Sluchátka (na doma) k FiiO x3 2nd gen

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod spearfish 12. 12. 2016 22:59

Zdravím,
prosím o radu k výběru sluchátek k FiiO X3.
Aktuálně jako laik a neaudiofil, po přečtení x-stránek tady na fóru, jsem si alespoň na hrubo sesumíroval základní požadavky a samozřejmě v tom mám celkem zmatek :hm

Předpokládané použití: poslech podcastů (i nad 3 hod délky)/youtube, hudba spíše rock. Jako zdroj plánuju koupit FiiO X3 2nd gen, který chci použít i jako ext zvuk kartu (NB Lenovo Thinkpad T420 je furt ještě dobrý k práci, ale integrovaná zvuk karta není to pravé ořechové).

Požadavky na sluchátka: na doma, nepředpokládám vůbec použití mimo byt, typ "around the ears", s kabelem, otevřená, do max 4-5.000,-Kč. Pokud budou třeba postačovat sluchátka za 2,5 rád ušetřím. Na "venek"/sport mám sansa clip + sennheiser mx 685.

Místo nákupu: FiiO asi v CZ, na amazonu/ebay apod to nevychází nijak zvlášť lépe, sluchátka klidně mimo eu.

Navrhované:
Sennheiser HD 598 za cca 2,5K (používané, nicméně s 2roky záruky)
Audio-Technica ATH-AD900X z ebay za cca 4,6K
Audio-Technica ATH-AD500X z CZ za 3,6K
Líbily se mi např Beyerdynamic DT 990 32ohm ale jsou už nad limit a u levnější verze Beyerdynamic DT 990 250ohm neumím odhadnout zda bude vstup dostatečný. (dle recenzí by měly být hodně pohodlné)
Nákup budu realizovat někdy po novém roce, určitě ne letos a pokud se dá očekávat něco zajímavého třeba na jaře klidně počkám.

Pokud existuje nějaká lepší varianta jak vylepšit zdroj z NB a současně zajistit, že sluchátka budou použitelná i bez NB budu rád, nepředpokládám že sansa clip je pro sluchátka za cca 4k dostatečný zdroj.

Pozn: jestli je v mém popisu/logice nějaká "nelogická volovina", která znalému člověku je hned jasná, tak mě prosím hned nekamenujte ;-)

Díky
spearfish
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 12. 2016 07:02

Sennheiser HD seria maju problemy s kvalitou spracovania, mimo to, lacnejsie HD558 hraju po jednoduchom mode rovnako. Takze u HD598 priplacas za dizajn.
Ak mas moznost kupit zvonku AD900X, je nezmysel rozmyslat o AD500X z nasich obchodov.
X3 si poradi aj s DT990 250 ohm.

Najlepsie z tohto vyberu su rozhodne AD900X, len by si bolo dobre najprv ujasnit aky zvuk vlastne chcem.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spearfish 13. 12. 2016 07:48

Děkuji za názor, snad najdu někde srovnání DT990 vs AD900x, v agličtině by mohlo něco takového existovat.
spearfish
Junior

Odeslat příspěvekod mahdi1234 13. 12. 2016 17:36

Pokud vubec netusis, tak bych doporucil si to nekde poslechnout. Praha/Brno napr Audigo, v Praze maji ty AD900x k poslechu + v obou prodejnach 990 PRO. Muzes si prinest svuj prehravac a poslouchat na nem.
mahdi1234
Junior

Odeslat příspěvekod spearfish 13. 12. 2016 18:43

To by bylo ideální, bohužel ale v dohledné době do Brna/Prahy nemám cestu. Kdyby něco bylo v Ostravě nebo třeba na Slovensku v Žilině tak by to bylo realizovatelné, ale skoro 200km do brna je kvůli poslechu sluchátek, no nevím, nevím ;-) škoda, že audigo nebo něco podobného není trošku blíž.
spearfish
Junior

Odeslat příspěvekod spearfish 17. 12. 2016 01:02

Ještě 1 dotaz na odborníky:
je možné pro DT990 250 ohm najít dac/amp, který bude použitelný nejen k NB ale i k android telefonu nebo dokonce sansa clipu (s tím clipem to asi není reálné?, jde mi o to,zda je možné jedním DAC/AMP vyřešit jak notebook tak i stávající periferie, které nechci vyhazovat nebo pro ně kupovat další sluchátka)? Třeba FiiO E18 Kunlun. (rozpočet do max 150$)

Děkuji za odpovědi.
spearfish
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 12. 2016 08:09

Clip k tomu pripojis, ale nevyuzijes prevodnik v tom dac/ampe ale len k zosilovac. Ak ma ten dac/amp aj analogovy vstup.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spearfish 25. 12. 2016 23:22

Ještě jednou děkuji za rady,
celé to nakonec dopadlo úplně jinak než jsem původně plánoval. Zatím teda nemám nákupy v ruce, ale celou otázku jsem vyřešil zesilovačem schiit fulla 2 z Holandska (s dopravou za 145Eur) a sluchátky Philips SHP 9500 z amazonu (70 $ mi přijde jako fajn cena, a ani případný doplatek DPH není nic hrozného). A fulla 2 můžu v případě nouze využít i jako zesilovač k clipu třeba do budoucna.
spearfish
Junior

Odeslat příspěvekod ...drát 26. 12. 2016 02:13

tie Philipsy si vybral veľmi dobre
...drát
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron