špunty s max bass do 2k dostupné v ČR

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod lukas1982 4. 3. 2015 16:14

Zdravím, chtěl bych poradit jaké špunty si pořídit pro max požitek z basů. Poslouchám převážně dubstep při cvičení. Vím, že tu pár vláken na toto už je, ale žádná pořádná rada, nebo spousta odkazů na sluchátka z USA trhu. Rád bych je třeba zítra objednal a v pátek měl.
lukas1982
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zatycz 4. 3. 2015 22:17

Z toho co se dá u nás koupit mě napadá jen
https://www.audigo.cz/Sluchatka/Spunty- ... /RHA-MA350 nebo https://www.audigo.cz/Sluchatka/Spunty- ... z-proAlpha

Celkově v téhle ceně už se basshead sluchátka hledají špatně, ne tak na našem omezeném trhu.
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lukas1982 4. 3. 2015 22:38

a kolem tří tisíc už jo?
lukas1982
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 3. 2015 23:02

On to myslel opačne. Najväčši vyber basshead modelov je v nizkych cenovych hladinach.

MA350 asi nebudu to prave.

Dosť basove su napr. špunty od Fischer Audio. Napr. model Consonance, Silver Bullet, Soundmagic E10.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod lukas1982 4. 3. 2015 23:53

Já jsem právě myslel, že když dám výšší cenu, tak budou schopné zahrát super bass, ale i něco jiného.
lukas1982
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 3. 2015 08:55

Vo vyssich cenovych hladinach uz je prave snaha vyrobcov o co najvernejsi zvuk. To znamena basu menej aby nebol na ukor ostatnych pasiem. Vyber prebasovanych sluchadiel je minimalny. O to viac ked maju byt kupitelne tu. Najdu sa sice aj basove spunty ale nie som si isty ci to bude to co hladas (napr. Audio-Technica ATH-CKS90i, RHA MA750, Yamaha EPH-100...).
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Skeptický 5. 3. 2015 12:24

Yamaha eph-100 rozhodně nejsou basové. Jsou laděné spíš výškově. Basy mají taky, ale velmi rychlé, bez dopadu, bez punče. Chybí subbas. Vhodné jsou spíše na ženské vokály (zkoušel jsem všechny možné eartipy). Vůbec celý zvuk je posunutý trochu výše.
To, s tím co nejvěrnějším zvukem, je dost diskutabilní. Kdo chodí občas na koncerty, tak bude jistě souhlasit... Spíše jde o to, že neumí vyrobit sluchátka, kde by byl věrný bas, který by zároveň nemršil střední pásmo.
Skeptický
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 3. 2015 12:38

Skeptický píše:To, s tím co nejvěrnějším zvukem, je dost diskutabilní.
To je taky všeobecny blabol. Okolo zvuku je totiz diskutabilne uplne vsetko.
To s tym vernym zvukom je v tom zmysle ze cim vyssie ides cenou, tym je mensi vyber modelov ktore by uspokojili bassheada.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Skeptický 5. 3. 2015 12:38

Pokud chceš super bas, tak mohu doporučit Wooduo2, ty mají monstrózní (kupodivu celkem kvalitní) bas i subbas a středy nejsou potlačené, jsou sice možná trochu agresívnější, ale dá se to. Výšky mají u špatných nahrávek sklon k sykavkám. Aby mě z jejich basů nepraskla hlava, tak je musím mít stažený o cca 4dB.
Musel bys ale objednat ze zahraničí.
Dneska mi přišli KZ DT3 za 17USD, a velice mile mě na první poslech překvapily.
Basy silné dostatečně (ne tak jako u Wooduo2), středy nejsou zapuštěné a výšky taky OK. Uvidím ještě až se rozehrajou...
Skeptický
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 3. 2015 12:40

Neviem kde u nas kupi Wooduo. Ak si si nevsimol, to ma ako poznamku ze by sa to malo dat kupit tu.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Skeptický 5. 3. 2015 12:40

Ryan Giggs, já vím, jsou dělaný pro ty, co když slyší zpěváka nadechnout, nebo převracení not, tak u toho uslintávají. To, ale s věrným zvukem, taky nemá nic společnýho, znamená to jenom, že jiné frekvence jsou upozaděné...

-- 5. 3. 2015 11:43 --

U wooduo jsem psal o koupi v zahraničí. U nás pochybuji, že by se daly sehnat podle jeho požadavů.
Skeptický
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 3. 2015 12:48

Koncerty a realny zvuk o tom by sa dalo tiez polemizovat. Jedine akusticke tak mozes nazvat. A s tymi sluchadlami a upozadenym zvukom to tiez nie je take jednoznacne. Ono sa to totiz da posudit aj objektivne meranim.

V nizkych cenovkach najdes aj u nas vela modelov s prebasovanym zvukom ktore by ho uspokojit mohli.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Skeptický 5. 3. 2015 12:57

Teorii o elektifikovaným zvuku znám taky. Pokud ale nelze s ničím jiným porovnat, tak chci slyšet ve sluchátkách, to co na koncertě.
Mimochodem, psal, že chce super bas a aby zahrály i něco jinýho. Z toho jsem usoudil, že by měli zahrát dobře i střední a výškové pásmo. Z toho co jsem zatím četl, tak to co se u nás prodává, to nesplňuje.
Pokud máš nějaká taková naposlouchaná, tak sem s nima.
Skeptický
Junior

Odeslat příspěvekod lukas1982 5. 3. 2015 13:09

tak jak to tak čtu, tak budu muset asi přistoupit k tomu co jsem nechtěl a to je, koupit jedny sluchátka na moji basovou muziku při cvičení a zvlášť na domácí lehárko, kde mi zase basy nezabijí vše ostatní.
lukas1982
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dazo 5. 3. 2015 13:09

V pohode by som doporucil aj tie dt3, neskutocny zvuk za tie prachy... teda aspon cez C2 a fiio e11 :)
Napocudovanie basy na nich ostatne nezabijaju, vsetko si hra svoje, ako keby tam bolo viacej menicov...
dazo
Mírně pokročilý

Další stránka