zvukovka k Beyderdynamic DT 990 pro

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod SpiritWar 31. 1. 2015 21:32

no prave som si objednal sluchadla DT 990pro lebo moje AKG k514 su rozobrate v sačku (nejde jeden reproduktor^^ keby niekto chcel nahradne diely mozme sa dohodnut) mal som ich tak 3 roky cakal by som ze sluchadla za 50€ vydrzia viac:/ k mrtvym akg k514 som mal zvukovu kartu Creative SOUND BLASTER AUDIGY SE co bolo podla mna primerane, ale myslim si (mozem sa mylit) ze k dt990pro to bude nedostacujuce.
takze bol by som rad keby ste mi poradili daku zvukovku okolo 50€ +-10€, zatial som uvazoval o Creative SOUND BLASTER Z (bulk) za pomoc dikes :)

este by som napisal ze mam logitechy thx a na ovladaci hlasitosti je aj jack na sluchatka ktory som z akg pouzival, je velmi praktický po ruke.
SpiritWar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zatycz 31. 1. 2015 23:35

Jsem si jistý, že ani zvukovka ani ten zesilovač v reproduktorech ty Beyery nenakrmí dostatečně. A než kupovat nějakou zvukovku kolem 60 euro tak to radši ještě pár euro přišetři a kup nějaký dac se sluchatkovym zesilovačem.
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SpiritWar 1. 2. 2015 11:21

tak asi upgrade :) aky sluchatkovy zosilovac? fiio e07k ,FiiO E10k OLYMPUS 2 alebo FiiO E11K KILIMANJARO 2 nieco v tejto cenovej kategorii
SpiritWar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 2. 2015 12:10

Trochu zmatocny vyber. E11 je iba sluchadlovy zosilovac. E07 aj E10 je dac (zvukovka) a sluchadlovy zosilovac.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod SpiritWar 1. 2. 2015 15:26

no mam v tom teda aj dost zmatok :/ ale ked vlastne mam ***** tu zvukovku a prenasat to velmi nechcem E10 bude idealna a zvukovo asi lepsie nakrmi.
SpiritWar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zatycz 1. 2. 2015 16:51

Ja mam E10 (tu starsi variantu) a jsem s nim spokojen. E10K bude oproti tve zvukovce vyzrany kvalitativni skok. Ja jsem prechazel ze zvukovky Xonar DG, ktera ma sluchatkovy zesilovac, a byl jsem poradne vyplesknuty, jak vyrazne se zvuk zlepsil. A ten E10k sice nema akumulator, ale je malinkaty, takze treba k notebooku na cesty dobra hracka.
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod f1sker.com 1. 2. 2015 17:08

BD990 Pro mam a chvilku som mal aj E10k. Predal som ho okamzite ako sa dalo. Popozeraj sa radsej po niecom inom.
f1sker.com
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JoxY 2. 2. 2015 14:31

Mam skusenost s DT990 + Fiio E17. Zvuk citelne detailnejsi vdaka DAC, ale zosilnovac proste nestaci (podobne vykonny je aj vo Fiio E10K, E11, E11K, E07K). Zvuk bude velmi ostry (i ked to je vlastnost sluchadiel, ale nedostatocny zosilnovac pocit umocnuje). Ak chces vybudit DT990 (ak sa bavime o 250ohm variante), tak skutocne radsej kup napr Asus Xonar, no k tomu zosik Fiio E12, alebo E09 (E09K). idealne by bolo najst na bazare Kombo Fiio E09 + Fiio E17, resp. E07K, to by mohlo utiahnut, ale je to drahsie riesenie.

Ak usetrit, tak mozno siahnut po tom Fiio E11, vraj ma temnejsi charakter a mohlo by to aj napriek slabsiemu vybudeniu trosku zjemnit svetlost DT990. (ale to je len tupa uvaha) :-)
JoxY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SpiritWar 7. 2. 2015 16:12

no skoncil som nakoniec pri fiio10, v buducnosti si urcite poriesim nieco lepsie, tak ci tak je to u mna kvalitativny skok zo 70€ na 210€. preto aj ten lacnejsi zosilovac.
ale teraz mam mensi technicky problem kedze mi fiio10 zo sluchatkami nechcu hrat bez toho aby som vypol(zakazal) zariadenie reproduktorov v ovladaci zvuku... takze hladam daky pohodlnejsi sposob ako prepinat medzi http://reprosoustavy-reproduktory.heure ... ch-z-2300/ a sluchatkami.
kamosa napadlo aby som repraky zapojil na fiiO, a potom sluchatka len zasuval do jacku ovladaca hlasitosti reprakov, ale neviem ci to je najlepsi napad:D
SpiritWar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zatycz 7. 2. 2015 17:28

Ehm a co takhle zapojit repraky do zadniho Line Out vystupu na Fiio E10 a sluchatka do sluchatkoveho vystupu Fiio E10 ? :)
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 2. 2015 19:32

SpiritWar píše:
kamosa napadlo aby som repraky zapojil na fiiO, a potom sluchatka len zasuval do jacku ovladaca hlasitosti reprakov, ale neviem ci to je najlepsi napad:D
Ako pise zatycz, Fiio ma vystup aj na reproduktory. Zapoj ich tam.
Ryan Giggs
TV expert