Sennheiser IE80 vs. Sennheiser Momentum

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zino333 25. 11. 2014 19:53

Ahojte, chcem si urobiť radosť do práce a obstarať si niečo lepšie ako mám teraz. Tými sú toľko diskutované Sony MH1C. Pracujem v open office a tak mojou povedzme hlavnou požiadavkou je izolácia. Ďalšia požiadavka je priestor. Mám rád ak je zvuk vzdušný a ide čo najviac do priestoru a vyslovene si užívam pekné kryštálové výšky (ak to tak príjemne cinkne a pritom to nepíli uši). Počúvam prevažne elektroniku (Chillout, Progressive House a elektronika na štýl Daft Punk, Moby, Andrew Bayer, Parov Stelar, ale zároveň si občas užijem aj filmový orchester alebo klasické rockové legendy ako Pink Floyd, Nigtwish, prípadne Coldplay. Zhrňme to tak, že si počúvnem hocičo). V podstate je mi jedno či to bude supraaurál alebo intraaurál konštrukcia. Uprednostním to, čo bude lepšie hrať. Zdrojom je pracovný notebook a Audioquest DragonFly 1.2. Momentálne mám v úzkom výbere v nadpise zmienenú dvojicu, tak by som bol rád ak by ste k nim niečo napísali. Prípadne iné návrhy? Ak bude možnosť, pôjdem si odporúčané niekam skúsiť vypočuť.
Cenový limit do 200€.
Ďakujem.
HP: iMac > Roon (Tidal) + HQplayer > Chord Hugo TT2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C
Speakers: Cambridge CXN + CXA80 > PMC twenty.21 + REL t5i

Na predaj: Audio-gd C2
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 25. 11. 2014 20:35

Sennheiser momentum stojí na Slovači 200Euro ? To je dobrý, v Česku je za 7k.
PoliceCollector
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 25. 11. 2014 20:42

Za mě v dané ceně hrají lépe in-eary a místo IE80 bych raději šel do RHA T10.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Skeptický 25. 11. 2014 21:54

nemyslel momentum in-ear?
Skeptický
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 26. 11. 2014 07:20

Mal som na mysli verziu On-Ear, tá sa pohybuje okolo 150€.

@Bína: tie RHA vyzerajú veľmi zaujímavo. Máš s nimi alebo s touto značkou skúsenosti? Niečo viac by si k nim nenapísal? Keďže sa začínajú predávať v Decembri, tak by to bol dosť kauf na slepo...
HP: iMac > Roon (Tidal) + HQplayer > Chord Hugo TT2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C

zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 26. 11. 2014 08:53

Mám s nimi dobré zkušenosti viewtopic.php?f=1712&t=1223938
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod BigFoot007 29. 11. 2014 00:41

Strelim uplne crazy navrh, ale momentalne som si doprial predcasneho jeziska - Philips SHP9500. Daju sa na amazon.de kupit za 59€, preposlanie z nemecka vyjde na cca 8-9€.
Za tu cenu super zvuk, su relativne nenarocne na vybudenie (ja ich zatial pouzivam s mobilom). Kupoval som si ich tak ako ty primarne do prace - open space, a vyzera to tak ze svoju ulohu splnia naplno. Su basovejsie (konieckoncov chcel si IE80), soundstage maju krasny (porovnavam s fake IE80)

link na ne - http://www.amazon.de/Philips-SHP9500-00 ... ps+shp9500
mobil:Galaxy Note 9
AR: Kia Ceed JD 1.4 Exclusive
AV:Hisense 49CM3000
BigFoot007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 29. 11. 2014 18:18

@BigFoot007: Dík za tip, ale ten je úplne mimo mojich požiadaviek. Vyzerá to na otvorenú konštrukciu a ja mám rád niekedy hudbu naozaj hlasno, takže toto do open space určite nie. Ja už hľadám niečo výrazne lepšie ako to čo mám teraz. To znamená, že chcem niečo, z čoho sa nebudem chcieť vrátiť k MH1C a bude tam výrazný a veľmi počuteľný posun v kvalite. Navyše chcem aj niečo, čo mi dlhšie vydrží. Ak by som chcel opäť priemerný produkt, načo by som menil MH1C?
Mimochodom, za tie fake-y... :-!

zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod radimecek13 29. 11. 2014 19:18

Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado

FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý