Kupa Sluchadiel + amp + dac 2000eur

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pyrula 27. 9. 2015 11:13

Ahojte,

Chcel by som si vybrat/upgradnut sluchadla + zosik + DAC, momentalne mam ATH m50x/Grado SR80i + fiio e17 alpen. Source pouzivam Spotify(premium) a par mojich naj albumov mam vo flace (96kHz/24). Pouzivanie streamovacich sluzieb vs flac vidim 90 % : 10 %.

K upgrade som sa rozhodol po tyzdnovom testovani Sennheiser HD800, ten stage ma proste dostal. Testoval som aj HD600 a stage na HD800 sa mi pacil o cosi viac. Moje priority su:

- zvukova kvalita
- stage
- komfort
- cena

HD800 su spica, ale castokrat sa stretavam s nazorom ze su prilis analyticke, mne nejde o presnost, ale skor o pohodlne pocuvanie (aj niekolko hodinove). Ine z podobnej kategorie som nemal zial moznost oskusat. Chystam sa na audio/video v BA (koncom oktobra). Bass by som ocakaval trocha hutnejsi, ako je napr. na M50x. Nechcem aby sa to cele zlialo, ale urcite by mohol byt troska ‘punch-y’. Tu sa mi zdali HD800 troska slabsie.

Rozpocet vidim na cca 2000 eur. Kandidati Sennheiser HD800, HD650, Beyerdynamics T1 2nd Generation, Fostex TH900, Audeze LCD-2, HiFiman HE-500, HE-560, HE6.

Otazka je, kde v Bratislave/Viedni by sa to teoreticky dalo popocuvat, resp. najviac z toho. Dalsia otazka je kombinacia zosilovac/dac. Po precitani velmi vela recenzii by som zvazoval:

- Woo WA7
- Schiit Vallhala 2 / Schiit Bitfrost Uber
- Schiit Lyr 2 / Schiit Bitfrost Uber

Opat nejake tipy kde by sa to dalo popocuvat, pripadne objednat? sledujem schiit.eu.com, woo sa da z rumunska, ale ide mi skor popocuvat to niekde pred kupou. Nejake dalsie tipy? Rozumiem, ze existuju rozne kombinacie, niektore sluchadla su dynamicke, ine planar. Niekde sa hodi solid state zosilovac, niekde viac elektronkovy (moj momentalny favorit je HD800 + vallhala 2). Nejake tipy na ine kombinacie?

Moj hudobny zaber je velmi siroky, castokrat sa vraciam k ‘mojim’ klasikam ako Led Zeppelin, Pink Floyd, AC/DC, Metallica, Black Sabbath, vidim to tak na 70% ‘klasicky’ rock, 20 % Jazz, 10 % vsetko ostatne (od klasiky az po rap).

Dakujem za akekolvek tipy.
pyrula
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 27. 9. 2015 11:31

Na ten bass bych videl hlavne Audeze a Fostex. Nicmene v tyhle relaci je vazne treba si to nejdrive poslechnout a podle nich volit zdroj.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Soldner 27. 9. 2015 13:08

Ahoj, momentalne mam kombinaci Hifiman HE-4+ iFi iDSD Micro a po předchozích kombinacích (schiit asgard, iFi Nano +HD650,DT990,HD598,558...) se jedná o podobně znějící sestavu, jakou popisuješ. Spíš, než analytická je zábavná s nádherným punchem v basech, dostatkem středů, ale nejsem úplně spokojený např s klasickou hudbou (přemýšlím o doplňkových K701 nebo DT150-ty ne kvůli klasice, ale ze zvědavosti) a taky mám neustále tendence sluchátka "ohulovat".
Každopádně na rockovou hudbu je kombinace hifimanů + Micro výborná kombinace. Takže za mě bych s klidným srdcem doporučil HE-500 (popř 560) + Micro. O micru si přečti na headfi nebo jinde, tady ho máme snad jen dva na fóru a ani jeden z nás asi nějakou platnou recenzi nevyplodí...:)
iFi iDSD MICRO + Hifiman HE-4,Sennheiser HD-650,Beyerdynamic DT-150, shure se210, Marshall Major
Soldner
Junior

Odeslat příspěvekod pyrula 28. 9. 2015 08:30

vdaka za tipy, pozriem ten zosilovac. Ten Fostex ma troska odradza nemoznost vymeny kabla. Audeze sa da vypocut aj v BA, tak to pojdem vyskusat. Skor ma vsak zaujima ako riesite posluch/kupu vy? Predsa len nikde na SK nemozem najst kde by mali vsetko co by som si chcel vypocut. V Muzikeri na mna divne pozerali, ked som im povedal, ze by som rad ten Fostex TH900 vyskusal, vraj treba platit zalohu. Videl som v galerii ze je tu viacero uzivatelov ktori maju doma aj high-end, ako teda riesite kupu/posluch?
pyrula
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 28. 9. 2015 09:45

Najdi si zahraniční recenzenty/uživatele kterým věříš a pak doufej ve štěstí. Případně kupuj bazar a prodávaj dál.

Mě v tvém plánu trochu zaráží to Spotify, je to fakt odpovídající zdroj pro sestavu v High-endu?
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod pyrula 28. 9. 2015 10:13

na sennheiser HD800 + objective 2 + odac som nepocul rozdiel medzi mp3 320 a Flacom,
Pustal som si niekolkokrat dookola Pink Floyd - The Division Bell 96kHz/24. Asi nemam na to usi.
Na ath-m50x ma najviac trapi, ze su nepohodlne po dlhom pocuvani (viac ako hodina) a nemaju taky siroky stage ako spominane HD800. Samozrejme ak rozdiel v kvalite zbadam medzi Flacom a mp3, tak velmi rychlo presedlam. Doma mam peknu zbierku vynylov. Ale pokial ten rozdiel nepocujem...
pyrula
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 9. 2015 10:31

On ten odac+o2 nie je odpovedajuce zelezo pre HD800. To bude mozno aj tym.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod The Wolverine 28. 9. 2015 10:41

Zkus si domluvit poslech v brněnském Audigu. Mohlo by jít dojednat vyzkoušení HE1000, HE560, HE6, LCD-3, LCD-2, EL-8 Open-Back, T1 a HD800.

Taky nezapomeň sledovat Big Sound 2015 na innerfidelity.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 28. 9. 2015 16:21

Vyřadil bych ty Fostexy jsou uzavřené..
V zásadě ti moc neporadim, ale napíšu ti mou zkušenost:
Svého času jsem měl doma v průběhu 4 měsíců LCD2, HD800, HE500, Audio Technica AD2000, LCDX. Všechny hrány z Casea Orion Lite a pozor vždy sem měl pár týdnů jedny a pak další jen LCD2 a HD800 ve stejnou dobu.
Nejlépe tato sestava sedla LCDX > HE500 > HD800 > LCD2, AD2000.
Já pozor jako velkej "fanda" Audeze bych si vybral LCDX zvukově mě tato značka sedí. Je z nich cítít realistické pojetí jako celku, oproti LCD2 znějí otevřeněji, méně tmavé, přirozenější středy výšky a více výšek v konečném výsledku to je zásadní rozdíl z dlouhodobého hlediska, výhoda 20 ohmů měli by hrát dobře z hodně věcí a čím kvalitnější bude systém tím budou hrát dospěleji. U LCD2 pozor na slabší zobrazení prostoru vymýšlí si. Tvrdší hudba co si zmínil planarům sedí a to jak Audeze tak Hifimanům.
Uznám HD800 jsou lepší sluchátka znějí reálněji, ale nejsou tak komplexní. Tady z mého pohledu lampový zesilovač by byl dobrou volbou mě zaujala kdysi Svetlana 2 a další ještě dražší Eddie Current. Asi bych koukal na headfi tam mají někteří velký přehled zkušenosti a třeba se dá sehnat něco za slušnou cenu možná Woo co si zmínil a je i se základním dacem. Pokud ti HD800 sedly tak se na ně zaměř!
HE500 ty jsou zase hezky univerzální a prostor taky slušný a taky budou hrát pěkně z hodně věcí, asi nejlepší poměr cena výkon pro tebe, škoda HE560 jsou podstatně dražší u nás.
HE6 jsem neslyšel, ale určitě budou skvélé tady vidím problém co k nim, doporučují se sluchátkové zesilovače s 8W a koncové, zase tady bych si načetl nějaké uživatelské postřehy na headfi.

Takže co ti poradit. Rozpočet máš adekvátní za to se dá pořídit dobrá sestava, ale někde budeš muset udělat kompromis. Určitě si nejprve udělej jasno jaká sluchátka a pak k nim systém.
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radimecek13 28. 9. 2015 16:55

nevím zda je dobré kupovat takovýto high end pokud neslyší rozdíl mezi mp3 a flac a bude v 90 procentech poslouchat spotify a streamovací služby,kde zvuk stojí za prd..dle mého jsou to vyhozené peníze,protože akorát bude zklamanej,že mu to hraje blbě...
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado

FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pyrula 28. 9. 2015 17:17

The Wolverine a hmpf, velka vdaka. Mam uz dohodnuty posluch Audeze LCD2, LCD3 a LCDX (niekedy buduci tyzden). Zoberiem si tam aj HD800 pre priame porovnanie. Este niekde zohnat Bayerdynamics a Hifiman a budem happy.
pyrula
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dj wenec 28. 9. 2015 17:46

Beyery a Hifimany muzes vyzkouset v Brně, Audigo a Headphones
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pyrula 28. 9. 2015 17:58

ok, ak ich nezohnam v BA/Vieden tak sa pojdem pozriet do Brna. vdaka
pyrula
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 28. 9. 2015 18:53

Mimochodem, schiit-europe.com je distribuce nizozemcu a neco tam vychazi o dost levneji nez na schiit-eu.com.

Schiitu bych se drzel, podle mne maji jejich produkty maji lepsi value nez napriklad wa7. Co se tyce parovani, lyr 2 k planarum, valhalu k hd 800.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pyrula 16. 10. 2015 12:50

Hmm... takze som si vypocul vsetko to co som chcel a teraz sa uz uplne neviem rozhodnut. moji favoriti su HD 800 + vioelectric v281 (cena komplet 3000 eur) a Audeze LCD-X + vioelectric v181 (cca 2500e) (balance kabel). Zvuk z LCD-X sa mi paci o cosi viac, stravil som pocuvanim niekolko hodin, problem je komfort. Uz po 20-30 minutach sa skor sustredim na tie sluchadla ako na hudbu samotnu. HD800 su naproti tomu uplne ina uroven. No zial aby HD800 ziarili potrebuju fakt dobry zosilovac, ani som sam neveril ako ten zosilovac dokaze ovplyvnit vystup z HD800 (u LCD-X k takym zmenam az tak nedochadzalo a v podstate hrali dobre aj z fiio e17). A teraz otazka, myslite si ze sa da zvyknut na komfort, alebo kaslat na 600g LCD-X a ist do HD800 a kvalitnejsieho zosilovaca?
pyrula
Kolemjdoucí

Další stránka