VIVO XE800 první dojmy

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vencaxxx 6. 11. 2016 20:36

Tak za tu cenu je to fakt paráda.

Trochu OT: Včera jsem měl náhodou chvíli čas v Praze tak jsem zašel do Audiga poslechnout a porovnat nějaký sluchátka a musím říct že nákup VIVO XE800 byl asi můj zatím nejlepší. Poslouchal jsem skoro všechno co tam měli, hlavně přímou konkurenci (RHA MA750, RE400, FIIO EX1) ale i pár dražších/levnějších a musim říct že mě nenadchlo skoro nic až na Grado GR8e a Etymotic HF5. Bylo to teda takový letmý srovnání, neměl jsem tolik času, ale výsledkem je to že VIVO je pro mě jasnej vítěz v poměru cena/výkon.

A bohužel se ani u dražších sluchátek nedostavil žádnej WOW efekt což jsem upřímně nečekal. Fakt jsem si myslel že bude velkej rozdíl u sluchátek za 3 a 8 tisíc. Jinak jsem rád že jsem neutratil peníze za žádný z trojice doporučovaných sluchátek MA750, RE400, FIIO EX1. EX1 jsou spíš pecky takže prakticky neizolujou, RHA maj příšernou konstrukci s těma obručema kolem ucha a RE400 jsou zas moc titěrný takže nedrží v uších.
RIHA Basic Nano S, REGA Mira, REGA Maia, SMSL Sanskrit 6th
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kouzelnik3 6. 11. 2016 23:11

A já neustále váhám, jeslti ty sluchátka chci zkusit, ale vypadá to, že za ty peníze asi chci, když všude čtu, jak jsou přímo úžasný oproti jiným, dražším. A lepší než mh1c jsou též, že? Myšleno vyrovnanější, čistší apod?
kouzelnik3
Junior

Odeslat příspěvekod Figut 7. 11. 2016 00:00

Pro mě jsou vivo jasně lepší než mh1c. Být lepší konstrukce, nepustil bych je.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Svenmeister 7. 11. 2016 00:03

Jsou jiná než MH1C. Počkej až budou za těch 13$ a vem je. Za ty 300 není nad čím rozmýšlet. A kdyby se nelíbily, tak 300 není zas tolik.
Svenmeister
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 7. 11. 2016 08:09

Figut píše:Pro mě jsou vivo jasně lepší než mh1c. Být lepší konstrukce, nepustil bych je.

A mě ta konstrukce zas celkem vyhovuje, pokud pominu přehození kanálů a mikrofon za uchem tak drží perfektně v uších, kabel vede pěkně za uchem a celkově jsou dost pohodlný.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Topes 7. 11. 2016 17:53

Tak jsem přišel akorát z pošty jelikož mi sluchátka přišla a testuju. Buď mám jiný viva než všichni ostatní ale co se týká basů, tak já s mým polohluchem je tam slyším. Není to sice žádná diskotéka ale jsou tam, jen není taková údernost. Záleží podle muziky. Na Deep purple mi trochu chybí ale zase u hammerfall to je ok a když to nestačí tak se to dá vyřešit kolečkem v poweramp. Jinak je ten zvuk takovej sykavej, nedospělej - pořád to dělá ts ts ts. Doteď jsem měl ve Monk pecky takže to nemůžu momentálně nějak rozumně srovnat. Zatím mám problém je narvat pořádně do uší ten plast je hrozně kluzkej takže nemůžu sluchátka uchopit a narvat je tam. Zkusím nějaký jiný nástavce a hlavně to rozehraju jelikož těm zvuk fakt dost prská. Snad to má tedy nějakej potenciál a bude to pak v pořádku. Takže zatím jen takový první dojmy, uvidím časem. Sluchátka přišla v bublince a obálce. Podle fotek u jiných prodejců jsem čekal krabičku. Otočný kloub to má tak snad to jsou originály.
Topes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 7. 11. 2016 18:19

V krabičce jsou prej fake. Nech je pořádně rozehrát, pak se to o dost zlepší. Basy jsou jak píšeš podle nahrávky, sluchátka si je holt nevymýšlí a někomu to může chybět. Jak už jsem tu několikrát nejen já psal, dej kabel za ucho a prehod levý za pravý a nacpat pořádně do uší, trochu cviku a je to. Chce to jen napoprvé najít tu polohu kdy to jde zastrčit. Díky otočným krckum to jde ale fakt celkem snadno.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Topes 7. 11. 2016 18:35

Upřímně s těmi krčky zápasím :-D nedokážu trefit správný úhel podle mých uši. Nasadil jsem dvojitý nástavce z vsonic a celkem to drží, jen mi to takhle nejde dát kabelem kolem uší. Co zkouším tak mi přijde že sluchátka nedokáží zahrát takovej ten bas co je mezi hloubkou jako u kopáku a středem kde už hrají elektrické kytary nebo jak to nazvat. Asi to je ten subbas na kterej dost lidí upozorňuje. Prostě nahrávky kde sem byl zvyklej na takový basy ve více tónech jsou sušší. Ale za tu cenu to není tragédie. To bych potřeboval špunty za 20 tisíc abych byl spokojen. Ale fakt jak říkám, co hudební styl a písnička, to jinej pocit že zvuku. Něco je ok a něco je třeba doladit. Za týden to bude doufám lepší.
Topes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TomBeer 7. 11. 2016 18:47

Ahoj, nemá někdo srovnání se sluchátkama od KZ? Ale předpokládám, že KZ jsou o dost horší.
TomBeer
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 7. 11. 2016 18:51

No ty krčky se mi přizpůsobí když nasmeruju nástavec do ucha a zatlacim.

Jinak srovnani s KZ je jednoznačně ve prospěch VIVO, ale nevím jak jsou na tom nové modely, ATR, ZST, ZS3, ED12, zkusím něco možná pořídit na BF jestli bude dobrá cena.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Topes 7. 11. 2016 19:02

Tak sem to tak dělal dobře že nastavil co nejvíc na délku a tlačil do uší až se ty krčky ohnou podle tvaru zvukovodu.
Topes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TomBeer 7. 11. 2016 19:59

vencaxxx píše:No ty krčky se mi přizpůsobí když nasmeruju nástavec do ucha a zatlacim.

Jinak srovnani s KZ je jednoznačně ve prospěch VIVO, ale nevím jak jsou na tom nové modely, ATR, ZST, ZS3, ED12, zkusím něco možná pořídit na BF jestli bude dobrá cena.

Právě jsem koukal, že toho vychrlili nějak hodně, ale nechce se mi testovat tolik čínskejch "šuntů". NIcméně díky.
TomBeer
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 7. 11. 2016 20:28

Já asi zkusím ATR, stojí necelých 5$ a na head-fi je celkem vychvalujou.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Amarask 10. 11. 2016 14:02

určitě je zs těch 13$ vezmu, jen škoda toho mikrofonu nebo co to je...pokažadý, když jsem měl na sluchátkách ovládání hlasitosti, mikrák nebo tlačítko na zvedání hovorů, vždycky se to pos.ralo a sluchátka šli do kopru
Topping D30 + A30
Amarask
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 10. 11. 2016 14:18

Akorát bacha za těch 13 to je jinej prodejce tak aby to byly originály
vencaxxx
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka