Trinity Audio Atlas

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 2. 3. 2016 17:59

Představovat tady Trinity Audio asi nemá velký význam, neboť ho už většina zná a hodně z Vás zkoušelo či má Delty.

Já si aktuálně pořídil na vyzkoušení model Atlas, bohužel ještě za plnou cenu 149GBP ( aktuálně za 139GBP ). Cena zahrnuje i poštovné. Pokud budete chtít sluchátka rychle, připlatíte za kurýra. Já sluchátka objednal 24.2., zaslaná poštou a dnes jsem je dostal, tedy cca za týden.

Sluchátka jsou zabalena v pěkně provedené krabici se záklopkou na magnet. V balení jsou vlastní sluchátka, pouzdro na přenášení, klip na oděv, celkem 3! kabely, sada pryžových a pěnových nástavců různých velikostí a samozřejmě zmíněné filtry. Ty jsou v hliníkových pouzdrech ve tvaru válečku. Bohužel uvnitř váleček oxiduje a filtry jsou poprášeny bílým práškem.

Vlastní špunty mají celohliníkové tělo s koncepcí nasazení kabelu za ucho ve stylu Westone. Mušle je na její vnitřní straně dobře anatomicky tvarovaná a pěkně sedí v uchu bez tlačení. Vnější strana má po obvodu ostrou hranu, ale ta s uchem do styku nepřijde, tedy netlačí. Pohodlím bych se je nebál přirovnat k Westonům. Podobně Westoňácký je i jeden z dodávaných kabelů. Je pletený, pěkně měkký a dobře vede za uchem. Tento kabel nemá head-set, zbývající dva ano. Jack je rovný, kabel je u něj opatřen jakousi ochrannou pružinkou. Mimochodem součástí balení je i L adaptér, pokud by někomu ten rovný nevyhověl. Je nabízeno celkem 6 barevných variant, kdy je hliník různě eloxovaný či jen leštěný. Já vybral variantu Gun Metal. Připojení kabelu do mušle je pomocí MMCX konektoru.

Zvukově si vybere asi každý. Od opravdu nabasovaného zvuku červených filtrů až po redukované basy a celkově světlejší podání filtrů gun metal. Ale pozor světlejších je míněno porovnání zvuku mezi jednotlivými filtry, rozhodně bych sluchátka s jakýmkoliv filtrem neoznačil jako světlá. Zvuk je spíš hutný, než vzdušný. Bas je rychlý a důrazný, s mnou použitým fitrem je ho stále poměrně dost. Výšky nesykají a nejsou ostré. Celkově mi zvuk připomíná Fidue A73, jen s výrazně lepším podáním středů. Kdo rád sleduje basovou linku, tak si užije. Kdo se zaměřuje na cinkání trianglu, bude trošku ochuzen, musí víc hledat. Za požadovanou cenu přirozeně nemají Atlasy detail na úrovni Savantů, ale při poslechu přímo z telefonu je s Atlasy zvuk pro mne zábavnějsí, než se Savanty. Jinak řečeno - na ven, na sport, do MHD jsou Atlasy výbornou volbou. Na poslech doma v klidu sáhnu raději po Savantech. Zatím poslouchám jen chvilku z iPhonu 6s, ale obecně považuji sluchátka za velmi vydařená a nebál bych se je doporučit.

Dobrá zpráva pro multižánristy je, že Atlasy zvládají dobře klasiku i Sabathy. Sabathy o chlup lépe.

Vezmu-li komfort, izolaci, zvuk, provedení a širokou škálu příslučenství, tak se mi momentáně nevybavují jiná sluchátka, která by byla stejně překvapivě dobrá v cenové úrovni Atlasů.
Už jsem vyzkušel i nějakou procházku venku a znovu musím pochválit usazení a pohodlí. U jiných špuntů občas musím během pohybových aktivit špunt malinko přitlačit do ucha, Atlasy sedí bez jakékoliv potřeby úprav naprosto perfektně. Poholdnější sluchátka jsem ještě v uchu neměl.
Přílohy
IMG_4169.jpg
IMG_4168.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 3. 3. 2016 20:04

Tak máme za sebou první společný den. Atlasy a já. Mají odehráno minimálně kolem 10h a zvuk se mi zdá kultivovanější. Více detailů. Poslouchal jsem z iP6s a teď jsem je píchnul na Mojo. Vzal jsem je i na vyjížďku na koloběžce a zvládli jsme to skvěle. Atlasy skutečně sedí v uchu na výbornou. Ačkoliv si dokážu představit, že jedinci s menším uchem můžou mít problém je správně usadit, aby je nedřely ty ostré vnější hrany. Ty by mohli u Trinity ještě přehodnotit.
Zkoušel jsem si hrát s filtry, ale pro mne jsou jediné správné ty černé. U ostatních mám pocit menší artikulovanosti přednesu, trošku až zahuhlanosti. S černým filtrem mi bas nepřijde potlačený, jak uvádí výrobce, ale je přesnější a lépe mi sedí se zbytkem pásem.
Co se týče izolace vnějších ruchů, tak tady bych Atlasy také hodnotil velmi dobře. Pochválit chci i ten pletený kablík. SIce nevypadá, že vydrží věčně, ale je příjemně měký a krásně obtočí ucho a přispívá celkovému pohodlí.
Zatím jsem přišel pouze na jedno negativum, ale berte to s rezervou. Dneska na tom mém koloběžném výletu mne při sjezdech Atlasy malinko v uších studily.
Za mne tedy hodnotím Atlasy jako velmi povedené, pěkně zpracované špunty s naprosto bezkonkurenčním zvukem vzhledem k ceně.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jencekgs 4. 3. 2016 12:32

Gratulace k Atlasum.
K tomu cinkani, tak ja je pouze pres x1 neslysim, ale kdyz pouziju k x1 E12a, krasne cinkaji.

PS: Az se jich budes zbavovat, dej prosim vedet. Rad bych je zkusil.
jencekgs
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 4. 3. 2016 18:51

E12a má celkově světlejší podání. Zatím se jich zbavovat nehodlám. Líbí se mi víc a víc. Budu je mít na tahání do práce a na ven. Včera na kolobrndě byly super. Teď jsou na HF asi dvoje v prodeji z UK.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jencekgs 4. 3. 2016 19:34

Ja nemyslel ze je prodas hned, ale casem to prijde:-))
Jo e12a zesvetluje, ale rekl bych, ze ten zvuk u delt posouva hodne k lepsimu.
jencekgs
Junior

Odeslat příspěvekod hanni 5. 3. 2016 08:07

Vidím, že Atlasy nesklamali.. :-) cca. o týždeň ich objednávam aj ja, len mám ešte dilemu, akú farebnú variantu zvoliť. Rozhodujem sa medzi čiernou a striebornou.
hanni
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 5. 3. 2016 09:23

Ano Atlasy stojí za pozornost. Dnes dávám pryč Savanty a Atlasy mi budou vyplňovat čas čekání na mou novou akvizici a mohu konstatovat, že to bude příjemné čekání.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanni 5. 3. 2016 09:31

Teraz som pozeral, že čierna verzia je v akcii o 10 libier lacnejšie a strieborná vypredaná....rozhodnutie je asi jasne.. :-)
hanni
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 5. 3. 2016 09:35

Docela mne bude zajímat, které filtry budeš používat. Já můžu jen ty černé. U zbytku mi zvuk nesedí.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanni 5. 3. 2016 09:47

Keďže mi vyhovuje zvuk Delta s gunmetal filtrami, tak asi žlté, myslím, že tie by mali byť najbližšie k Deltám, ak si dobre pamätám, čo som čítal na head-fi, možno neutrálnejšie purpurové..uvidím, poskúšam a dám potom vedieť.
hanni
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 5. 3. 2016 09:51

Mě tam u všech filtrů strašně leze bas a u některých až huhlá. U těch černých je ho tam stále dost, ale je zřetelný a nedominuje nad zbytkem.
Atlasy se fakt povedly a filtry umožňují najít si ten svůj zvuk každému.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jencekgs 5. 3. 2016 09:53

A co nahradi Savanty?
jencekgs
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 5. 3. 2016 10:46

Pekařův ... :-)
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 14. 3. 2016 17:41

Tak už se mi u Atlasů rozpadl jack. Denně je nenosím, beru je teď jen na koloběžku. To je docela smutný i na ,,levný" sluchátka.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 14. 3. 2016 19:14

Stačí mi čítať také veci, a hneď ma odradí niečo kupovať... Možno tak KZ ZN 1 za nejakých 30€ z Aliho........ Skús ich aj ty, čo ty na to, mrázikovo ? Sú to dvojpásmové. Kto vie, možno hrajú len nepatrne horšie ako Atlasy, a stoja pritom 5-6 krát menej... Možno aj kábel viac vydrží ;-)
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dazo 14. 3. 2016 19:45

Nowo, tomu neverim ze budu hrat co i len kapanek horsie, proti atlasom, isto tam bude marianska priekopa a nie kusok :D
dazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 14. 3. 2016 19:52

Vždyť Nowo je ještě ani nemá ne? Ale už propadá hypu :)
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod saba32 15. 3. 2016 12:50

Nowo: Jasně, objednej si další sluchátka za pár Eur. A nezapomeň potom napsat, že skončila v šuflíku vedle jiných, stejně "utajovaných zázraků".
saba32
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 15. 3. 2016 14:15

No ono zase o tolik nejde. Z jacku se svlékla ta hliníková trubička co je na něm. Normálně vše hraje jak má. Trubičku zakápnu vteřiňákem a bude spraveno. Jen mne to trošku překvapilo. Rozhodně je kvůli tomu nezatracuji.
Pořád je vnímám jako výborné špunty na ven. Koneckonců kabel se ně dá dát jakýkoliv aftermarket s MMCX konektory.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sattero 17. 3. 2016 06:17

Chlapi, je fakt tak obrovský rozdíl ve filtrech? Zkoušel jsem Trinity a hrají docela zábavně a dobře, ale s černým filtrem je to jako exploze basů. Naprosto brutální kanonáda, která se dere až moc kupředu. Bohužel jiné filtry nebyly k dispozici na test.
Sattero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 17. 3. 2016 07:47

Jestli můžu mluvit za Trinity Delta, tak rozdíl ve filtrech je brutální - fialové hodně výšek, minimum basů, stříbrné šíleně basů a i dost výšek, hodně do V, černé relativně vyrovnané se zvýrazněným basem, zlaté (pro mě favorit) vyrovnané, všeho tak akorát - podobné jako černé, ale trošku víc výšek a méně basů. Jinak všechny filtry mají kovou síťku, akorát ty černé síťku a ještě nějakou membránu.
iMAC -> Audirvana -> Chord Mojo -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rada25 17. 3. 2016 12:52

rozdíl ve filtrech je značný.černé se mi zdají nejpoužitelnější.basů nemají hodně,rozhodně méně než např.fidue a73(s právě černými filtry).na mne akorát-podobně jak třeba u náhlavních he500.
to Sattero: máš k nim vhodné nástavce? pro mne jsou parádní s comply
na ven:shanling m0,ibasso dx160, chord mojo, ibasso it04,
doma:pre box s2 digital,hypa 1, mrspeakers aeon flow closed(na prodej),philips shp9500(na prodej), hifiman Ananda,hifiman Deva.
Rada25
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sattero 17. 3. 2016 17:18

Zatím jsem je jen zkoušel u Headphones.cz, nicméně měl po ruce jen černé a s nimi to dunělo jak stádo koní. A73 byly v mém případě o dost méně basové, zkoušeno v současnou chvíli (takříkajíc) spolu s A83 a další hromádkou dalších sluchátek.

A zdrojem zvuku to nebylo, na obou zařízeních hrálo plus mínus stejně a způsob přednesu se nelišil. Proto se na to ptám, zdali náhodou je značná odlišnost či nikoliv, abych to příští týden ještě zkusil.

V merku mám ještě ADL a pokud pak ani ty, jediné použitelné do 10kKč pro mne asi zůstanou Trinity, pokud se podaří redukovat basy a výšky se naopak nevyšvihnou příliš vysoko.
Sattero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanni 18. 3. 2016 10:10

Tak včera konečne došli, večer som vyskúšal všetky filtre a podľa predpokladu som skončil u žltých, oranžové už majú na môj vkus príliš basov, fialové a čierne sa mi zdali málinko "sykavé", u čiernych mi už dokonca chýbali aj basy. Krásne si sadli s Fiio X1, hrajú podobne ako Delty s čiernymi filtrami, ale o triedu lepšie. Hlavne stredné pásmo je čistejšie, menej potlačené, lepšia separácia nástrojov, lepší priestor. Opäť je veľmi dôležité zvoliť vhodné nástavce. Tie pribalené nie sú nič moc, mne sa osvedčili JVC Spiral Dots, ale aj tam je dôležité aby poriadne utesnili sluchovod. U veľkosti M som zaznamenal menej basov ako u veľkosti ML. Nechám ešte rozohrať, ale aj bez rozohranie som s nimi veľmi spokojný.

S čím nie som spokojný je to, že mi došiel jeden poškodený filter, akurát ten žltý, ktorý používam. Nezistil som, žeby to poškodenie nejako ovplyvnilo zvuk, ale už som písal Bobovi a požiadal ho o zaslanie náhradného filtru, tak dúfam, že to nebude problém.
filter.jpg

Edit: Takže vyriešené, Bob sa ospravedlnil a obratom mi zasiela nový pár žltých filtrov. Super. :-)
hanni
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sattero 11. 4. 2016 19:35

Po mém dotazování u pana Hejtmánka z Headphones.cz si s Trinity (Bobem) domluvil spolupráci. K poslechu má Trinity Atlas na prodejně v Brně, a navíc je zařadil i do nabídky, což je fajn!

http://www.headphones.cz/inshop/prenosn ... -black.htm

Cenový rozdíl, pokud správně počítám, je nějakých 600 Kč (což je de facto dvouletá záruka). :-)
Sattero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jencekgs 12. 4. 2016 07:31

Tak ja taky cekam na postaka. Uz se na ne tesim. Delty jsou super, tak pokud jsou atlas detailnejsi s vetsim prostorem, myslim, ze to je presne to co hledam:-)))
jencekgs
Junior

Odeslat příspěvekod Sattero 12. 4. 2016 10:04

Kupovals to z UK?
Sattero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rada25 12. 4. 2016 11:32

Tak objednano u headphones.cz.delty jsou uzasny,uz se tesim na Atlasy.
Rada25
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrkdlh 12. 4. 2016 13:19

Přečetl jsem si pár zahraničních recenzí a mám stále dilema. Mám VSONIC GR02 a chtěl bych se cenově posunout zase o pár úrovní výš. Prioritou pro mě je výměnný kabel, aby to byly in-eary a měly silnější bassové podání (poslouchám zejména taneční hudbu). Pořád váhám mezi Trinity Atlas a Sennama IE80. Které vzít spíš?

Spíše jsem rozhodnutý pro Atlasy, ale zajímalo by mě, jak tam by to u nich bylo s výměnou kabelu, za předpokladu že by odešel? U Sennů je to celkem jednoduché, protože existují jedny přímo pro IE80ky. Existují nějaké univerzální MMCX kabely i pro Atlasy? Co jsem googlil, tak jsem narazil jenom na kabely pro Westone. Pokud jsem jenom trouba, co to celé nechápe a nebo neumí googlit, tak mne prosím neukamenujte :)
mrkdlh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sattero 12. 4. 2016 13:26

Ty kabely jsou univerzalni. //Jsou to MMXC, na eBayi spousta + primo od vyrobce se da koupit.

Jakozto byvaly majitel IE8 mohu jasne rici, ze Atlasy proste hraji lip a pri primem porovnani IE80 (nastupce mych) s Atlasy u Headphones.cz z nekolika zdroju (sice obyc...) se to jen vice zduraznilo. Problem IE80 je zahuhlanost vysek oproti Atlasum. Ja spis dlouho vahal mezi Westone Um Pro 20 (nebo jak to je - proste dvacitkova rada), protoze me nic moc neoslovilo z primych konkurentu.

Sam budu kupovat co nejdriv (tj. vyplata).
Sattero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jencekgs 19. 4. 2016 20:57

Tak uz jsem taky stastny majitel.
Chtel bych moc podekovat mrazikovi za pomoc.
Jak naposloucham dam srovnani s deltama.
jencekgs
Junior

Odeslat příspěvekod M4Touch 20. 4. 2016 12:41

Kucí, jak přijdou sluchátka, nějakou kurýrní službou nebo přes Českou poštu?
A měli jste u objednávky tracking number? Já tam mam jen napsáno INTERNATIONAL STANDARD a žádný číslo.
Čekam na DELTY V2, odeslány před týdnem.
Sry za OT.
https://youtu.be/q6gophrddCc?t=59s
M4Touch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 20. 4. 2016 13:51

M4Touch: věci od Trinity chodí normální poštou, měl jsem to za čtyři pracovní dny doma.
iMAC -> Audirvana -> Chord Mojo -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sattero 21. 4. 2016 11:44

Poreferujte, jak je budete mit, at se muzu testi. Ja totiz musim pockat az s dalsi vyplatou, byl jsem firmou pro tento mesic ochuzen, takze jsem odsouzen k dalsimu mesici s CX300. :D
Sattero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 21. 4. 2016 12:00

Z CX300 to bude velkej kulturní šok.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sattero 21. 4. 2016 12:07

Donedavna Senny IE8, ale dobry kamarad (ktereho za to ted proklinam) me ukecal, abych mu je prodal.
Sattero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 21. 4. 2016 12:12

IE8 neznám, ale i tak si myslím, že to bude velká změna.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sattero 21. 4. 2016 12:17

Bude, hlavne co se tyce stredu a vysek (tam nejvice). Porovnaval jsem to na prodejne s Atlasy a posun je to znatelny i pri zachovani toho dobreho a zabavneho pocitu z hudby. Pritom ale pri prvnim poslechu jsem mel s Atlasy docela problem, zdaly se mi az moc ubasovane na ukor zbytku.
Sattero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 21. 4. 2016 12:30

Já musel dát ty nejsvětlejší černé filtry. Vyměnil jsem kabel, nasadil pěnu a teď hrajou podle mého gusta. Za ty kačky jsou to výborný špunty. Docela by bylo zajímavý vidět kam by se Trinity dokázali posunout u víceměničových modelů. Určitě se o tom jednou přesvědčíme.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jencekgs 21. 4. 2016 21:35

Tak ja zatim zustal u zlutych filtru. Zvuk mi sedi.
Proti deltam je zvuk detailnejsi. Krmim to fiio x3 II.
Myslim, ze jsem chybu koupi rozhodne neudelal.
Ale tech pet filtru je brutal. Jeden vecer jsem jen sedel, poslouchal a srouboval:-)))
jencekgs
Junior

Odeslat příspěvekod hanni 24. 4. 2016 10:23

Dosť záleží aj na nástavcoch.Nájsť tie správne filtre je iba prvý a ten ľahší krok.Rozhodne im sedia viac nástavce so širokým otvorom,znejú viac priestrannejšie a uhladenejšie.Keď zmením na nástavce s užším otvorom,už to nie je ono.Odporúčam k nim nástavce JVC Spiral Dots alebo nejaké podobné a zvoliť veľkosť,ktorá poriadne utesní zvukovod.Až potom je to poriadny zážitok.Peny potlačia vysoké pásmo a to pekné cinknutie činela sa stratí.
hanni
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TH1RT3N 24. 4. 2016 11:30

Tak jsem googlil ty JVC Spiral Dots a nevygooglil jsem nic. Kde se dají sehnat kvalitní nepěnové nástavce? Docela mi vyhovují i SpinFit nástavce, ale vůbec netuším, kde sehnat.

-- 24. 4. 2016 11:45 --

Tak už jsem vygooglil. Bohužel angličtina není má silná stránka, a na německém amazonu na mě po zadání spiral dots vyskočily umělé vagíny :D bych uvítal link na české obchody. Nenašel jsem nic, na audigu jsou jen comply, a špatné v sonic silikony.

-- 24. 4. 2016 11:48 --

Tak v čechách nic. :( 25 let po revoluci a u nás neseženem nic. Kam jsme to dobudovali, vidíme všichni..:(
TH1RT3N
Junior

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 24. 4. 2016 11:58

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xjvc+spiral+dots.TRS0&_nkw=jvc+spiral+dots&_sacat=0
AMP: Gilmore Lite Mk2
DAC: Chord Qutest
Sluchátka: Sennheiser HD 800
In-ear: Sennheiser IE800S
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 24. 4. 2016 12:02

JVC spiral dot se prodávají pouze v Japonsku, musíš kupovat přes ebay.

Spinfit podobně, ale ty teďka začalo prodávat Dunu, tak se to možná zlepší. Ale osobně, ty teda vůbec nemusím.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 24. 4. 2016 12:09

Spinfity poměrně dost ovlivní zvuk. Spiral Dots jsou výrazně lepší, ale koupit jdou skutečně pouze na eBay.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 24. 4. 2016 12:12

Kdo chce, tak mám tři páry nejmenších na prodej :D

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Rada25 24. 4. 2016 14:06

tak už je mám taky doma.po laborování s nástavci a filtry jsem zatím(a u mne kupodivu) zůstal u silikonových nástavců-oproti mým oblíbeným comply.filtry mě vyhovují purple-tedy flat.a aspoň mi ladí k barvě sluchátek-taky purple.black filtry taky nejsou špatné,ale už se mi zdají moc světlé.tu oblíbené žluté mě nějak výrazně nenadchly.červené už jsou přebasované a oranžové zas převýškované...
edit:s comply naopak bych asi upřednostnil black filtry,ty nástavce už trochu eliminují tu světlost...
doma:pre box s2 digital,hypa 1, mrspeakers aeon flow closed(na prodej),philips shp9500(na prodej), hifiman Ananda,hifiman Deva.
Rada25
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TH1RT3N 24. 4. 2016 17:53

mrazíkovo píše:Spinfity poměrně dost ovlivní zvuk. Spiral Dots jsou výrazně lepší, ale koupit jdou skutečně pouze na eBay.

Ze všech dodaných nástavců k Savantům mi seděly akorát ty spinfity, všechny ostatní, včetně comply pěn - bez basů - tedy špatné utěsnění. Mám asi velké zvukovody, potřeboval bych nějaké xl nástavce. Jakým směrem ovlivňují spinfity zvuk?
TH1RT3N
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 24. 4. 2016 18:01

Spinfity mají výrazně užší krček než nástavce podobného rozměru, tedy obecně je u nich pozorován úbytek výšek.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 25. 4. 2016 19:27

TH1RT3N píše:
mrazíkovo píše:Spinfity poměrně dost ovlivní zvuk. Spiral Dots jsou výrazně lepší, ale koupit jdou skutečně pouze na eBay.

Ze všech dodaných nástavců k Savantům mi seděly akorát ty spinfity, všechny ostatní, včetně comply pěn - bez basů - tedy špatné utěsnění. Mám asi velké zvukovody, potřeboval bych nějaké xl nástavce. Jakým směrem ovlivňují spinfity zvuk?

Můžu Ti věnovat jedny L. Větší se už nedělají. Já je taky používal dlouho, ale teď jsem přešel na ML a sedí mi lépe.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TH1RT3N 26. 4. 2016 10:53

Určitě bych je zkusil. :) Mimochodem, nezdá se mi, že by Savanty se spinfity nějak trpěly nedostatkem výšek. Mají jich akorát, celkem mi to takhle vyhovuje. Určitě zkusím ty spiral dots, jaká to bude změna. Škoda, že se nevyrábí xl comply pěny, musí těsnit luxusně.
TH1RT3N
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 26. 4. 2016 11:05

Já bych řekl, že spíš naopak SpinFity oříznou bas. Pošli mi adresu, zítra půjdu na poštu, pošlu Ti jeden pár od JVC. Hlavně mi Spinfity přijdou méně komfortní.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TH1RT3N 26. 4. 2016 12:21

Taky bych se spíše přiklonil k oříznutí basů, výšky se mi zdají v pohodě. Takže porovnám s těmi od JVC a budu moudřejší. Pokud by přispěly k více basů, pak budou Savanty pro mne absolutně dokonalé. :)

@mrazíkovo: poslal jsem adresu v SZ, díky moc za ochotu.

Mimochodem, bezkonkurenční utěsnění měly třízávojové z Etymotic, ty mají ale bohužel úzký krček.
TH1RT3N
Junior

Odeslat příspěvekod jencekgs 27. 4. 2016 13:30

Tak resim prvni neprijemnost, z praveho sluchatka mi vypadava kablik:-((
Jelikoz je mam z druhe ruky, tak nevim jak resit.
No asi to tam puvodni majitel nejak doku.vil.
jencekgs
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 27. 4. 2016 13:33

Zkoušel jsi jiný kabel?

-- 27. 4. 2016 13:36 --

Pokud ano a padají všechny, tak nafoť detail toho špatného i dobrého, aby byl vidět rozdíl ve zdířce a pošli mi fotky e-mailem. Já bych jim napsal, třeba se něco vymyslí.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rada25 29. 4. 2016 04:58

tak řekl bych že jsou Trinity Atls konečně rozehrány.za mne srdcovka-podobně jak he500.předchozí fidue a73 se nechytaj,max. tak prostorem v nahrávce...zjistil jsem že podobně jak u heir3 je třeba dokonalé utěsnění,tj správná volba nástavců...a hodně jim pomůže zesilovač-zkoušeno i na domácí sestavě.
Rada25
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 29. 4. 2016 05:40

Ovšem co se týče kvality provedení, tak tam se na Fidue nechytají ani z dálky. Včera jsem začal zkoumat ty svoje, na základě stížnosti jencekgs a zjistil jsem, že když malinko zakvedlám konektorem, tak mi z něj sluchátko spadne taky. Navíc se mi začíná šklebit ta spára na nich. Hrajou pěkně, ale až se rozpadnou nebo je ztratím, tak mám s Trinity utrum. O rozpadkém jacku jsem už psal před časem.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jencekgs 29. 4. 2016 06:16

To zpracovani je fakt skoda. Jsem myslel, ze to jsou definitivni sluchatka, ale ten vypadavajici kablik mi vadi. Zvukove jsou dle me super.
jencekgs
Junior

Odeslat příspěvekod Rada25 29. 4. 2016 13:14

U mne zatim vse v poradku.koneckoncu se da uplatnit zaruka v nejhorsim pripade.Nejbytelnejsim dojmem na mne ale zatim pusobily rha ma750.
Rada25
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TH1RT3N 29. 4. 2016 19:58

mrazíkovo píše:Já bych řekl, že spíš naopak SpinFity oříznou bas. Pošli mi adresu, zítra půjdu na poštu, pošlu Ti jeden pár od JVC. Hlavně mi Spinfity přijdou méně komfortní.

Chtěl bych poděkovat mrazíkovi za věnování spiral dot. Dnes dorazily, odzkoušeno, a dějí se zázraky :-) . Pravdu jste měli oba, spinfity ořízly jak basy tak výšky. Neuvěřitelné, co dokáží pouhé nástavce. Projev savantů se mnohem zlepšil, přibyl jak bas, tak výšky, řekl bych i prostor..řekl bych, že nástavce v ceně cca 350 udělaly Fiiu X5ii a savantům víc služby, než E12A za 5K..tohle jsem hledal, díky všem za rady a pomoc, okamžitě objednávám i na RE 400.
TH1RT3N
Junior

Odeslat příspěvekod hanni 2. 5. 2016 09:44

U mňa po konštrukčnej stránke všetko OK, konektor drží ako pribitý. V prípade problémov je ale Trinity servis bezproblémový, ja som výmenu poškodeného filtru riešil rovno s majiteľom a ešte v ten deň poslal nové filtre. Ten vypadávajúci kábel by som okamžite reklamoval.
hanni
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jencekgs 15. 5. 2016 13:24

Tak jsem je poslal diky Mrazikovi do Anglie. Tak pak budu referovat jak dopadnu.
jencekgs
Junior

Odeslat příspěvekod jencekgs 1. 6. 2016 17:34

Takze dneska dorazily z anglie vymenene sluchatka.
Kabliky drzi, takze jsem spokojeny s pristupem Trinity.
Jeste bych chtel jednou podekovat Mrazikovi za pomoc a hlavne za zapujceni sluchatek, diky kterym jsem to cekani prezil.
jencekgs
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 3. 6. 2016 08:10

Happy to help :-)
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod saba32 13. 7. 2016 09:32

Také já již pár dní "atlasuji" a mohu se podělit o první dojmy. Musím dát za pravdu Mrazíkovovi, že Atlasy, co se týče kvalitou zpracování zaostávají i za mnohem lacnějšími kolegy, ale zatím vše drží, jak má. Zvukově jsou však úplně někde jinde. První dojem s originál nástavci byl sice trochu rozpačitý, po nasazení vhodných spokojenost, tu je opravdu potřebné si vyhrát. Zatím používám žluté filtry, basy a středy v pohodě, výšky se mi sice ze začátku zdály trochu utopené resp. chyběla jim jiskra, nicméně po cca 10 hodinách poslechu mám pocit, že se trochu projasnily /nebo jsem si prostě zvyknul/. Včera jsem na chvíli nasadil i filtry černé, méně basů /ale stále dost/ a o trochu vzdušnější projev oproti sevřenějšímu při použití filtrů žlutých. Jinak naprostá spokojenost, za ty peníze rozhodně dobrý kauf, doufám, že mi nějakou dobu vydrží /aspoň do jejich rozpadnutí :-) /, nicméně již nyní vím, že při další koupi budu vedle zvukového projevu klást důraz i na kvalitu zpracování.
saba32
Junior

Odeslat příspěvekod jencekgs 13. 7. 2016 10:23

No me prvni, co si nechali v anglii bylo zpracovani hrozne, spara jak arnold mezi zuby a kabliky nedrzely.
Ty nove oranzove co mi poslali jsou naprosto v pohode. Vse jak ma, tak asi kus od kusu.
jencekgs
Junior

Odeslat příspěvekod marty63 12. 8. 2016 16:32

Ahoj, mám dotaz - kabel se musí nosit jenom za uchem nebo to lze i normálně?
iAudio X5L, iAudio 7, FiiO X3 1st, Cowon Plenue 1, Cowon Plenue D
Fischer Audio DB02 Mk II, Soundmagic E50, Soundmagic E80, Sennheiser HD650
marty63
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 12. 8. 2016 17:12

Za ucho. Kabel dolu maji Delty
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marty63 12. 8. 2016 18:38

Dík moc za info...
iAudio X5L, iAudio 7, FiiO X3 1st, Cowon Plenue 1, Cowon Plenue D
Fischer Audio DB02 Mk II, Soundmagic E50, Soundmagic E80, Sennheiser HD650
marty63
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 23. 8. 2016 04:31

Dobří lidé :-)
Může dát někdo srovnání atlasů s Sennheisery IE8 či IE80?
Chtěl bych upgradoval,ale nejsem si tímto kupem jistý a za EarSonic SM64 se mi moc
11K dávat nechce:-)
Astell&Kern AK300,Heco Ascada 2.0,Oriolus MK-2+Effect Audio Ares II+,Beat Audio Vermilion,Sennheiser IE8i,Harman Kardon Go+Play,Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sattero 23. 8. 2016 07:34

Srovnával jsem to se svými IE 8 a Atlasy hrají lépe, v mnoha ohledech je rozdíl značný. Celkově živější přednes, detailnější, přesto stejně zábavný.
Sattero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 24. 8. 2016 19:59

Díky :-)
A jak jsou na tom s basy a hlavně sub-basy?
Soundstage ale asi mít nebudou jako IE8,že?
Astell&Kern AK300,Heco Ascada 2.0,Oriolus MK-2+Effect Audio Ares II+,Beat Audio Vermilion,Sennheiser IE8i,Harman Kardon Go+Play,Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanni 25. 8. 2016 11:48

Soundstage je jediná vec, v ktorej majú IE8 navrch, ináč sú Atlasy vo všetkom omnoho lepšie.
hanni
Mírně pokročilý