Sluchátka (hraní her/poslech hudby) 500 - 700 Kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod 6Werewolf6 21. 1. 2015 10:06

Zdravím Vás. Jsem zde s prosbou s výběrem sluchátek pro hraní her (převážně na používání TS3) a na občasný poslech hudby. Cenou se chci vejít do 500 - 700 Kč, pokud by jste mi někdo poradil levnější sluchátka (nejlépe do 500 Kč) tak vám budu hodně vděčný.

Po mém hledání a čtení recenzí vyšli nejlépe tyto Creative HS-800 http://sluchatka.heureka.cz/creative-hs-800/specifikace/#section

U těchto sluchátek se akorát bojím že mne budou tlačit na uších, protože mají menší mušle. A jelikož potřebuji i kvalitní mikrofon, tak se trochu i bojím toho odjímatelného systému.

Zajímali by mne vaše názory na odjímatelný mikrofon, jsou s tím nějaké problémy, nebo vše funguje tak jak má a nemusím se toho bát.
6Werewolf6
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JoxY 21. 1. 2015 10:14

Odporucam niektory z modelov Superlux, ktore je mozne zakupit napr. v predajni muziker. Za danu cenu je to asi naj, co sa da kupit. Konkretny model si vyberies podla tvojich preferencii (uzavrete, otvorene - basovejsie, vyrovnanejsie). k tomu odporucam mikofon externy. Riesenie typu Creative HS-800 je podla mna zvukovo dost nepodarene (velmi temne a prebasovane sluchadla sp otlacenymi ostatnymi frekvenciami okrem basu), zvukovo sa aspon posunies trosku na kritickejsi posluch, ci uz zvukov v hre, v hudbe, alebo pri pozerani filmov.
JoxY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 6Werewolf6 21. 1. 2015 10:41

Jak jsem psal, potřebuji to převážně do her. Hudbu doma poslouchám z repráků, nebo z telefonu a k tomu mám kvalitní špunty od Soundmagic. Takže opravdu spíše na komunikaci přes TS3 a zvuk z her.
6Werewolf6
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pingu2221 21. 1. 2015 11:01

Ahoj, Tebou odkazovaný sluchátka jsem nějakej čas vlastnil. Ve zmíněný ceně a pro danej účel asi nic moc lepšího neseženeš. Na hry jsou docela fajn, ale je potřeba si trošku zvyknout na to, že přítlak na hlavu a mušlí na uši je opravdu trochu větší. Nejsou vyloženě nepohodlný, ale taky to není na to, že bys je měl v pohodě na hlavě 8 hodin v kuse.
Pingu2221
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JoxY 21. 1. 2015 14:04

6Werewolf6: A cim si predstavujes, ze sa odlisuju herne sluchadla od tych na hudbu? Pojem herne sluchadla je podla mna taky blud, ze az. Moze to znamenat ich vzhlad, pritomnost mikrofonu, silne nevyrovnana frekvencna krivka nevhodna skoro na nic okrem vybuchov...Mnou spominane sluchadla su vhodne na hocico vratane hier a hocijaky mikrofon za 150Kc na podstavci bude nahravat lepsie ako ten, ktory sa dodava ku Creativu (osobna skusenost). Zvuk Creativov ma uz v dnesnej dobe celkom uraza, a ked si predstavim, ze kolko ludi ich kupuje (podobne ako koss porta pro), tak je to na zaplakanie. Pokial mas hoci aj najvacsi low-end od Soundmagic, tak snad pochopis, ze herne sluchadla su povacsine odpad (vynimku tvoria Kingston HyperX Cloud, ale tie su cenovo niekde inde a su to vlastne brandovane Takstary Pro 80).
JoxY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pingu2221 21. 1. 2015 14:58

I když prakticky ke všemu, co jsi napsal, mám výhrady, tak to sem nepatří. ;-) Ale ať nejsem OT, tak jen řeknu, že už jen z hlediska pohodlí nemusí externí mikrofon vyhovat každýmu. Ale to je samozřejmě na tezateli.
Pingu2221
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JoxY 21. 1. 2015 17:12

Nikto s nikym nebude nikdy suhlasit na 100% a mozno ani na 20%. ;-) Len sa snazim sirit zvukovu osvetu medzi menej zbehlych ludi, aby som im rozsiril obzory a poskytol. Ak je to teda tema, kde mu ma kazdy len potvrdit, ze si vybral dobre, tak je to hlupost a zmysel slova "forum" straca zmysel. Jednoducho za taku cenu "herne" sluchadla budu jednoducho hrat menej zle ako ine "herne" sluchadla. Ak by si zakupil napr. Superlux HD662, alebo HD681 (cena 600Kc), k tomu prikupil nieco taketo http://mikrofony.heureka.cz/media-tech-mt-390/, tak je v cenovom limite a este by k tomu mal aj sluchadla, ktore su pohodlnejsie, s omnoho, omnoho lepsim zvukom, ktore sa hodia na vsetko. A takto za 700Kc Creativy, ktore su zvukovo otrasne, maju male musle (uz mojim malym usiam vadili) a mikrofon, ktory je sice postacujuci, ale trvacnost je vselijaka (to je ale kus od kusu, takze to nehodnotim). Preco by sa ludia mali uspokojit s hocicim, ked mozu mat nieco lepsie?
JoxY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pingu2221 22. 1. 2015 12:01

Já s Tebou souhlasím v tom smyslu, že Superluxy budou určitě hrát daleko líp, než Creativy, ale je to trošku bezpečí, že při komunikaci přes TS a hraní her, půjde jejich potenciál stejně do kytek, no. ;-)
Pingu2221
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JoxY 22. 1. 2015 13:28

Pingu: Ano ano, je to mozne tak, ako hovoris. Ale uz ked len nad tym zacne clovek aspon trochu premyslat, uz pre mna maju moje prispevky zmysel, ze som ich nepisal nadarmo. :-) Treba mu aspon dat toho "brouka" do hlavy. :-)
JoxY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 6Werewolf6 22. 1. 2015 20:07

Prosím vás, proč tady ze mne děláte blba??? Nikde opakuji NIKDE jsem nepsal že chci herní sluchátka, WTF??? Nechápu "mistře" JoxY kde jsi tuto informaci vzal, nebo to vidíš v mých příspěvcích??? Sluchátka beru jako sluchátka a nerozděluji je. Když napíši pro hraní her, tak to asi znamená, že chci u sluchátek mikrofon (nebo snad u normálních sluchátek jsou normálně mikrofony???). S tím co jsi zde navrhnul, ano je to dobrá cena, ale promiň, zkus někomu kdo hraje hry, dát externí mikrofon a sluchátka, nebo s tím sám hrát, myslím že tě urychleně poženou vidlema před sebou a i ty sám si to urychleně rozmyslíš.

Jinak mohl jsi si nechat tyhle proslovy a raději poradit a samosebou tam dát ty svoje odkazy (které se mi mimochodem líbí), myslím že by to splnilo více svůj účel. Díky i nadále za další rady, pokud sem nedá někdo jinou variantu (klidně i o něco dražší), půjdu do těch creative.

Na poslouchání hudby mám špunty Soundmagic, takže jak píši, budu mít sluchátka především na hraní her (používání TS).
6Werewolf6
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JoxY 22. 1. 2015 21:18

Ten sarkazmus z tvojej strany sa mi sice nepacil, ale nebudem na to reagovat, nie je to dolezite. V ziadnom pripade z nikoho blbca nerobim a ani to nemam v umysle. Napadol som konkretny produkt, ktory som dlhy cas vlastnil a jedine, co z neho bolo pouzitelne boli nausniky. :-P Sam uz dlhe roky pouzivam sluchadla + mikrak, ktory je priaml pichnuty do vystupu na ntb, alebo na kabli, dany mikrak, ktory si pripnes na tricko by mal byt velmi pohodlny. Alebo som pouzival aj BT headset so vstavanym mikrofonom a nikto sa na druhej strane nestazoval (dota, dota 2, wow, cs pomenej). Ak by si navysil rozpocet na tych 1500, tak by som odporucal dane Kingstony, alebo zakladne Sennheiser PC 320. Tie HS-800 maju hlavne pre dospeleho cloveka velmi male nausniky, ako som vravel, potia sa v tom usi bohovsky no. Trosku drahsie su Creative Tactic Alpha, ale tie maju kozenkove nausniky, to bude mega potenie, hlavne v lete. Zakladne Geniusy, alebo Logitechy maju zas plechovy zvuk v cene okolo tych 20€, tie by som fakt odporucal iba na skype starsim, menej narocnym ludom. :-)
JoxY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 23. 1. 2015 02:23

Koukni na Superlux HD 668B. Nápadně připomínají AKG, jde o studiová sluchátka a mají vyměnitelný kablík což je rozhodně plus. Já tedy mám kopii Beyerů DT 770 (Superlux HD660) ale ty mají velkou impedanci (150 ohmů). Po dvou měsících se konečně zahořely a používám je na hraní war thunderu i dalších her (burácení kanonů je fakt úžasné). Chtěl jsem se jich zbavit ale teď to neudělám, jelikož jsem zjistil že u 100X viděného filmu (Slunce Seno a pár a facek) najednou rozumím VŠEMU i tomu co pro mne bylo jen huhlání. Předpokládám že HD 668B nebudou mít o moc horší zvuk, mají o skoro sto ohmů nižší impedanci a jinak řešený most (křídélka vs. klasický most.) Tipuji že pokud použíješ lepší kabel, tak budou mít velmi zajímavý zvuk. Jsou ale polootevřené, na rozdíl od mých HD 660 a nemají mikrofon. Zajímavě vypadají i 662B ty ale nemaj vyměnitelný kablík a mají menší impedanci.
PoliceCollector
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 1. 2015 06:46

6Werewolf6 píše: S tím co jsi zde navrhnul, ano je to dobrá cena, ale promiň, zkus někomu kdo hraje hry, dát externí mikrofon a sluchátka, nebo s tím sám hrát, myslím že tě urychleně poženou vidlema před sebou a i ty sám si to urychleně rozmyslíš.
Nikto ho nikam nepozenie. Externy mikrofon neznamena automaticky stolny. Externy mikrofon znamena aj nalepovaci ktory prilepis na muslu sluchadiel , znamena aj mikrofon so stipcom ktory pripnes na kabel sluchadiel atd. Moznosti je kopa. A mas z toho de facto plnohodnotny headset. Takze tato pripomienka je trosku mimo.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karminkotak 23. 1. 2015 07:45

Za mňa takisto Superlux a mic ku nim napríklad nalepiť a je to... V danej cene zvukovo bez konkurencie.
karminkotak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pingu2221 23. 1. 2015 08:29

6Werewolf6 píše:Prosím vás, proč tady ze mne děláte blba???


Neměl jsem pocit, že bych z někoho dělal blba, ale budiž. K tématu: Pokud Ti nevadí externí mikrofon jak píšou ostatní, tak jsou Superluxy asi lepší volbou. (neslyšel jsem) Měl jsem jen strach, jak to bude při hraní her, ale když kolega píše, že fajn, tak není to řešit. Třeba je nakonec ještě budeš používat místo těch soundmagiců i na hudbu. :-)
Pingu2221
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků