Sluchatka do 5tis

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Yang15 10. 1. 2015 23:05

Ahoj,
Chtel bych poradit: shanim Sluchatka (uzavrena) pro vicero vyuziti.

Nejsem zadny audiofil a do ted mam Sony MDR-600 (pro mne velmi dostacujici - po hudebni strance)

Nyni shanim tedy sluchatka, pro/ktera:
1) hudbu, filmy - z mobilu (ip 5S), ipodu nano, tabletu
2) hry - pc, tablet (nvidia shield)
3) bezdrat. s ovladanim (hlasitost, prepinani skladeb,...)
4) prostor zvuk 5.1/7.1
5) moznost pripojeni pres kabel jack
6) i jako handsfree, ale bez "tyckoveho" mikrofonu


Pri hledani jsem nasel tohle: http://www.czc.cz/creative-sb-evo-zx/13 ... _SB_EVO_ZX

Splnuji vsecky me body + libi se mi i designove. zkousel jsem si je v rychlosti nasadit a sedeli dobre, ale zvuk jsem zkusit nemohl :(
Cetl jsem par recenzi a je to tak 50:50..
Nekde to uplne nechapou, jak to nekdo muze chtit, jiny zase pisou, ze je to pecka. Chapu, ze profi hudebnik tomu zvuj vytkne, ale ja jsem obyc uzivatel, ktery chce lepsi stred, a spis tu vetsi moznost pripojeni a pouziti.

Takze se chci zeptat, co vy na to? Popr. nejake alternativy?

Dekuji za rady.
Yang15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sam_sung 11. 1. 2015 18:19

Creative a konkrétne tieto sú S.H.I.T. , zvukovo naozaj otrasné. Aby hrali ako tak v pohode musíš naozaj veľmi pritlačiť na Eq. Inak je zvuk zastretý a nevýrazný. Pri pripojení cez jack sa vypína elektronika a zvuk je ešte horší, neskutočná deka cez všetky pásma.
Odporučil by som ti Beats Wireless. Lenže sú trochu drahšie, ale spĺňajú všetko čo chceš a zvukovo sú na Beats dobré. Či už bezdrôtovo alebo cez BT hrajú čisto aj keď so zvyraznením basov.
sam_sung
Junior

Odeslat příspěvekod Yang15 12. 1. 2015 20:16

Tak jsem je nakonec vcera objednal a pred cca 2h jsem si je vyzvedl. takze zatim zkousim. Rikam, nejsem hudebnik a chci to mit prave jako univerzal. Jak jsem psal, doted jsem mel Sony MDR-600, se kterymi jsem byl velice spokojen.
Prvni pocit z techto Creative zatim dobry, u nekterych pisnicek teda opravdu slysim hodne velke zkresleni, ale myslim, ze to bude spatnym nastavenim toho EQ na čipu. U jinych zase parada. Zalezi na stylu pisne. Jelikoz nemam urcitiy styl a posloucham vsechno, co uznam, ze se mi libi, bylo i tak tak tezke najit opravdova sluchatka, ktera by zvladla kazdy zanr.

Bohuzel se mi ani jedny Sennheiser vizuelne nelibi. Vim, ze barva nehraje, ale proste nezaujmou na pohled a na chozeni po meste to taky neni, protoze to je fakt velky.
Yang15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JoxY 12. 1. 2015 21:11

Ak musis za kazdu cenu nastavovat ekvalizer, tak to nemoze byt v poriadku. Ake nastavovanie na cipe. Ak to nehra dobre pre teba bez eq, tak to nie je v poroadku. Akceptoval by som to pri sluchadlach za 30€, ale nie za 170€. Podla mna velmi zly vyber. Za tie peniaze by si si kludne kupil omnoho lepsie kusky, napr. aj Sony MDR-10RBT (i ked na moj vkus boli prebasovane, mnohym ludom vyhovuju), alebo omnoho lacnejsie Creative WP-380. Kvalitou zvuku by si bol niekde inde. Skoda.
JoxY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yang15 13. 1. 2015 14:17

no za kazdou cenu ne...
zatim jsem prisel na to, ze pres Bluetooth a jack kabel to hraje dobře. Problem nastal, kdyz jsem sluchatka pripojil pres USB.. respektive po pripojeni to hralo dobre, ale pak jsem nainstaloval ten program, s kterym mam ovladat ten EQ, jenze po instalaci se mi nejak rozhazelo nastaveni (což teda nevim ktere, kdyz jsem jeste nic nenastavoval), a hlavne po te instalaci jsem si vsiml neco velmi spatneho.. Hned 2 věcí!
1) strasne v nich hrci a jsou uplne predimenzovane volumem.. mam hlasitost v PC i na sluchat skoro na minimum a rve to jak das.. i v tom programu je vse na minimum
2) kdyz konecne doladim hlasitost, mam problem s tim, ze zvuk slysim vice v levem sluchatku (pred instalaci programu hrala sluchatka L i P obe stejne)..ted prave hraje vice leve.. Balance mam na stredu. i kdyz dam vic doprava, nevyrovna se to. neda se to poslouchat, protoze to proste mozek cejti, ze jde vice zvuku do leveho..po instalaci programu se nic nezmenilo.. musim tedy lepe nastudovat, jak to ovladat..

když ale sluchatka pripojim k PC pres BT, jede vse v pohode a krasně.

pripojimli to pres USB, zmena..

je to urcite nejakym nastavenim, jen prijit na to, kterym
Yang15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 13. 1. 2015 16:57

Připojovat sluchátka přes USB? :hm :oboze
No, dále se k tomu vyjadřovat nebudu. Sluchátka od Creative jsem měl jen jednou v životě a dnes těch vyhozených peněz lituji.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 13. 1. 2015 17:07

Za šest tisíc bys už měl skvadru tzv. referenčních a hi-fi sluchátek. Třeba AKG K-702 :)))
Já bych teda do Creative v ceně šest litrů nešel.
PoliceCollector
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zatycz 13. 1. 2015 17:14

PC asi jsi prehlidl pozadavky, ktere na sluchatka klade. Krome toho bodu 4, ktery je imho blbost, jsou to vse jasne a pochopitelne pozadavky, takze nejake AKG K702 by mu jaksi byly k nicemu a hlavne by mu bez poradneho DACu a zesilovace byly uplne k vykalu, kdyz by je nedokazal adekvatne nakrmit.

Osobne bych v tehle cene volil ty MDR-10RBT co doporucil Joxy, ale spise bych si pridal 1500,- a nebo sehnal nekde ve sleve MDR-1RBT. Ty jsou sice kapku basovejsi (ale ne tak otravne jako 10RBT), ale to se da stahnout na ekvalizeru a taky ne kazdemu basovejsi a teplejsi ladeni zvuk vadi.
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yang15 13. 1. 2015 17:54

tyy jo, ty Sony MDR-10RBT nevypadaji vubec zle.. za stejny peniz. ma vse co pozaduji. dekuju za typ, kdybych nedoladil Creative s PC, tak bych je vratil a nejspis sel do Sonek.

1500 je uz dost.. sluchatka za 6,5 je uz pro mega mazec.. už pri 5k jsem se cukal.

milsimr píše:Připojovat sluchátka přes USB? :hm :oboze
No, dále se k tomu vyjadřovat nebudu. Sluchátka od Creative jsem měl jen jednou v životě a dnes těch vyhozených peněz lituji.


Ano, herni sluchatka k PC se dnes pripojuji pres USB.

EDIT: tak jsem to dnes pripojil znovu k PC a uz je vse dobre.. ani jsem nemusel zadne stelovani v EQ :)
Yang15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JoxY 14. 1. 2015 11:29

Ako napisal zatycz, MDR-1RBT su istotne lepsie, nemaju taky otravny bas (preto som aj 10RBT predal, ale kvalitou zvuku sa mi vcelku pacili, len nie charakterom) len limit bol 5k Kc, tak som to nedoplnal. :-) Za tu cenu (dokonca lacnejsie) sa daju zohnat sluchadla Meelectronics AF-62 Matrix 2, maju vsetky najnovsie dostupne technologie (BT 4.0, kodek apt-x, pripojovaci kabel, mikrofon...) a vraj nie su podla recenzii prebasovane ako vacsina lacnejsich BT sluchadiel. Sam si na nich robim zalusk, ale nemam zatial nazvys peniaze. :-)
JoxY
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků