Upgrade z Koss porta pro

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod clyzy 24. 5. 2015 14:58

Dobrý den,
jako každý, kdo začíná poslouchat hudbu, tak i já jsem si pořídil sluchátka Koss porta pro. Nyní už ale hledám něco lepšího s cenou okolo 2000 až 2500 Kč. Ke sluchátkům plánuji později dokoupit předzesilovač.
Mezi hudebními žánry preferuji hiphop, rap, DnB, electro, ale rád si pustím i pop a jazz. Jediné co moc nemusím je rock a jeho odrudy. Hudbu budu poslouchat většinu času doma v klidném prostředí, proto perfektní utlumení okolí pro mě není prioritou.
Předem díky za všechny Vaše návrhy na nová sluchátka.
clyzy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MHOE 24. 5. 2015 19:34

Já osobně bych na tvém místě šel do Sennheiser HD558/HD598 z druhé ruky (a případně si je podle potřeb modifikoval). Ale pokud jsi basshead, nebo případně nejsi, ale žádáš hluboký bas, tak tě určitě neuspokojí.

Pokud by to měla být nová sluchátka a s velmi plnými basy, tak se mi teď z uzavřených circumaurálů hodně zalíbily Kingston HyperX (resp. Takstar Pro 80). Ty se na elektronickou hudbu a moderní žánry poměrně hodí (ne až tolik na ten jazz), celkovou kvalitou zvuku navíc za tuto cenu určitě nezklamou.

Těch voleb ale existuje určitě víc... Asi by stálo za to si dát tu práci a pohledat v obdobných tématech z minulosti. :-)
SOURCE: Roon | HQPlayer
DAC/AMP: Metrum Onyx (2xOS) | DNA Stratus

DESKTOP: PMx2 (rev2) | Auteur | Verum 1 (mod)
PORTABLE: Momentum 3 Wireless (EQed)
WORK: Jabra Evolve 80

MEASURING: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod clyzy 24. 5. 2015 20:04

Děkuji za tipy,
basy jsou určitě důležité, nechci hudbu "cítit", ale poslouchat. Takže nic dunivého. Raději bych kvalitní a čistý přednes ve všech spektrech.
Ve starých tématech jsem hledal, bohužel většina z nich je tak stará, že uváděná sluchátka již ani nejsou v prodeji a navíc za ty roky určitě vyšly lepší modely.
clyzy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MHOE 24. 5. 2015 20:11

Pokud nechceš, aby ty basy jakkoliv duněly, těm Kingstonům/Takstarům se vyhni. Sennheisery z druhé ruky ale stále mají mé doporučení, jsou to totiž vynikající startovací sluchátka do serióznějšího audia. Byť pro mnohé až příliš seriózní, neboť mají tendenci znít vcelku usedle.

MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod clyzy 24. 5. 2015 20:16

Nehrozí, že z druhé ruky už sluchátka budou ohraná a neuslyším z nich takový zvuk, který bych mohl mít od nových?
Možná ještě chvíli počkám a ušetřím trochu víc peněz.
clyzy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MHOE 24. 5. 2015 20:40

Hrozí jen to, že budou trochu obnošené náušníky... Ty se však v případě HD558/HD598 dají snadno vyměnit za nové. Samotné měniče budou hrát stejně.

Upřímně, sehnat v této cenové kategorii nepřebasovaná otevřená circumaurální sluchátka pro domácí poslech, která by už hrála opravdu audiofilně, není až tak snadné. Z druhé ruky se ale občas něco kvalitního sehnat dá, např. ty doporučované Senny.

(nejsem fanouškem levných modelů značek Audio-technica, Shure, AKG apod.)

MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod clyzy 24. 5. 2015 20:48

Předpokládám, že budu potřebovat i DAC, abych mohl poslouchat hudbu z PC v patřičné kvalitě. Doporučíte mi nějaký?
clyzy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iggi 24. 5. 2015 20:54

kup si uz poriadne sluchadla a usetris, ver mi... :)
take AKG 701
iggi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod clyzy 24. 5. 2015 20:59

Nejvíce se mi zatím zamlouvají Sennheiser HD 598
clyzy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kychtax 24. 5. 2015 23:29

Bez si do nejake prodejny poslechnout troje sluchatka, at vis, jak ktera hraji a co je ti blizke. Podstatne je co ti sedne az pro poslechu. Pak je vyhodou, ze se da zdruba odhadnout i jak budou hrat podobna sluchatka daneho vyrobce oproti tomu co jsi slysel. Rozhodne nekupuj sluchatka na blind, bez poslechu.
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rada25 25. 5. 2015 11:13

tak myslím že i kdyby koupil na "blind" tak si v dané cenovce a např. při zmiňovaných hd598 rozhodně polepší oproti portám a bude určitě spokojen.otázkou je co v budoucnu.zachutná mu lepší zvuk,bude chtít upgradovat a už v tom lítá...
na akg k7.. spíše zapomeň,musel bys investovat spoustu prostředků do řetězce. co se týče dac/amp.-k této cenovce sluchadel postačí např. audinst nebo i fiio e10k
na ven:shanling m0,ibasso dx160, chord mojo, ibasso it04,
doma:pre box s2 digital,hypa 1, mrspeakers aeon flow closed(na prodej),philips shp9500(na prodej), hifiman Ananda,hifiman Deva.
Rada25
Mírně pokročilý