Trinity Audio Atlas

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 2. 3. 2016 17:59

Představovat tady Trinity Audio asi nemá velký význam, neboť ho už většina zná a hodně z Vás zkoušelo či má Delty.

Já si aktuálně pořídil na vyzkoušení model Atlas, bohužel ještě za plnou cenu 149GBP ( aktuálně za 139GBP ). Cena zahrnuje i poštovné. Pokud budete chtít sluchátka rychle, připlatíte za kurýra. Já sluchátka objednal 24.2., zaslaná poštou a dnes jsem je dostal, tedy cca za týden.

Sluchátka jsou zabalena v pěkně provedené krabici se záklopkou na magnet. V balení jsou vlastní sluchátka, pouzdro na přenášení, klip na oděv, celkem 3! kabely, sada pryžových a pěnových nástavců různých velikostí a samozřejmě zmíněné filtry. Ty jsou v hliníkových pouzdrech ve tvaru válečku. Bohužel uvnitř váleček oxiduje a filtry jsou poprášeny bílým práškem.

Vlastní špunty mají celohliníkové tělo s koncepcí nasazení kabelu za ucho ve stylu Westone. Mušle je na její vnitřní straně dobře anatomicky tvarovaná a pěkně sedí v uchu bez tlačení. Vnější strana má po obvodu ostrou hranu, ale ta s uchem do styku nepřijde, tedy netlačí. Pohodlím bych se je nebál přirovnat k Westonům. Podobně Westoňácký je i jeden z dodávaných kabelů. Je pletený, pěkně měkký a dobře vede za uchem. Tento kabel nemá head-set, zbývající dva ano. Jack je rovný, kabel je u něj opatřen jakousi ochrannou pružinkou. Mimochodem součástí balení je i L adaptér, pokud by někomu ten rovný nevyhověl. Je nabízeno celkem 6 barevných variant, kdy je hliník různě eloxovaný či jen leštěný. Já vybral variantu Gun Metal. Připojení kabelu do mušle je pomocí MMCX konektoru.

Zvukově si vybere asi každý. Od opravdu nabasovaného zvuku červených filtrů až po redukované basy a celkově světlejší podání filtrů gun metal. Ale pozor světlejších je míněno porovnání zvuku mezi jednotlivými filtry, rozhodně bych sluchátka s jakýmkoliv filtrem neoznačil jako světlá. Zvuk je spíš hutný, než vzdušný. Bas je rychlý a důrazný, s mnou použitým fitrem je ho stále poměrně dost. Výšky nesykají a nejsou ostré. Celkově mi zvuk připomíná Fidue A73, jen s výrazně lepším podáním středů. Kdo rád sleduje basovou linku, tak si užije. Kdo se zaměřuje na cinkání trianglu, bude trošku ochuzen, musí víc hledat. Za požadovanou cenu přirozeně nemají Atlasy detail na úrovni Savantů, ale při poslechu přímo z telefonu je s Atlasy zvuk pro mne zábavnějsí, než se Savanty. Jinak řečeno - na ven, na sport, do MHD jsou Atlasy výbornou volbou. Na poslech doma v klidu sáhnu raději po Savantech. Zatím poslouchám jen chvilku z iPhonu 6s, ale obecně považuji sluchátka za velmi vydařená a nebál bych se je doporučit.

Dobrá zpráva pro multižánristy je, že Atlasy zvládají dobře klasiku i Sabathy. Sabathy o chlup lépe.

Vezmu-li komfort, izolaci, zvuk, provedení a širokou škálu příslučenství, tak se mi momentáně nevybavují jiná sluchátka, která by byla stejně překvapivě dobrá v cenové úrovni Atlasů.
Už jsem vyzkušel i nějakou procházku venku a znovu musím pochválit usazení a pohodlí. U jiných špuntů občas musím během pohybových aktivit špunt malinko přitlačit do ucha, Atlasy sedí bez jakékoliv potřeby úprav naprosto perfektně. Poholdnější sluchátka jsem ještě v uchu neměl.
Přílohy
IMG_4169.jpg
IMG_4168.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 3. 3. 2016 20:04

Tak máme za sebou první společný den. Atlasy a já. Mají odehráno minimálně kolem 10h a zvuk se mi zdá kultivovanější. Více detailů. Poslouchal jsem z iP6s a teď jsem je píchnul na Mojo. Vzal jsem je i na vyjížďku na koloběžce a zvládli jsme to skvěle. Atlasy skutečně sedí v uchu na výbornou. Ačkoliv si dokážu představit, že jedinci s menším uchem můžou mít problém je správně usadit, aby je nedřely ty ostré vnější hrany. Ty by mohli u Trinity ještě přehodnotit.
Zkoušel jsem si hrát s filtry, ale pro mne jsou jediné správné ty černé. U ostatních mám pocit menší artikulovanosti přednesu, trošku až zahuhlanosti. S černým filtrem mi bas nepřijde potlačený, jak uvádí výrobce, ale je přesnější a lépe mi sedí se zbytkem pásem.
Co se týče izolace vnějších ruchů, tak tady bych Atlasy také hodnotil velmi dobře. Pochválit chci i ten pletený kablík. SIce nevypadá, že vydrží věčně, ale je příjemně měký a krásně obtočí ucho a přispívá celkovému pohodlí.
Zatím jsem přišel pouze na jedno negativum, ale berte to s rezervou. Dneska na tom mém koloběžném výletu mne při sjezdech Atlasy malinko v uších studily.
Za mne tedy hodnotím Atlasy jako velmi povedené, pěkně zpracované špunty s naprosto bezkonkurenčním zvukem vzhledem k ceně.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jencekgs 4. 3. 2016 12:32

Gratulace k Atlasum.
K tomu cinkani, tak ja je pouze pres x1 neslysim, ale kdyz pouziju k x1 E12a, krasne cinkaji.

PS: Az se jich budes zbavovat, dej prosim vedet. Rad bych je zkusil.
jencekgs
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 4. 3. 2016 18:51

E12a má celkově světlejší podání. Zatím se jich zbavovat nehodlám. Líbí se mi víc a víc. Budu je mít na tahání do práce a na ven. Včera na kolobrndě byly super. Teď jsou na HF asi dvoje v prodeji z UK.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jencekgs 4. 3. 2016 19:34

Ja nemyslel ze je prodas hned, ale casem to prijde:-))
Jo e12a zesvetluje, ale rekl bych, ze ten zvuk u delt posouva hodne k lepsimu.
jencekgs
Junior

Odeslat příspěvekod hanni 5. 3. 2016 08:07

Vidím, že Atlasy nesklamali.. :-) cca. o týždeň ich objednávam aj ja, len mám ešte dilemu, akú farebnú variantu zvoliť. Rozhodujem sa medzi čiernou a striebornou.
hanni
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 5. 3. 2016 09:23

Ano Atlasy stojí za pozornost. Dnes dávám pryč Savanty a Atlasy mi budou vyplňovat čas čekání na mou novou akvizici a mohu konstatovat, že to bude příjemné čekání.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanni 5. 3. 2016 09:31

Teraz som pozeral, že čierna verzia je v akcii o 10 libier lacnejšie a strieborná vypredaná....rozhodnutie je asi jasne.. :-)
hanni
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 5. 3. 2016 09:35

Docela mne bude zajímat, které filtry budeš používat. Já můžu jen ty černé. U zbytku mi zvuk nesedí.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanni 5. 3. 2016 09:47

Keďže mi vyhovuje zvuk Delta s gunmetal filtrami, tak asi žlté, myslím, že tie by mali byť najbližšie k Deltám, ak si dobre pamätám, čo som čítal na head-fi, možno neutrálnejšie purpurové..uvidím, poskúšam a dám potom vedieť.
hanni
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 5. 3. 2016 09:51

Mě tam u všech filtrů strašně leze bas a u některých až huhlá. U těch černých je ho tam stále dost, ale je zřetelný a nedominuje nad zbytkem.
Atlasy se fakt povedly a filtry umožňují najít si ten svůj zvuk každému.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jencekgs 5. 3. 2016 09:53

A co nahradi Savanty?
jencekgs
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 5. 3. 2016 10:46

Pekařův ... :-)
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 14. 3. 2016 17:41

Tak už se mi u Atlasů rozpadl jack. Denně je nenosím, beru je teď jen na koloběžku. To je docela smutný i na ,,levný" sluchátka.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 14. 3. 2016 19:14

Stačí mi čítať také veci, a hneď ma odradí niečo kupovať... Možno tak KZ ZN 1 za nejakých 30€ z Aliho........ Skús ich aj ty, čo ty na to, mrázikovo ? Sú to dvojpásmové. Kto vie, možno hrajú len nepatrne horšie ako Atlasy, a stoja pritom 5-6 krát menej... Možno aj kábel viac vydrží ;-)
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků