Kable na prekablovanie IEM

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod DarkEye 26. 8. 2016 13:23

Zdravim, uz zase sa mi poskodil kabel na hifiman re600 a nechce sa mi ich znova posielat do USA, aby mi to zase vydrzalo dva mesiace. Spolu s tym mi lezie na nervy redukcia z balanced na umbalanced jack.
Preto som sa rozhodol pre prekablovanie, no najvatsi problem zda sa bude zohnat dobre kable a jack.
Viete mi poradit kde kupit dobry kabel a jack ? Pozeral som firmu Murat, ktoru mam kusok, no zda sa ze maju iba velke kable.

Dakujem za odpovede


PS: da sa to -> [url][/url]
DarkEye
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 26. 8. 2016 13:52

A co využít nějaké hotové náhradní IEM kabely a ustřihnout konektory, např. FiiO, Shure, Westone...
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DarkEye 26. 8. 2016 16:45

Nie zly napad, mozno by som mohol zobrat aj take ktore maju aj mikrofon a ovladanie na iPhone.
DarkEye
Junior

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 17. 2. 2021 11:41

Ahojte (nechcem zakladat novu temu).

Vy co mate sluchadla (hlavne IEM, ale nie je podmienka), vlastnite pre kazdy pripad dva typy sluchadlovych kablov ? Mam na mysli kable z medi a "silver plated". Pre pripad, ze by vase kombo "sluchadla/DAC/prehravac" znelo prilis svetlo alebo prilis temno, a vy by ste to chceli doladit inak nez vymenou op amp (hlavne ked nie vzdy je taka moznost z dovodu konstrukcie DAPov, ale aj z inych dovodov, napriklad zaruka, atd...).
Napriklad mate konkretne sluchadla a zistite, ze im viac svedci v kombinacii a konkretnym DAC/DAP-om "silver plated" kabel. Medeny kabel si teda odlozite, ALE S TYM, ze ho mozets pouzit s inymi sluchadlami ak mate sluchadla dvoje, alebo v buducnosti. Pripadne keby sa vam pokazil konkretny DAC/DAP, vy by ste si kupili iny, a pri nom by sa vam zvuk s tymi istymi sluchadlami ktore s tym znicenym DAC/DAP-om zneli lepsie so silver plated kablom, viac pacil naopak s medenym kablom....
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dazo 18. 2. 2021 18:24

Pridam sa...najde sa niekto kto by mi prekabloval gr07? Kabel nemam... Skuste napisat, urcite sa dohodneme... Vdaka :-)
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 18. 2. 2021 19:08

Dazo : to az tak milujes tie sluchadla ? Napisem ti narovinu - mam KBear Lark za 25Eur aj s postovnym z Aliexpressu a hraju lepsie (na svoju cenu su dost "vzacne" tym, ze hraju vyrovnane), maju aj lepsi soundatage nez GR07. GR07 som mal tusim od Lithrai, poslal mi ich zadarmo pred asi trom rokmi, dal som ich sestre, pretoze zneli onicom. Bolo to davno, ale mam pamät na zvuk, v usiach som mal len 8 IEM.
KBear Lark maju aj lepsie zhotovenie nez starcek GR07. Ano, v tak smiesnej cene.
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dazo 18. 2. 2021 19:53

Gr07 su furt gr07 � mam tam dlhe stuple a tie robia s nimi zazraky :-)
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 10. 3. 2021 12:59

Nikto nic, s tym prekablovanim? :-)
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků