Špunty do cca 2000

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Topes 9. 10. 2016 17:43

hledám špunty do ceny zhruba 2000 , čím méně tím lépe.
Poslouchám převážně metal a to všech odrůd. Nejčastěji kapely jako amon amarth, within temptation, hammerfall a jim podobné. Zvuk bych tak akorát, basů dostatečně ale ne moc nebo málo. Nechci sykavky. Celkem mi vyhovovaly sony mh1c až na tu zahuhlanost. Pak z těch "lepších" jsem měl vsonic vsd3 ale ty mi přišly až moc dunivý ale někdy zas basovaly tak akorát (nechápal jsem) a hrozně sykaly. Přemýšlel jsem o vyšším modelu od vsonic ale všude píšou o těch sykavkách.
Chtěl jsem koupit ty vivoEX800 ale to asi není pro mě, hlavně když stačí aby se lehce pohly v uchu a už hrajou na *****. Koukám na soundmagic e80, ale nikde recenze. Těch značek a modelů je tolik že fakt nevím.


zdroj zvuku mobil LG G4 a notebook lenovo y50-70
Huawei ascend G620s
Topes
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 9. 10. 2016 18:07

Výborné jsou Trinity Vyrus. U nás lehce přes rozpočet:
https://www.patro.cz/produkt/1077054069-trinity-vyrus

Přímo od výrobce se vejdeš:
https://trinity-audio-engineering.mysho ... nity-vyrus
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Topes 9. 10. 2016 18:17

nějakou tu stovku přes rozpočet obětovat můžu. Na ty vyrusy jsem taky bohužel nenašel žádny info a anglický recenze louskat nechci.
Huawei ascend G620s
Topes
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 9. 10. 2016 18:40

Já mám Trinity Delta a jsou super, Vyrus jsem bohužel neslyšel. Ale zkus se zeptat p. Hejtmánka: http://headphones.cz/inshop/scripts/sho ... 0&All=True
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Topes 9. 10. 2016 20:47

Zkusím díky. Tam jsme dneska projížděl všechny modely v mém rozpočtu a právě že u spoustu z nich nebyly ani komentáře podle kterých se člověk může trochu orientovat. Vím že se dají v Praze sluchátka zkusit (dřív sem zkoušel u pana Perutky z konkurenčního shopu) ale dnes kvůli práci na to nemám čas a náladu někde sedět a zkoušet. Takže bych rád vybral něco na slepo což je asi trochu loterie ale zase nevybírám sluchátka za takovou cenu kde by mě lehčí omyl vyloženě sral
Topes
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 9. 10. 2016 21:25

Nebo teďka v bazaru ty Fidue A71. To je taky dost dobrý model. Ale basy jsou trochu výraznější.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Topes 10. 10. 2016 11:36

dneska sem tedy trochu věnoval anglickým recenzím a sem nahlodanej na ty soundmagice80 a nebo trinity vyrus. Co je lepší volba pro můj hudební vzkus a sluch ? Pro trinity hraje ten kabel, filtry a pro soundmagic jednoduchý usazení v uchu kde se nemusím trápit s kabelem kolem ucha.
Huawei ascend G620s
Topes
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 10. 10. 2016 14:03

Další možností je ušetřit a koupit Soundmagic E10c. Osobně je používám na cesty do práce a za svou cenu na tento typ hudby jsou super (u mě převažují Within Temptation atd.). Ušetříš cca 1000 Kč a pro zvuk z mobilu hrají velmi slušně. Navíc výborně sedí v uších (aspoň u mě).
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 10. 2016 14:54

To môže rovno ušetriť oveľa viac a zobrať tie Vivo XE800. A ešte mu to bude aj oveľa lepšie hrať ako E10C.

Inak reči o tom že pri nejakom pohybe zrazu začnu hrať zle su nezmysly. Len to chce spravne nastavce.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Topes 10. 10. 2016 15:22

já bych se právě chtěl ve zvuku někam posunout. mh1c byly takový ty budget sluchátka za pár korun co hrály fakt pěkně ale pořád to nebylo ono, tkaže v tomhle směru chci jít výš. Sice poslouchám jen cestou do práce a z ní + občas doma, ale i tak chci kvalitu. Momentálně mám VE Monk pecky a hraje to na tento typ sluchátek dobře, ale chybí tomu ta izolace, kvůli které se ztrácejí basy takže to doháním hlasitostí nahoru což není dobrý a hlavně mi nedrží v uších tak jak bych si představoval. Měl sem ještě špunty k tomu telefonu, nějaký quadbeat 3 což celkem šlo ale zvuk mi připadal hrozně úzkej a pokud bylo v písničce hodně nástrojů tak sluchátka nestíhala a navíc mi nedržely v uších - klouzaly ven, takže sem místo poslechu jen ladil jejich zastrčení.

Ty SM E10c by měly bejt klasický desítky akorát s mikrofonem pro telefon. Prý jsou přebasovaný. Vivo zase mají basů údajně minimum a jde o to usazení a nástavce. Tohle já právě řešit nechci. Chci si sluchátka prostě jen dát do uší, naštelovat je a poslouchat muziku a ne si s nimy pořád hrát aby mi zvuk připadal ok.
Huawei ascend G620s
Topes
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 10. 2016 15:57

Obavam sa že pri 2 tisicovom rozpočte sa oproti MH1 nejako veľmi vyrazne neposunieš.

Žiadne sluchadla si nedaš len tak do ucha. U každych potrebuješ polaborovať s nastavcami a usadenim.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Topes 10. 10. 2016 16:07

tak preci mezi sluchatkama za 500 nebo kolik me tehdy staly a za 2000 musi bejt rozdil
Huawei ascend G620s
Topes
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 10. 10. 2016 16:17

Tak pokud porovnám MH1C a Soundmagicy tak rozdíl ve zvuku je podle mě výrazný. Nesouhlasím úplně s tím, že by byly přebasované - spodek je zvýrazněný, ale ne přehnaně. Viva hrají velmi slušně, ale rozhodně bych se neodvážil tvrdit, že jsou lepší, nebo dokonce výrazně lepší než SM ....
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LOPO_X 10. 10. 2016 16:24

Určitě jsou minimálně tak dobré jako Vsonic GR07... To mi věř
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 10. 2016 16:30

Topes píše:tak preci mezi sluchatkama za 500 nebo kolik me tehdy staly a za 2000 musi bejt rozdil

Lenže cena vždy neodraža kvalitu. To je zasadny omyl.
MH1 boli dotovane, ich skutočna cena bola niekde okolo 1500+ Kč. A aj zvukovo konkuruju podstatne drahšim sluchadlam. A XE800 je rovnaky pripad. Bežne ich vieš aj teraz kupiť za 100+ dolarov čo je ich pôvodna cena. Napr. take E10 s tym rozhodne superiť nemôžu. Ani s MH1.

Takisto v Čine najdeš desiatky možno stovky sluchadiel do 15-20 dolarov, ktore bezproblemu prehraju 1000-2000 či viackorunove sluchadla.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků