Otvorené náhlavné vs. špunty

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 4. 2. 2016 22:54

Ahojte.
Dnes som si asi po týždni bez slúchadiel vypočul svoj CLIP ZIP s MH1-čkami (ubraté basy, pridané stredy a trochu výšok), a zistil, že na cesty busom mi vlastne viac netreba, lebo si rád všímam aj okolie, a popravde, doma sa na hudbu sústredím oveľa viac, než niekde "vonku" (hoci by to bolo v buse).
Zaujímajú ma 2 veci...
1. Aký je rodiel vo zvuku medzi náhlavnými slúchadlami a špuntami v tej istej cenovej kategórii (napr. nejaké "najlepšie" otvorené náhlavné slúchadlá vs. "najlepšie" špunty, obe do 200€)...
2. Dá sa s náhlavnými slúchadlami aj ležať na chrbte(NEMYSLÍM ZASPÁVAŤ) aj bez toho, aby taká poloha zhoršila zvukové podanie slúchadiel ?

Všade sa tu dočítam, že otvorené náhlavné slúchadlá majú lepší soundstage, než špunty. Na špuntoch mi vadí to, že zvuk väčšiny špuntov veľmi závisí od ich nasadenia, a tam ide aj o desatiny milimetra (možno som to prehnal...)... U náhlavných slúchadiel by niečo také nehrozilo........ ALE....ako sú na tom také náhlavné slúchadlá v porovnaní so špuntami V DETAILOCH zvuku ? A, bol by ich (pri ležaní v posteli, keď by som nemal zapnutý PC) schopný utiahnuť CLIP ZIP ? ... Pred X rokmi som tu čítal, že špunty v ronvakej cene ako náhlavné otvorené slúchadlá, ponúkajú lepší detail. Je to tak ?

To, čo ma cestách nevnímam (zvuk MH1 s CLIPZIP mi na cestách teoreticky stačí, lebo sa rozptyľujem inými vecami - ľudia naokolo, atď), to doma v kľudne áno..... A asi predsa len by som radšej chcel náhlavné slúchadlá, hlavne aj z dôvodu, že mi budú sedieť na hlave, a dať 200€ za niečo pomerne veľké, mi príde trochu "atraktívnejšie", než dať 200€ za malé špunty...
Navyše také náhlavné slúchadlá by som mohol dať popočúvať aj mame, tete, atď, bez toho, aby som nebol v pochybách, či ich majú usadené správne (ako to musí byť u in-earoch).

Mám skúsenosť s dvoma náhlavnými otvorenými slúchadlami, ale nebol som spokojný Skúsil som Senheiser 4XX (typ už presne neviem, čierno-modré boli, náušníky "prišité"), hnusný zastretý prebasovaný zvuk, stáli 50€ nové (takže čo čakať...)..... a potom SuperLux HD330 (penový MOD, aj bez MODu), ktoré ma ale príliš tlačili, a so zvukom som nebol tak isto spokojný (málo detailov podľa mňa),stáli nejakých 30€, ale boli tu vychvaľované, tak som skúsil...
Maximálne by som sa ešte vyšplhal na 220€......

Poradíte mi ? Neviem, ale niečo mi vraví, že by som nemal dať šancu Sennhesier HD600, ani AKG K701........... Podľa mňa sú na trhu už veľmi dlho na to, aby ich niečo za tú cenu nepredčilo....

Našiel som na nete (Slovensko) nejaké slúchadlá do 220€, na výber napr. tieto :
1. HiFiman HE-300
2. AKG K701 (predsa len...AK NEMÁ KONŠTRUKČNÉ CHYBY)
............ďalej neviem...

(slúchadlá by som počúval vna Clip Zip, alebo nazvukovke TASCAM US-122MKII)
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 2. 2016 06:12

Na take sluchadla zabudni, ked to chces pocuvat z toho co mas doma.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sinuhet1 5. 2. 2016 08:16

U náhlavních musíš řešit jestli máš dostatečný zdroj což u špuntů řešit nemusíš..K Akg K701 Clip Zip dostatečný není

The following are output specs for Sansa MP3 players.
Power Output
- Specification of maximum output power: 18mW +-1mW @16Ohm load
- Impedance range: 16-32 ohms
Sinuhet1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 5. 2. 2016 08:47

O.k., tak Clip odpada. Moja zvukovka by stacila? A odpoved na moju otazku c.1 ? :-)
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zatycz 5. 2. 2016 08:57

Já občas z Clip Plus krmím AKG K551 a hraje to poměrně slušně. Už se myslím neprodávají, ale jsou k sehnání K550 (teď v muzikeru za 3500, což je hezká cena), které by se měly lišit snad jen delkou a kvalitou kabelu (mají delší a silnější kabel bez mikrofonu). Na uzavřená sluchátka až překvapiě velký prostor. Akorát v leže to není úplně ono, protože přítlak z boku je slabý a mušle vlastně visí na hlavovém mostu.
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radimecek13 5. 2. 2016 12:15

NOWOCAYN píše:O.k., tak Clip odpada. Moja zvukovka by stacila? A odpoved na moju otazku c.1 ? :-)

Nestačila...to je i odpověď na otázku 1.
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 5. 2. 2016 14:49

Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků