Která velká sluchátka 10 - 15 tisíc

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zola 7. 12. 2016 19:45

Dobrý den,
požádal bych Vás o názor na můj výběr sluchátek pro „domácí poslech“. Zdroje signálu: FiioE9+Fiio E17, alternativně Fiio X5ii + Chord Mojo, formát od FLACu výše. Žánrově jsem nevyhraněný. Zkušenosti se sluchátky mám vesměs pouze IEM (Etymotic ER 4PT, Senny IE80 & UE Triple FI 10, které mám ze všech nejraději). Ety jsou na mě moc analytické, Sennheisery zastřené, temné, mírně huhlající a do V. Chtěl bych zábavnější sluchátka. Nejsem „bass head“, ale jako bývalý baskytarista preferuji pevný, rychlý a zřetelný bas spolu s vyrovnaným zbytkem pásma. K tomu i jasnou separaci bicích včetně činelů. Měl jsem možnost si poslechnout GRADO, ale ty mi připadaly spíš agresivní = nevhodné pro delší poslech. Neženu se za puristickou dokonalostí přednesu. Chci zábavu a preferuji mírně teplejší a kulatější přednes. Od velkých sluchátek očekávám širší scénu (prostorovost) než od špuntů, vzdušnost a jistou dávku muzikálnosti. Také trochu pohodlí. Jedinou obavu mám z vyzařování zvuku do okolí. Ale nejsem si jistý, zda v této cenové relaci jsou nějaká uzavřená sluchátka, která by byla zvukově srovnatelná s otevřenou konstrukcí?
Zatím mám vybrané tyto 3 modely, ale neberte to prosím jako neměnné.
HiFiMAN HE-400i
Audio-Technica ATH-AD1000
Sennheiser HD 650

Budu rád za Vaše názory a předem děkuji.
zola
Junior

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 7. 12. 2016 20:17

K712, HE-400i, HD 600 (650 jsou pro mě horší, zastřená). Z uzavřených Oppo PM3, Audioquest Nighthawk, Fostex TH-X00.
AMP: Gilmore Lite Mk2
DAC: Chord Qutest
Sluchátka: Dan Clark Audio Aeon 2 Open
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 7. 12. 2016 23:36

Z Massdropu Fostex THX 00,Denon 2000
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 7. 12. 2016 23:47

Otevřená: K712, HE400i, HD600, ATH-R70x
Uzavřená: PM-3, Fostex TH-X00/TH-610, NighHawk/NighOwl, DT 1770, Meze 99 Classics

Chtělo by to ujasnit si, zda otevřená nebo uzavřená. Uzavřená budou vždy s nějakým kompromisem - příliš relaxovaná na výškách, příliš do V, menší vzdušnost a prostorovost atd. Otevřená se v tomhle ale taky liší model od modelu.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Duke650 10. 12. 2016 18:50

DAP: Questyle QP1R / DAC: Khadas ToneBoard / AMP: JDS Labs Atom
HP: Focal Elegia, Oppo PM-3 / IEM: Jerry Harvey Angie, Tansio Mirai TSMR-3 Pro
Duke650
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 10. 12. 2016 19:21

Viděl jsem na bazarech jako hedafi apod. např. HiFiMAN HE560 kolem 500-600$. Podle tvého popisu co chceš by mohly splnit služby. Taky starší kousky jako Audeze LCD2 lze sehnat z druhé ruky už celkem za dostupné peníze v tvé relaci. Být tebou nová sluchátka bych nekupoval..
Já poslouchal LCD2 (tmavší charakter) kdysi z kvalitního neutrálního čistýho zdroje a byla spokojenost. Jak by si to sedlo s tvou sestavou nevím. Myslím, že HE560 by byly pro tebe vhodnější z tohoto důvodu jsou v celku neutrální a furt tam je ten planární utaženej přirozenej příjemnej zvuk s dobrou basou a kvalitními středy..

Pak dále z mých zkušeností dynamická sluchátka jako HD600/650, AD1000 apod. chce to stolní sestavu.
Jestli na ně Mojo stačí bych si předem zkusil být tebou (pokud se pro ně rozhodneš) nějak aspoň ověřit od nějakého majitele..
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod razerfan 11. 12. 2016 14:32

ja posloucham he-400i na moju, a ac to neni spatne, pokukuju po jinych sluchatkach. Budu muset vyzkouset co vsechno si s Mojem rozumi lepe nez he-400i. Me vytky k he-400i: zvuku chybi telo, prostoru je malo, charakter zvuku je ok. Casu na zkouseni ruznych sluchatek s cenou okolo 1000usd je habadej, a neni kam spechat - kominace moja a he-400i ac neni idealni, neni spatna. Tu chybejici telnatost projevu jsem dohanel bass boostem, ale mojo proste hraje lip nez FiiO e12a ve vsech ohledech - jen zvuku nedoda to co sluchatkam chybi.
razerfan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 12. 12. 2016 09:13

Taky bych doporučil minimálně vyzkoušet Oppo PM-3. Cenově je to těsně pod hranici limitu a na bazaru se dá sehnat i o 5k Kč levněji.
X-Pro2 • 16~55/2.8 • 50~140/2.8 • 16/1.4 • 23/1.4 • 56/1.2 • 80/2.8 • 90/2
Godox TT685 • Sennheiser MKE 440 SSM • Capture One Pro 20
wikxzen
Junior

Odeslat příspěvekod zola 13. 12. 2016 21:57

Děkuji Všem za pomoc. začnu Vaše rady postupně aplikovat v praxi. Je to přece jenom celkem dost "studijního materiálu". Nejspíš se zavřu na celý den do Audiga a snad něco vyberu. Ježíšek o<:) to asi již nestihne, tak to nechám na velikonočního zajíčka...
zola
Junior

Odeslat příspěvekod feathoron 15. 12. 2016 09:53

Mohla by Tě zajímat vánoční akce o které psal Breby v jiném fóru:

14. 12. 2016 12:55 Odeslat příspěvek
co jsem ted koukal na sluchatka. net mají vánoční akci na sluchátka od HiFiMan

Opět vánoční akce značky Hifiman:
Edition S white (uzavřená + otevřená sluchátka současně): 3990Kč namísto původních 6990.
http://www.sluchatka.net/hifiman-edition-s/

HE400i (oblíbený domácí model): 6990Kč namísto 14470.
http://www.sluchatka.net/hifiman-he-400i/

a HE560 (high-end model) za 18990Kč namísto 26070.
http://www.sluchatka.net/hifiman-he-560/

Platí do 15.1.2017
feathoron
Junior

Odeslat příspěvekod boriscz 15. 12. 2016 12:03

Není co řešit, takové nabídce jednoduše nejde odolat. o<:)
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepek_k 20. 12. 2016 14:04

chlapi dokáže mi někdo poradit nebo aspoň nasměrovat?
Začalo to asi před půl rokem naplněním kapacity mého stařičkého Xclef HD 500.

Začal jsem pročítat zdejší vlákna ohledně přenosného přehrávače. Původně to měl být v akci Fiio X1 v akci s EV1 - akci jsem propásnul a objednal raději Trinity Delty (na které čekám) s tím že bych k nim pořídíl Fiio X3 2nd, potom jsem narazil na Xduoo X3 no a teď čekám na první ohlasy Xduoo X10 (u toho asi zakotvím).
No a chtěl jsem si na doma pořídit slušné sluchátka k tomuto přehrávači kolem nějakých 5OOOKč (+ asi nějaký přenosný zesík).
Do teď jsem byl více méně rozhodnutý pro Shure 940, BO H6 nebo AKG 712Pro. No, ale teď tu vidím, že se dají pořídit Hifimany HE 400i někdy do ledna za 7t.

Jak celou "sestavu" pořešit? Který přehrávač? Která sluchátka k tomu přehrávači?? Sáhnout po těch 400i, budu potřebovat i nějaký ten zesilovač pokud je vrazím do přenosného přehrávače? Nebo uvažuju úplně špatně ??? :-(
pepek_k
Junior

Odeslat příspěvekod razerfan 21. 12. 2016 21:14

K tomu chybějícímu "tělu" a malé prostorovosti zvuku HE-400i (+Mojo)...

tělo - bas a středy nejsou mělké, tělo zvuk má ale není ho ideální množství. Je ho tolik, že hudba už zní uvěřitelně (hmatatelně), což se cení, ale v tom rozmezí, kde si lze na zvuk "sáhnout" je ho sotva 1/3. Polovina až 2/3 by byly dokonalé a 3/3 = hudební masív. Takže zklamání se nekoná, ale chuť po "plnějším" projevu se objeví.. Už to prostě zní dobře. Ale mohlo by to znít líp - plněji, hmatatelněji.
prostor - krásně separované nástroje, ale rozmístění nejde horzontálně moc daleko. Zvuk dosahuje pocitově do nějakých deseti cenťáků mimo hlavu, a většina toho zní spíš v hlavě než mimo ní. Výjimkou je binaurál, tam se zvuk rozpíná najednou kamsi do dálky jako s HD800, do všech stran.

Basy, výšky, středy - všechno je super. Zdůrazněné jsou (příjemně) středy, což mám rád (atmosféra). Výšky nejsou zdůrazněné, ale nechybí. Bas je pod kontrolou a dovede vykouzlit úsměv na tváři. Nejde moc hluboko, ale je to fajn bas. Mojo v tom zvuku hraje tu roli, že zvuk je pěkně pod kontrolou, separace nástrojů je super, bahno uschlo a někam se ztratilo, zvuková informace "dává smysl" (je slyšet hudba a né jedničky a nuly).

:-)

umím si představit, že tohle je přijatelný "endgame" na delší dobu - klidně pár let (peníze nerostou na stromech)
razerfan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod AK-47 13. 1. 2017 11:48

pepek_k::::
Kombinace H6 + Xduoo X3 je naprosto fantasticka. Zatim nemuzu nejak podrobneji hodnotit protoze mam H6 od vcerejska, ale hrajou zase o level vejs nez ATH-M50x ktera jsem mel v kancelari doted (+ fiio Q1) a u me stale WOW efekt ! Mnohem lepsi kontrola basu, sametove vysky, kontstrukce a pohodli H6 fantasticka.
DUNE HD BASE 3D,NADC326BEE,Wharfedale Diamond 10.5 Walnut
Schiit Magni2 + Modi2 Uber + Shure SRH-1540
Galaxy Note 8 64gb single sim
AK-47
Junior