HD 600 + Fiio E10/E10K?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 6. 4. 2016 14:06

Já jsem byl spokojený už v obchodě, když jsem si tu kombinaci zkoušel... :) Ale obávám se, že pokud si budu chtít někdy později vyzkoušet HD 600 třeba s těmi Schiit Modi a Magni, tak to nepůjde, protože je tam nemají k vyzkoušení. A když to řeknu na rovinu - nedokázal bych si koupit nějakou krabičku za 8 tisíc bez vyzkoušení a až bych ji zapojil a pustil a třeba bych ani nepoznal rozdíl, tak bych nemohl žít s čistým svědomím, že jsem dobře utratil peníze. :D
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xorcos 6. 4. 2016 15:12

Trochu "zneužujem" túto tému ak sa nenahneváte :). Chcem sa ti veľmi pekne poďakovať @_TiGeR_. Ja som tiež chcel kupovť HD 600, ale nakoniec som sa rozhodol pre lacnejší štart do hifi sveta s bayermi DT990Pro 250Ohm. Všetci mi tvrdia, že k nim potrebujem brutálne výkonný zosilňovač, inak vôbec nebudú hrať dobre. Keď však vidím, že na HD 600 úplne v pohode stačí Fiio E10, tak asi nebudem ďalej váhať a zoberem ho :)

Neviem prečo, ale mám pociť, že je tu tendencia radiť overkill riešenia, ktoré pridajú 5% na kvalite a stoja trojnásobok :mrgreen: .
xorcos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 6. 4. 2016 15:56

@xorcos No někdo je ochotný investovat desetitisíce, kvůli 5% rozdílu na kvalitě. :) Já na na tohle nemám zase tolik financí no. :D

No to, že E10 na HD 600 stačí je můj názor a můj zážitek, když jsem to zkoušel v obchodě. Takže ostatní mají také pravdu, že by to nejspíš mohlo hrát lépe s něčím dražším.
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xorcos 6. 4. 2016 16:09

@_TiGeR_ súhlasím, že s lepšou aparatúrou to bude hrať lepšie. Lenže často sa tu mystifikuje, že HD600 na horšom AMP ako schiit combo a pod. ani nezahraje, resp. ak zahraje tak na hroznej úrovni a to jednoducho nie je pravda. Pre mňa ako amatéra je aj v tomto segmente dôležitý pomer cena/výkon. Jednoducho emôžem dať polku či celú výplatu na marginálne zlepšenie výkonu :roll: :D.
xorcos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 6. 4. 2016 16:18

Já chci HD 600 proto, že mají podle mě příjemnější basy než moje HD 558 a čistější projev při větší hlasitosti.
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 8. 4. 2016 14:48

Tak, HD 600 jsou objednané, nemůžu se dočkat. :D
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 10. 4. 2016 17:11

Takže sluchátka už mám a se zvukem jsem spokojený.. paráda. :) Basy opravdu zní basově a výšky super, prostor lepší... je to něco jiného než HD 558, obzvlášť u ve studiu dobře nahraných nahrávek. A hlasitost s Fiio E10 je naprosto dostačující.

Ale nebyl bych to já, kdyby vše proběhlo bez problému... :D Příjde mi, jako by mi poslali ta sluchátka, která jsem si zkoušel v Audigu na prodejně. Celá krabice včetně sluchátek voní úplně stejně jako skříň (pult), ve které ty jejich měli schované... a na levém sluchátku jak je kloub na vyklánění do stran, tak jako by úplně neseděl, ve srovnání s tím na pravé straně... To samé měly i sluchátka na prodejně, takže fakt asi náhoda, nebo... Mám chuť jim tam něco napsat. :D Prostě chci mít jistotu, že to nejsou rozbalená sluchátka... Stálo to 8 tisíc a není to věc, kterou za rok vyměním.
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palaj1 11. 4. 2016 09:35

Das za to 8 tisic, mas pocit ze su pouzite = rozhodne vratit a kupit napr. z alzy kde je rozbaleny tovar jasne oznaceny :)
palaj1
Junior

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 11. 4. 2016 17:29

Z Alzy mám Fiio E10 a to bylo nejspíš rozbalené, protože na něm už byly nalepené gumové nožičky... a koupil jsem to jako nové. :D Takže všude je to stejné.
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků