Cambridge audio DAC magic plus - jaká sluchátka?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zkoumal 22. 3. 2016 11:27

Ahoj,
pokud vlastníte tuto krabičku,jaká k ní používáte sluchátka?Uvažuji o upgrade z AT ATH-A700x na něco kolem 15 tisíc(max 18), aktuální kandidáti jsou grady 325e nebo RS2e,případně sennheisery HD600 nebo 700. Grady 325 a HD 600 jsem slyšel v Audigu kde mají i tenhle převodník, neměl jsem ssebou vlastní hudbu a to co tam mají nestojí za nic,takže jsem to nemohl relevantně posoudit,nicméně z toho co jsem slyšel by asi vyhrály grady,otázka je jak to bude fungovat v praxi,když k už tak světlejšímu projevu převodníku přidám extra jasné grady,neměl jsem možnost slyšet RS2,které mají údajně plnější projev.Nicméně existují i jiné značky (třeba Hifiman :o)),se kterými nemám osobní zkušenost,proto se raději nejdřív zeptám zkušených než udělám nějakou blbost.:o)Poslouchám převážně jazz, dost často country a občas rock,takže k tomuhle relativně širokému záběru,bych potřeboval něco ,co by mě netrápilo napříč žánry a preferovaný jazz mi to zvládalo když ne excelentně tak alespoň kvalitně.Řetězec by byl Tidal/Pc-dac-sluchátka.Díky za případné reakce
zkoumal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radimecek13 22. 3. 2016 17:34

Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado

FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 22. 3. 2016 19:00

Doporučované jsou AKG K701 ale vypadají jak vypadají. Sennheiser HD555, 598 ("barví" zvuk, ale je to zábavné ducání), 600, 650. Zajdi do Audigo. Jen připomenu, že čím kvalitnější sluchátka, tím vyšší požadavek na kvalitu zdroje/nahrávky. A Dual Wolfson v DACu toho taky příliš neodpouští 8-) ale má bezva projev, pokud je výborně vyživovaný.
http://galerie.avmania.e15.cz/showphoto ... user=91274
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 1.3 MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC MagicPlus●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●Samsung UE48H6400●DIY & Tesla●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 24. 3. 2016 14:02

V této ceně a na uvedenou hudbu bych zkusil RS2e, ATH-AD2000X a HE400S.
Zajímavé by byly také HE400i, HD 600 a K712, ale u těch si nejsem jistý, jestli by si s nimi DacMagic Plus poradil.
Z uzavřených by stály za zkoušku OPPO PM-3, které by měl DacMagic Plus zvládnout.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zkoumal 28. 3. 2016 23:47

Ahoj,především bych chtěl poděkovat za typy a omluvit se za pozdní reakci,bojuju se zákeřným chřipkovým virem a ten mne mrcha vyřadil z běžného života :o).Co se týká sluchátek,určitě budu preferovat otevřená,takže BO od radimecka a OPPO od Wolverina jsem vyřadil,začínám si pohrávat s hříšnou myšlenou ,že bych místo třeba dražších RS2e,které mimochodem v audigu vyřadili z poslechu,koupil sluchátka hned dvoje v kombinaci na jedné straně 325e,K/Q701 na straně druhé buď HD 600 nebo HE 400S.Vycházím z předpokladu,že bych si tím zajistil větší univerzalitu a i v nejdražší variantě by to přesáhlo jen o pár stovek limit 18. tisíc který jsem si dal :).O 701 jsem se původně ani nezmiňoval,nicméně v audigu jsem je slyšel a tak trochu mi pořád vrtaly hlavou,protože J.Becka ,kterého jsem tam poslouchal zvládly nejlépe(vedle 325e a HD600),měl jsem opravdu málo času a šlo jen o orientační první náslech,když jsem se náhodou ocitl v okolí Anglické.Myslím,že tam mají Q701,je v nich oproti K701 nějaký zásadní rozdíl?Co jsem četl,měly by být o něco basovější.Jinak předpokládám,že jsi Wolverine myslel ATH-AD1000X a ne dvoutisícovky?
Co si tedy myslíte o tom,že bych to nakonec udělal takhle?
zkoumal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rada25 29. 3. 2016 10:52

rozdíl mezi k701 a q701 prakicky zanedbatelnej.to už bych radši-pokud chceš otevřené sluchátka a máš daný rozpočet 15tis kč sáhl po k712 nebo ještě lépe he400i.a ještě se tu často zmiňuje ath r70x
na ven:shanling m0,ibasso dx160, chord mojo, ibasso it04,
doma:pre box s2 digital,hypa 1, mrspeakers aeon flow closed(na prodej),philips shp9500(na prodej), hifiman Ananda,hifiman Deva.
Rada25
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod partizann 29. 3. 2016 14:46

Tiez si myslim ze ak na to mas, tak radsej vybrat daco lepsie vo vyssej zvukovej triede co uspokoji potreby, ako kupovat 2 sluchatka za nizsiu cenovku, ktore budu obe este o to viac kompromisom.
PS:
Este dalsia moznost je napriklad tu v bazari sa predavaju AKG K712 Pro za 6k, k tomu neaky slusny zosik, napriklad Schiit Asgard 2 alebo nieco podobne a mas viac ako slusnu relativne univerzalnu zostavu.
Asus Essence STX -spdif-> TPA Buffalo III Sabre DAC ---> AMB Beta22 ---> Audeze LCD 2.2
DIYINHK XMOS -I2S-> DIY PCM5102A DAC ---> DIY HA600 Headamp ---> AKG K712 PRO
partizann
Junior

Odeslat příspěvekod michal744 29. 3. 2016 18:46

Q701 a ATH r70x jsem měl v přímém srovnání a q701 jsou méně basové a trochu suché proti r70x a Jeff Beck chce trochu přitlačit na pilu. Kozenka si pořídil HE400i a dost si je pochvaluje.
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 30. 3. 2016 22:58

Podle mě je ve střední třídě lepší koupit jedny co nejlepší sluchátka.

Mezi Q701 a K701 je minimální/zanedbatelný rozdíl (pokud tam vůbec nějaký je).

Myslel jsem AD2000X, jsou středovější/teplejší variantou tisícovek. Audio-Technica se ale nevyplatí kupovat v ČR, jsou tu dost předražená, z Japonska by ses vešel do limitu i s dvoutisícovkami. Netvrdím, že zrovna tyto budou určitě nejlepší, ale aspoň nejsou tak náročná na zesilovač jako někteří konkurenti.

Záleží, jaký zvuk vlastně hledáš, jestli spíš světlejší (Grado, AD1000X, Q701) nebo spíš teplejší (HE400i, HE400S, HD 600, AD2000X, K712, R70x).
Pokud bys uvažoval o HE400i, HD 600, Q701, K712, R70x tak by bylo velmi vhodné je vyzkoušet přímo na tom DacMagic Plus, jestli to bude vůbec nějak obstojně hrát.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zkoumal 9. 5. 2016 08:04

Ahoj,rád bych uzavřel tuto story,která byla poměrně dlouhá:).Ještě jednou všem díky za rady,nicméně když jsem si šel poprvé(ano poprvé) pro sluchátka do Audiga,rozhodl jsem se trochu přitlačit a odnesl si vystavené HE560 za cca 22k,které na prodejně na stejném převodníku hrály opravdu skvěle.Když jsem je však přinesl domů,byl celé kráse konec,ztráta detailů a zkreslení,využil jsem tedy ochoty pánů z Audiga(vřele jim děkuji) a jel je vrátit,nic dalšího (rs2e/325e,HE400i) se mi zvukově nezamlouvalo a tak jsem nakonec koupil HD600 jako protiváhu k mírně světlejším Samson SR850,které hrají opravdu obstojně.Když jsem je donesl domů opět stejný problém,ztráta detailů a zkreslení.K tomu musím poznamenat ,že hudbu hraju výhradně z Tidal(u).Byl jsem tedy přesvědčen,že chyba je v zapojení převodníku,chvíli jsem pátral a narazil na tento návod

http://www.head-fi.org/t/790382/guide-p ... -a-usb-dac

Nebudu to celé popisovat(možná je to obecně známé,jen já jsem netušil),jen krátce - pomocí podpůrné aplikace umožňuje direct streaming přes WASAPI nebo ASIO z Tidal(u) pro většinu DAC.V Tidal(u) je nutné v nastavení zaškrtnout u převodníku Exclusive mode a po každém spuštění převodník vybrat jako výchozí.Aplikace je placená,licence stojí 50 dolarů,nicméně má třicetidenní trial v plné verzi,takže vyzkoušet to může každý.Tohle opravdu pomohlo a zvuk je tam ,kde bych jej čekal.Píšu to sem ne proto,abych předvedl jaká jsem lama a rvu si vlasy(a fousy :),že jsem se vzdal bezdůvodně extra kvalitních sluchátek,ale aby v případě,že by měl někdo podobný problém,zkusil to co jsem nakonec udělal já:)Ostatně i na funkčním řetězci by ta kvalita streamu měla jít podstatně nahoru.
zkoumal
Kolemjdoucí