Jaká sluchátka okolo uší - náhradu za Koss porta pro

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod amarok 5. 9. 2016 12:56

Zdravím diskutující, milovníky hudby.
Již půl roku sháním nová sluchátka k PC (Xonar DX -> Yamaha amplifier -> sluchátka). Nejsem profesionál, budou k poslechu moderní hudby, her, filmu, amatérský střih. 10 let jsem používal Koss porta pro k plné zvukové spokojeností. Protože ale po delší době na hlavě tlačí a morálnímu zastarání, sháním jiné.
Mé priority jsou:
- Typ okolo uší
- Nechci sluchátka s vyrovnanou frekvenční charakteristikou (studiová), ale sluchátka pro příjemný poslech (dnes hi-fi) s výraznějšími basy.
- Nezáleží, zda otevřená či uzavřená
- Cena do 2000 kč

Již jsem bohužel koupil sluchátka Superlux HD 668B, která ani po zahoření nejsou vhodná k poslechu hudby, ale spíš k odposlechu nějakého specifického nástroje. Takže půjdou pryč. Tady jsem k nim napsal krátkou recenzi: viewtopic.php?f=1712&t=1226498&p=11253574#p11253574

Můj dotaz by se dal asi shrnout do jedné věty:
Znáte sluchátka, která hrají lépe (ale s podobnou freq. charakteristikou) než Koss Porta Pro a byla okolo uší? Díky za tipy.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 5. 9. 2016 13:45

Audio-Technica ATH-AVC500
sú okolo uší, pohodlné, uzavrené, a majú mierne zvýraznené basy, takže v žiadnom prípade neznejú ostro ani sucho.

Ako koss to však hrať nebude - väčšina modelov, ktoré to so zvukom myslia vážne, hrajú podstatne lepšie ako koss..
OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 9. 2016 14:05

Ak hladas zahuhlany zvuk ako KPP, tak mozes siahnut po nejakych velkych Kossoch.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod amarok 5. 9. 2016 14:48

Díky za tip. Ty A-T AVC500 by mohly znít akorátně.

Nehledám přímo zahuhlaná sluchátka (to určitě ne), ale preferuji upozaděné výšky. Problém je, že většina sluchátek okolo uší jsou studiová a při poslechu např. rocku, vám high hat udělá díru do hlavy.
Navíc je většina těchto sluchátek uzavřených, což není ideální pro basy, ale na to jsem rezignoval.

V zoufalství jsem došel už tak daleko, že si prohlížím i levné kousky od Pioneer nebo Panasonic. Ale ty Kossy předčí jen stěží.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 9. 2016 15:23

Za 2 tisicky je aj vela otvorenych modelov. A vacsina rozhodne nie je studiovych, to je hlupost. Ono to oznacenie "studiove" ani nie je velmi o zvuku ako skor o vyhotoveni.
Tie sluchadla proste hraju aj vysky tak ako maju. To nie je problem sluchadiel, ale toho ze si zvyknuty na Porty kde vysky chybaju.

A inak pokial ide o tie Superluxy, tak existuju v 3 zvukovych verziach a ty si si vybral z pohladu vysok prave tu (pre teba) najhorsiu.
Naposledy upravil Ryan Giggs dne 5. 9. 2016 15:40, celkově upraveno 3
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 5. 9. 2016 15:26

neviem z kade všetky tieto informácie..a hlavne neviem čo presne znamejaú vety typu

"high hat udělá díru do hlavy"
a
"Navíc je většina těchto sluchátek uzavřených, což není ideální pro basy"

K tej poslednej sa ani vyjadrovať nebudem - kossy predčí väčšina slušných slúchadiel..

Ak máš možnosť, tak tie AVC500 vyskúšaj osobne, možno tie mýty, ktorým veríš zrazu padnú..
OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 5. 9. 2016 18:36

... pozor! Koss Porta Pro za tie prachy vôbec nie sú zlé sluchátka ... na normálnej čisto nahratej (nie moc nabasovanej) muzike a solídnom sluchátkovom aparáte dokážu hodne prekvapiť ... na vokáloch, akustickej muzike aj celkovo hrajú normálnejšie a čistejšie ako napr. priestorovo efektnejšie no chrastivé ATH T500 (v podstate rovnaký krám ako nové ATH AVC500)
... nájsť za nejaké dve české tisícky výraznejšie lepšie (čistejšie/normálnejšie) hrajúce veľké circumaurálne sluchátka môže byť celkom problém ... hlavne pre niekoho, komu Porty zvukovo vyhovujú
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod amarok 6. 9. 2016 07:55

Ryan Giggs píše:Za 2 tisicky je aj vela otvorenych modelov. A vacsina rozhodne nie je studiovych, to je hlupost. Ono to oznacenie "studiove" ani nie je velmi o zvuku ako skor o vyhotoveni.
Tie sluchadla proste hraju aj vysky tak ako maju. To nie je problem sluchadiel, ale toho ze si zvyknuty na Porty kde vysky chybaju.

A inak pokial ide o tie Superluxy, tak existuju v 3 zvukovych verziach a ty si si vybral z pohladu vysok prave tu (pre teba) najhorsiu.


Díky za upřesnění. Podle čeho prodejce označuje sluchátka jako studiová, pro DJ nebo HI-FI není vždy jasné. Jenže čeho se chytit? Jedině zkušeností lidí...

S těmi Superluxy máš částečně pravdu. Dělají se ve třech provedeních, Rozdíly jsou ale v různě silných basech. Výšky jsou vždy téměř stejné. Myslel jsem, že mně bohatší výšky oproti KPP potěší a první dva dny jsem se z nich také těšil. Jenže jakmile okouzlení z výšek zmizelo, zůstala jen neposlouchatelná realita.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 6. 9. 2016 08:06

Švagr má tyhle http://www.profi-dj.cz/studio-technika/ ... iant=15041
Zvuk velmi podobný DT990.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 9. 2016 09:30

amarok píše:S těmi Superluxy máš částečně pravdu. Dělají se ve třech provedeních, Rozdíly jsou ale v různě silných basech. Výšky jsou vždy téměř stejné.
No to praveze ani nie.

Studiove, DJ... to su len marketingove skatulky a ako som pisal, je to hlavne o prevedeni. So zvukom to nema vela spolocne.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ...drát 6. 9. 2016 17:59

http://www.headfonia.com/the-new-superl ... the-hd660/
Mike charakterizuje staršie Superluxy ako príliš tenké na stredoch,napr. HD 440 je vraj na tom podstatne lepšie
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 7. 9. 2016 22:17

Po praci sem si zasel poslechnout asi deset vasich a dalsich tipu na sluchatka a nakonec, i podle nactenych grafu, vybral sennheiser hd 449. Graf je v tomto testu:
http://en.goldenears.net/GR_Headphones/13451


A jsem z nich nadseny. Zatim nejsou rozehrate, ale maji urcite horsi soundstage a potlacene vysky. Basy bohatsi. Stredy vyrazne, ale jakoby vzdalene, ale to se casem spravi..Presne takovy hudebni vyraz jsem hledal. Jako dulezity bonus je jejich lehkost a pohodlnost.
Dik vsem

Ps: taky pekne hraly A-T M40, BD DTX 910, Shure sh440.

-- 7. 9. 2016 23:29 --

bacil2 píše:... pozor! Koss Porta Pro za tie prachy vôbec nie sú zlé sluchátka ... na normálnej čisto nahratej (nie moc nabasovanej) muzike a solídnom sluchátkovom aparáte dokážu hodne prekvapiť ... na vokáloch, akustickej muzike aj celkovo hrajú normálnejšie a čistejšie ako napr. priestorovo efektnejšie no chrastivé ATH T500 (v podstate rovnaký krám ako nové ATH AVC500)
... nájsť za nejaké dve české tisícky výraznejšie lepšie (čistejšie/normálnejšie) hrajúce veľké circumaurálne sluchátka môže byť celkom problém ... hlavne pre niekoho, komu Porty zvukovo vyhovujú


ATH AVC500 hraji opravdu silene. Maji ostry az chrastivy zvuk. Soundstage vyborna. Basy slabe.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 9. 2016 04:58

Senny tu neodporucame zamerne. Oni sice nehraju zle, ale ta konstrukcia ma tristnu kvalitu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod amarok 8. 9. 2016 08:11

Konstrukce HD 449 vypada opravdu chatrne, ale zato je extra lehounka. Poslech u PC a obcasne noseni snad vydrzi.
Myslim, ze muzu bez nadsazky rict, ze i po zahoreni to budou sluchátka na celodenní poslech jakéhokoliv žánru. Nejsou (zatím) příliš detailní a jak jsem psal, mají malou soundstage.
Velmi, velmi podobny zvuk s Koss Porta Pro.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 9. 9. 2016 21:04

Tak nástroje se pěkně oddělily a rozmístily jednou změnou v nastavení Xonar Audio center: Analog Out přepnout z Headphone na 2 Speakers. Středů taky přibylo. Zajímavé...
amarok
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků