Sluchadla na doma do 60 eur

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Sherwood258 13. 11. 2014 16:00

Zdravim,
rozhliadam sa po nejakych sluchadlach na domaci posluch - t. zn. nezalezi na konstrukcii (otvorena/uzavreta).Co od nich ocakavam? Vyrovnany, vzdusny zvuk idealne s trosku teplejsimy stredmi, vel detailov, ziadne zbytocne "deky" a zvyraznene bassy a hlavne nejaku tu odolnost. Ako som uz uviedol v nadpise, cenovo chcem ist do +-60 eur.
Zatial som narazil na tieto modely:
AKG K512 MKII - tie som mal prilezitost aj pocut, zvuk bol vcelku fajn, ale zase nijaky zazrak.
AKG K514 MKII - nepocul som, ale mali by byt otvorene a predpokladam rovnake menice, ako v 512 MKII.
AKG K99 - ani nevidel, ani nepocul.
Audio technica ATH-500 - vraj idu aj do bassov, uzavrete.
Beyerdynamic DTX910 - napohlad posobia odolne a mohli by aj dobre zniet.

Zdroj zvuku bude zatial integrovana zvukovka na ntb a PC, v buducnosti mozno aj nejake DACko.
Doma mame este Fostex TH-7, no nie su priamo moje a nechce sa mi ich stale privlastnovat, ale ak by sa dalo, mohli by ste porovnat zvuk aj s Fostexami? A vedeli by ste mi poradit konkretny model?
Dakujem
Sherwood258
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 11. 2014 17:04

Aj keby mali K512 a K 514 rovnake meniče, tak z toho že si počul K512 nemôžeš usudzovať zvuk K 514. Otvorene a uzavrete sluchadla hraju uplne inak.
Každopadne tie Fostexy v pohode konkuruju všetkym tu menovanym sluchadlam, takže ani tie nebudu chybou.

Pripadne aj tu v bazari su zaujimave ponuky, napr.viewtopic.php?f=1872&t=1221713
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod karminkotak 13. 11. 2014 17:13

Prípadne pozri z otvorených aj Superlux HD330, Takstar HI2050. Ešte aj ušetríš a zahrajú v danej cene úplne famózne.
karminkotak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sherwood258 13. 11. 2014 20:28

Bazar nechcem a so Superluxom mam dost blbe skusenosti (kvalita spracovania --> odolnost a trvacnost). Je mi jasne, ze Fostexy v pohode konkuruju takmer comukolvek v tejto cenovej kategorii, ale obcas ma nudia. Chcel by som nieco zabavnejsie, teplejsie, muzikalnejsie ale zaroven presne. Bassy by mohli byt na urovni Fostexov a teplejsie stredy + viac stredobassov a menej agresivne vysky, proste zabavnejsi prednes ako Fostexy, no zachovana presnost aj priestor. A tiez by som bol rad, keby vydrzali viac ako moje AKG K450 (asi 2 roky a 2 tyzdne, neskor odisiel hlavny kabel pri jacku do prehravaca a aj sa predrali kable v hlavovom moste, bol som neprijemne prekvapeny). Preto sa mi dost pacia tie DTX910, lebo vyzeraju, ze nieco aj vydrzia.

-- 13. 11. 2014 20:41 --

A navyse s fostexami TH-7 mam taku neprijemnu skusenost - sedia sice ako circumauralne, ale nakolko mam dost odstavajuce usi, plastova mriezka chraniaca menic mi sedi priamo na usiach, takze s komfortom pre mna toho vela spolocneho nemaju. Od novych sluchadiel by som chcel urcite vyzsi komfort, aj udahne zly komfort MKII serie od AKG mi vsak v pohode stacil.
Sherwood258
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 13. 11. 2014 21:11

Sherwood258 píše: ... Chcel by som nieco zabavnejsie, teplejsie, muzikalnejsie ale zaroven presne. Bassy by mohli byt na urovni Fostexov a teplejsie stredy + viac stredobassov a menej agresivne vysky, proste zabavnejsi prednes ako Fostexy, no zachovana presnost aj priestor...

... a to všetko samozrejme do 60 euro :D ... obávam sa, že nie si celkom ukotvený v realite
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 11. 2014 21:58

Ako pise bacil, za 60 eur tazko aby to bolo zabavnejsie a zaroven presne ako Fostexy.

O nejaky tyzden si prepasol akciu v jednom eshope kde mali K 271 Mk II za nejakych 70 eur co je luxusna cena. To by si mal mozno vystarane.
Takisto mozes pouvazovat nad tymi HD558 z tunajsieho bazaru.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Sherwood258 14. 11. 2014 15:57

No tak dobre, koniec koncov nemam ani velmi kvalitnu zvukovku.
Ako hraju Beyerdynamic DTX910? Su skor presne a vyrovnane alebo nejako skreslene? Zacinaju sa mi totiz dost pozdavat, rovnako ako AKG K512MKII/514MKII. Ja viem, ze chcem vcelku dost, ale co uz mam robit ako student s obmedzenymi financiami a dost velkymi narokmi na zvuk?
Sherwood258
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 14. 11. 2014 17:15

Tie AKGčka su oproti Fostexom krok späť. Tie Beyeri na tom budu o čosi lepšie. Tu je aj recenzia s porovnanim s 1. verziou K 514: viewtopic.php?mode=like&f=1712&p=9001275

S obmedzenymi financiami a vyššimi narokmi hľadaj v bazari. Tam si za tie prachy môžeš vyberať vo vyššej kategorii. Alebo tie Takstari zvonku keď už nechceš Superluxy (aj keď neviem ktore si mal ale HD 330 su celkom odolne). Pripadne ešte niektore Samsony.
Všetko je to zvukovo ďalej ako AKG či Beyeri.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Sherwood258 15. 11. 2014 11:14

Tak fajn, uznavam, ze znacky ako Superlux v tejto cenovke ponuknu viac muziky a to doslova. Co poviete na model Superlux HD-681 RD alebo HD-330, ci HD-660? Pozdavaju sa mi cenovo, zvuk bude mozno trochu horsi, ale zase usetrim prachy a mozem zacat setrit na DAC, pripadne ine veci.
Sherwood258
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 15. 11. 2014 12:17

660 su uzavrete, zvysne 2 otvorene.
681 vs 330 ako to vnimam ja:
681 maju vyraznejsie vyssie stredy a vysky, vytvaraju dojem vyssieho detailu nez HD330.
330 su basovejsie a maju neagresivny prednes od vyssich stredov vyssie.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
iPod 5.5G imod ► FiiO E11 ► Brainwavz B2
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sherwood258 15. 11. 2014 14:10

No fajn, skor otvorene. Ktore z nich su pocitovo "vzdusnejsie", tym myslim vytvaraju lepsi zvukovy dojem? A co sa kvality zvuku tyka, k akym konkretnym sluchadlam maju najblizsie?
Sherwood258
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 15. 11. 2014 14:32

681 pripominaju zvuk AKG (napr. 612), 330 su nieco na sposob DT880, ale v nizsej kvalite. 681 budu zniet vzdusnejsie, ale niekomu sa moze ich podanie vyssieho pasma javit ako ostre. Chod si ich niekam vypocut (napr. Muziker).
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
iPod 5.5G imod ► FiiO E11 ► Brainwavz B2
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sherwood258 15. 11. 2014 18:50

Tak sa pokusim popocuvat.
Sherwood258
Junior

Odeslat příspěvekod karminkotak 15. 11. 2014 19:24

Muziker je dobrá voľba na skúšanie...
Ak Ti nevadí nákup zo zahraničia, pozri aj na Takstar HI2050. Ja som ich riskol "naslepo" a spokojný som...
karminkotak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod karminkotak 15. 11. 2014 21:47

Ešte ma napadol jeden model...
AKG K121 Studio... Kolegovi som ich odporučil, objednal, je spoko... Narýchlo som ich v robote pichol do mp3 a hrajú veľmi príjemne... Žiadne bum-cink ale za cenu 69€ super kup...
karminkotak
Mírně pokročilý

Další stránka