IEM Sluchátka [cca. 3 000,-]

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kapky 1. 12. 2014 20:57

Ahoj,

mohli byste mi poradit s výběrem nových IEM sluchátek - momentálně používám již dosluhující a stařičké AKG 324P, ale rád bych po letech trošku povýšil a pořídil něco lepšího v ceně cca. okolo 3000,- Kč. Rád bych nějaká kvalitní sluchátka, především, co se týče konstrukce, podávaného zvuku a v neposlední řadě také komfortu. Sluchátka budou sloužit k poslechu doma, žádné běhání atd s nimi neplánuji.

Trochu jsem už po něčem pokukoval a docela se mi zamlouvají RHA MA750 nebo již dražší RHA T10i a to především kvůli bytelné a, dle mnohých recenzí, kvalitní konstrukci. Bohužel si nejsem zcela jistý, zda je to to pravé, vzhledem k jejich nekompromisnosti, která byla v testech také často zmiňována.

Chtěl bych se tedy zeptat, zda byste mi některé z těchto sluchátek doporučili, případně, pokud byste doporučili něco jiného, lepšího pro poslech, dá se říci, všech žánrů - v největší míře pak nahrávek těchto umělců:

- Pink Floyd
- U2
- Whitesnake
- Def Leppard
- Coldplay
- Adele
- Banks
- Bon Jovi
- Foo Fighters
- Green Day
- Guns n' Roses
- Linkin Park
- Oasis
- Muse atd.

Nechci sluchátka, která jsou příliš přebasovaná, ale ani sluchátka, kde je basů naprosté minimum, zkrátka tak nějak akorát, aby hudební přednes byl skutečně věrný.

Vím, že je to vyčerpávající, ale budu vděčný, pokud dokáže někdo poradit, jaká sluchátka případně zvolit.

Mockrát děkuji za rady,
Kapky
Kapky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod my.dre 1. 12. 2014 21:33

DAP: FiiO X7 (AM1, AM2, AM3a), Qngee X2
IEM: Flare Pro 2HD, ZhiYin Z5000, KZ ZS3, Whizzer HE01, Kb ear Believe, Tinhifi P1, Brainwavz B400
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 1. 12. 2014 21:38

T10 jsou nabasovanější sluchátka, nekompromisní určitě nejsou(a neviděl jsem snad jedinou recenzi, kde by někdo něco takového tvrdil). Za mě hodně pohodlné a nejlepší konstrukce co jsem na špuntech zatím měl možnost vidět.

750 jsou ve své ceně dobrou volbou, nabasovanější zvuk a podobně dobrá konstrukce jako T10. Jen nejsou tak pohodlné a hrají hůř.

V podobné ceně máš Vsonic GR07 calssic, ale ty mají basu méně a jsou ostřejší a celkově míň zábavné než T10 nebo 750.

Hifiman RE-400, stále dobrá volba http://avmania.e15.cz/hifiman-re-400-wa ... ticleStart
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 1. 12. 2014 22:06

GR07 snad radši tady za 1700,- http://www.lendmeurears.com/gr07-classic/
RE400 za 1800,- http://head-direct.com/Products/?act=detail&id=143
VSD3, VC1000?
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod truekejsi 5. 12. 2014 15:28

na koho nakonec padla volba? :)

jinak ma nekdo moznost porovnat VSonic VC1000 a GR01? na to webu vyse jsou hodnoceny velice dobre a cenovy rozdil je velice zajimavy
truekejsi
Junior

Odeslat příspěvekod Carabei 7. 12. 2014 21:59

Záleží na čem přehráváš. S Fiio X3 třeba hf5 sedí dokonale, re-400 mám v plánu zkusit
Carabei
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zatycz 9. 12. 2014 20:42

Zdarec,
Tak jsem se rozhodl, ze si udelam radost a na vanoce poridim nejaka "drazsi IEM".

1. Cena do tech 3000,- Vice urcite ne, ale klidne mene. Protoze hodlam vsechny kandidaty pred koupi vyzkouset, tak klidne koupim i za 1500, pokud u drazsiho modelu neuslysim citelny rozdil.
2. Na velikosti moc nesejde, mam pomerne univerzalni usi a nevadily mi velikosti ani fakeIE80.
3. Teply relaxacni zvuk s dobrymi stredy, ale mekkymi vyskami, neco na zpusob MDR-1R. Basu mene nez Pistony a MH1, ale vice nez XBA-3. Sice posloucham casto hudbu, kde jsou basy dulezite (reggae, dub, jungle), nicmene kdyz jsem pro kolegu kupoval XBA-3, tak jsem je chvili poslouchal a prisel jsem na to, ze vlastne nepotrebuju aby mi basy delaly diru do hlavy, jen chci aby byly o neco zvyraznene a kontrolovane. Na bassheadovske choutky si koupim na doma Superluxy HD662 za par fufniku :)

Poslouchat to budu na Sgs3 a posleze xperia Z1. Chystam se do augida nebo headphones.cz, tak si chci udelat seznam modelu, ktere bych chtel vyzkouset.
Zatim mam kandidaty
RHA-MA750
VSONIC VSD3

Tak kdyby nekdo vedel o nejakem modelu, ktery bych nemel minout, budu rad za radu.

Diky moc :)


--- Trochu OT, ale u Pistonu mi zacalo hrat jedno sluchatko zatlumene a vycisteni filtru isopropylem nepomohlo. Kdyby nekdo vedel co s tim, budu rad za radu, nechci je vyhazovat :)
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 5. 9. 2015 15:01

Bína, HIFIMAN RE-400 sú zvukovo lepšie ako ZERO AUDIO TENORE ? Ak áno, v čom ? Ďakujem ti za odpoveď.
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 5. 9. 2015 16:30

At nezakladam nove vlakno - rad bych poridil novem in-eary k Fio X3 (stara verze). Nejvic posloucham klasicky rock, ruzny varianty irsky hudby, speed folk, ale i instrumentalni kousky, mene casto klasiku. Doted jsem poslouchal na Beyerech T50p a na sport k mobilu mel Klipsch S4 v nejaky sportovni verzi. Ale ty mi na bezny poslech prijdou prebasovany a bez detailu. A t50tky jsou zase moc velky do tasky k notebooku a trochu napadny na hlave, kdyz ma clovek oblek a nekde treba ceka a chce zrrlaxovat... Cenove mam predstavu 3-4t. Zvazoval jsem Hifimany 400tovky, GR07 pripadne Fidue A73. Bohuzel posledni nemam kde poslechnout. Mate nekdo tyhle sluchatka k x3 na pdoobne zanry? Pripasne nejake jine doporuceni? Diky
lukas_highenergy.cz
Junior

Odeslat příspěvekod radimecek13 5. 9. 2015 18:10

Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 5. 9. 2015 19:30

V audigu ted nabizi zmineny rha t10i za 3500, rozbaleny. Na Fidue 73 tu nekdo nedavno psal rozsahlejsi dojmy, tak staci pohledat.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 5. 9. 2015 21:23

Pripjím sa...... nejaké porovnanie medzi ZERO AUDIO TENORE a HIFIMAN - 400 ? Tie prvé stoja do 50€ (predávané len v zahraničí) tie druhé rovných 100€ (na Slovensku). Dá sa povedať ktoré hrajú lepšie ? Mikrofónny kábel (ZA TENORE) mi nevadí, nevadí mi ani na MH1.
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 6. 9. 2015 08:08

R-400 mají světlejší, středovější zvuk. Vzdušnější podání, působí čistším dojmem, technicky lepší.

Tenore mají přirozenější podání, výraznější a lepší bas.

Laděním se mi víc líbí Tenore, ale RE-400 jsou pořád o trochu lepší po technické stránce.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 6. 9. 2015 08:12

Bína, ešte otázka - to "ladenie" ktoré sa ti u R-400 páči menej než u ZA TENORE, by som si vedel spraviť na vcelu dobrom EQ v RockBoxu na ClipZip ? Napr. pridať bass.... (nízky, stredobass, alebo oba) ?
Ktoré slúchadlá majú väčší "soundstage" a lepšiu separáciu nástrojov (čo sa týka TENORE vs RE-400) ? Totiž, "ladenie" sa dá upraviť ekvalizérom (rockboxovský nie je taká tragédia, ako CLIP bez RockBoxu), ale separácia nástrojov a soundstage (funkcia priestorového zvuku je riadne mrvítko zvuku, na rozdiel od malých EQ úprav...) nie........
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 6. 9. 2015 08:18

Větší prostor a separaci mají RE-400. O EQ ti nejsem schopen odpovědět.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků