Dtest - Test sluchátek 2016

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod daw1d 31. 3. 2016 00:05

Co říkáte na tento test? Krapet mě překvapuje totální absence osvědčených a hodně rozšířených značek jako Audio-Technica, Beyerdynamic, Hifiman apod. Chápu, že je to test spíš pro širokou veřejnost než fandy kvalitního zvuku, ale pokud se na předních příčkách objevují sluchátka v řádech tisíců korun, očekával bych i modely od těchto prověřených značek. Sám vybírám nové sluchátka už pár měsíců a mile mě překvapilo, že v novém Dtestu dostanu přehledné výsledky jejich měření. Ale v celém seznamu (116 kusů sluchátek) nejsou ANI JEDNY sluchátka, která jsem zatím zvažoval (Beyer DT 770 / ATH-M50x / ATH-MSR7).

https://www.dtest.cz/clanek-4985/test-sluchatek-2016

p.s.: Nechci vynášet placené informace, ale neodpustím si alespoň první tři pozice z testu:
1. Bose SoundTrue In Ear Headphones for Apple iPhone - velmi dobře (83 %)
2. Bose SoundSport In-Ear Headphones for Apple iPhone - velmi dobře (82 %)
3. Sennheiser Urbanite I XL - velmi dobře (81 %)
daw1d
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 31. 3. 2016 05:40

Hihi, 100 sluchátek a dobrých vybrali méně jak 10:)
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JoxY 31. 3. 2016 07:50

Hmm...ked vidim ten vyber sluchadiel ako testovacej vzorky, tak ani sa mi to nechce kupovat, alebo si to zhanat. :-) A potom ze preco ludia kupuju bludy, ked prave toto im tu podsuvaju...Kopec Sonyciek, Yurbuds, Skullcandy a nezaujimave modely od Sennheiser...Asi to leti teraz.
JoxY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 31. 3. 2016 07:54

To snad aj niekto berie dtest vazne?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 31. 3. 2016 08:00

Kolega podle něj kupoval žehličku ;)
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 31. 3. 2016 08:05

Ono je to akoze fajn. Ale tak na testy potravin, kedy to skumaju v laboratoriu. Mozno este aj tie spotrebice. Ale co sa tyka AV, tak su vzdy uplne mimo.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod farnell 31. 3. 2016 08:14

To co sa paci jednemu nemusi vyhovovat inemu.
Tak do toho netahajte prilis "hifi profesionalitu"
Tazko vysvetlit decku co je vyrovnana charakteristika a verny zvuk ked mu sedi viac zvuk Skullcandy.
Mam to doma tak viem o com to je.
Preto by ste to mohli brat s vacsou rezervou a mensim zanietenim pre vec.
Ved nikto nikoho nenuti sa tym testom riadit.
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 31. 3. 2016 08:41

Nikto tu nic netaha. A ani vkus nikto nespochybnuje. To si nieco zle pochopil.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petema 31. 3. 2016 08:47

daw1d.
Taky jsem nedávno vybíral sluchátka a na Audio-video show v Praze jsem toho měl hodně na uších. V mojí cenové hladině mi vycházeli nejlíp NAD HP50. Ale přeci jsem trochu váhal pro jejich temnější zvuk a snad s tím související menší rozlišení. No, nakonec jsem se rozhodl zariskovat a i za cenu následného vrácení sluchátek, i když tenhle způsob nemám rád, ale nikde nebyla možnost je vyzkoušet, jsem dal na tohle doporučení, které bylu uvedené v diskusi "12 nejlepších sluchátek pro domácí poslech [Vánoce 2015]", kopíruji:
Mirek | 09. 12. 2015 09:44 | [94.112.73.xxx] Jsem dost spokojený s Yamaha HPH-MT220. Stojí v ČR necelé 3000 Kč, levněji než Amazony všude po světě apod. (což mě udivilo). Jsou tedy jakože studiová, ale používám je doma. Obrovský pokrok od Superlux 668B. Srovnávají je se sluchadly za dvojnásobek ceny. Píšu o nich, protože jsou poměrně neznámá a já je objevil díky hledání nějakého "bargainu" - děkuji tímto všem recenzentům, co si dali práci sepsat poslechové zážitky, bez nich bych ten klenot nikdy neobjevil!!! A předávám dál... Pro mě v případě Yamah zde teprve začíná opravdový HIFI-poslech, do té doby jsem hudbu "pořádně HIFI" slyšel hrát jen v poslechovce na drahém železe a v dobrém akust. prostoru. Superluxy fajn, ale něco tomu chybělo... U Yamah už to tam je

Můžu k tomu jenom dodat - fantastické !
To snad ani není možný takový zvuk za takový peníze. Já je hraji z přenosnýho playeru Sony, je to dobrý, ale když to dám přes portable zesilovač Ifi nano iCAN, tak je to fantastický. Já jsem neměl možnost v klidu doma vyzkoušet špičkový sluchátka typu Oppo PM1 až 3, nebo Senny HD 600, 650, 800, ale to co jsem je slyšel po výstavách nebo prodejnách a mám teď doma, no .. jsem úplně spokojenej. Ten zvuk je plastickej, uvolněnej, rychlý tranzienty, dozvuky, jednotlivé nástroje mají svojí vlastní naturální charakteristiku a celkově se to velice dobře poslouchá i dlouhodobě.
Petema
Junior

Odeslat příspěvekod farnell 31. 3. 2016 08:57

Ryan Giggs píše:Nikto tu nic netaha. A ani vkus nikto nespochybnuje. To si nieco zle pochopil.

A?
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 31. 3. 2016 10:46

A, ze si kritizoval nieco o com nikto nic nepisal. Places na nespravnom hrobe.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod farnell 31. 3. 2016 10:50

Kazdy vie o co tu ide. Vam sa nepozdava hodnotenie dTest mne zas vase postoje k danemu.
Ja v mojom prispevku nic kriticke nevidim.
Navyse tvoje slova "uplne mimo" povazujem za tvoju kritiku dakoho hodnotenia.
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 31. 3. 2016 14:20

dtest svoju "objektivitu" u AV dokazal mnohokrat. Keby si to sledoval, vedel by si. Očividne ale prehľad nemaš. Keď 20 recenii nezavisle na sebe napiše X, oni vždy tvrdia Y. A teraz vôbec nejde o tento konkretny rebriček, ktory model vyhral a ktory nie, ale obecne.
Že sa ti nepačia naše postoje či moje vyjadrenia je sice v poriadku, akurat že odražaju realitu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 31. 3. 2016 19:10

hlavně Dtest funguje tak,že kdo zaplatí vyhraje...kamarád,který prodáva vysavače jedné nejmenované značky,která ve světě všechny testy vyhrává jim odmítl dát vysavač do testu a k tomu zaplatit za testování,tak tento vysavač dopadl nejhůře...Dtest se během let dostal úplně někam jinam,už dělá reklamu i na prodejce elektřiny...když přebíral testy ze zahraničí,tak to ještě za něco stálo...podle nich už bych nekupoval ani ň...
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petalonfm 31. 3. 2016 22:18

Podle dTestu bych se rozhodně neřídil. Nemůžu to dokázat, ale řekl bych, že kdo zaplatí, ten vyhraje. Osobně jsem se takhle spálil s pračkou. Koupil jsem "vítěze dTestu" od Siemensu a musím říct, že dementnější ovládání (většina nastavení schovaná v menu) jsem u pračky ještě neviděl a asi jen tak neuvidím. Překvapuje mě, že si toho při testování nikdo nevšiml.
petalonfm
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků