Zaciatocnik, vyber sluchadiel do 250€

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod partizann 11. 3. 2016 19:56

No pytal si sa na moj nazor, tak som to napisal tak ako to pocujem ja. A preco ich preferujem oproti HD650 je to, ze maju lepsie podanie priestoru a cistejsi prednes v oblasti vysok. Samozrejme vstko je to subjektivne a kazdemu moze vyhovovat nieco ineho.
Asus Essence STX -spdif-> TPA Buffalo III Sabre DAC ---> AMB Beta22 ---> Audeze LCD 2.2
DIYINHK XMOS -I2S-> DIY PCM5102A DAC ---> DIY HA600 Headamp ---> AKG K712 PRO
partizann
Junior

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 11. 3. 2016 20:03

A slyšel jsi HD 600? Pro mě jsou HD 600 celkem o dost lepší sluchátka než HD 650 a výšky mají skvělé.
AMP: Gilmore Lite Mk2
DAC: Chord Qutest
Sluchátka: Sennheiser HD 800
In-ear: Sennheiser IE800S
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod partizann 11. 3. 2016 20:19

HD600 som pocul len na par hodin ked ich majitel doniesol zo sebou ku mne na porovnanie, HD650 som mal doma na 2 tyzdne az kym ich nevystriedali LCD2. Povedal by som ze na HD600 vysky a stredy neboli tak utopene pod urovnou bassu ako u HD650, ale stale mi tam chybala ta cistota vyskoveho pasma aku maju AKG K712 Pro, HD6x0 maju vysky ako keby zrnite. K712 su tiez stale len kompromisom - hlavne v oblasti bassu (impact), ale vzhladom na to ze LCD2 ktore mam su charakterom podobnejsie k HD6x0, tak si predsa nebudem kupovat 2 sluchatka ktore hraju podobne ;-)
Asus Essence STX -spdif-> TPA Buffalo III Sabre DAC ---> AMB Beta22 ---> Audeze LCD 2.2
DIYINHK XMOS -I2S-> DIY PCM5102A DAC ---> DIY HA600 Headamp ---> AKG K712 PRO
partizann
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 11. 3. 2016 21:51

... hádate sa tu ako malé deti :D ... do 250 éčiek sa toho stejne nedá moc vymyslieť ... apropos skúšali ste už Beyery DT150? ... a to aj bez odľadu na cenu ;-)
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod palaj1 12. 3. 2016 16:00

@bacil ale ja som uz pisal, ze som ochotny ist aj do drahsieho riesenia ak to bude stat za to. Nacrtol som ze premyslam nad riesenim HD650(600) + Oehlbach XXL DAC-Ultra co je uz riesenie cez 600Eur.

Priznam sa ze k AKG ma to velmi netaha, analyticky zvuk az tak velmi nemusim a radsej by som chcel o nieco solidnejsie basove pasmo.

Keby Philips s Fideliom X2 nemal kvalitativne problemy, asi by som ho zobral. Teraz som tak ciastocne nerozhodnuty ci ich predsa skusit alebo ist do cenovo rovnako drahych sluchadiel HD600/650 (tu sa mi crta, ze HD650 budu asi blizsie k Fideliu X2) ale v tom pripade potrebujem lepsi DAC/AMP cize v konecnom dosledku to riesenie bude drahsie o tych asi 250Eur. Nechcem sa hrat na velkeho audiofila, som na zaciatku a neviem ci je vhodne a rozumne vhupnut hned na "akoby" vyssi level. Ci si ho ako amater budem vediet vychutnat viac ako napr. tie Philipsy ktore budu mozno lepsie na pocuvanie.
palaj1
Junior

Odeslat příspěvekod 111a111 12. 3. 2016 18:37

"akoby" vyssi level ti rozhodne radím HD650. Tie budú stále extrémne príjemne a neunavujúce aj na dlhé počúvanie.
Na dobré sa rýchlo zvyká a ako amatérovi ti vydržia veľmi veľmi dlho bez nutkania upgradovať, pretože nie je moc kam. Ďalší rozumný krok je až na HD800 , Audeze, alebo vyššie HiFiMany.
Kúpiš X2 a garantujem ti, že do roka v nich začneš počuť nedostatky.
HD 800 << Topping A90 << Soncoz ​SGD1
Etymotic ER4-XR
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Junior

Odeslat příspěvekod Rada25 12. 3. 2016 19:59

ty dt150 vůbec nejsou od věci-jak radí Bacil.pro mé uši hrají+- v cenovce jako hd6x0...
komfort ani look takový nemají,kabel ovšem bytelný,vyměnitelný.lehce na ně seženeš náhr.díly(to ale prakticky na všechny sennheisery vyšší kategorie)
a dalším plusem je lehká vybuditelnost-i z té e10...
na ven:shanling m0,ibasso dx160, chord mojo, ibasso it04,
doma:pre box s2 digital,hypa 1, mrspeakers aeon flow closed(na prodej),philips shp9500(na prodej), hifiman Ananda,hifiman Deva.
Rada25
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod palaj1 13. 3. 2016 14:01

DT 150 vyzeraju celkom hipstersky :-D ale dve veci preco sa mi nepacia su, ze su uzavrete a po stranke komfortu asi nebudu patrit medzi spicku, hlavne ked si uvedomim, ze nemam az tak velku hlavu. Chcelo by to mozno vyskusat ale ta uzavretost a asi neskorsia nutnost modnutia nausnikov ma velmi nepresvedcili.

Premyslam este nad DAC/AMP, ktory zobrat - co je asi najlepsie riesenie ktore by slo kupit aj u nas do tych 300Eur(pripadne oplati sa ist do niecoho drahsieho, alebo ten narast kvality by bol len nepatrny)? Viem ze by to mozno chcelo aj skusit kombinacie roznych DAC a AMP, kedze mozu mat rozne charaktery. Ale rad by som zdoraznil, ze som zacinajuci fanusik posluchu hudby a moj sluch este neni vycibreny na lepsi zvuk, cize moj prvotny nazor po par desiatkach minut pocuvania este nemusi byt uplne vieryhodny.
palaj1
Junior

Odeslat příspěvekod 111a111 13. 3. 2016 14:56

Modi 2 + Magni 2 = 267€ aj poštou
Prípadne Vali 2 o 66€ viac
HD 800 << Topping A90 << Soncoz ​SGD1
Etymotic ER4-XR
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 13. 3. 2016 17:12

palaj1 píše:... ale dve veci preco sa mi nepacia su, ze su uzavrete a po stranke komfortu asi nebudu patrit medzi spicku, hlavne ked si uvedomim, ze nemam az tak velku hlavu. Chcelo by to mozno vyskusat ale ta uzavretost a asi neskorsia nutnost modnutia nausnikov ma velmi nepresvedcili...

... vidím, že Ty si jeden z tých greenhornov oblbnutých internetom, ktorí uverili tomu, že otvorené sluchátka musia byť lepšie ako uzavrené ... inak s tou nutnosťou modnutia náušníkov DT150 je to tiež pekný kaleráb :mrgreen:
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod radimecek13 13. 3. 2016 17:59

nechápu,jak mohou všichni doporučovat HD650...jedny z nejzahuhlanějších sluchátek,jaké znám..vydržel jsem je vždy poslouchat maximálně hodinu a to jsem jim dal šanci třikrát...nepoměrně lepší jsou nové Audio techniky ATH-MSR7 nebo zmiňované Dt150,Focal spirit apod...v této době bych už vůbec nekoukal na otevřenost...uzavřenost,jak říká Bacil2
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado

FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 13. 3. 2016 18:39

Ja bych souhlasis tady s kolegy, hd650/hd600+ modi2+magni2 a mas vystarano na hodne dlouho dobu a i zanrove jsou celkem vsestranne.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radimecek13 13. 3. 2016 18:46

O.K. ale rozhodně HD 600 když už senny..dle z jednoho konstruktérů v sennheiseru byly Hd 650
krok špatným směrem...když tohle říká člověk,který se podílel na vzniku,tak na tom něco bude..
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado

FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 13. 3. 2016 18:54

A dle dalsich tisicu lidi jsou subjektivne lepsi, pointa?

Toho konstruktera muzes klidne nalinkovat.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod palaj1 13. 3. 2016 19:27

Myslel som, ze uz mam vybrane :-D ale ako vidim, nakoniec to nebude jednoduche. Doteraz som si naozaj myslel ze otvorene sluchadla su kvalitnejsie hlavne na domaci posluch kde je ticho + ocakavam ze aj zo zdravotneho hladiska je lepsie pokial nesmeruej vsetok zvuk do ucha. Opravte ma prosim, ak sa mylim.

Na HD650 pocujem dost zmiesane nazory, pri HD600 sa zasa bojim privelkej "sterility", hlavne ked si vezmem ze nepocuvam klasiku a jazz kde by asi viac vynikli.
palaj1
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka