí stále nechce nakupovat v cizině.

Ricccie píše:Po dlhom case konecne zaujimave citanie. Diky. Som zvedavy na Tenore, kedze su na ne velmi dobre ohlasy.
Ja som si dnes zo zvedavosti objednal moje prve hybridy, T-Peos Altone200. Na headfi je predpredaj. Tak uvidime co dokazu IEM za stovecku.


Altone200 mám také objednané, hlavně protože jsou to první hybridy rozumné velikosti. A cenu u nich beru 150$.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cagin 8. 7. 2014 21:37

Pěkná recenze a vidím ,že přijdou nové kousky no nevím jestli to bylo pochopeno s těmi mh1 totiž technická stránka se nemění zato čistota a bas pravě čistota je u nich silnou zbrani i proti audeo a ex600 bas by při správné úrovni neměl moc přesáhnout audeo se šedými filtry takto by měli znít při testování.
cagin
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LOPO_X 9. 7. 2014 07:16

Supr aspoň někdo rozumny napsal recku jsem se v těch nazorech na HF už ztracel takhle vim že si je kupovat nemusim a byt zbytečně zklamany
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 9. 7. 2014 08:47

Kvalitní článek autora,který ví o čem píše a hlavně to umí podat i laikům.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod japkoslav 9. 7. 2014 12:14

Moc pěkná recenze, ale jako vlastník Vsonicu VC02 a Sony MH1 se musím zeptat:
Jak si vedou VSD3 vs. VC02, je hlavní rozdíl v dynamice nebo se liší i nějak výrazněji?

Sice jsem si na ven pořídil Momentum, ale rád se ke zvuku Vsoniců VC02 čas od času vracím.
Headphone enthusiast
japkoslav
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 9. 7. 2014 12:41

VSD3S mají více basu, jsou míň agresivní ve výškách a především celý zvuk je plnější než u VC02. Rozdíl je i v prostoru, který mi u VSD3S přijde o dost větší a přehlednější.

Když si chce někdo koupit nové IEM za tisícovku, jasně mu doporučím VSD3S před VC02. Ovšem pokud už je máš, nevím zda se to až tak vyplatí, než další 50$ iem, to radši pošetřit a pořídit něco, co bude ještě větší skok.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stano.stano 10. 7. 2014 11:29

A co porovnanie s GR01, kde sa vlasne nachadzaju v portfoliu Vsonic?
Nikon D90, Nikkor AF-S 18-105mm 1:3,5-5,6G ED VR, Nikkor AF-S 70-300mm 1:4,5-5,6G VR, Speedlight SB-900, Manfrotto 190XPROB + hlava 486RC2, Tamrac System 6, Adventure 7, SanDisk Ultra II 4GB, SanDisk Extreme III 2GB
stano.stano
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 10. 7. 2014 11:53

Pro mě jsou GR01 pořád asi nejoblíbenějšími a nejlepšími Vsonici, ale to je tím, že mě se vždycky líbily tlakové TWFK měniče(snad kromě Q-jays a UE)
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stano.stano 10. 7. 2014 12:52

Bína, dakujem. Od teba mi to staci :)
Nikon D90, Nikkor AF-S 18-105mm 1:3,5-5,6G ED VR, Nikkor AF-S 70-300mm 1:4,5-5,6G VR, Speedlight SB-900, Manfrotto 190XPROB + hlava 486RC2, Tamrac System 6, Adventure 7, SanDisk Ultra II 4GB, SanDisk Extreme III 2GB
stano.stano
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod japkoslav 11. 7. 2014 05:58

Moc děkuji za odpověď :)
Headphone enthusiast
japkoslav
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod remaxik 11. 7. 2014 08:02

Ahoj, chci se zeptat jestli nemate typ na overeny web, kde by byli ke koupi na Vami zminovanem LendMeUrEars, bohuzel uz nejsou.
remaxik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanni 11. 7. 2014 10:05

hanni
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků