AKG K702 - FIIO X3

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod miiichal 21. 2. 2015 14:14

Dlhsiu dobu som chcel kupit kvalitne sluchadla - predsa len tie porty co som mal 5 rokov uz nestacili a chcelo to nejaky posun dopredu .
Napokon sa zadarila velmi vyhodna kupa AKG K702 .
Lenze ....
Mam prehravac FIIO X 3 , ktory pouzivam doma aj v praci ,ale ten zvuk s AKG ...jaksi to neni ono .
Sluchadla su dost narocne a ten FIIO ich asi nedokaze dostatocne uzivit .

Co s tym ?
Rozmyslam nad nejakym sluchadlovym zosilovacom , ale neviem aky ? moc sa v tom nevyznam.
Ma niekto s touto kombinaciou nejake skusenosti ?
Chel by som 2 varianty : 1. zosilovac aj s bateriou kvoli mobilite
2.s napajanim na doma k pc a CD playeru .

Kedze ma FIIO aj DAC tak staci len samotny zosilovc bez DAC .

K doplneniu : pocuvam Rock , Funk , trocha JAZZu a Soulu a a zacinam s Blues,
skratka si vypocujem vsetko co ma dobry zvuk .
Nejaku elektroniku alebo Hip-Hop moc nepreferujem .


Vdaka za kukolvek radu . ;-)
miiichal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bacil2 21. 2. 2015 14:55

miiichal píše:... Ma niekto s touto kombinaciou nejake skusenosti ?

mám ... X3/K702 je veľmi mizerná kombinácia ... X3 samozrejme nie je žiadny zázrak, ale za tých 200-250eur je ale zvukovo v pohode


miiichal píše:...Napokon sa zadarila velmi vyhodna kupa AKG K702 ...

...tak sa ich zase nejako výhodne zbav a zožeň si nejaké normálne sluchátka vhodné aj k prenosnému prehrávaču ... napr. NAD Viso HP50
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 21. 2. 2015 15:40

K 702 se nezbavuj,na domácí poslech jsou OK.Rozhodne je ale z prehrávace nevybudís,to chce zesik,který je dokáze vybudit,pak teprve zahrají....
Jinak HP50 jsou asi dobrá volba,ale rozhodne ne jediná.Na ven si porid spunty a na doma slusný sluchátkový zesík.Já k Q701 pouzívám NFB 15 32 a spokojenost je veliká(za ty prachy).Co se týká zesiků ti jiste poradí fundovane bogino.Zkus navstívit jeho web,kde má radu testů a povídání.
Vlada
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 21. 2. 2015 16:19

K701/K702/Q701 určite nie sú sluchátka „pre každého“ ani na domáci posluch ... keď niekomu zvukovo nesadnú, tak im moc nepomôže ani nejaký čínsky zázrak za 300e
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 21. 2. 2015 23:39

Hele,to más asi tak,já se raduji z cínskýho zázraku za 300E a jsem spokojenej.Q701 nejsou mé jediné,ale zrovna tak jako ty ostatní,mám je a kdyz si myslím,ze mám chut je na tom zázraku slyset,tak si je pustím.Jo uz jsem si vzpomnel,respect-tak se tomu ríká.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miiichal 22. 2. 2015 01:14

No . myslel som si ze to este dokazem zachranit s nejakym sluchatkovym zosilovacom ako napriklad Fiio E11 ,alebo nieco podobne ,ten sa da zohnat
"za par kacek".
Ale ako to tu tak citam tak neviem ,neviem .

Ked som tak namatkovo pozeral, tak lepsi Headamp vyde 200-300 euro a na to rozpocet momentalne nepusti./a to by som ho mohol pouziva len doma,koli napajaniu /

Takze asi pravdepodobne poputuje AKG zatial na stojanek ,a idem kuknut nejake lepsie spunty k tomu X3 .
miiichal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bacil2 22. 2. 2015 08:27

akburt píše: ... Q701 nejsou mé jediné,ale zrovna tak jako ty ostatní,mám je a kdyz si myslím,ze mám chut je na tom zázraku slyset,tak si je pustím...

... to je určite OK, ale treba si uvedomiť, že miiichal je asi v trochu inej situácii ako ty alebo ja (u mňa Q701 tiež chvalabohu nie sú jediné - viď. zoznam uvedený pod čiarou) ...

... jednoducho nie každý má tú možnosť úteku pred „klasicky užasnými“ K7xx/Q701 zvukovo niekam inam, keď už ich má raz doma
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 22. 2. 2015 13:46

potvrzuji:x3/k702 není nejrozumnější volba.spíše se přikláním k x3 dokoupit ty špunty(re400,gr07,rockit r50...)
a k akg došetřit na stolní zesilovač,případně se lze i porozhlédnout( v případě prodeje akg) na univerzálnější náhlavní sluchátka méně náročné na zdroj(např.NAD VISO HP50)
na ven:ibasso dx160, ibasso it04,
doma:aune s6 pro,aune s7 pro, hifiman Ananda,Deva,Arya
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin.blader 22. 2. 2015 14:54

Obecně mi přijde pořízení sluchátek, ke kterým je ještě potřeba dokupovat zesilovač, poněkud neekonomické. Je to zbytečný výdaj, který se dá ušetřit tím, že si člověk rovnou koupí sluchátka vhodná ke zdroji, který už má - zde tedy přenosné zařízení.

Což tedy platí za předpokladu, že člověk nemá vyhlédnutá sluchátka, která za každou cenu musí mít a nemá na výběr, přestože jsou třeba náročnější na zdroj.
martin.blader
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 22. 2. 2015 22:47

Sluchatkovy zosilnovac nie je len o vykone, ale tiez o kvalite.

Mnohe lepsie prenosne prehravace ponukaju moznost obist zabudovany sluchatkovy zosilnovac cez line out vystup. Na line out sa da pripojit externy sluchatkovy zosilnovac. Kvalita line out vystupu niektorych prehravacov, ale aj napr. USB DACov moze byt vyssia, nez kvalita zabudovaneho sluchatkoveho zosilnovaca. V takomto pripade ma pouzitie externeho zosilnovaca zmysel aj z pohladu kvality, nie je to len o potrebnom vykone vo vztahu ku citlivosti sluchadiel.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Veet 25. 2. 2015 13:10

Používal jsem Fiio X3 + BV Audio Headamp + AKG K701 a hrálo to na můj vkus dobře. Ale je to nuda, sedět se sluchátky u stolu a poslouchat :-D
Veet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jarin212 31. 8. 2015 23:20

Má ještě někdo zkušenost s kombinací Fiio X3 + BVaudio Headamp + AKG K702?
Jarin212
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků