[První dojmy] Campfire Audio - Orion & Jupiter

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 1. 7. 2016 10:25

No já nevím s kterým filtrem posloucháš ty, ale já vyzkoušel všechny a jediný co jsem byl schopen snést byl ten nejsvětlejší černý. I když Novy mají spíš temnější přednes ( až možná nudný ), zvuk je vyváženější. Trošku mi připomínají Westone Adventury Alfa, nebo W3. Prostě pro mne subjektivně je zvuk příjemnější na dlouhodobý poslech navzdory menší vzdušnosti výšek a důrazu basů. Pokud Ti Atlasy vyhovují, tak je to prima. Já proti nim mám objektivně jen to, že byly prasecky zpracovaný. Zvukově jsou za ty prachy super. A zrovna tak Novy jsou prima, ale za plnou cenu je to nesmysl, protože to jsou už k dostání lepší sluchátka. Ono to není úplně o tom, který jsou objektivně lepší, protože jsou každý jiný. Jde o to, který Ti lépe sednou zvukově, pohodlím, atp. Takže já jejich nákupu nelituju, ale je to třeba vidět v kontextu ceny z Massdropu. Plnou cenu bych za ně nevykutálel a raději bych koupil Jupitery z druhý ruky.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rada25 1. 7. 2016 20:49

já nemám se zpracováním s Atlasy vůbec žádný problém.může jít o individuální kus,příp.vadnou sérii.co se týče filtrů-mám a používám stále purple.černý krom světlosti mi přijdou i dost zahuhlané-hůře se rozumí slovům.středy takové jakoby tenčí...aspon je vidět jak to každý máme jinak...ale jsou to super sluchátka,v porovnání třeba s ath msr7 mi přijdou ještě o něco lepší,dynamičtější...
na ven:shanling m0,ibasso dx160, chord mojo, ibasso it04,
doma:pre box s2 digital,hypa 1, mrspeakers aeon flow closed(na prodej),philips shp9500(na prodej), hifiman Ananda,hifiman Deva.
Rada25
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod saba32 2. 7. 2016 13:21

rado: S velmi pozitivní zkušeností s Deltami jsem pár měsíců uvažoval nad upgradem na Atlasy, nicméně výtky na konstrukční chyby mě s volbou těchto sluchátek trochu brzdili. Jenže Trinity je stáhla z ponuky, naštěstí headphones.cz je ještě mají skladem, tak jsem to risknul. Začátkem příštího týdne poreferuji, zda se přiřadím v spokojenosti k tobě a hannimu, či budem muset dát za pravdu Mrazíkovovi za jejich "prasecké" zpracování. Při úctě k Mrazíkovovi, doufám, že budu patřit da vašeho klubu, ale jeden nikdy neví:) O zvuk se nebojím, pokud jsou Atlasy opravdu o třídu lepší nad Deltami, budu chrochtat blahem.
saba32
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 2. 7. 2016 14:28

Atlasy jsou prima, ale v porovnani s Novou ( ve zpracovani ) jsou o tridy horsi. Proste jsou to levna, ale dobre hrajici sluchatka.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod saba32 3. 7. 2016 09:13

mrazíkovo: Záleží od úhlu pohledu. Pro někoho /třeba pro mne) mohou být levná sluchátka na úrovni MH1 či Pistonů a Atlasy beru za vyšší kategorii, na druhou stranu je pochopitelné, že při tvých bohatých zkušenostech máš laťku postavenou někde jinde. Ale když dáme bokem kvalitu zpracování a soustředíme se čistě na zvuk, mají Atlasy ve své cenové kategorii nějakou konkurenci, která je výrazněji předčí?
saba32
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 3. 7. 2016 09:53

To není o úhlu pohledu, ale o vnímání kontextu. Jestliže ceny IEM vrcholí kolem 2k USD, tak sluchátka do 500USD patří mezi levná. Tak to prostě je. Já nechci schazovat sluchátka za pětikilo. Sám jsem léta poslouchal Apple pecky a nic mi nechybělo. V okamžiku, kdy se někdo začne o danou problematiku zajímat, tak se mu přirozeně rozšiřují obzory a mění se mu měřítka. To, že je něco levného nerovná se automaticky špatného. Totéž platí naopak. Vyšší cena neznamená nutně kvalitu. Každý z nás vnímáme zvuk jinak a máme jiné zvukové preference/chutě. Nejzajímavější je toto sledovat a srazech, kde je na stole kupa sluchátek a všichni zkouší a sdělují své bezprostřední dojmy. Samozřejmě to nemá co do činění s objektivním hodnocením jednotlivých sluchátek či jiných aparátů. Jsou to jen první dojmy na bázi líbí/nelíbí a proč. Osobně se snažím držet jen toho líbí/nelíbí, ale už jsem se naučil dát tomu trošku víc času.
Myslím tedy, že mám laťku nastavenou jako většina z nás tady. Ad Atlasy, už jsem to psal mockrát. Já Atlasy nezatracuji. Jsou to moc prima špunty. Osobně se mi moc nelíbilo řemeslné provedení, je na nich hodně vidět snaha docílit co nejlepšího zvuku, za co nejnižší cenu. A to se jim daří plnit na výbornou. Zvukově jsem jim nikdy nic nevytýkal. S černým filtrem mi zvuk seděl a na mých cestách na kole, koloběžce, se psem jsem s nima užil mrtě zábavy. Jsou to sportovní sluchátka a jako taková dle mého nemají konkurenta.
Novy jsou prostě jiné a pro mne osobně více vyhovující. Jsem profesí strojař a to je možná jeden z důvodu mého kritického pohledu na zpracování. Mám rád a obdivuji dobře odvedené řemeslo. V tomto bodě jsou Novy to nej, co jsem kdy měl v ruce. Zvukově mi taky sedí lépe. Musel jsem si na ně chvilku zvykat, ale po těch pár desítkách hodin si čím dál víc kladu otázku - potřebuji jiná sluchátka, než Novy? Od té doby co je mám, jsem snad krom asi 10 min Kaisery v uchu neměl. Znamená to, že jsou Novy lepší než Kaisery? Ani omylem.
Takže Atlasy jsou ve své cenové třídě nejlepší volbou, pokud se jejich zvukový projev bude schodovat s preferencemi toho daného soudruha. Za mne jim zvukově není co mnoho vytknout. A já osobně na ně budu uchovávat kladné vzpomínky a budu je doporučovat, pokud nabydu dojmu, že případný tazatel hledá sluchátka jako jsou Atlasy.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod saba32 3. 7. 2016 12:32

Pokud to "vnímání kontextu" záměrně přenesu do extrému, mohu tvrdit, že auto za 5 mil. je lacné, protože existujou sportovní speciály za 80 mil. Ono je to hlavně o té individuální hranici, co si jedinec může dovolit, resp. co dokáže obětovat pro svůj koníček. Ale jinak souhlasím, že čím dále je člověk na cestě /řeč je samozřejmě výhradně o sluchátkách/, tím více se mu rozšiřují hranice. I já začínal s špunty k Nokii N8 a přes Soundmagic e30, Fiio EX1, Fidue A73 a Delty jsem se dopracoval k Atlasům. Pro mne je to momentálně strop, nicméně s vědomím, že ten strop se zvýší, protože "sluchátková" cesta mě nesmírně baví a poslech hudby je pro mne úžasný relax. Jen mne, jako většinu z nás, limitují i jiné koníčky a hladové krky:) A ano, s tím nastavením laťky jsem to nevystihnul přesně, v konečném důsledku jde nám všem o to jedno jisté, jen někteří jsou na té cestě dále a je milé, že zametají cestu nám "opozdilcům" a sem tam se otočí, aby nám dali drahocenné rady.
saba32
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 3. 7. 2016 13:13

To co píšeš o kontextu je nesmysl. Sportovní speciál může stát 80mičud, ale stejně tak sluchátka se ve svých extrémních verzích můžou dostat daleko za hranici 2k USD. Je třeba porovnávat porovnatelné. Věci běžně dostupné na trhu a ne něco co se kove z měsíčního kamene a okládá dřevem z Pompejí. Extrémní debaty nemají smysl.
V tom ostatním máme absolutní shodu. Myslím, že si obecně rozumíme co kdo chtěl sdělit. Nějakou dobu zpět pro mne nebylo představitelné vykulit za špunty víc jak bůra. Nějakou dobu zpět jsem si říkal, že Kaisery nikdy neprodám. Umřu s nima. Všechno se mění a vyvíjí. I my.
Bude prima dělat srazy, potkávat se, poslouchat a poznávat. Protože ve finále se může stát, že utratit 15k za sluchátka na první dobrou může být značná úspora. Dám ruku do ohně, že kdyby spousta z nás posčítalo co už do poslechu vrazili, tak drtivá většina bude mít v uších Kaisery, Andromedy atp. NIcméně někdy i cesta je cíl.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 3. 7. 2016 13:32

Skok na maximum hned ze začátku je pěkná idea, bohužel spousta lidí vůbec netuší jaký zvuk a technologie(velký problém u in-earů) jim vyhovuje a tak se občas postupná cesta hodí.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 3. 7. 2016 13:51

Pravdu díš. Nicméně na těch našich různých srazíkách si právě jde poslechnout leccos a tím se i případně vyprofilovat. Takže zkoušet a poslouchat určitě ano.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod saba32 3. 7. 2016 23:16

Ten mnou "záměrně podaný extrém" byl z jedné strany jinak interpretovaný a z druhé jinak pochopený. Kdyby jsem chtěl být těžký extrémista, tak k 80 mil. speciálu postavím na porovnání Octavii za půl mega a ne auto za 5mil.,... spíše jsem chtěl říci, že o tom, co je drahé či lacné nerozhoduje pouze cenovka, protože existují i jiné aspekty, které míchají karty. A ano, souhlasím, že za ty peníze co jsem za poslední rok a půl dal např. já za sluchátka, by jsem si dnes mohl koupit povězme Novy,.. ale jak správně píšeš, že i cesta je cíl resp. Bínova postupná cesta. Pro mně je to o zábavě, asi by jsem nedokázal na "první signální" koupit sluchátka za 15k a potom sám sebe utěšovat, že za ty peníze musí hrát špičkově. Na druhou stranu si dokáži představit, že si jednou koupím sluchátka za 30k, ale budu vědět, že jsou to ty "moje":)
saba32
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 7. 2016 07:04

Nechceli by ste sa vratit k teme?
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod hmpf 4. 7. 2016 20:30

IEM CIEM za 30-40K tzv. "moje" je taky pěkná idea. Určitě za patnáct se dá vybrat konečná taky (kdysi jsem měl UM3X nebylo si na co stěžovat supr vokály, prezentnější důraznější projev s plnějšími středy), ale tzv. ty "moje" to je opravdu nádherná představa, člověk ví, že tam někde ty vyvolené jsou. Aby je člověk, ale našel tak jde do velkého rizika např. u customů, v Americe si zajdou na nějaký větší sraz a mají možnost si poslechnout prakticky vše co je na trhu, u nás hodně omezené možnosti aspoň ty srazy).
Pak je taky blbý když je člověk zvědavej tak má zkrátka radost když může slyšet něco nového viz asi Mrazík :-)) , proto to i často lidi mění.
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 4. 7. 2016 20:57

Vcera jsem do telefonu stahl novy prehravac misto meho puvodniho Neutrona. Uz ten byl vyrazne lepsi, nez ten co je v iPhonu normalne. Nicmene vcera, kdyz jsem vyzkousel Kaisertone, tak jsem si z te zmeny sednul. Zkousel jsem Novy s AK Junior, to bylo docela dobry, s Cowonem je to takovy jalovy, ale vcera mi zacaly Novy zarit. Kaisertone je malinko svetlejsi svym projevem, ale ma perfektni rozliseni, detail a prostor. Novy s nim pro mne maji dokonalou synergii. Savanty budou uz navzdy mou srdecni zalezitosti, nicmene s cistym svedomim rikam, ze Novy jim zdatne umi konkurovat a mozna je i prehrat. Vezmeme-li v potaz, ze Novy jsou ve sve podstate jen sirokopasmo, tak kloboucek panove u Campfire Audio. Nakupu Nov v zadnem pripade nelituji a vzhledem k cene na Massdropu mi delaji o to vetsi radost. Troufam si tvrdit, ze Novy jsou vhodny vstup do Highendu a pripocteme-li kvalitu zpracovani, design, pohodli, tak konkurence to ma hodne tezke. Campfire to je styl, zvuk a comfort.
Ted jsem kupoval ze Statu Jupitery pro kamarada. Docela se tesim, az prijdou s tise doufam, ze mne je necha vyzkouset bok po boku.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Duke650 4. 7. 2016 22:08

Tak na ty Jupitery se stavím do řady, až budou na prodej. Bez srandy
Questyle QP1R_Khadas ToneBoard_JDS Labs Atom
Focal Elegia_Oppo PM-3_Jerry Harvey Angie_Tansio Mirai TSMR-3 Pro
TEAC NT-505 > Lyngdorf RP-1 > TEAC AP-505 > KEF R300
TEAC AI-301DA > KEF iQ3
Panasonic 65GZ1000 > Yamaha YSP-2200
Duke650
Mírně pokročilý