Špunty do cca 2000

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vencaxxx 21. 10. 2016 12:57

On je problem v tom ze zvuk je vniman subjektivne a stejne tak se popisuje. Takze je potreba vzdycky uvadet nejaky srovnani, ale to taky casto dost dobre nejde. Ja osobne mam celkem vyhrady vuci tomu porovnavat sluchatka na zaklade ceny, protoze z toho co jsem zatim slysel jsem nabyl presvedceni ze cena je znacne nespolehlivej faktor. mel jsem spoustu sluchatek v cene cca 200-1000 korun a par drazsich. ne vsechny jsem mohl naprimo porovnat s VIVO, ale z toho co ano a co si pamatuju tak VIVO jsou pro mne zatim jasnej vitez a to jsem mel spoustu proflaklych sluchatek co udajne snesou srovnani s mnohem drazsimi a jsou mezi lidmi oblibena (Pistony, MH1C...) Problem je ze v tyhle cenovy kategorii jsou sluchatka ruznych kvalit a tak napsat ze hrajou jako sluchatka za 500 je blbost kdyz nereknu presne jaky mam na mysli. Takze jestli sluchatka za litr podle tebe zahrajou lip, tak se ptam jaky?

Za me muzu jenom zopakovat ze VIVO jsou nejlepsi sluchatka (pro moje zvukovy preference) ktery jsem mel v kategorii do 1000 Kc cca a verim ze by snesly v pohode srovnani s drazsimi sluchatky, uz jenom proto ze maji stejne menice jako GR07 za 3000, cili obecna kvalita je asi na cca stejne urovni, coz tady uz i nekdo dalsi psal. Ja muzu jeste srovnat s JVC HA FXT90 ktera jsem mel jeste nedavno (podobna cena) a pro mne jsou zase VIVO lepsi, ale maji jiny charakter zvuku tak se to hur srovnava. Navic se da ruzne po netu (head-fi) najit nekolik recenzi a ohlasu od lidi kteri je taky srovnavaj se sluchatky kolem 100$ a VIVO nevychazi ze srovnani vubec spatne, naopak.

A jak uz se tu taky psalo je daleko lepsi je poslouchat s kabelem za ucho a s hlubsim zasunutim do ucha, pak hrajou o dost lip. Taky jim prospelo delsi zahoreni a i zvyk dela svoje, posloucham je skoro denne od ty doby co je mam a porad me bavi vic nez vsechno co jsem zatim zkusil...
RIHA Basic Nano S, REGA Mira, REGA Maia, SMSL Sanskrit 6th
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 21. 10. 2016 13:15

VIVA určitě snesou srovnání s dražšími sluchátky čistě po zvukové stránce. Problém však může být velká (za mě až extrémní) citlivost na usazení v uších. Sluchátek jsem vystřídal již dost a u žádných jsem takový problém neměl. Nicméně za tuto cenu to nemá smysl řešit, pokud náhodou nebudou vyhovovat, není problém je za stejnou cenu, nebo s minimální ztrátou prodat dál (viz. můj případ) ...
zdroj: Monoprice Monolith™ Liquid Spark + Topping D10
sluchátka: Sennheiser HD650, Brainwavz HM5, Fiio FH5, Bose soundsport free
Na prodej: DragonFly Red, Whizzer A15 Pro Haydn, Sennheiser Momentum M2 wireless, Sony WF-1000xm3, Blon BL-03
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Topes 21. 10. 2016 13:41

Upřímně jsem z toho v rozpacích někdo tvrdí že jsou super a někdo zase že hrajou jako jiný levný špunty. Každopádně jsou zaplacené takže počkám až přijdou a zhodnotím sám. Případně je zkusím prodat pokud bude o ně zájem a mě vyhovovat nebudou. Za jak dlouho tak dorazí? Jo a ještě sem na alíku četl negativní komentář že jsou to fake ale nakolik se tomu dá věřit je ve hvězdách.
Topes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 21. 10. 2016 13:45

Fake nefake, hrajou vyborne pokud jsi je kupoval z odkazu tady na foru. (na fake to ale nevypada) Usazeni je v pohode, drzi dobre, nemam sanci je vytrhnout z ucha nebo tak neco. Je pravda ze spravne usazeni ma vetsi vliv na zvuk nez je bezne. Pro me ideal s kabelem za ucho a nacpat dost hluboko, ze zacatku mi to trochu vadilo, ale ted uz bych nechtel jinak.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 21. 10. 2016 13:56

Já jen nechápu, že původně jsi chtěl špunty za 2k a místo, aby se řešilo to nej co jde za danou sumu koupit, tak se řeší sluchátka, která pokud chceš mít v uchu dobře a dostat se tak k tomu jejich bájnému zvuku, tak musíš jít na kurz usazení a ještě za určitých podmínek zkousnout, že máš levý sluchátko v pravým uchu. Hlavně, že je to levný. Za dvojku je už přeci tolik jiných možností.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 21. 10. 2016 13:58

To ano ale nechce bazar, tak kdyz je tolik moznosti proc nejakou nezminis konkretne? VIVO jsou podle vseho (az na par lidi kterym nesedly) vyborna sluchatka ktera by klidne mohla stat i ty 2000, akorat stoji daleko min

-- 21. 10. 2016 13:59 --

A problem s usazenim je mytus...rozhodne neplati obecne
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Skeptický 21. 10. 2016 14:03

vencaxxx: ono to tvoje nadšení z těch sluchátek, na xxx stránkách fóra, je až podezřelé :-D
Skeptický
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 10. 2016 14:37

mrazíkovo píše:Já jen nechápu, že původně jsi chtěl špunty za 2k a místo, aby se řešilo to nej co jde za danou sumu koupit, ...

A prečo by sa nemohlo keď take sluchadla smelo 2-tisicovym konkuruju či ich predčia?

CKS55 nemôžu konkurovať ani všelijakym Zirconom, Boarsmanom a pod. čiňanom za 15 dolarov. A ani XE800. Nehovoriac o tom že su aktualne predražene.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Topes 21. 10. 2016 14:59

Původně jsem sice chtěl za dvojku ale za prvý mám vyšší náklady než jsem čekal takže nemůžu teď dát za sluchátka tolik a za druhé když hrají jako o mnoho dražší tak proč bych utrácel zbytečně více
Topes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 21. 10. 2016 15:02

Zrovna s re400 někdo v recenzi srovnával a vivo byly údajně lepší.

-- 21. 10. 2016 15:05 --

Skeptický píše:vencaxxx: ono to tvoje nadšení z těch sluchátek, na xxx stránkách fóra, je až podezřelé :-D

No a proč ne? Napsal jsem krátkou "recenzi" a spousta lidi je na tom tady podobně, chtějí dobrý sluchátka za pár peněz. A to VIVO jsou. Tak proč je nedoporučit. Ale nemám problem s tím že někdo napíše že mu nesedej.
A možná je x dalších modelů sluchátek za podobný peníze se stejně výborným poměrem cena/vykon ale já o žádných nevím.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 21. 10. 2016 15:28

CKS55 nebyl asi ten nejlepší příklad to uznávám.

To že se Ti změnil rozpočet jsem nevěděl.

Někde někdo něco srovnával a údajně ...

Až Ti přijdou, tak se prosím poděl o své nadšení. Ne, že bych si je toužil pořizovat, ale docela mne zajímá, jestli se naplní Tvá očekávání.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 21. 10. 2016 16:05

mrazíkovo píše:Někde někdo něco srovnával a údajně ...

Nedá se tohle říct prakticky o všech recenzích? ;)
Já dělal srovnání sluchátek která mám nebo jsem měl a tam mi VIVO vychází nejlíp. A recenze ostatních to zatím víceméně potvrzují.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 21. 10. 2016 16:15

Četl jsem to na co jsi asi narážel na HF. Taky tam píše jak jsou úžasně pohodlný a lze je nosit kamkoliv i do fitka a že se v nich prima usíná.

Já proti nim nic nemám a věřím, že hrajou pěkně. Jen jsem nějak nepobral, že si chce někdo koupit starší auto a ve finále je nadšenej z nových bot :-)

Já to mám tak, že když si na něco vyhradím nějakou sumu, tak chci za ty peníze co nejvíc. Prostě mne míjejí za každou cenu nejlevnější, byť do jisté míry uspokojující řešení. Někdy těch peněz můžu uvolnit víc, někdy míň. Pokaždý, ale za ně chci maximum. Chápu, že to máme každý jinak ( a taky to slyšíme každý jinak ) a upřímně přeju Topesovi, aby byl spokojenej. Fakt se je nesnažím nijak dehonestovat.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 21. 10. 2016 16:30

Jasný já to mám třeba taky tak, ale spousta lidí ne. Kdybych věděl o sluchátkách za 2000 který se fakt vyplatí koupit aby to byl výraznější posun od VIVO tak to sem napíšu, ale nevím. Sám jsem to řešil nedávno a celkem intenzivně ale nic moc jsem nevymyslel. Třeba Dunu titan 1 (fiio ex1) jsou určitě sehnatelny kolem 2000 a možná v lecčems lepsi než VIVO, ale jsou to spíš pecky než špunty podle všeho, tzn. pro mne nepoužitelný. A i tak by byla otázka jestli dát za ně ty peníze když VIVO jsou o tolik levnější a srovnatelný. Jedine by se našly sluchátka za 2000 co hrajou jako sluchátka s cenou kolem 4000, ale to už jsme zase u cenového srovnávání a to imho nemá moc cenu...
vencaxxx
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka