Výběr sluchátek +-3000 Kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod xnoba 7. 4. 2015 20:40

Ahoj,
prosím vás o radu při výběru nových sluchátek. Už 9 let používám sluchátka Koss Porta Pro a v poslední době mi začíná vadit jejich přebasovanost. Takže bych si chtěl pořídit nějaká nová, náhlavní, kde basy nebudou tak výrazný, ale zase bych asi nechtěl, aby to bylo úplně bez nich. Někdy před 4 rokama jsem zkoušel nějaký Sennheisery, který byly cenově srovnatelný s Portama a zvuk z nich mě moc nezaujal.
Jinak sluchátka chci používat hlavně doma a v práci, pokud ale budou skladnější a designově přijatelný na nošení ven, tak to rozhodně uvítám. Dále taky chci aby mě neslyšelo okolí, což mi také u Kossů dost vadí.
Cenu bych rád okolo 3000 Kč. Hodlám na nich poslouchat hlavně punk/rock a electro.
Ještě by mě zajímalo jestli sluchátka kolem 3000 budou mít o tolik lepší zvuk než již zmíněné Kossy, aby se ta investice vyplatila.
Zatím jsem koukal na Sennheisery Momentum On Ear, které se mi líbí designově a i recenze jsou na ně dost pozitivní. Dnes sem si je zkoušel i v obchodě, ale nebyl jsem potěšen zvukem. Připojil jsem svůj iPhone 4, kde mám většinu MP3 ve 320 Kb a nepřišlo mi, že by hráli nějak skvěle, dokonce mi přišlo, že to bylo horší než mé současné Kossy. Myslíte, že se to k iPhonu vůbec vyplatí (plánuji koupi nového, ale nevím jestli bude hudební čip lepší) nebo to bylo kvalitou MP3? Protože pokud jsem připojil zapůjčený přehrávač s hudbou ve flac, tak to bylo daleko lepší.

Jinak uvítám typy na jiná sluchátka.

Předem díky.
xnoba
Junior

Odeslat příspěvekod Viktor69 7. 4. 2015 21:17

Mozna je to tim, ze jste zvykly na otevrena sluchatka. Uzavrena sluchatka hraji proste jinak, ten zvuk neni tak vzdusny a lehky. Taky s tim mam problem, ale asi se na to da zvyknout. A ty Momentum patri ve svy cenovy kategorii k tem lepsim. Zkuste si jeste poslechnout
Beyerdynamic DTX 501 p
Audio-Technica ATH-ES55
Musical Fidelity MF-100
Audio-Technica ATH-ES7
pripadne nejake Philipsy - zda se mi, ze sluchatka umi.
Sam jsem si ale zatim nevybral.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martin.blader 7. 4. 2015 22:20

Ze skladných (nebo spíše doslova skládacích) sluchátek trochu méně na ven mě napadá ATH-M40x a HD380 Pro.
Rozdíl oproti Porta Pro podle mě bude jasně zřetelný.
Jinak problém bych hledal spíše v mobilu. Rozlišitelnost MP3 320 a FLAC se dle všeho projevuje až u ještě dražších sluchátek při soustředěném poslechu. Roli však mohla hrát i odlišná hlasitost - hlasitější člověku automaticky zní lépe a udělá to v dojmu větší rozdíl, než by si člověk myslel.
martin.blader
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 7. 4. 2015 22:30

Kľudne by som sa nebál skúsiť aj úplne nové Kossy SP330 ! 8-)

... treba si len pozrieť túto recenziu:
http://www.innerfidelity.com/content/so ... -headphone

... a kúpiť sa dajú napr. tu:
http://www.headphones.cz/inshop/prenosn ... -sp330.htm
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod f1sker.com 8. 4. 2015 09:12

Mozes skusit aj Akg y50. Do konca mesiaca sa daju kupit za cca 1900 kc.
f1sker.com
Mírně pokročilý