Hifiman HE-400 modding

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dropadred 12. 10. 2015 20:14

Ahojte,

v podstate som chcel otvoriť túto tému, lebo rád by som zistil nejednu vec a odpoveď na nejednu otázku a komunita head-fi by mi asi nepomohla s tým, keďže je to aj o dostupnosti, prípadne či niekto niekde niekedy niečo nezachytil a podobne...samozrejme aj o našich malých lokálnych CZ/SK skúsenostiach

Takže svoje He400 prehnal prvým minor mini módom, resp. striekaním s plastidipom
http://galerie.avmania.e15.cz/showphoto ... all&sort=2
http://galerie.avmania.e15.cz/showphoto ... all&sort=2
pred niekoľkými mesiacmi...bohužiaľ asi aj to, že povrch bol lesklý plast prispel k tomu, že pomaly ale isto dochádzalo k tomu, že sa začala farba, resp. vrstva (kedže to vytvorilo taký celistvý gumový film) lúpať, takže včera som to už definitívne dal dole...

avšak chcem ísť so svojimi he400 ďalej, špekulovať a skúšať...ako som spomínal head-fi komunita je plná nápadov a...

v podstate by som rád počas následujúceho roka (prečo rok ? peniaze...obdobie jar-leto je stále čas, kedy sa nazhromaždia finanie) šiel do pár úkonov:

1. Regrilling - tu premýšľam o tom, či by som šiel do niečoho ako MHOE s HE500, kde by mriežka šla úplne dole alebo by som to riešil custom mriežkou...napríklad
http://www.amazon.com/CCG-Perforated-Gr ... 160%2C160_
teda nejako takto
http://www.head-fi.org/t/604583/hifiman ... t_11796257

2. Sorbothane mod - toto je velice zaujímavý mód a znovu prišla inšpirácia z head-fi, kde s tým začala tiež nejaká vlna a aplikujú to na rôzne slúchadlá
http://www.head-fi.org/t/604583/hifiman ... t_11791206 (+ dva príspevky nižšie), resp. tu
len tu je rovno aj prvá otázka...stretli ste sa s tým ? prípadne stretli ste sa s daným materiálom ? ak áno, je to možné zohnať aj tu, či len amazon/ebay ? ja som tu jednoducho našiel len nejaké vložky do topánok s takou výplňou.
zatiaľ som našiel napríklad http://www.ebay.com/itm/Sorbothane-SHEE ... 5653439906
filozofia je takáto http://cdn.head-fi.org/3/3d/350x700px-L ... F1400.jpeg
avšak mne sa zapáčila možnosť, že by sa to aplikovalo po vnútornej strane mušle po celom obvode...experiment, no uvidíme

3. Striekanie už serióznym lakom - pravdepodobne ma zase zmôže antracitová farba

4. Custom kábel - tu mám veľké medzery a len náhodne z témy na head-fi som narazil na poľakov tu a konkrétne na tento káblik
http://forzaaudioworks.com/en/product.php?id_product=79
žiaden silver kábel..klamať nebudem, ja chcem meď a dokonca, čo ma prekvapilo a hneď ma dostalo verziu "extended bass"

5. Náušníky a headband padding..ja som s he400 kúpil aj dvojicu replacement náušníkov od brainwavz v angled prevedení
božka - http://www.mp4nation.net/brainwavz-angl ... headphones
velur - http://www.mp4nation.net/brainwavz-angl ... headphones
trošku mi chýbajú tie velurové, mám pocit, že boli lepšie, len som si to vtedy poriadne nepremyslel a pdoobne...každopádne v takom prípade by som objednal ešte raz + k tomu aj focuspad "fake" http://www.mp4nation.net/brainwavz-hybr ... headphones , pričom by som sa rozhodol až potom
a niečo na spríjemnenie komfortu mostu - takáto sranda
http://www.ebay.com/itm/Pure-Wool-Headb ... 3a9bb83ea4
alebo takáto http://www.ebay.com/itm/Headband-Cushio ... 2c6e0f666a

takže aby som zosumarizoval otázky, ktoré by som na Vás mal a budem dúfať, že dokonca niekto bude poznať odpoveď...
1. Custom káble k slúchadlám - názory, skúsenosti ? Prípadne dokonca viete o nejakých, ktoré zoženieme tu, prípadne jednoducho aj zo zahraničia ? Nedajbože skúsenosti s forzaaudioworks ?
2. počuli ste už niekedy o "sorbotáne" ? nedajbože máte skúsenosti v súvislosti s audiotechnikou s týmto pohlcovacím materiálom ?
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Sendy Audio Aiva; Dragonfly Red > Oriveti Basic
dropadred
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 12. 10. 2015 21:09

Osobně jsem fanouškem modifikací (zjevně, že)... člověk však musí vědět, čeho konkrétního chce vlastně dosáhnout... a snažit se o to u produktu, který k tomuto má nějaký řekněme potenciál. Nejsem si popravdě jistý tím, že se zrovna na HE-400 dá něco zásadně zlepšit/zkorigovat. Jsou to zkrátka sluchátka sama pro sebe, s velmi specifickým typem frekvenční odezvy a slyšitelným zkreslením na středech, což člověk buď přijme, nebo zkrátka nepřijme. Ale přesto ve zkratce k tvým bodům:

1) Mřížky oddělej, nasaď HE400 na hlavu, poslouchej hudbu a za pomocí rukou zkus mřížky střídavě přidělávat a oddělávat od mušlí sluchátek... Mezi oběma variantami střídej alespoň po několika minutách (ne rychle!), přemýšlej nad tím, zda slyšíš rozdíl, v čem a jestli ti to připadá něčím zajímavé... a uvidíš sám, zda se regrillingem zabývat, nebo ne. Pro mě osobně žádná forma náhradních grillů není u orthodynamik (minimálně Hifiman a Audeze) dostatečná - proto jsem mřížky oddělával a oddělávám úplně.

2) Nemám s tímto materiálem osobní zkušenost, ale používám něco velmi zhruba podobného (z pohledu akustického tlumení nedokonalého provedení mušlí) v podobě prstencově tvarovaného molitanu. Efekt a způsob aplikace je do detailu popsán v jednom z mých článků na HeadAudio a fungoval by obdobně i u HE400. Žel bys musel najít takový molitan, který by subjektivně nekazil témbr zvuku - spoustu z těch, které jsem zkoušel, měly tendenci zvuk podivně zkreslovat, dělat jej subjektivně velmi nepřirozeným (přestože všechny mnou měřené parametry byly v podstatě shodné s tím, čeho jsem dosáhl s molitanem, který používám).

3) Nemám názor.

4) Viz první odstavec - nemá smysl upgradovat kabel jen proto, abys jakože "upgradoval". Měl bys předem vědět, čeho přesně chceš dosáhnout, v čem chceš změnu oproti stávajícímu stavu... a zda je ta změna vůbec realizovatelná skrze výměnu kabelu za jiný. Tvůj obecný směr však vidím jako dobrý (tedy tu Extended bass variantu HPC mk2 kabelu, po které jsem sám nedávno koukal a ten člověk z Forzy mi o ní říkal, že ji původně vyvíjel z důvodu maximálního zjemnění zvuku HD800vek). Osobně mi k HE500 skvěle pasuje původní kabel z Audeze LCD-2, který má dost podobný efekt - celkové vyhlazení zvuku a mírné zvýšená mohutnost basového pásma směrem do nejhlubších frekvencí.

5) Výměnu původních náušníků za nějaké vhodnější doporučuju všemi deseti... Nejsem však schopen poradit konkrétně, neboť nevím, čeho bys vlastně chtěl dosáhnout. Já osobně na všech dosud zkoušených Hifimanech (včetně HE400) preferoval staré/původní Hifiman velury, ty už se však řadu let nevyrábí... Trvalo zhruba tři čtvrtě roku, než jsem schrastil druhý pár jako rezervu - a byla to dost haluz, popravdě.

Pro co nejvíce impaktní bas a mírné zjemnění celkového charakteru sluchátek můžeš zkusit přilepit náušníky napevno k mušlím - resp. co nejlépe utěsnit prostor mezi náušníky a mušlemi, ke kterým přiléhají. Pro mírné zlepšení prostorových aspektů zvuku lze zkusit vyklonit náušníky do úhlu - kdybys chtěl nějaký hint, jak to udělat, napiš mi třeba SZ.

Disclaimer: Základ je si pořídit sluchátka, která ti budou co nejvíce vyhovovat... Modifikacemi je už jenom doladíš k naprosté spokojenosti. Žádnou modifikací z HE400vek neuděláš jiná sluchátka, pořád to budou HE400ky. :-)

Hodně štěstí!
Naposledy upravil MHOE dne 12. 10. 2015 21:21, celkově upraveno 2
SOURCE: Roon | HQPlayer | Metrum Onyx (2xOS) | DNA Stratus

DESKTOP: PMx2 (rev2,velour) | HE-6 (mod) | Auteur | Verum 1 (mod)
PORTABLE: THX Panda | Momentum 3 Wireless (EQ)

MEASURING: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 12. 10. 2015 21:11

To s tou barvou je skoda, dle fotek se mi to zdalo povedene.

O vsech tehle modech sem neco cetl, nerozhodl jsem se zatim ani pro jeden, krome headbandu. V planu mam koupit klasickej pad z hd 600 od cz distribuce sennu za 200,-. Mozna nejake experimentovani s nausniky.

Forzaworks byvaji doporucovane, vypadaji jako solidni spolecnost, nicmene u kabelu bych zadne vylepseni zvuku neceka, maximalne lehkou zmenu v tonalite.

Kdybys ses v budoucnu rozhodl pro nejakej grill/sorbothane mod tak urcite dej nejakej report jak to dopadlo :).
sashafckinggrey
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 13. 10. 2015 13:11

asi som mal upresniť aj to...

priznám sa, že povedať, že 100% viem, čo očakávať by bola lož, avšak uvedomujem si, že nie všetko môže priniesť niečo znateľné, prípadne zlepšené do správnej miery ale...

s grill modom súhlasím, rovno to aj dnes vyskúšam, lebo ma to naozaj zaujíma, poznám z bežného používania, že dokonca teraz pri bežnom používaní, ak mám v blízkosi otvoru mušle cca do 5cm niečo, tak to už začína ovplyvňovať ten zvuk a začne sa to konzervovať...každopádne s grill modom to bola znovu čiastočne aj obava, aby sa im nič nestalo, aby tam nejakou nepochopiteľnou príčinou nepadla nejaká kovová čiastočka, lebo to by bol ámen-smrt pre planary..dám rovno v spojitosti s tým aj otázku a priznám sa, že som to ani nehľadal - je vo vnútornej strane nejaká živá časť ?

- čo sa týka káblu, sorbothanu, náušníkov..súhlasím, že he-400 majú neraz aj mohutný počet bas a niekedy mám až pocit, že mu chýba tá údernosť, usmernenosť + tie stredy, rozlietané niekedy - na to všetko som chcel zamerať práve modifikácie zo strany sorbotanu a káblu..nehovoriac o tom, že minimálne kvôli samotnému káblu, keďže ten stock...je neskutočne dlhý ale veď to vieme, ja som to cez víkend od frustrácie z toho, kde dať ten kábel spravil to, že som väčšinu kábla preskládal cez seba a pekne to s kravatkami posťahoval a je to aspoň z toho hľadiska lepšie
a priznám sa, že ten kábel sa mi páči a aj keď si zoberiem, že prakticky by bol za takmer polovicu ceny samotných he-400..moja konfigurácia, aka 1,25m extended bass verzia s hifiman jackmi, 6,3 jackom (pri extended bass nie je možné mať 3,5mm ale to nevadí, HA610 aj tak má 6,3mm) s čiernym sleevingom aj s poštou 111,01€ - celkom pekná symbolická sumička

ten molitan si pamätám, článok som čítal, nebudem klamať, že u mňa zapustil korene a pomaličky generoval myšlienky na takýto súbor úkonov

rovnako tie náušníky pamätám tú cestu v článku, že bol problém sa k nim dostať..ja som osobne do doby, kedy som vyskúšal obe tie angled náušníky nebol z veluru nadšený, na starých kingston cloudoch spôsobili hromadné rozpadnutie bas..najprv som si hovoril, že to je kvôli uzavretej konštrukcii, no potom som vyskúšal práve tie angled a ani o gram basov menej

teraz pri he-400 mám pocit, že tam chýba práve ten otvorený materiál náušníkov, tak som zvedavý, rovnako ma láka skúsiť ich verzia focuspadov, tak uvidíme

nakoniec s tým otočením mušlí smerom k ušiam - to sa mi páči a mám pocit, že rozdiel cítim vďaka angled, kde to takto výborne funguje

poprajme si veľa šťastia, ja sa osobne teším, keď sa k tomu konečne dostanem
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Sendy Audio Aiva; Dragonfly Red > Oriveti Basic
dropadred
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 11. 11. 2015 19:59

Takže progress sa nakoniec dostavil oveľa oveľa skôr a v podstate všetko už riešim práve v tejto dobe...

- sorbotán (75x75x6,1 mm plátek - bude sa obkladať mušľa z vnútornej strany po obvode - v podstate pod mriežkou), takéto náušníky(len skúsiť ale ide mi o to, že majú tie plastové prstence, potrebujem rezervné - jeden z tých, ktoré mám je už zlomený a aj keď plní svoju funkciu aj naďalej, tak pre pokoj v duši rád nejaký do zásoby - rovnako ma zaujímajú tie náušníky, mali by byť mimoriadne hrubé (niečo tesne cez 3cm hrúbky), pre hlavový most to je kombinácia tejto srandy a to sa obalí celé ešte do tejto vlnenej srandy

- kábel - peniažky už v podstate sú, čakám na odpoveď od forzy - všimol som si, že v popise je, že pri extended bass verzii sleeving nemôže byť, ktorý mi za tých 10€ stojí, tak bol by som rád, ak by sa to nakoniec dalo...uvidím, dúfam, že odpovedia (včera som písal, dnes zatiaľ bez odpovede)

- musím sa priznať, že som mal nedobré obdobie s he400vkami posledné mesiace, chýbal mi bas, aj keď stačilo trošku odtiahnúť od hlavy spodok mušlí a zrazu bum - 100% viac basu, zistil som dnes z head-fi, že to bol jeden z jerg modov, takže som to poňal po svojom a zistil, že sa to tam riešilo niečim, čo sa na spodok náušníku medzi náušník a mušlu dalo, aby to porušilo izoláciu a napodobní to ten efekt...akurát s maximálnym komfortom..som spokojný
dropadred
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 22. 9. 2017 22:19

Nevie mi prosím niekto poradiť, kde zoženiem v Európe (či dokonca ČR /SR?) tie plastové prstence, na ktoré sa montujú nausniky? V ich store stoja 10 dolárov, no s dopravou uz vyjdú 27 + dan u nas, co je vzhľadom na to, ze je to len úchytka na nausniky celkom blba cena.
Nausniky by som asi riesil BrainWavz alebo Dt990.
Chord Mojo+Hiby R3 ► FiiO FH7, Blon BL01| AQ Dragonfly Red(+JitterBug) ► iBasso IT04
SG S10 ► iBasso IT01s (+iBasso CF01), Sony WH-1000XM2, Galaxy Buds+
Test: Lotoo Paw S1
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dadik08 23. 9. 2017 09:00

Ak poznas niekoho s 3d tlaciarnou, mozes si ich aj vyrobit: https://www.thingiverse.com/thing:1784520
dadik08
Junior

Odeslat příspěvekod feathoron 23. 9. 2017 09:59

Já jsem koupil nausniky v audigo za 290Kč pro he-400i.
feathoron
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 23. 9. 2017 10:28

Diky obom, oboje dobre riešenia. V okolí však nikoho s 3D tlačiarňou nepoznám a tie náušníky v audigo.sk nemajú skladom (napísal som si o termín naskladnenia).

Aké náušníky na tom máte vy? Velur od Beyerdynamic môže byť dobrý, len fakt pasuje? Mal som DT770 a na dotyk to bolo super. Tento ich original FocusPad A ma "picha", ako ked mate niečo vlnené na tele (s výnimkou Merino :) )
Chord Mojo+Hiby R3 ► FiiO FH7, Blon BL01| AQ Dragonfly Red(+JitterBug) ► iBasso IT04
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 23. 9. 2017 13:29

U mňa pre HE-400 boli jedine angled boženkové alebo kožené od Brainwavz ale tam prstence mať nebudeš, samozrejme, takže napríklad

Inak áno, Audigo má aj produkčné FocusPady za smiešnu cenu ale v živote ich nemali skladom a aj keď som sa dotázal, tak nemali informáciu - je to taká "mŕtva schránka".

Najlacnejšie riešenie (kedysi som písal priamo do Hifimanu s otázkou koľko by to stálo a bola to vydieračská cena) sú ebayácke náušníky, niečo ako
http://www.ebay.com/itm/251729224259
a rôzne iné, kde nájdeš aj záber, kde je prstenec
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R ... ds&_sop=15 .
dropadred
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 26. 9. 2017 09:11

Vdaka za ten tip s 3D tlaciarnou, na bazosi sa nasiel ochotny chlapik, co mi ich dnes posiela za cca 10eur aj s postovnym. Su sice cervene (neviem, ako prisiel na tu zaujimavu farbu :) ), ale ved prstence su aj tak cele skryte, tak to nevadi. Vraj je to nejaky ABS material, ktory sa lahko nezlomi. To pisem len ako tip, keby niekto zhanal.
Uz len zohnat dake solidne a pohodlne nausniky. Zvazujem tie DT990V - vraj je pri nich problem, ze sa ucho dotyka protiprachovej "mriezky", je to pravda ? a este Brainwavz HM5 - pri nich sa mi nezda ten tvar, ze su ovalne na rozdiel od hifiman, nevadi to ? Su vsak velurove aj kozenkove, ktore su na dotyk prijemnejsie resp. pohodlnejsie ? Bez vyrazneho skreslenia zvuku samozrejme, ale to asi nebude ani pri jednych.
Ako som pisal, velur z najnovsich FocusPad-A ma "picha/skriabe" (samozrejme, ze nie doslova :) ), asi som zhyckany z byvalych DT770 a HD598.
Este dodam, ze z audiga mi nakoniec odpisali, skladom budu za 2-3 tyzdne.
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 7. 10. 2017 20:35

Ja som nakoniec tie BrainWavz Oval Angled v akcii nekúpil, na Head-Fi bojujú s navliekanim do tych prstencov, niekomu sa zadari, niekomu nie. Premýšľal som skôr nad Dekoni alebo ešte jedny tam spomínali.
Všimol som si, že BrainWavz uz robia aj okrúhlu verziu Sheepskin, hoci nie je Angled.
No a asi som dobre spravil, objavil som dnes náhodou toto : https://www.brainwavzaudio.com/collecti ... in-leather
Asi nie je dôvod vahat za 22eur s poštovným v cene, alebo...? Ja som si ich prave objednal...
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 12. 1. 2018 13:27

mensi update...
po neuspechu s nausnikmi BW Sheepskin Rounded (vyrazne sa znizil bas) som si uz pomaly zvykal na predstavu, ze na tie pichlave FocusPady budem musiet nadavat stale. Nakoniec vdaka ochote dropadreda :tleskani mam moznost skusit nausniky MrSpeakers Alpha Pads (AP). Zmena je len k lepsiemu, fakt to stoji za to - bas (najma ten spodny) sa mierne zvysil - sice nie prilis, ale uz to, ze sa na rozdiel od BW "nestratil", bolo pre mna pozitivne.
V com je vsak zmena najvacsia - komfort - ziadne pichlave Focuspady, nasadene na usiach ich po chvili ani necitit. Je to koza, no necitim vacsie potenie ako s velurom, niekto sa na to stazoval na head-fi, nemozem vsak potvrdit ako by to bolo v lete.
Jedina vec na zamyslenie je fakt, ze nausniky su dost hrube, musel som si nastavit posuvnik hlavoveho mostu na maximum, pre mna to problem nie je, ale s vacsou hlavou moze byt pritlak vacsi a clovek to bude citit.
K nejakemu vacsiemu porovnavaniu sa dostanem az cez vikend, dnes idem do eshopu vyzdvihnut lepsiu zvukovku ako mam teraz. No urcite do vymeny nausnikov pojdem - bud do tychto MrSpeakers alebo ZMF Ori Pads (maju velmi podobne spatne vazby na nete, su vsak trochu tensie ako AP).

Nemate niekto tip na to, kde MrSpeakers alebo ZMF Ori dostat v Europe ?
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 12. 1. 2018 14:33

Samozrejme, že to potenie tam bude, ber to tak, že do látky sa to vsiakne (s koženým uterákom sa neutrieš :D ). Aj priepustnosť je u veluru na oveľa vyššej úrovni (i keď koža je pórovitá a má svoju vzdušnosť). V lete je s koženými/boženými trošku teplo.
dropadred
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sova.m 12. 1. 2018 14:57

Ja MrSpeakers Alpha Pads objednal normálně z jejich stránek. S poštovným cca 1520 Kč. DPH po mě nikdo nechtěl. Bohužel k vyzkoušení jsem se ještě nedostal.
sova.m
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 14. 1. 2018 21:04

Vie mi niekto poradiť, o koľko môžem predĺžiť kábel k HiFiMAN HE-400i, aby nedošlo k poznatelnej strate kvality? Aktuálne je dlhý 1.5m, potreboval by som predĺžiť o cca 2m, napr. káblom Inakustik Star. Nie rada Premium, lebo plánujem kábel neskôr úplne nový, takže len dočasne riešenie.
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 15. 1. 2018 10:00

To absolútne nerieš pri takej dĺžke. Kúp pokojne obyčajný predlžovák v Muzikery alebo na Alze, trebárs
https://www.alza.sk/connect-it-wirez-au ... 291692.htm .
dropadred
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 15. 1. 2018 10:15

To som prekvapeny, kedze sa kable tolko riesia... bezkyslikata med a pod., myslel som, ze je to dolezite. Takyto predlzovak ako ten Connect doma mam cca 2m a testoval som ho a nejako som rozdiel nezistil, no uz pre ten pocit som to nechcel riskovat uplne lacnym kablikom.
Ok, budem pouzivat ten svoj, kym poriesim novy kabel. Ten bude tiez celkovo cca 3m.
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 15. 1. 2018 10:40

V káblovom biznise je možné všetko. Bájky o 99,9999999% čistej medi; kryogenicky "ošetrenej" medi je naozaj halda. :D

Ten pocit ignoruj, práve ten pocit je dôvod, prečo vznikli tie tlachárne ako "ak prekročíš zostavou sumu 1000€, tak minimálne 15% musíš dať na káble!!!!" alebo "ak prekročíš zostavou sumu 5000€, tak minimálne 25% musíš dať na káble!!!!!" ... len preto, aby nejaký segýň, ktorý len chce maximum zo zostavy teraz dával stovky eur za bájky. Alebo ako mi jeden chalan, keď som sa ho na jednom inzerčnom portály pýtal, že prečo predáva jeho 800€ AQ kábel, tak odriekol, že "reťazec je len tak dobrý ako jeho najslabší článok", takže ostáva mi len hádať, že či to je len agenda kvôli predaju alebo ten segýň upgradol na nejaký 1500€ kábel.

Ak ide o slúchadlové káble, tak to je čisto a čisto a čisto len vec vzhľadu. Nebudem argumentovať voči medeným a strieborným (ale myslím naozaj strieborné vodiče, nie len postriebrenú meď) káblom, ale inak to je úplne jedno a je to čisto len vec toho, že "hej, mám cool vyzerajúci kábel" a toho, že trebárs je príjemne ohybný, má pekný oplet alebo je zakončený so 4-pinovým XLRkom.

A len tak, pomimo, ak chceš riešiť nakoniec celý "fancy" kábel, tak naozaj do drahšieho ako Forza Audioworks kábla nechoď. Síce je extrémne drahý (vidno to už aj v uňho na eshope v sekcii DIY, kde predáva kábel, ktorý používa za 3-5x cenu ako jeho originál z UK) ale aj tam sa mi nepáči, že už z toho ich nie hlúpo drahého kábla dal preč možnosť čierneho opletu, ktorý používa a už ide štýlom ako "Extended Bass Upgrade (AWG20 wire):" ale budiž, to je už móda opisovať "ako znejú káble" a asi som jediný, kto opisuje svoju kabeláž ako "Ako znie/znejú môj/moje kábel/káble? Ticho, presne tak akoby kábel mal "znieť".".
dropadred
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lo-fi 15. 1. 2018 12:15

V těch nejlepších kabelech jsou na molekulární úrovni vložené takové malinkaté čerpadýlka, která pomáhají těm elektronům, co nesou výšky (nebo basy, středy - záleží, jak se to nastaví...), aby na konci drátu byly líp....

Jinak Cryo technologii - zařízení na hluboké mražení materiálů máme, tím pádem informace o vlivu/ nevlivu taktéž...
JR Transrotor Leonardo + Ortofon Jubilee + Audio research LP1, SWANS F 2.3B line array, REL G1 x 2, SPaudio D1, active crossover Sykora/Riha/Lo-fi, tri amping monoblok Dudek/Riha/Lo-fi x 2, XDuoo X20 RB/Tennmak Pro mod
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 15. 1. 2018 13:23

Ja na tú tému rád linkujem môj obľúbený príspevok z témy
https://hydrogenaud.io/index.php/topic,36908.0.html
"What amazes me is that these breakthroughs in physics only happen in the audio world and are only reported in the popular or trade press. Could it be a conspiracy in the scientific world? Has to be. It is the only logical explanation. Move over Einstein. "

Má inakšie neskutočnú pravdu, veda šuvix v porovnaní s pokrokmi v audio kabeláži!
dropadred
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 3. 2. 2018 14:53

Od včera mam doma ZMF Ori pads, bohužiaľ ich uz neviem priamo porovnať s Mrspeakers Alpha Pads, no aj pri týchto nastal rovnaký WOW ako pri Alpha Pads (AP). Zvýraznenie dolného pásma, zvyšok cca rovnaký oproti Focuspad, povedal by som zvukovo sú ZMF totožné ako pri AP. Rád som odložil Focuspad do suflika, ten pocit keď ma pichal ich velur na tvári, bol hrozne otravný. ZMF Ori maju oproti AP menšiu hrúbku a tak nemusím nastaviť posuvnik na hlavovom moste na maximum - kedy AP aj tak po chvíli tlačili, u ZMF sa to nedeje.Možno mám nekonfekčnú veľkosť hlavy. Objednal som priamo z USA, tu nie je šanca ich zohnať.
Ak ma teda niekto problém s pohodlim Focuspadov, toto je cesta - ako bonus hlbšie basy... oba typy náušníkov su stále omielane na Head-Fi, môžem to potvrdit, ze oprávnene. Mal som BrainWavz Rounded Sheepskin, ale tie boli zle (par príspevkov dozadu o nich píšem-basy doslova zmizli), vraj sú OK tie oválne (angled verzia), no tie sa zle nasadzuju na krúžky (AP a ZMF úplne bez problémov).
Ešte by mohli byť dobré aj nausniky k Audezee a Deconi, ale nie su tak populárne ako tieto dvoje.
Uz len poriesit ten debilny nepoddajny kábel a bude na veľmi dlho pokoj.
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 12. 2. 2018 00:59

#dropadred Je to hrozné, keď dávaš také silné príspevky o tom, jak ty sám nepočuješ rozdiely v kábloch, pre Teba to možno pravda je, ale to je asi tak všetko. Prepáč, bez urážky.

Ja rozhodne rozdiel počujem, mám 2 rôzne káble od spomínanej Forzy a je tam rozhodne počuť, že jeden má silnejšie basy a ten drahší zas celkovo čistejší prednes, ale trochu slabšie basy.

Na mojich Aëdle musím povedať, že super pomohol od original káblu, lepšia separácia a hlavne trochu viac priestoru.

Ale hlavne teda čistejší zvuk a tá separácia, a to platí i na Philips alebo AKG čo som mal.

Keď to nepočuješ, tak to nerieš, to máš pravdu...

-- 12. 2. 2018 01:02 --

_daRK tie náušniky rozhodne skúsim, lebo som maximálne prekvapený ako dobre tie he-4xx hrajú, len trochu basov pridať by to chcelo
tibormi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 12. 2. 2018 11:38

Ja rešpektujem ľudí s tak dobrými ušami ako ty, hlavne, ak to dokážeš medzi sebou vymieňať v priebehu sekundy-dvoch, aby to nebol len žvást z domyslenia. To, čo popisuješ je potom neskutočné, lebo ak by to nenamerali ani tie extrémne presné prístroje, tak potom si nadprirodzený
https://www.innerfidelity.com/content/h ... ments-wrap .

Úprimne, poznám z vlastnej skúsenosti, že niekedy počujem a všetci počujeme to, čo chceme, nie niečo, čo tam aj je. A vďaka tomu, že mám skúsenosť-dva s káblikmi a typy ľudí, ktorí sa o ne zaujímajú, tak viem o to viac, že v okamihu, keď v nejakej debate niekto začne o tom ako počuje rozdiel medzi káblami, tak je to signál na to odísť čo najskôr.

Tak...je to hrozné, keď dávaš také silné príspevky o tom, ako ty sám poučuješ rozdiely v káblov, pre Teba to možno pravda je, ale to je asi tak všetko. Prepáč, bez urážky.

Pekné, čo? Funguje to oboma smermi. Toť ale bohužiaľ, keď sa spoliehaš na niečo, čo by mali problém zachytiť aj prístroje za tisíce eur, ktoré sú presnejšie ako náš vydunený sluch.

A čo ja? Ja mám rád, ak sú káble tiché...ešte to by som tak potreboval, aby sa mi tam zvukovo do toho všetkého miešal ešte aj hlúpy kábel (názor mňa, človeka, ktorý sa venuje výrobe kabeláže, nehovorím to zo srandy).
dropadred
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 12. 2. 2018 12:22

Já to tedy nepoznám na hifi s bednama.jiné je to ale v IEM,mám Savanty a s původním kabelem to nebyla zádná sláva.Pak jsem si kabely půjcil na zkousku a spatne se mi vracely.
Dnes uz k nim mám kabel,který hraje líp.
A to nejsem ve svém veku netopýr,spís hluchon....Na druhou stranu,kdo to neslysí,tak usetrí.
Jinak pred tím půjcením jsem byl stejne skeptický.
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 12. 2. 2018 12:36

dropadred píše:... A vďaka tomu, že mám skúsenosť-dva s káblikmi a typy ľudí, ktorí sa o ne zaujímajú, tak viem o to viac, že v okamihu, keď v nejakej debate niekto začne o tom ako počuje rozdiel medzi káblami, tak je to signál na to odísť čo najskôr.

... no tak to by si mal čo najskôr z tejto témy odísť! ... Prepáč, bez urážky.
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dropadred 12. 2. 2018 12:42

Tvoja schopnosť pochopiť niečo v zmysle "obrazne" bez toho, aby to tam bolo výslovne napísané, má očividne nejaké nedostatky ...Prepáč, bez urážky.
dropadred
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 12. 2. 2018 13:00

... moja schopnosť pochopiť niektoré tebou propagované duchaplnosti je skutočne na bode mrazu ... a to nielen "doslovne", ale aj "obrazne"

... keď chceš, tak sa kľudne môžeš aj uraziť 8-)
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dropadred 12. 2. 2018 14:13

Ale nie čosi, je to vzájomné.
dropadred
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod L.U.K. 12. 2. 2018 18:16

dropadred píše:(názor mňa, človeka, ktorý sa venuje výrobe kabeláže, nehovorím to zo srandy).

No, ve chvíli, kdy výrobce kabelů začne tvrdit, že mezi kabely nejsou rozdíly, je to jasný.
Rozdíly mezi kabely neexistují. Nemůžou, protože kdybych přiznal že jo, tak by pak logicky lidi chtěli ty co hrajou líp a Já bych pak měl problém ty svoje obyčejný kabely prodávat, nemám pravdu?

Nepatřím k těm co se pomocí kabelů za desetitisíce snaží ladit zvuk sestavy, ale s rozdílem mezi kabely už jsem se taky setkal. Jestli Ty jsi ale skutečně nikdy nezaznamenal rozdíl ve zvuku mezi kabely, tak buď vlastně rád. Vykřikovat tu ale, že vy všichni co slyšíte rozdíl jste nahluchlí, jedině Já vím jak to je a jen Já mám pravdu a ještě tu blahosklonně zesměšňovat a utahovat si ze všech kdo si s tebou dovolí nesouhlasit, to chce opravdu pořádnou dávku sebevědomí. Ale jestli jsi nás tu chtěl pobavit, tak dobrý, povedlo se :-D.
L.U.K.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 12. 2. 2018 19:27

Tak a teraz si láskavo prečítaj
viewtopic.php?p=11840584#p11840584
ešte raz a skús to napísať ešte raz. To vy ľudia fakt máte problémy s pochopením? Alebo vám niekto čiastočne šliapne na zhodnotenie vášho úsudku a ideme bodať? Ja si nedovolím veriť svojmu úsudku z audio-pamäte, lebo nie som tupý, aby som nevedel, že to je jasný recept ako ísť do pekla s pravdou a ako skĺznuť do hladiny pletenia si dojmov a pojmov.

To je ako rozdiel medzi ozajstnými reportérmi a bulvárom. Jedna skupina potrebuje minimálne 2 overiteľné a vecné zdroje a druhej stačí fáma a reči tety z blšáku.

Pokiaľ sa nebavíme o rozdiely dvoch káblov, kde jeden je absolútne nekorektný (napríklad používať 10m 32AWG kábla pre repro kábel), tak ak niekto počuje nejaký rozdiel, tak by sa mal naozaj obávať, lebo to môže byť skôr vada ako posun vo zvuku. Nechaj káble káblami, maj pozemskú kvalitu a buď rád, že káble neznejú.
dropadred
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 12. 2. 2018 20:07

Neviem na čo sa stále vedú tieto hádky. Veď sa dohodnite, urobte si stretnutie, slepý posluch a môžete potom operovať s výsledkami. Jedna strana bude mať pravdu... ;)
HP: iMac > Roon (Tidal) + HQplayer > Chord Hugo TT2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C
Speakers: Cambridge CXN + CXA80 > Wharfedale EVO 4.3 + REL t5i

Na predaj: PMC twenty.21
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod L.U.K. 13. 2. 2018 00:04

dropadred píše:Tak a teraz si láskavo prečítaj
viewtopic.php?p=11840584#p11840584

Četl jsem a pochopil na poprvé, díky.
Evidentně to nejsem Já kdo tu má problém s pochopení několika prostých vět. Myslím že je jasné, že přesně na tenhle tvůj příspěvek jsem reagoval. A za tím, co jsem napsal, si stojím a psát znovu to nebudu, zopakovat si to můžeš sám:
viewtopic.php?p=11841000#p11841000
Svým posledním příspěvkem jsi vlastně jen potvrdil co jsem napsal minule.
dropadred píše:Alebo vám niekto čiastočne šliapne na zhodnotenie vášho úsudku a ideme bodať?

Ten kdo tu nejvíc útočí na to co napíšou ostatní, zesměšňuje je a "nenápadně" z nich dělá hluchý hlupáky, jsi ale ty.
L.U.K.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 13. 2. 2018 13:00

Tak potom asi máš pravdu a bude to tak, hlavne keď človek číta nuance o koaxiáloch použitých pre repro káble a ako sprostý kábel prehĺbi stredy, spraví stredy muzikálnejšími a výšky sú čistejšie v miere akoby sme sa bavili o rozdiely po upgrade slúchadiel/repro. Spraví? Pokojne, budeš to počuť? Nie viac ako by si počul rozdiel v prednese tvojej zostavy keď máš v miestnosti veľmi vlhko, veľmi sucho, veľmi chladno, veľmi horúco. Skús to odsledovať a pritom nestratiť zdravý rozum.

Tieto z prsta vycucané múdrosti sú všade a mňa to nebaví. V okamihu, keď príde na audio, všetka úroveň, dokázeteľné argumenty a podobne idú dole zo stola a ide sa ako podľa náhodného hifi BS generátora. Toť platí pre káble, akceptoval by som ešte aj rozpravu na tému prevodníkov ale káblov? Vyjadril som sa, pokiaľ nie je použitý extrémne nevhodný kábel (alebo nehovoríme o extrémne vzácnej a extrémne divnej situácii), tak sa nemáme čo baviť o nuancách vďaka káblom. Bavme sa o nuancách vďaka slúchadlám, repro, zosíkom, predzosíkom a pokojne aj prevodníkoch, no nie pri kábloch.
dropadred
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod L.U.K. 13. 2. 2018 16:16

Když nejsi schopnej slyšet, nebo si nikdy neslyšel, rozdíl mezi kabely, tak proč to řešíš když tě to tak hrozně vytáčí? Tím, že se budeš rozčilovat a vykřikovat že to není možný, prostej fakt popřít nemůžeš, ať budeš křičet sebevíc.

A doufám že to chápu špatně, ale nechceš tu začít tvrdit, že rozdíly ve zvuku mezi DA převodníky jsou sporný že ne?:
"akceptoval by som ešte aj rozpravu na tému prevodníkov"
L.U.K.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 14. 2. 2018 09:42

To určite nie, písal som ti, že aj rozdiely medzi káblami môžu byť (reálne môžu byť) ale miera rozdielu je ako pri kábloch, tak prevodníkoch, tak nízka, že si žiadajú presnejšiu a premakanejšiu metodiku, aby to bolo vierohodné. Pokojne, pusti ma to anechoickej komory, sprav mi nejaký relátkový prepínač na výstupy (napríklad výstup zo zosíku do slúchadiel cez takýto prepínač, kde viem zaručiť veľmi rýchle "prehadzovanie" a môžeme sa začať o niečom baviť. Ale v reálnom svete si nedovolím byť tak trúfalý, aby som sa spoľahol (ako bulvár) na jeden, známy ako premenlivý, nestály a často nedôveryhodný zdroj (uši)..potrebujem overenie aj z iného zdroja (a tým nemyslím iné uši) ale niečo, čo pracuje metodicky a technicky ako extra-citlivé prístroje.

A o to ide, ja osobne, ja chcem káble tiché ale niekto pokojne môže chcieť "pridanú farbu", akú chce, ja mám problém so spôsobom, akým to ľudia interpretujú. To je dôvod, prečo je s tým taký problém a vznikajú legendy o nadprirodzených schopnostiach káblov.

To je to, čo sa snažím vyjadriť, ja mierim na ľudí, ktorí napríklad spravia namiesto
DAC XXX > AMP XXX > Slúchadlá XXX
niečo také
PC > AQ USB Diamond (inak, 660€ za ,75m (3m za 1212€) > DAC XXX > AQ Water RCA 1m (za 639€) > AMP XXX > Toxic Hydra 18 (slúchadlový kábel, podľa konfigurácie pokojne aj cez 900€) > Slúchadlá XXX ++XYZ ultra-end napájacích káblov a sieťových filtrov
a bude tvrdiť, že to je úplne iná zostava, pričom ak sa ich opýtaš na argument, tak ti povedia, že ich uši neklamú a vedia rozoznať taký rozdiel. To je prachsprostá hlúposť a žvást. Kde je úroveň testovania? Segýň Tyll z InnerFidelity, ktorý robí merania ešte aj pri slúchadlách, kde sú v 90% dostatočne výrazné rozdiely, aby to človek dokázal komentovať aj slovami podľa uší, no on ich aj tak robí (rovnako ako robia chalani merania na SBAF). No zrazu prídeš ku káblom a zrazu merania sú tabu a všade len lietajú náhodné Hi-fi výrazy a najčastejšie len jeden druhého opakuje a tam vzniká celý problém.

Je to extrém ale funguje to všade, aj v oveľa menšom měřítku. Dúfam, že teraz je trošku jasnejšie, v akom duchu som to myslel. :-)
Ak nie, tak nevadí...veď konieckoncov - aj to je len môj názor, že riešiť viac ako základnú kvalitu a ak investovať, tak investovať na to, čo naozaj spraví rozdiel (slúchadlá, repro, zosíky,...) alebo prinesie proste novú skúsenosť s novým/iným zvukom (slúchadlá, repro, lampáčik).

Ako to vidíš ty?
dropadred
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 14. 2. 2018 10:18

dropadred píše:... miera rozdielu je ako pri kábloch, tak prevodníkoch, tak nízka, že si žiadajú presnejšiu a premakanejšiu metodiku, aby to bolo vierohodné. ...

... a ak investovať, tak investovať na to, čo naozaj spraví rozdiel (slúchadlá, repro, zosíky,...) ...

... ak niekto pripúšťa, že môže byť počuteľný rozdiel napr. medzi dvoma rôznymi (samozrejme korektne navrhnutými) SS zosilovačmi, tak je potom dosť veľké pokrytectvo súčasne bagatelizovať káble a prevodníky.

PS: mňa by ale hlavne zaujímalo, že čo je to ten "Segýň"?
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dropadred 14. 2. 2018 10:38

Oj, segýň (ale pozerám, že to má byť segíň), až teraz vidím, že je nárečové slovo. :hm
https://webslovnik.zoznam.sk/narecovy-s ... %C5%88atko
a ja som si myslel, že ja nebudem musieť riešiť to, že používam nejakú hatlaninu... :-))
dropadred
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod L.U.K. 15. 2. 2018 00:00

dropadred píše:To určite nie, písal som ti, že aj rozdiely medzi káblami môžu byť (reálne môžu byť) ale miera rozdielu je ako pri kábloch, tak prevodníkoch, tak nízka, že si žiadajú presnejšiu a premakanejšiu metodiku, aby to bolo vierohodné......

Aha, takže rozdíly mezi kabely tedy nakonec jsou. Ale rozdíly mezi DA převodníky jsou tak malý, že je poslechem není možný rozeznat, k tomu je potřeba až měření.
Jestliže už tvrdíš, že zesilovače hrajou rozdílně, ale DA převodníky je třeba měřit abys je od sebe odlišil, tak myslím že je načase tuhle "diskusi" ukončit. Ona postrádá smysl už delší dobu, ale řekl bych, že tímhle bylo řečeno všechno podstatný a Já nemám náladu ani chuť se tu dohadovat.
L.U.K.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 15. 2. 2018 11:53

Samozrejme, stačí, že nerazíš na dva (pokojne tranďáky) čo i len s rozdielnou výstupnou impedanciou (a ak máš slúchadlá, ktorých meniče majú trebárs len 2x vyššiu impedanciu ako výstup), ak máš lacný vs. drahý (to je často práve ten rozdiel u káblov, že ideš z niečoho, čo stojí trebárs ako náhradný diel alebo produkt nejakú sumu a ten "upgrade" stojí v rámci násobkov aj 8x viac), tranďák vs. lampa.
U prevodníkov sú už od nejakej sumy (pokojne môžeme hovoriť aj o 150€) rozdiely z počúvania až nerozoznateľné (ono spraviť veľmi slabú ale veľmi čistú analógovú časť nie je potrebné znásilňovať za 400+€).

A súhlasím, ja tiež nie.
dropadred
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod L.U.K. 15. 2. 2018 18:26

Mám takovej dojem, že jsi můj předchozí příspěvek pochopil úplně jinak, než jak byl ve skutečnosti myšlenej.
dropadred píše:U prevodníkov sú už od nejakej sumy (pokojne môžeme hovoriť aj o 150€) rozdiely z počúvania až nerozoznateľné

Máš nějakej tip na DA převodník za 150€ nerozeznatelnej od násobně dražších? Docela rád bych si takovej kousek poslechnul. A myslím, že by nás tu takových bylo víc.
L.U.K.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mahdi1234 15. 2. 2018 21:32

Bylo by mozny, se v tomto tematu drzet uprav HE400/i a ty diskuze kolem vest jinde? Dik.
mahdi1234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 15. 2. 2018 21:37

Už Schiit Modi v pohode splňuje nároky (osobne si myslím, že asi o rok sa dočkáme aj Modi 3 a z toho ako sledujem Schiit "lávstori", tak to vyzerá, že tam hlavne bude ich vlastná USB implementácia, na ktorej pracujú a bude to "First DAC which actually doesn't suck!").
Inak ale toto nie je téma, ktorej sa ľudia venujú prvýkrát, mám pocit, že na SBAF som dávnejšie zazrel aj veľmi podobnú tému rozoberajúcu túto "problematiku".

A dôvod, prečo zosíky sú hneď za slúchadlami a repro je ten, lebo tu existuje niečo ako trandáček, čípek, lampa a rôzne hybridy. To je presne to, o čom hovorím pri tom, prečo rozdiely medzi zosíkmi je omnoho jednoduchšie zachytiť.
dropadred
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 15. 2. 2018 22:58

dropadred
Ak je ti ťažké počuť rozdiely v prevodnikoch, čo je dosť kritický komponent, tak ťažko budeš počuť rozdiely v kabloch.
Mal by si si nájsť iné hobby, ako vážne, lebo to čo si tu popísal... Ach jaj :-D a bez urážky

-- 15. 2. 2018 23:01 --

By the way, keď sa nemôžeš spoľahnúť na vlastné uši, tak to máš blbé.
Tak ako nezistíš z frekvenčnej krivky charakter zvuku, rozlíšenie atď, tak určite žiadnym prístrojom neodmerias ako hrajú káble. Už to radšej nechaj tak...
tibormi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 16. 2. 2018 09:53

Určite nemusím, pretože mňa to naučilo prestať riešiť hlúposti, lebo len totálne honenie pseudo-audiofilského ega vyústi do celého rozplývania sa nad rozdielmi medzi káblami, pričom obe majú kvalitu (kvalita znamená správny výber kábla, nič extra).
Rozjímať rovnako nad komponentami, kde rozdiel a posun môže byť extrémne malý je hlúposť (hlavne, keď minimálny rozdiel vyústi v extrémne vysoký cenový rozdiel).

Takže áno, som za to, aby ľudia sa uvolnili, swapovali slúchadlá, užívali si hudbu a išli po zmenách, ktoré im naozaj prinesú rozdiel. Nechajme prevodníky, nech sú čo najviac transparentné a nechajme káble, nech sú tiché.
Experimentujme, chce človek silou-mocou utrácať za niečo iné ako meniče? Experimentujme s tranďákmi a lampami, pokojne v sérii, pokojne s jedným alebo druhým ako predzosilňovač.

To je zábava. To je to, o čom to má byť. Nie o tom, či rozoznáš rozdiel medzi Cardasom alebo Kimberom...
dropadred
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tajnik 16. 2. 2018 14:56

_daRK píše:Od včera mam doma ZMF Ori pads

Jaky mas prosim te konkretne typ? Na vyber maji ted jen Lambskin nebo perforovane Lambskin. Pisou ale, ze ani non-perf Lambskin ted nejsou na sklade.
tajnik
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 16. 2. 2018 18:08

tajnik: mam verziu lambskin. Perforated som nebral, lebo na ne som nemal referencie, pri nausnikoch dokaze zvuk ovplyvnit niekedy aj maly detail, tak som siel na istotu.
Od prveho nasadenia nadsenie nezmizlo... konecne vobec nemusim mysliet pri pocuvani na to pichanie od focuspadov, nemenil by som tie nausniky uz len kvoli tomuto (a to som fakt trochu zvazoval, ze HE400i pojdu prec, bola by to vsak skoda). Mierne pridane basy su fajn, ale to chapem ako taky bonus navyse.
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tajnik 17. 2. 2018 19:43

To jsem si myslel. Diky za info. Takze az v breznu.
tajnik
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 17. 2. 2018 21:34

Tajnik ale môžeš pozrieť bazár, duuudl predáva HE-400i s Alpha Pads od Mr.S a myslím, že písal, že ich predá aj samostatne.
dropadred
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tajnik 18. 2. 2018 00:29

To jsem videl, pred par dny... Ted nabizi uz jenom ty sluchatka. Diky za snahu.
tajnik
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 21. 2. 2018 21:16

Pridám pár postrehov k ZMF Ori Lambskin. Opäť sa mi potvrdilo, že každý máme svoje uši a čo sa páči jednému, nemusí sa druhému. Hneď na začiatok poviem, u mňa vyhrali originál Focuspad-y. Tu sú dôvody:

ZMF Ori Lambskin jednoznačne vyhrávajú v pohodlí. To je jednoducho dokonalé a pre mňa extrémne pohodlné HE400i posúvajú ešte o level ďalej. Sú neskutočne príjemné na dotyk a na hlave to je ako v bavlnke. Teda ak niekomu vadia Focuspady, jednoznačne odporúčam.

A zmena zvuku? Všetci hovoria, že pribudne basov. Nesúhlasím. Basov je rovnako. ZMF Ori Lambskin sú hrubšie ako originálne Focuspad-y. Teda meniče ako keby odtiahnete od uší a to je presne aj to, čo to urobí so zvukom. Jednoducho počúvate HE400i viac z diaľky. Na basoch to nijak neuberie, len to uberie na výškach a stredoch. Preto vzniká pocit, že je basov viac. Výšky sa vďaka tomu mierne zjemnia, je ich trochu menej. No už viac to má vplyv na stredy. Tých je menej, detailov je menej a pôsobí to odtiahnuto. Pri napočúvaných skladbách, kde som si vyslovene užíval niektoré detaily, tu boli zrazu v úzadí. Mne to jednoducho odstránilo to, prečo som si HE400i zamiloval. Lebo ich počúvanie ma dokáže úplne pohltiť a ich stredové pásmo je pre mňa silne návykové. Je veľmi príjemné, hladké, nenásilné a keby som mal byť teatrálny, poviem že medové. Toto čaro sa mi pri ZMF Ori stratilo. Chýba mi to pri nich. Ďalšia vec, ktorá mi vadila, že sa naruší vykreslenie scény. Začne sa zlievať predozadný priestor. Na prvý vnem to pôsobí, že sa zlepší priestor, no po čase som skôr dospel k záveru, že mi to narušilo scénu ako takú. Trhá sa. Celkovo orientácia v priestore je so ZMF Ori Lambskin horšia. Tá zmena zvuku sa dá jednoducho popísať ako keby ste na klasickom zosilňovačí s repro ubrali potenciometrom máličko na výškach a viac na stredoch. Zvuk začne byť do "V". A k tomu odtiahli od seba repro viac do diaľky. Stačí si pritlačiť mušle viac k uchu a zvuk sa začne vracať k tomu ako znie pri originálych Focuspadoch.

Podotknem už len, že mnou popisované zmeny vo zvuku nevnímam ako extrémne veľké. Sú maličké. Nevadilo by mi používať HE400i aj so ZMF Ori Lambskin, ale moje uši jednoducho viac ľúbia viac zvuk originálov. Potvrdilo sa mi, že zmenou náušníkov sa z nich iné slúchadlá nestanú, len sa zmení charkater ich zvuk presne tak, ako ich reprodukciu ovplyvnia po fyzikálnej stránke. Mne vyhovuje to, ako boli stvorené.
HP: iMac > Roon (Tidal) + HQplayer > Chord Hugo TT2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C

zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 21. 2. 2018 21:25

To je čudné, keby som tie ZMF nekupoval s tebou, tak poviem, že mas úplne iné náušníky :)
Nemôžem sa stotožniť s tými basmi a ani so stratou detailov, možno trochu s tým "zjemnenim" áno. Ale ako píšeš, každý to máme inak. Rozdiel tu je aj v tom, že ty nedáš dopustiť na focuspady, no zniesol by si ZMF - ja nedám dopustiť na ZMF, ale FocusPad som mal chuť roztrhať :-P
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 27. 2. 2018 14:12

Už jsem skoro ZMF Ori Lambskin objednával a pak si přečtu zinuové shrnutí:). Četl jsem na netu všude samú chválu ale zinové shrnutí dává smysl. Už jsem se s tím u jedněch sluchátek setkal. Nemá někdo ještě nějakou dlouhodobější zkušenost, která by rozsekla moje dilema jestli kupiť či nikoli?:)
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 27. 2. 2018 14:25

Kazdy to mame so sluchom inak, asi ti ziadna skusenost nepomoze, len vlastna. Ja by som ich nemenil a uz teraz premyslam, ze co ak ich casom prestanu vyrabat - ci nekupit do zasoby :) Skusal som so zinom spravit change, ale tie ZMF nechce pustit, to tiez moze nieco znamenat :-P Ak chces, objednaj a ked nesadnu, mozeme sa nejako dohodnut a budes mat dvoje focus pady.
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 27. 2. 2018 15:19

No...Nemají je skladem jak se dívám, takže zkusím vylepšit původní náušníky, popřípadě zkusím nějaké co mám doma jestli to bude mít na zvuk vliv. Pak když tak objednám:)
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 27. 2. 2018 18:28

Nechcem ich pustiť kvôli pohodliu. Po zvukovej stránke ale platí to čo som napísal. Viac sa mi páči originál zvuk Focuspadov. Veď ak môžeš, určite do nich s _daRKom bež. Aspoň sem pribudne viac názorov. A ja som tiež zvedavý, ako ich bude vnímať ďalší človek. Zatiaľ som sám proti prúdu... :D

zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Brothell 18. 3. 2018 11:35

Zdravíčko pánové, mám HE400i z amazonu cca 3 měsíce, a včera jsem si všiml, že mají popraskanou levou "nožičku" co drží náušník a to z obou stran viz screenshoty.

Obrázek
Obrázek
Máte prosím nějakou zkušenost s podobnou vadou, jak k tomu hifiman/amazon přistupuje při reklamaci?

Díky
Brothell
Junior

Odeslat příspěvekod tonik666 10. 5. 2018 13:41

Ahoj,

všiml jsem si, že se mi trochu rozlepily focus pads. Máte někdo zkušenosti s opravou?

Myslím si, že pokud je zkusím sundat, tak povolí úplně, vypadá to, že umělá kůže je na tom pevném "kroužku" nalepená dost lehce.
Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 10. 5. 2018 15:16

Áno, je na prstenci po krajoch prilepená. Daj to opatrne dole a použi niečo silné, sekunďák alebo obojstrannú lepiacu. Len tú božku poriadne natiahni späť cez prstenec predtým ako to priložíš k lepivej strane, nech to nemáš tak divne vráskavé.
dropadred
Mírně pokročilý