Zaciatocnik, vyber sluchadiel do 250€

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod palaj1 6. 3. 2016 14:36

@BabetakCZE predpokladam ze rozdiel medzi X2 a HD 600 bude v tom, ze HD 600 budu posobit viac studiovo s mensim mnozstvom basov?

@111a111 prave toto si potrebujem ujasnit, ci je v kategorii do 100 Eur Fiio E10 najlepsie riesenie. Na alze som pozeral nejake externe zvukove karty ale ziadna ma popravde nezaujala. PCIe kartu zas nemam kam dat. Este nech sa vratim k Fiiu E10, mam mierne obavy z pripadneho zapojenia sluchadiel s vysokou impedanciou (ci uz kvoli buducnosti, alebo ak by prisiel znamy s lepsimi sluchatkami ktore by E10 neutiahla).

@michal744 vyzeraju zaujimavo, ale zo startu ma odradza ten leskly look, podla mna v tejto cenovke by sa nieco taketo nemalo obavit. Viem, ze to neni podstatne ako vyzeraju, ale ked sa na to budu stale lapat odtlacky tak nebudem nadseny :-D. Ale samozrejme ak su zvukovo nepriestrelne tak to v pohode prezijem :)
palaj1
Junior

Odeslat příspěvekod michal744 6. 3. 2016 18:46

Nejlepší řešení je návštěva obchodu s poslechem např Audigo. Taky jsem tu řešil a pak strávil několikrát pár hodin poslechem. Z původní myšlenky na Sennheiser momentum jsem hned vystřízlivěl. Jediný model od Sennheiseru v relaci do 10 tisíc, který mé ucho přijalo je Hd 25 což by mělo být podobné Amperiorum, které jsou tady na bazaru taky.
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod laar 6. 3. 2016 21:17

Nechcem, aby to vyznelo negatívne, ale napr. moja skúsenosť s HP50 je taká, že nech som robil čo som chcel, nedokázal som pre ne nájsť miesto na hlave. Testovanie ani tým pádom nikam neviedlo, pri každej možnej polohe ma po pár sekundách šlo drbnúť, že nedokážem tie slúchadlá nijak normálne nasadiť.

Ak sa bavíme len o uzavretých slúchadlách do 250 evry, tak moja čerstvá skúsenosť je taká, že vo finále som sa ja osobne na základe posluchu rozhodoval medzi AKG K550 MKII a ATH MSR7 (predtým vypadli aj Momentum 2, Shure 940, zahuhlané V-Moda Crossfade M-100, Beyer Custom One Pro a ešte nejaké). Na AKG je skvelé, že soundstageom pripomínajú takmer až otvorené slúchadlá (dokonca ten ich soundstage mi miestami pripadal až príliš). O MSR7 sa to nedá síce povedať, ale na nich je skvelé zase to, že zahrajú všetko super, resp. aspoň dosť dobre. Týka sa to teda minimálne toho, čo je pre mňa relevantné (progmetal, komorná hudba, orchester, semtam nejaký ten rock/pop). Naproti tomu AKG-čkam chýbal pri prog metale "punch", znelo to celé tak nejak vypitvane, preto som sa nakoniec priklonil k MSR7. Tie mi po pár hodinách posluchu prídu občas trochu moc "forward", ale to je daň za tú priamočiarosť a menší priestor. Ak by som nepočúval metal, tak asi mám doma K550 MKII. Okrem iného krásne sedia okolo uší, hlavový most síce tlačí, ale viem si predstaviť, že to sa dá poriešiť nejakým opolstrovaním.
laar
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 6. 3. 2016 22:20

FiiO E10K je v této ceně sice výborná volba, od malého základního DAC/AMPu napájeného z USB však nelze očekávat, že obslouží jakkoli hladová sluchátka.

Co se výběru sluchátek týče, bylo by dobré ujasnit si požadavky na otevřenost/uzavřenost.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod palaj1 6. 3. 2016 22:37

@The Wolverine primarne hladam sluchatka na doma, cize nemusia byt plne uzavrete.

V akych cenovych relaciach sa pohybuju DAC/AMP riesenia ktore by dokazali nakrmit aj narocnejsie sluchadla?
palaj1
Junior

Odeslat příspěvekod michal744 6. 3. 2016 23:29

Určitě si jeď vše poslechnout a nejlépe na něčem velmi podobném nebo přímo na tom, na čem chceš hrát. Mohl by ses dost divit a nákup přes internet po poradě na fóru může skončit inzerátem na zdejším bazaru. Mně třeba nesedí levná otevřená sluchátka žádná/z těch co měli/. Pokud budu investovat, tak nad 15 tisíc.
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 7. 3. 2016 10:18

palaj1 píše:@The Wolverine primarne hladam sluchatka na doma, cize nemusia byt plne uzavrete.

V akych cenovych relaciach sa pohybuju DAC/AMP riesenia ktore by dokazali nakrmit aj narocnejsie sluchadla?

260 euro, magni2+modi2
sashafckinggrey
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod palaj1 7. 3. 2016 11:27

Tych 260euro je pre hadam zacinajuceho audiofila "len" na zostik a dac celkom dost :D aj ked sa mi tie masinky velmi pacia. Menil by sa vyber sluchadiel ak by som mal lepsie AMP/DAC?

Momentalne sa priznam, ze najviac sa mi podla recenzii pacia Fidelio X2 a HP50. Dali by sa porovnat, ake su medzi nimi rozdiely? Trosku ma mrzi ze pri HP50 je dost nazorov na zlu ergonomiu. Aj ked nemam velke usi cize by mi to az tak prekazat nemuselo.

V poslednej dobe dost pocuvat interpretov: Jean Michel Jarre, Vangelis a Hans Zimmer cize toto by mala byt ta klucova skupina, v ktorej by mali sluchadla najlepsie hrat.

Ten rozpocet 250€ ono si uvedomujem ze to moze byt aj 400€ spolu so zosilnovacom, obavam sa ze aj viac, fakt je to o tom, aby som vedel do coho idem. Mrzi ma vsak ze tie Fidelio nemam poriadne kde vykusat. Ma vobec zmysel pripajat k Fideliu alebo HP50 kvalitne zvukove vystupy-(jasne, ze asi ma) ale nie su na trhu ine sluchadla ktore vyzmykaju z toho lepsieho vystupu viac?
palaj1
Junior

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 7. 3. 2016 11:38

K ani jednomu z vyse zminenym sluchatek takovyhle pristroje nepotrebujes, ale uplne ti bude stacit e10k.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 7. 3. 2016 13:45

Ten návrh od sasha není zase az tak od veci.Sice to je na zacátek pomerne velká financní zátez,ale más relativne vystaráno.Také jsem si prosel radou zarízení a následne je se ztrátou nabízel.M2+M2 ti pak dovolí pomerne siroký výber sluchátek,u kterých se pak nemusís bát,ze je technicky a kvalitativne neutáhne -napr.E10.Jako základ,který je zde pomerne oblíbený bych k amp/dac porídil AKG K/Q 7XX.Na dobrém zarízení je to za svou cenu dle mého best nákup.Úzasný prostor a separace nástrojů je v této cenové hladine super.A hlavne,zacne te to bavit a sám pak poznás,ze by to chtelo jeste dalsí sluchátka,protoze treba basů AKG rozhodne nemají prílis....
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tethys 7. 3. 2016 14:49

palaj1 píše: Trosku ma mrzi ze pri HP50 je dost nazorov na zlu ergonomiu. Aj ked nemam velke usi cize by mi to az tak prekazat nemuselo.

No toho som sa bál aj ja najviac, kupoval som ich na blind, že možno bude problém, ale čuduj sa svetu, sadli na hlave ako uliate, koženka (koža) je neuveriteľne jemná a to mi aj ušiská odstávajú. Ide o to, či máš guľatú hlavu alebo oválnu. Ak oválnu a nemáš uši ako slon tak ti sadnú.
Ak si z BA môžeš si ich odo mňa požičať, zatiaľ som nenašiel kupca :-)

PS: aj keď ten lesklý materiál naozaj vyzerá, že budú ostávať otlačky, nie je tomu tak. Vadí mi akurát ten podľa mňa slabý kábel, ale tým že je odnímateľný tak to sa dá vyriešiť.
tethys
Junior

Odeslat příspěvekod palaj1 8. 3. 2016 13:27

Dneska a vcera som si zacal citat recenzie, pri Fideliu X2 som nasiel viacero staznosti na kvalitu - trocha ma to mrzi, lebo sa mi zdali byt celkom dobrym kandidatom a este to cloveka nepodnecuje ku kupe lepsieho rezazca :-D.

Trochu sa mi zapacili HD 600, cenovo to vyzera byt este v limite, ale nebude ten zvukovy prejav "suchsi" ako na HP50 a X2? V blizkej dobe by som chcel skocit do niektorej z predajni na napocuvanie viacerych sluchadiel, ale v ramci SK sa k nim asi velmi nedostanem hlavne k priamej konfrontacii na rovnakom retazci. Ta otazka k HD 600 je hlavne kvoli tomu ze su v recenziach velmi dobre hodnotene. Ja sa trocha bojim az moc studioveho zvuku a maleho mnozstva basov.

K HD 600 by bol potrebny aky retazec aby vynikli a zaroven penazenka ostala cela? Na margo magni2+modi2, vyzera to dobre aj cena je pomerne priatelna ale v SK/CZ to asi nezozeniem a postovne okolo 60-80USD a pripadne reklamacie su asi dovodom preco by som siahol skor po rieseni ktore zozeniem aj u nas. Kolko by vsak take riesenie stalo?
palaj1
Junior

Odeslat příspěvekod Rada25 8. 3. 2016 13:47

S Nad ti staci i ta e10,s hd600 to chce dac/amp v cca hodnote kolem 10tis kc.chces-li nakup u nas,za zminku by stal treba oehlbach xxl dac ultra.Nady me komfortem nesedly,usi sice nemam jak slon,ale nausniky jsou male do sirky.pokud hodlas primarne poslouchat jen doma,jsou dle mne studiovky typu hd600 lepsi volba,k nim to chce ale patricne zelezo.nevim jestli jsou k mani jeste bazarove he400i,ty bych osobne ja bral radeji.prip. jeste he400s.doporucil bych i akg k712,ty uz ale jsou nad rozpocet.
Rada25
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 111a111 8. 3. 2016 13:54

http://www.head-fi.org/t/634201/battle- ... user_HD600
asi najlepšie porovannie s HD650

A recenzia malých Schiitov: http://www.superbestaudiofriends.org/in ... li-2.1455/

www.schiit-europe.com - poštovné 25€. Z USA ti hrozí clo a daň.
HD 800 << Topping A90 | Valhalla 2 (RFT ECC88) << Soncoz ​SGD1
Etymotic ER4-XR
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 8. 3. 2016 21:56

Pokud chceš otevřená sluchátka se zábavným projevem, nabízí se Philips Fidelio X2, ke kterým by stačilo FiiO E10K. K HD 600 a HE400S už by bylo třeba něco ve třídě Modi 2 + Magni 2. Pokud se naskytne příležitost, zkusil bych i Grado SR225e nebo SR325e.
Z uzavřených sluchátek by mohla zaujmout novinka Meze 99 Classics. Jinak HP50 bych určitě neoznačil jako zábavná sluchátka.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka