ATH vs. Fostex - cestovní sluchátka

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ILikeBike 24. 7. 2014 07:52

Ahoj,
budu kupovat sluchátka převážně do vlaku, autobusu, na doma pouze tak ze 30%. Po dlouhých hodinách pročítání fór jsem dospěl k názoru, že nejvhodnější modely budou:
Fostex TH-5/TH-7
Audiotechnica SJ55/FC707
Otázka zní, jestli mám dát přednost ATH kvůli skládací konstrukci na úkor mnohem lepšího zvuku Fostexu, nebo ten rozdíl ve zvuku nebude až tak markantní?
Šly by jste do vyšších modelů TH-7/FC707, pokud budu přehrávat převážně z mobilního telefonu nebo v nejlepším případě z notebooku doma?
Může se stát, že v kategorii cestovních sluchátek v této cenovce (výš určitě nejdu) existují sluchátka lepší, pak dejte prosím tip ;-) (co třeba takový AKG k430?).
ILikeBike
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xakrurychle 24. 7. 2014 09:04

sám to teď řeším, a já osobně nehledal nic zázračnýho a už mám fostexy th7 takříkajíc v košíku
xakrurychle
Junior

Odeslat příspěvekod ILikeBike 24. 7. 2014 09:48

Jasný, nečekám zázrak ani od těch Fostexů, prostě sluchátka za 1500-1800, teď jde o to, jestl ise vyplatí investovat do vyšších modelů nebo jestli je zvukový požitek u ATH obdobný jako u těch Fostexů. Mám strach, že budu litovat, protože Fostexy nebudou moc skladný. Pak je tu druhej extrém a to jsou ty AKG k430, kdy skladnost na jedničku, zvuk bude ale asi dost průser...
ILikeBike
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lordx 24. 7. 2014 10:13

Ty AKG neber, měl jsem je na už zahořený hlavě a ten zvuk mě vysloveně štval. Teď mám AT CF707 a nestěžuju si, dobrá skladnost, velmi lehkej přítlak, útlum ještě v mezích, horší konstrukce, skvělej kabel, silnější bas (vyhovuje mi)...asi nic, co bys nečetl :) jestli jsi z Prahy, můžu půjčit na odzkoušení :)
lordx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ILikeBike 24. 7. 2014 10:33

Z Prahy bohužel nejsem. Říkáš útlum v mezích, no nevím, potřebuju, abych neslyšel motor v buse/vlaku. Na Mallu jsou teď za 1700, to bych byl ochotnej zaplatit docela v pohodě. Počkám teda ještě, jestli se náhodou neobjeví někdo, kdo měl na hlavě i ty Fostexy i ATH. Každopádně na AKG k430 kašlu, dát 1300 za pouzdro je mi líto :-) .
ILikeBike
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lordx 24. 7. 2014 10:45

Já je kupoval za 1500Kč na mironetu :) Pokud chceš sluchátka s velkým útlumem, AT bych asi nebral. Mě to třeba ale nevadí, jezdím metrem každý den :) Jinak Fostexy jsem ještě na uších neměl, ale prý taky netlumí tak dobře, ale zvukově jsou prý skvělý...
Nechceš zkusit kvůli útlumu nějaký špunty?
lordx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ILikeBike 24. 7. 2014 11:28

Když se dívám do cizích shopů, tak http://www.audiotechnicashop.com/index. ... 9Dddvl_tqI jsou fakt za pár šupů, tak nevím, co si myslet...
ILikeBike
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ILikeBike 24. 7. 2014 14:35

Prosím o zkušenosti s oběma přístroji, vážně by mi to pomohlo při výběru, takhle jsem na zcestí. Popřípadě jiný model převážně do MHD, kdy mi nezáleží na vzhledu, ale na co nejlepším zvukovém projevu do 1800Kč.
ILikeBike
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod metelka77 24. 7. 2014 20:00

ako su na tom tie Fostexy s prepustanim hudby smerom von, hodia sa aj do open office ?
metelka77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jarešek 28. 7. 2014 17:22

Ty Fostexy jedu na Xonaru DX v PC,a i když je ohulím,tak má paní co sedí kousek vedle na sedačce,je neslyší.
jarešek
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků