VE Monk - ďalší utajený zázrak

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 25. 2. 2016 10:14

Bina : suhlasim

All : da sa stornovat vcerajsia objednavka z Aliexpress (KZ ED9) ?.... Asi nie, ze ? :D...
NOWOCAYN
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dazo 25. 2. 2016 10:37

Pokial ti to este neodoslal tak skus ;-)

Inak Hanni to vysvetlil v podstate tak ako to je ;-] Ma 750 nie su lepsie ako A 73, ale boli pre mna aspon v tej chvili ovela zabavnejsie :love:
dazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sniper162 27. 2. 2016 19:55

Neviete mi nahodu niekto poradit, chcel som si dnes objednat za aliexpressu VE Monk a pozeram, ze uz nie su dostupne. Bolo to tak aj predtym a neskôr doplnili skladove zasoby alebo?
Sniper162
Junior

Odeslat příspěvekod defacto 27. 2. 2016 21:38

minulý týden jsem s nima strávil, celkem fajn tejden na horách. Moje dojmy:
Sluchátka nejdou rozehrát. Respektive změna zvuku po zahoření nulová. Možná to má co dočinění s použitejma magnetama, špunty co sami sebe přitahujou jsem ještě neviděl :D zvuk z nich leze celkem fajn, takovej příjemně vyrovnanej s těma donutama, rozhodně neurazí. Problém mají při vyšších hlasitostech. Zvukově se nevyrovnají mejm DT990Pro, ale zato se jim sakra přiblíží. Na kolo, lyže a všude tam kde je záhodno slyšet i okolí je to skvělá volba. Vlastně i domácí poslech se nechá.
Pro:
- zvuk
- odolná konstrukce
- cena, cena, cena....
Proti:
- vždy jen jeden pár těch pěnových nástavců. (Dají se někde sehnat nový?)
- možnost, že takhle silnej magnet v uchu může udělat z člověka magora :-D
defacto
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 27. 2. 2016 21:54

Přitahují se třeba i měniče v MH1
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod ...drát 27. 2. 2016 22:35

tie molitany rôznych typov predávajú na Ebay v sáčkoch po 10-100 ks za facku
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 3. 3. 2016 00:12

Cakam kym mi dojdu VE MONK, zatial otazka.... Vie niekto porovnat VE MONK s MH1(C)?
Viem ze jedne su pecky, druhe in-ear, ale porovnat sa urcite daju. Samozrejme sa pytam na zvuk (detail, separacia, soundstage, cibsi svetlejsie, tmavsie..)
Dakujem.
NOWOCAYN
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Aventedor 4. 3. 2016 22:33

hrají pěkně, v uších mi sedí, ale po chvilce začnou hrozně tlačit a musím je sundat :( déle jak hodinu je nevdržím mít.
AMD Ryzen 1700, Arctic Freezer 33 Plus, ASRock X370 Taichi, 4x8GB Trident Z F4-3466C16D-16GTZKW, EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3, HDD 2TB 2,5" Seagate Barracuda, SSD 500GB MX200, Corsair RM650x, 4x F14 silent, 2x F12 silent, Fractal Design Define C TG
Aventedor
Junior

Odeslat příspěvekod Ghost_sk 5. 3. 2016 10:13

Mne vcera tiez prisli a hraju neskutocne. Ale mam rovnaky problem ako Aventedor a tlacia ma dost.

Nie je na to nejaky recept? ;-)
Ghost_sk
Junior

Odeslat příspěvekod dazo 5. 3. 2016 10:34

Ja som ich olepil takou mäkou somarinou co som nasiel v praci, tenucky lepiaci molitan potiahnuty latkou, lebo mne boli trocha male v usiach a nedrzali mi pozadovanu poziciu a tiez to bolelo ked som ich co i len chvilu mal tak ako bolo treba :D
dazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zivjo 6. 3. 2016 22:33

Sony NWZ-S638,Iriver T10,Iphone + Head-Direct RE2,Sennheiser PX100,Cresyn
zivjo
Junior

Odeslat příspěvekod Sniper162 7. 3. 2016 21:54

Mam uz doma VE Monk, ako ste riesili to, ze sluchadla pomerne dost po hodine tlacia v usiach? Pouzil som pôvodne vankusiky, ktore boli v baleni, ale nie su velmi dobre. Vie niekto o nejakom vhodnom rieseni?
Sniper162
Junior

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 12. 3. 2016 12:56

Takže už ich mám doma (dnes ráno som bol po ne na pošte)...
Nasadil som si ich bez náušníkov (lebo s nimi mi boli príliš veľké), nasadil som si ich vkalitne, štýlom "reproduktor slúchadiel smerom von z hlavy" (zzvuk ide do zvukovodu, nemá priestor ísť von z ucha), takto mi to zneje najlepšie.
Na ClipZip (rockbox) som vypol ekvalizér, všetko je teda "default" či "source" alebo...veď viete čo myslím...

Basy : subbas skoro nikde, stredobas jasne dominuje..... Basy sú nejaké tvrdé a zároveň nie práve lahodiace uchu...

Stredy : vyššie položené, nie je to práve lahodiace uchu...

Výšky : trochu agresívne

Soundstage : slabší, než má MH1(C)

Detail : lepší, než má MH1(C)

Separácia nástrojov : Horšia, než má MH1(C)

Najviac ma sklamal slabý priestor a slabá separácia nástrojov. Najviac prekvapil detail (alebo tiež nie je nič moc, ale vyčnieva nad to čo je zlé). Skúsim sa pohrať s ekvalizérom, ale čudný bas tým nezachránim...

Jasné, pomocou EQ by som pre seba zvuk VE MONK vylepšil, ale priestor a separáciu tomu ekvalizérom nedodám...
Za 5Eur určite SUPER, ale naivne som čakal trochu viac :-)

-- 12. 3. 2016 13:25 --

Budú v šuflíku......navyše tlačia...... :D

-- 12. 3. 2016 13:27 --

K*RVA, tak aj tie najväčšie náušníky z MH1(C) sú mi trochu malé, a VE MONK nedám poriadne (tak ako sa majú, lebo mne sa tam vojdu len spomenutým spôsobom, a možno aj preto je tak totálne mizerný soundstage a separácia) do ucha, a to aj bez tých pien ??? ..... :-/
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LOPO_X 12. 3. 2016 13:54

Mě by zajímalo jak u toho vypadáš jak si to tam snažíš narvat :D pokud to zkoušíš jako se špunty tak hodně štěstí protože takhle velké ustí sluchovodu určitě nikdo nemá. Mě nejlépe drží s těma pěnama s těmi donuty a to mám malé uši jen mi vadí jak mi to sjíždí z těch sluchátek tak to nepoužívám.
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 12. 3. 2016 14:04

LOPO_X : mám tie slúchadlá v ušiach (bez náušníkov) tak, že nápis na slúchadlá pri pohľade na moje ucho nevidno, lebo napís je medzi uchom a slúchadlom. A samozrejme, ľavé slúchadlo mám v ľavom uchu, pravé v pravom. Mám to nasadené tak, že mirežku ktorá chráni reproduktor slúchadiel, nevidno.
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka