Zaciatocnik, vyber sluchadiel do 250€

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod palaj1 19. 3. 2016 13:50

Tak to je uz dobrych par rokov.

Este k tej impedancii, je to pre mna zahada. Ale dobre sluchadla maju vacsinou vyssiu impedancii ale nie je tomu vzdy tak napr. HD 800 maju nizsiu impedancii ako HD 600/650 ale su aj novsie cize tu je otazka ci to neni vyrobene "modernejsou technologiou". Pri HD600 ma hned napadne ze na jednej strane mozu byt trochu zastarale, no na druhej strane sluchadla nie su smartfony a novsie nemusi znamenat lepsie a ked sa uz tak dlho predavaju tak asi to bude mat nejake odvovodnenie.
palaj1
Junior

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 19. 3. 2016 14:29

HD 800 má stejnou impedanci jako 600/650 a to 300 ohmů. Možná si to pleteš s HD 700, ty mají 150.
AMP: Gilmore Lite Mk2
DAC: Chord Qutest
Sluchátka: Sennheiser HD 800
In-ear: Sennheiser IE800S
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod palaj1 19. 3. 2016 14:33

Aha ano mas pravdu. Myslel som HD700. Ale tie by mali byt vyssie ako HD600/650. Pricom maju nizsiu impedanciu.
palaj1
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 19. 3. 2016 15:38

palaj1 píše:Inak v suvislosti s impedanciou, da sa povedat ze dobre sluchadla ju zvyknu mat vyssiu? Lebo mala impedancia mi pride ako sposob na "oklamanie" tej pravej podstaty ked sluchadla nie su natolko kvalitne, aby na nich bolo mozne rozoznat rozdiely pri zapojeni lepsieho zdroja.
palaj1 píše:Este k tej impedancii, je to pre mna zahada. Ale dobre sluchadla maju vacsinou vyssiu impedancii...

to sú všetko tak úplne totálne nezmyselné úvahy, že to až dvermi trieska ... veľkosť impedancie je iba elektrický parameter, ktorý obecne nemá nič spoločné s kvalitou sluchátok ... aj tie najšpičkovejšie Hifimany HE-1000 majú 34ohm, HE-6 53ohm ... Fostexy TH900 a Denon AH-D7000- 25ohm ... Mr.Speakers Ether 23ohm ... atď. atď.
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod radimecek13 19. 3. 2016 16:59

To Bacil:
B&O H6 se už vyráběj 5-6 roků,ale teprve na konci loňského roku se dostaly na český a slovenský trh...
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado

FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod palaj1 19. 3. 2016 17:51

Bacil diky za vysvetlenie "polopate". Presne takto som to potreboval pocut. Moj problem je ze nemam presne vyspecifikovane co chcem a prechadzam medzi roznymi typmi. Skusim to sformulovat este raz.
Poziadavky:
-dobry zvuk, trocha zabavny so stipkou basov, skor svetlejsii/teplejsi prejav
-komfort a aby sa v nich nepotili usi (to znamena, ze tu asi vypadava vacsina uzavretych ?), vahovo rozumne
- must have: vymenitelny kabel
Max. cena za sluchadla 400 eur

Ked to takto po sebe citam tak mi z precitaneho najviac sedi HD650 a hned za nimi HD600. Co som cital tu velku porovnavacku na headfi tak lepsia cena/vykon bola u HD600, ale HD650 boli " absolute lepsie". Jesiny problem bol v cene ktora bola o 100usd vyssia. Teraz sa daju kupit HD650 o 30eur drahsie ako HD600, co mi pride super, len na druhej strane je to trocha podozrive a uvaluje to pocit ze nie su o moc lepsie ako HD600.
palaj1
Junior

Odeslat příspěvekod 111a111 19. 3. 2016 18:00

Ak si ochotný dať 400€, ber HE-400i. "dobry zvuk, trocha zabavny so stipkou basov" imho splňujú perfektne
A "svetlejsii/teplejsi prejav" :D to je celkom oxymoron.
HD 800 - Valhalla 2 (RFT ECC88) - Modi 2 Über | Etymotic ER4-XR
111a111
Junior

Odeslat příspěvekod palaj1 19. 3. 2016 19:47

Aha :D neviem ja mam teplo/svetlo zakomponovane ze to spolu k sebe patri minimalne normalne v prirode, tak som to aplikoval na sluchatka. No ono 400€ je max. limit, preto by ma zaujimalo co by este prichadzalo do uvahy okolo 300€ a potom na zaklade toho by som sa rozhodol ci tu stovku naviac obetujem. Tie hifimany vyzeraju dost dobre, len sa mi zdaju byt obrovske alebo len ja mam malu hlavu :shock:
palaj1
Junior

Odeslat příspěvekod palaj1 21. 3. 2016 15:16

Chalani mozno to bude zniet divne ale stale ma lakaju tie NADy. Ako Sennhesier HD600 super ale tie NADy maju v sebe nieco co ma k nim taha. Predpokladam ze je to asi chytrejsia kupa, myslite ze by sa zanrovo hodili? Co sa tyka komfortu tak nemam velke usi cize by mali sadnut.
palaj1
Junior

Odeslat příspěvekod partizann 21. 3. 2016 16:23

Podla mna ked ti budu tie NAD komfortom dobre, tak po zvukovej stranke budes tiez spokojny.
Asus Essence STX -spdif-> TPA Buffalo III Sabre DAC ---> AMB Beta22 ---> Audeze LCD 2.2
DIYINHK XMOS -I2S-> DIY PCM5102A DAC ---> DIY HA600 Headamp ---> AKG K712 PRO
partizann
Junior

Odeslat příspěvekod palaj1 22. 3. 2016 14:37

Stale pozeram po Philipsoch Fidelio X2, maju ich iba v alze. Napisal som im otazku ze z akej fabriky su a pohotovo odpovedali ze z Gibsonu, naviac alza predava aj jeden rozbaleny kus. Predpokladam ze islo o niekoho co ich chcel skusit a ked zistil ze ide o zlu varku tak ich vratil. Ako na reddite ich velmi ospevuju ale v nepeknom kontraste su aj vyrobne problemy s kvalitou.

Ked som cital rozne porovnania tak NADy boli vraj dost sterilne.

Nikde sa vsak neviem dopracovat k dobrej nahrade k tomu Fideliu. Velke percento ludi hovori ze sa im zvuk paci viac ako z HD600/650 a nakolko ani ja sa necitim byt profi audiofil tak asi by som to bral rovnako.

Inak myslite si ze AKGcka su pre mna vyslovene nevhodne? Lebo ako designovo a v recenziach zvyknu dopadnut celkom dobre. K Beyerom mam trochu averziu kedze vacsina nema odpojitelny kabel co je pre mna must-have.
palaj1
Junior

Odeslat příspěvekod partizann 23. 3. 2016 07:32

No ked ti pridu NAD HP50 sterilne podla tych recenzii, tak AKGckam by som sa oblukom vyhol, kedze tie su este viac analyticke a strilne... (hlavne rada K7xx). Tyll na innerfidelity velmi chvalil Meze 99 C, ze su o dost zivsie a zabavnejsie ako NAD HP50, tak mozno by to pre teba nemusela byt zla volba. https://www.mezeheadphones.com/meze-99-classics-gold-wood-headphones
Asus Essence STX -spdif-> TPA Buffalo III Sabre DAC ---> AMB Beta22 ---> Audeze LCD 2.2
DIYINHK XMOS -I2S-> DIY PCM5102A DAC ---> DIY HA600 Headamp ---> AKG K712 PRO
partizann
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 24. 3. 2016 14:01

Co se týká NAD VISO HP50, tak jejich zvuk bych popsal stejně jako Marco ve výše linkovaném srovnávacím testu: It’s the best implementation of a smooth, “laid-back” tone I’ve heard, providing the easy-listening aspects without losing as much detail as most others attempting it. It’s a very agreeable sound, as if it were designed by committee: it won’t offend anyone, but you won’t have any “Wow!” moments. Konstrukcí a komfortem se jedná o průměr ve smyslu, že někomu vyhovují bez problému a někumu vůbec.

Co se týče AKG, tak vzhledem k hledanému zvukovému charakteru přicházejí v úvahu akorát K712 a K7XX. K provozu vyžadují sestavu kategorie Schiit Modi&Magni. Ale stejně jako v případě HP50 bych je neoznačil jako prvoplánově zábavná sluchátka.

Jinak si myslím, že už jsi s nabídkou sluchátek na trhu seznámený dostatečně a už by bylo na čase začít poslouchat.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod palaj1 25. 3. 2016 12:37

Dakujem za odpovede, este ked sa bavime o zabavnosti a postavime prosti sebe HP50 a HD600 resp HD650 ktore z nich su najzabavnejsie?
palaj1
Junior

Odeslat příspěvekod palaj1 29. 3. 2016 11:25

Mala aktualizacia, dnes som bol v BA - Petrzalka vypocut si zopar sluchadiel, vyzera to tam naozaj pekne a personal bol ochotny. Nech sa ale dostanem k sluchadlam. Skusal som HD600, HD650, AKG 701, AKG 712 PRO. Kratky postreh z HD600 zdali sa mi byt menej zabavne ako HD650, ale ked som si na nich pustil klasiku alebo dobru rockovu muziku tak boli o nieco cistejstie. AKG 701 a 712 mali taky strojovejsi prejav, mozno lepsi na ine zanre ako jazz? Mne sa moc nepacil prisiel mi suchy, navyse by som ich mal na horsom retazci, kde by asi podali horsi vysledok. Tazko je sa mi rozhodovat ci HD600 alebo HD650 ale skor by som mierne inklinoval k HD650, zalezi vsak aj od retazca ako do vo finale zmeni celkovy charakter. Nukali mi XXL® DAC Ultra, ale podla diskusie v tomto vlakne to neni naj riesenie. Som z toho taky nesvoj, lebo cakal som ze niektore sluchadla ma dostanu ale nestalo sa tak.
Tak som premyslal ze predsa skusim Fidelio X2 a teraz pozeram ze uz stoji 350Eur, ta cena mi vsak uz pride premrstena vcera ich mali za 295Eur. Inde ich na SK nepredavaju. Chcel som skusit NADy ale tie nemali, rovnako ako B&O Play H6. Tie B&O Play H6 este mozem skusit priamo v ich predajni ale neviem aky bude k tomu retazec. Proste mam z toho celeho zmiesane pocity ...
palaj1
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka