VE Monk - ďalší utajený zázrak

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod linecur 21. 2. 2016 12:48

Kdyby měl o sluchátka někdo zájem, mám jedny na prodej. Bohužel mi nesedí v uších, jsou na o něco větší "uši", hrají nicméně super :hm
linecur
Junior

Odeslat příspěvekod Sinuhet1 21. 2. 2016 20:32

sz
Sinuhet1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dunihlav 22. 2. 2016 20:29

Ak by kolega hore nemal zaujem,tak by som ich zobral
dunihlav
Junior

Odeslat příspěvekod hanni 23. 2. 2016 10:44

Včera som mal možnosť chvíľu počuť a som úprimne prekvapený. Nevýhodou je to, že sú dosť veľké, kto má menšie uši bude mať problém, u mňa to bolo na hrane, po dlhšej dobe by ma určite tlačili. Teraz k tomu príjemnejšiemu..zvuk, čo z nich lezie ma posadil hlbšie do sedačky, žiadne lepšie pecky som ešte nepočul. Kto neznesie v ušiach špunty, tak nemá čo riešiť, vrelo odporúčam.
hanni
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 23. 2. 2016 13:08

Trochu Hanni-ho prispevok opravim, neni su velke, praveze mne boli male tak som na nich urobil taky "velkostny mod" aby mi dobre drzali... Cize ziadny strach :-)
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LOPO_X 23. 2. 2016 14:31

pro mě jsou velké ... mi to vypadavá z uší což je škoda zvukově jsou na tom více než dobře
Fiio btr5 + Fearless s8f
Samsung galaxy buds pro
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanni 23. 2. 2016 18:59

Sú veľké aj bez módu ;-)
hanni
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 24. 2. 2016 21:18

Tak, objednal som si ich (aj spolu s KZ ED9), som na ne zvedavý, tu na našom ******tom ČR-SR trhu nie je na výber.
Keď tie VE MONK hrajú lepšie ako YUIN PK3 za 60+ Eur, nie je o čom....... A keď tie KZ ED9 budú hrať lepšie ako SonyEricsson MH1, tak mám vystarané (inak MH1 mi odišli do večných lovíšť, uvoľnil sa tam filter či čo, vytiahol som ho, taký mazľavý bol, dlhý valček tmavý...)...
U nás sú všetky in-eary do 200€ KOMPROMIS. Radšej kompromis za 13€ spolu s poštovným (KZ ED9), než za 200€ :D :D :D
Ale späť k VE MONK. Na tie som zvedavý ešte viac, než n KZ ED9...
Keď budú obidve slúchadlá FAJN, objednávam z každého po 2ks....
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 24. 2. 2016 21:44

Na to zabudni ze ed 9 budu hrat lepsie ako mh1c :D Ani nahodou ;-)
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saba32 24. 2. 2016 21:56

Kolik těch sluchátek do 200 Eur jsi měl na uších, že hovoříš o kompromisu? Tvůj několikaměsíční výběr byl velmi zvláštní, od in-earů za 60, 100, 150 nebo dokonce 240 Eur či úvaze o změně sluchátek za náhlavní ke koupi pecek za pár šupů.
saba32
Junior

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 24. 2. 2016 22:00

dazo : No dpč..... Tak keď u nás, NA SLOVENSKU stáli svojho času (rok-dva roky dozadu) MH1-čky s poštovným 10€ (slovom desať Eur), a to ešte na tom chceli slováci zarobiť, a bolo to ZNAČKOVÉ, tak prečo to neplatí o ED9 ??? ....... Potom o akom "zázraku" sa bavíme, keď čínske špunty z aliexpressu za 12€ budú hrať horšie ako špunty dostupné na Slovensku (aspoň pred rokom...) za 10€ ??? .....
SKLAMANIE :-)..........

-- 24. 2. 2016 22:06 --

saba32 : súhlasím s tým, že môj výber slúchadiel za posledné mesiace bol veľmi zvláštny, ale keď tu každý hanil niečo na všetkom, čo som napísal ....... Navyše mi RHA sedia zle v ušiach, a T20tky (v podstate vizuálne rovnaké ako M750-tky, ktoré mi zle sedeli v ušiach) za 240€ majú slabý detail (s konkurenciou), a nič moc priestor...... Fidue A73 sykavky a detail nič moc, sú dosť do "V".....Potom staré Vsonici, predražžené Sennheiser in-eary, a už...NIČ na výber, len nejaké neznáme in-ear slúchadlá v cene okolo 200€ z mall.sk, ktoré sú zvukovo skôr podpriemerné (podľa zahraničných recenzií), či prebasované, alebo so slabým priestorom (napr. z muziker.sk).......
A ja že sa bude konať zázrak ako u MH1, a tie ED9 ich ešte predčia......... Veď sa píše v recenzii o ich veľkom detaile, separácii nástrojov, soundstagei.......Ale o.k.,toto je téma o VENTURE MONK......
Ako znejú Venture Monk ? Lepšie ako ED9 ? :D :D :D......Stoja 5€, a sú podľa vás lepšie než YUIN PK3, čo stoja nejakých 1600Kč....
Do kelu...

-- 24. 2. 2016 22:10 --

saba32 píše:Kolik těch sluchátek do 200 Eur jsi měl na uších, že hovoříš o kompromisu?


Tri : Phonak PFE121, MH1, a RHA750...
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 25. 2. 2016 00:17

Monky su perfektne, kvoli nim som okamzite hodil oboje KZ-ka do suflika a isiel som dalej, uz mam rha ma 750... A to som im dal prednost pred Fidue A73, cize zabudni na dajake KZ :D Ale mozno ta tiez na daku uspokoja ako mna :D
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 25. 2. 2016 01:19

RHA MA750 lepsie ako FIDUE A73 ?... Nic v zlom, Dazo, mozno predsa len mi budu ED9 zniet lepsie ako MH1.... Taky HANNI bude mat na zvuk MA750 vs A73 uplne iny nazor ako ty. Ci davas prednost MONKAM pred A73 ? :D :D....Asi ide fakt o usi.... Preto som zvedavy. Ako na VE MONK, tak na KZ ED9. A velmi.... :-)
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanni 25. 2. 2016 07:47

Dazo počúval moje Fidue večer predtým, ako som ich poslal preč a podľa jeho vyjadrenia hrajú o niečo lepšie aho RHA, ale na zadok ho to neposadilo. Dazo počúva úplne iný štýl hudby, ako ja, kde ostrosť RHA nie je až taká podstatná.Podľa mňa sú Fidue zvukovo kus ďalej, ako RHA, ale je to o ľuďoch. ;-)
Aj keď Monk hrajú skvele, veľmi príjemne, relaxačne a hlavne čisto, na Fidue ani zďaleka nemajú, aj keď ich zvuk by som uprednostnil pred RHA. Možno nie po technickej stránke, ale určite sa mi počúval na nich metal príjemnejšie.
O slúchadlách KZ je škoda sa baviť, asi som už rozmlsaný a podľa mňa hrajú adekvátne svojej cene, neviem prečo ich na head-fi každý vynáša do neba. A to som počúval ATE, jeden z ich najlepších modelov, ktorý by mal vraj hrať celkom vyrovnane bez prehnaných basov. Som na ne nasadil nástavce Spiral dots a basy mi skoro ustrelili hlavu, neviem si predstaviť, ako hrajú napr. ED10, ktoré sú prezentované ako basovejšie. :-) Zvuk je neprirodzený, plechový, výšky ostré, basy rozplácnuté. MH1 sú určite lepšie, to už aj Hisound Tabour, čo som kedysi mal, hrali lepšie.
hanni
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 25. 2. 2016 09:46

Head-fi se u těhle random čínských značek nedá moc věřit. Je tam banda lidí, co pořád zkouší nové a nové levné čínské špunty a pomalu každý týden se objeví nějaký nový zázrak, co hraje super.

-- 25. 2. 2016 09:47 --

A nowocaynuv přehled, že všechno za 200 euro je naprd, aniž by cokoliv z toho slyšel, je prostě vtipnej. :)
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků