Pohodlná sluchátka do 3 000 Kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Leeroy Jenkins 23. 2. 2016 16:13

Dobrý den, hledám nová sluchátka, cenově nejlépe do 3 000 Kč.
Požadavky:
- pohodlí (priorita č. 1, sluchátka klidně více jak 12h denně na hlavě)
- pokud bych přes ně neslyšel okolní ruch, tak lepší, ale není to priorita (třeba na úkor zvuku)

Měl jsem AKG K 77 a prostě po 2 hodinách je musím dávat z hlavy :oboze Tak šli pryč

Nějaký zesilovač atp. nemám, ale časem bych klidně pořídil, pokud by to bylo nutné

Jinak poslouchám různorodou muziku (pop,rock,elektro, OST,..), nemám vyhraněný styl (snad vše kromě opravdu tvrdé muziky jako je metal atp.) :-))

Pomůžete prosím s výběrem?
Hezký den přeji!
Leeroy Jenkins
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radimecek13 23. 2. 2016 16:52

Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado

FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Donald64 24. 2. 2016 02:44

Pokud ti tedy nevadí pocení uší, tak je skutečně T500 dobrá volba. HyperX Cloud však mají pohodlnější hlavový most (větší hlavy to pocítí) a méně jsme se v nich potil. Zvukově jsem fandou spíše T500 a pohodlím spíše HyperX, i když ani jedny z nich po té druhé stránce nejsou nijak špatné. Čemu dáš přednost je však na tobě. AKG K77 jsou opravdu mělké a po 1-2h se to fakt nedá :)
Donald64
Junior

Odeslat příspěvekod Leeroy Jenkins 26. 2. 2016 19:46

Díky všem za reakce :-)

Tak to nakonec vypadá na Audio-Technica ATH-AVC500 (T500) nebo GermanMAESTRO GMP 250, které mi byly doporučováno taky.

Vím, že GermanMAESTRO GMP 250 je dražší (3800 Kč), ale příplatek je prý znát opět ve větším pohodlí.

Takže jen se tak pro jistotu zeptám, zda neudělám špatně a třeba jestli nemáte s nimi někdo zkušenost. Nebo vás napadá něco jiného v té vyšší relaci, kde je i GMP 250? :-)

Díky!
Hezký den přeji!
Leeroy Jenkins
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ...drát 26. 2. 2016 21:04

http://m.aliexpress.com/item/2050558896 ... platform=y
mám ich z Penon audio za 100$ teraz tam stoja 145$,zvukovo vyrovnané slúchadlá nenáročné na zdroj
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Stiletos 26. 2. 2016 22:48

Tuto na foru do nebes vychvalovaný HyperX Cloud, když jsem projel recenze na Amazonu kde jich není zrovna málo tak často se zmiňuje přestala hrát jedna strana po půl roce ,kabel se rozmotává ten oplet a mikrofon na ten tam nadává snad každej druhej ten odejde nejdřív(ohledně zvuku jenom upozorňuju tuto se chválí jinde naopak jak na forech tak na Amazonu od uživatelů).Předchůdce AT AVC500 T500 tak na to nic podobnýho nikde nenajdeš snad jen to potí se uši,jinak pohodlí a kvalitu vychvaluje každej. :-)
Stiletos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Donald64 27. 2. 2016 00:39

Tak já osobně HyperX na uších nesnesu, protože z jejich "U" zvukové charakteristiky mi zaléhají uši a to se fakt nedá. Sám za sebe bych je tedy stejnému člověku jako jsem já nedoporučil, ale jelikož vím, že v tomto ohledu tak citlivé uši má celkem málo lidí, tak to nemohu brát jako něco objektivně špatného. Po stránce pohodlí byly super a i zvuk mi svým způsobem připadal dost dobrý. Obecně nemám problém je komukoliv doporučit a říkám to z vlastní zkušenosti stejně jako mnoho lidí zde. Nějaký názor na sluchátka od nějakého rádoby audiofila na CZC nebo na amazonu mě upřímně řečeno vůbec nezajímá. Někdo na to může mít jiný názor, však já to nikomu neberu, protože pokud by se každému líbilo to samé, tak by stačil pouze 1 model sluchátek odstupňovaný dle ceny a čus. Ovšem na rozdíl od tebe, zde spousta lidí včetně mě může o HyperX říct vlastní názor podložený osobní zkušeností, kdežto ty argumentuješ jen názory anonymů na internetu. Promiň, ale takto k tomu přistupovat prostě nemůžeš. Nemůžeš odsoudit sluchátka, která si neslyšel hrát, to prostě nejde.

Dále je zde problém s cílovou skupinou. HyperX si většinou kupují hráči, kteří jsou na pc 24/7, a proto se každá jejich anomálie projeví. T500 si koupí nadšenci do hudby kteří je můžou nosit třeba 5x kratší denní dobu. Ještě musíš počítat s tím, že na T500 najdeš uživatelských recenzí v řádů desítek a na HyperX v řádů tisíců a to by byl skutečně zázrak, kdyby se zde nenašlo několik vyloženě negativních recenzí. Pokud ti ale 87% z 2456 lidí na amazonu hodnotí HyperX na 4-5 hvězdiček, tak zřejmě nebudou tak špatná jak popisuješ.

Ačkoliv se na T500 píší samé chvály a po stránce zvuku souhlasím, tak já osobně je z hlediska pohodlí prostě nesnesu a opět mluvím z vlastní zkušenosti. O tom se třeba moc nepíše, že hlavový mot s rostoucí velikostí hlavy zvyšuje svůj přítlak a pro větší hlavy to pro celodenní nošení není nic příjemného. Když máš sluchátka pár hodin denně na hlavě, tak nějaký pocení prostě přehlídneš, ale při 8-12h je to také dost nepříjemné a je na každém jedinci, zda to bere nebo to prostě nesnese. Sice jsou po stránce konstrukce kvalitní, ale v mnohých případech po delší době právě z těchto důvodů nepohodlné (pokud je hlavový most kvalitní a vyvíjí větší tlak, tak ti prostě nepovolí). Já osobně bych si nedovolil někomu doporučit T500 na 8h+ denně, ale někdo to může vidět jinak. Z hlediska pohodlí jsem zastáncem HyperX ačkoliv je jasné, že jsou cenově trochu nadsazená díky obrovské reklamě, značce a velkému příslušenství.

P.S.: Pokud sluchátka obvykle nastavuješ na nejnižší nebo až střední úroveň čárek a celodenní pocení ti nevadí, tak doporučuji AVC500 jako ostatní. Pokud je však pohodlí na prvním místě vzal bych HyperX, anebo nějaká jiná, ale zde už nedokáži příliš radit :)
...Omlouvám se, ale prostě mě rozčiluje, když někdo reprezentuje názory anonymů z druhé ruky bez absolutně žádné zkušenosti a jeho výrok není do značné míry pokorný a opatrný. Jak si někdo může být tak jistý negativním názorem na sluchátka, která neměl v ruce mě prostě až vyráží dech...
Donald64
Junior

Odeslat příspěvekod Stiletos 27. 2. 2016 01:31

No máš pravdu já je hrát neslyšel, ovšem názory jak píšeš ty ostatních uživatelů že jsou o ničem to snad ne ,tady to pro změnu chválí 3 lidé který je ozkoušeli a to samí na CZC je ozkoušeli taky ,takže co anonym tady vs anonym tam kde na ně nadávaj. :D ,Jestli že na Amazonu ti ob stránku napíšou že se pohnojil zvuk zlomil mikrofon apod to je pasé a jsou v prodeji rok a něco,to neříká nic o kvalitě ? Jako co se tu vychvaluje recenze od MHOE tak ohledně zvuku nemůžu soudit,jenže co popisuje o kvalitě zpracování mě přijde silně zaujatý proti AT.Jinak ty jsi je sice v ruce měl,jenže to neznamená vůbec nic když ti píšu že se majitelům rozsypali po půl roce a ty jsi je vrátil zřejmě do 14 dnů. ;-)
Stiletos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 27. 2. 2016 08:05

... hlavně že ty jsi HyperX Cloud v rukách měl, když tady na ně sypeš kritiku už asi ve dvacátém příspěvku za poslední dva týdny. Viď? :roll:

Nevím, nakolik je moje recenze vychvalovaná nebo není, ale na rozdíl od tebe jsem držel ve vlastních rukou (a usadil na vlastní hlavu) tři různé kusy HyperX Cloud. Zároveň stejný počet lidí v mém okolí tato sluchátka už mají též a všichni jsou zatím bez výhrad spokojeni. Neznamená to, že by tato sluchátka byla bez chyb, že by měla hovět každému nebo že by se dala vyloučit jakákoliv pravděpodobnost vadného kusu (ta se nedá nikdy), ze svého úhlu pohledu však nemohu jinak než být v případě HyperX Cloud pozitivní. Co se týče mé zaujatosti nebo nezaujatosti vůči AT, tak každý si může moji recenzi na HeadAudio přečíst sám a udělat si názor na to, nakolik profesionálně jsem se k ní postavil - to netřeba nikterak komentovat.
SOURCE: Roon | HQPlayer
DAC/AMP: Metrum Onyx (2xOS) | DNA Stratus

DESKTOP: PMx2 (rev2) | Auteur | Verum 1 (mod)
PORTABLE: Momentum 3 Wireless (EQed)
WORK: Jabra Evolve 80

MEASURING: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jirka mz 27. 2. 2016 11:15

AT-H T500 mám už asi 2 roky. Vybíral jsem tehdá sluchátka co zahrají relativně dobře všechno a podle recenzí jsem vybral tyhle. Protože jsem zatím žádné lepší neměl, tak nemám porovnání, ale když to vezmu z pohledu běžného posluchače tak první dojem byl že čistší zvuk jsem neslyšel. Další co mě vyhovuje je podání basů, které nejsou zbytečně přebasované. A výšky zas netahají za uši. Tolik z mého pohledu.
Co jim lze vytknout je to že se opravdu potí uši, jinak ale na menší hlavě sedí perfektně a nijak netlačí, i když mít je na uších celý den bych asi nevydržel.
Hodnotím je jako dobrá sluchátka.
jirka mz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod k3rbiiik 27. 2. 2016 11:55

Jestli chceš fakt pohodlná sluchátka tak se podívej na Sennheiser HD558 jsou sice trochu dražší, ale pohodlím jsou někde jinde. Akorát jsou otevřená takže neizoluji okolí.
k3rbiiik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Donald64 27. 2. 2016 19:12

Já mám třeba HD461 a jsem s nimi celkem spokojený. Zvukově jsou taková průměrná, ale na rozdíl od herních sluchátek je projev vyrovnaný a za tu cenu se od toho ani tolik očekávat nedá, takže zvukově jsou fajn. Hlavový most je pohodlný a náušníky netlačí. Uši si mi v nich celkem dost zahřívají ale nepotí, což je zajímavé. U většiny modelů se mi uši potily ale tolik nezahřívaly. No co, uzavřené modely mají vždycky něco a toto je celkem vpohodě. Konstrukce působí trochu lacině a je možné, že časem povolí nebo i praskne, jelikož je to jen plast. Uvidím, co udělá čas, ale i kdyby vydržely třeba 3 roky, tak by to nebyla tak špatná investice. Prostě s tím počítám. Jinak u Sennů si na to praskání plastů stěžuje dost lidí a myslím, že tyto problémy odpadají až u série kolem HD6xx (někdo tu poznamenal nad 200 eur), takže na to bych si dal pozor. Jinak v budoucnu plánuji koupit Beyerdynamic DT 770 nebo tak něco, ty by měly být už pohodlím, kvalitou a zvukem pro mě určitě dostačující :)
Donald64
Junior

Odeslat příspěvekod Leeroy Jenkins 28. 2. 2016 16:24

Ty Beyerdynamic DT 770 vypadají hodně dobře, hlavní ty náušníky, v těch by se nemusely potit uši. Ale to už je na zesilovač, takové sluchátka viďte?
Hezký den přeji!
Leeroy Jenkins
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radimecek13 28. 2. 2016 17:58

kup si 32 ohmovou verzi pro přenosné přístroje..
http://www.headphones.cz/inshop/domaci/ ... pro-32.htm
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado

FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 111a111 28. 2. 2016 18:04

Mám asi 3 roky HD558, tie notorické praskliny už majú, ale nezdá sa, že by to malo nejaký mechanický pôvod (nerozširujú sa pri žiadnom natočení). Imho len stárnutie materiálu. Inak teda pohodlie absolútne úžasné, používam ich každý deň, často aj 12h. A zvuk za tú cenu tiež skvelý. DT 770 som nepočul.

Čo je na AMP a čo nie ... záleží na impedancii a na tom, čo je tvoja druhá možnosť. Ja napr. FiiO E10 (80-90€ USB DAC+AMP) sotva rozoznám od zvukovky z Asus RoG dosky. Fakt malé rozdiely len pri vysokej hlasitosti. Oproti notebookom to už je poznať okamžite.
HD 800 - Valhalla 2 (RFT ECC88) - Modi 2 Über | Etymotic ER4-XR
111a111
Junior