Řetězec za 10 -15 tísic

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod clyzy 30. 5. 2015 22:16

Dobrý den,
jelikož jsem pochopil, že audio není levná zábava, rozhodl jsem se do něj investovat do startu trochu větší peníz.
Potřeboval bych doporučit sluchátka do klidného prostředí s věrným přednesem + zesilovač. Zdroj zvuku nejspíš bude prozatím PC, proto se mi zalíbil HiFiMAN EF-2A, který mohu připojit jak přes USB, tak později i k CDP. Pocítím nějaký rozdíl, když koupím nový přehrávač oproti například jetému Denonu z bazaru?
Předem díky.
clyzy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ...drát 31. 5. 2015 00:56

trochu by som sa obával o životnosť lámp China 6J1 :-)
http://m.aliexpress.com/item/32278470585.html
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 31. 5. 2015 10:41

Třeba Audio-GD NFB-11/NFB-15 + Sennheiser HD600/HD650? Do zhruba 15 tisíc kč by se u těchto kombinací vlézt dalo, zvlášť pokud jsi ochoten kupovat z druhé ruky. Mohl bys připojit jak PC, tak ke CDP.

Na tu otázku s CD playerem bohužel neznám odpověď, přehrávám odjakživa z PC.
SOURCE: Roon | HQPlayer
DAC/AMP: Metrum Onyx (2xOS) | DNA Stratus

DESKTOP: PMx2 (rev2) | Auteur | Verum 1 (mod)
PORTABLE: Momentum 3 Wireless (EQed)
WORK: Jabra Evolve 80

MEASURING: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 31. 5. 2015 11:24

clyzy píše:Pocítím nějaký rozdíl, když koupím nový přehrávač oproti například jetému Denonu z bazaru?
Předem díky.
Vek velku rolu nehra, co je novsie, nemusi hrat lepsie. Kludne to moze byt aj naopak. To zalezi na konkretnych pristrojoch.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod clyzy 31. 5. 2015 11:59

Díky za tipy.
Co Sennheiser HD 598, k tomu nějaký převodník tak za +-5 ticís a například DENON DCD-625 z bazaru?
clyzy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MHOE 31. 5. 2015 12:46

Záleží, kde leží tvé priority... Pokud chceš maximální kvalitu zvuku za dané peníze, dej se cestou, kterou jsem ti naznačil v předchozím příspěvku (samozřejmě nemusíš volit úplně stejně - byl to jen příklad velmi solidního řešení). Pokud potřebuješ za každou cenu mít ve svém řetězci CD player a převodník jako dva odlišné komponenty (a tvůj rozpočet je takový, jaký je), pak kvalita půjde logicky trošku stranou.

Sennheiser HD598 jsou určitě dobrá sluchátka, ale s rozpočtem 15 tisíc kč bych šel výše. Snažil bych se koupit co nejkvalitnější sluchátka a zbytek řetězce buď nechal na později, nebo se zde zkrátka trochu uskromnil. Zkus se trochu porozhlížet po bazarech. Za ty peníze, o kterých se tady bavíme, se v poslední době dalo třeba v bazarové sekci AVmanie ulovit kombo Audio-GD NFB-15.32 + Hifiman HE-400i. To už by byl velice parádní poslech.

MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod clyzy 31. 5. 2015 12:50

Dobře, takže vynechám CDP a koupím Sennheiser HD600. Jen bych rád zesilovač né z bazaru, ale nový.
clyzy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MHOE 31. 5. 2015 13:03

Co tedy to kombo převodníku a zesilovače, Audio-GD NFB-15? Z Polska by se mělo dát sehnat tak, aby ti to spolu s HD600 vyšlo do rozpočtu.

MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod clyzy 31. 5. 2015 13:13

Ze zahraničí se mi moc objednávat nechce. Kvůli záruce a podobně.
clyzy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 31. 5. 2015 14:27

V Polsku (v celej EU) je zaruka rovnaka ako v Česku.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod The Wolverine 1. 6. 2015 12:51

Abych se neopakoval, tak doporučím, přečíst toto téma:
http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1722&t=1224941
Nabízená řešení (NFB-11, NFB15, HRT MS III/ODAC + E09K, O2+ODAC) jsou stále aktuální. Pokud by nevadil nákup ze zahraničí, tak bych za nejzajímavější variantu považoval Schiit Modi 2 + Schiit Magni 2.

Co se týče sluchátek, tak bych zaprvé, pokud nemáš s touto kategorií sluchátek zkušenosti, nedoporučoval kupovat bez předchozího poslechu. V jiném tématu zmiňuješ preferenci žánrů jako "hiphop, rap, DnB, electro" a v tomto tématu píšeš, že chceš sluchátka "s věrným přednesem", tudíž si nejsem jistý, co si pod tímto představuješ.
Jinak při tomto rozpočtu by se nabízely bazarové Sennheiser HD600, bazarové AKG K701, beyerdynamic DT 880 nebo třeba Audio-Technica ATH-AD900X z USA nebo z Japonska.
Pokud by nevadila uzavřená sluchátka, tak by to šlo celé řešit také snadno vybuditelnými univerzálními sluchátky jako NAD VISO HP50 nebo OPPO PM-3.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod clyzy 1. 6. 2015 13:56

Díky za odpověď. Ano, napsal jsem, které žánry poslouchám. Ale nechci nic přebasovaného. Rád bych, aby mi sluchátka přehrály to co je na nahrávce a to co nejvěrněji.
V ideálním případě bych chtěl objednávat pouze z česka, kvůli snadné a rychlé reklamaci.
clyzy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bacil2 1. 6. 2015 15:28

... do cca 15k bude celkom dobre fungovať zostava Oehlbach XXL DAC Ultra + NAD Viso HP50 alebo ATH MSR7 alebo Focal Spirit Professional/Classic

viewtopic.php?f=1920&t=1216584
viewtopic.php?f=1712&t=1231522

clyzy: máš nejaký skutočný dôvod, prečo nechceš uzavreté sluchátka? ... zbytočne si tým totiž do 15k zkomplikuješ život :hm
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 1. 6. 2015 16:20

Mám kombinaci NFB-15 + Senny 598 a něco mi v tom projevu chybí, nevím jestli jsem moc nakažený poslechem velkých sloupů, ale prostě NFB moje Senny krotí na basech, přitom jinde píší jak jsou přebasovaná. Když jsem Senny připojil ke klasickému integrovanému zesilovači jako byl Sony ES (NFB dělalo pouze DAC), tak se mi zdál jejich projev pevnější a mohutnější na basech, což mě celkem překvapilo, protože v 90% je sluchátkový výstup u klasických zesilovačů totálně odfláklý. To jen poznámka k této kombinaci, která zde padla. Ale je možné, že Senny 600/650 + NFB15 jsou úplně jinde, což ti potvrdí zdejší zkušení harcovníci.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod clyzy 1. 6. 2015 17:47

Otevřená sluchátka bych chtěl hlavně kvůli prostoru zvuku. Ale uzavřená by být problém neměla.
clyzy
Kolemjdoucí

Další stránka