IEM do 500,-Kč tour

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hanysek3099 20. 1. 2017 21:02

Však i v recenzi jsem psal, že i Zircony určitě mohou někomu vyhovovat, navíc jsou velmi pohodlná. Nicméně zvukově speciálně na KZ ZST opravdu nestačí, ty jsou možná i o dvě třídy jinde.
zdroj: Monoprice Monolith™ Liquid Spark + Topping D10 + Shanling M0
sluchátka: Sennheiser HD650, Fiio FH5, Panasonic RP-HD10
Na prodej: Whizzer A15 Pro Haydn, Sennheiser Momentum M2 wireless, Sony WF-1000xm3, Brainwavz HM5, Bose soundsport free
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 20. 1. 2017 21:15

Ty zirkony mi díky basum přišly dobrý na moderní muziku nebo třeba hard rock jako AC/DC a tak. A daly se sehnat za 10$ což v ty době kdy já je měl zst ještě nebyly a Tennmak Pro byly snad kolem 30$.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 20. 1. 2017 22:05

Pěkná práce tady běží.

Mě přijde smutné, že jen moje nástavce stojí víc než tu diskutovaná sluchátka :D
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod hanysek3099 27. 1. 2017 20:34

Tak jen maličkost, dnes mi dorazily z Massdropu nové Hifimany RE-00 (kupodivu prošly celnicí bez povšimnutí :-) ). V pondělí budu posílat čtveřici sluchátek Defactovi, jsem zvědavý jaké budou názory ostatních.
Na prodej: Whizzer A15 Pro Haydn, Sennheiser Momentum M2 wireless, Sony WF-1000xm3, Brainwavz HM5, Bose soundsport free
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 28. 1. 2017 14:55

Bína píše:Pěkná práce tady běží.

Mě přijde smutné, že jen moje nástavce stojí víc než tu diskutovaná sluchátka :D

Tak buď ti ty nástavce vyrábějí slušně placení zaměstnanci, nebo tě okrádají novodobí otrokáři. Ale stejné to je i s těmi lacňáky. Důvod k pláči :idea: .
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 30. 1. 2017 10:42

Zase nemá význam si namlouvat, že byť dobře hrající sluchátka za 13USD jsou komplexně stejně kvalitní jako sluchátka za 10k nebo dražší.
Chtěl bych udělat porovnání tří dvouměničových modelů. Jeden z Číny za 13USD, jeden z Číny za 70USD a jeden z kapitalistického západu za 360USD. Všechna vybraná sluchátka budou hybridní. Myslím, že by to mohlo být zajímavé téma.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 30. 1. 2017 20:14

Dnes mi došly z gearbestu KZ ZTS v tom jako karbonovém provedení. Lehkost s jakou je ucho spolkne a ony v něm pěkně sedí je příkladná. Na avizované porovnání dvouměničových hybridních modelů mi ještě jeden chybí. Doufám, že tento nebo příští týden dorazí. Každopádně ZTS jsou za ty kačky celkem dobře hrající špunty se špičkovou ergonomií. Zpracování je celkově adekvátní pořizovací ceně.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 31. 1. 2017 14:10

Tak balíček čtyř sluchátek je na cestě k Defactovi.
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod defacto 1. 2. 2017 22:10

tak balíček dorazil, teď připomíná klubko hadů :-D začínám testovat
defacto
Junior

Odeslat příspěvekod defacto 6. 2. 2017 23:04

Tak jo tady je můj rozbor, snažil jsem se nestraně.

Bílý - Rock Zirkon:
Zirkony si mě získali na první dobrou. Mocný bas naprosto ovládal celé hudební pole, přitom neutápěl zbytek. Ale ouha pak přišly složitější kompozice a tady se projevilo splynutí se středy a šlo to do kytek. Další negativum je, že sem je nevydržel posluchat déle než půl hodiny, ten bass je fakt moc mocnej a mě z toho začalo šibat. Kde ovšem zazářil byl pouliční test, který jsem prováděl cestou z práce pěšo kolem frekventované městské ulice. Izolace zvuku na dobré úrovni, ne, že by to bylo něco AAA+ , prostě poslouchatelná muzika na přijatelných úrovních hlasitosti (6/30 na nokii 920, pěnový nástavce) + v pouličním ruchu zanikly přeřvaný basy. Nakonec pro koho jsou dobrý? Asi pro nenáročný uživatele a milovníky bum bum duc bum stylů.

Růžovky - KZ ZST:
Okej, původně jsem si myslel, že to na uši nedám ale to by byla chyba, v zimě to jde naštěstí dát pod čepici :-D První dojmy nic moc, mám tu poznámku: „vyblitej zvuk, takovej sterilní, hraje, nezaujme“. No naštěstí po delším pozorným poslechu se ukázalo, že to není pravda. Zvuk je asi nejlepší z celé trojice, ovšem má přeřvaný vejšky. Delší pasáže s činelami mi rvaly uši, ale dá se na to zvyknout. Pouliční test dopadl, fakt bídně. Nejhorší zvuková izolace z celé trojice. Pro koho jsou dobrý? Dokážu si je představit jako sluchátka do vlaku na cesty, k počítači, ovšem jenom ne na ulici.

Tennmak Pro Dual:
Zprvu nejhorší sluchátka, která se pozornějším poslechem nakonec vyšvihla na krásné dělené první místo spolu s růžovkama. Mocný bas ale ne tak úmorný jako v případě zirkonů, výšky v toleranci, trochu zastírají středy, jakoby za oparem, proto mi ze začátku nesedly, asi blbě zvolená testovací sekvence. Dokážu si je představit jako sluchátka na běhání, ale to nemůžu objektivně posoudiť, neboť neběhám a běhat nebudu, dokud to bude v módě. Na ostatní sporty mám VE monk, protože potřebuju slyšet, až mě bude mít v merku polský řidič kamionu. Pouliční test - de facto jako zirkony. Takže jako záložní druhá sluchátka pro mou osobu by byla použitelná, nebo študáky a určitě lepší než to co dostanete k mobilům.

Vyhlášení výtězů dle mé maličkosti:
Ad1) zvuk: šedivec a růžovka(temný řekněme do V, versus světlý sluchátka)
Ad2) pohodlí: nejsem zvyklej nosit v uchu takový ohromný plastový krabice, ale nejlepší se mi zdáli růžovky, ale zásadní výhrady nemám ani k jedněm
Ad3) Izolace: šedivec, zirkony
A4) celkově:
Růžovky a šedivec: 2 body
Zirkony: 1 bod
Poznám pod čarou: No bod za pohodlí, je čistě neobjektivní, ale prostě by bylo fakt blbý, aby růžovky neporazily zirkony. Ještě v půli testování byly žhavými adepty na vítězství. Ovšem po neděli si rozumím Tennmaky…

Pár slov závěrem: všechna sluchátka jsou na svojí cenu opravdu více než dobrá.Ovšem za další Boženu Němcovou dostanete ještě lepší a detailnější sluchátka, která vaše sluchovody určitě ocení. Ovšem toto dilema nechám na vás. Koupí těchto sluchátek určitě nevykrvácíte a u každých se mi vždy podařilo najít pasáž, kterou zahrály pěkně. Testoval jsem převážně na výše zmíněném mobilu vždy s pěnovými nástavci a jako referenci jsem zvolil DT-150 na kombu od Shitu M+M Über, ze kterého si taky zahrály ale ne moc dlouho, moje redukce nemají rády tříkontaktový jacky, tak bylo třeba je držet ve správné pozici, tak sem to moc nehrotil... Tak a jdu si konečně přečíst elaborát od hanyska
defacto
Junior

Odeslat příspěvekod ...drát 7. 2. 2017 14:20

keď už máš tie VE Monk -porovnanie? :-)
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 7. 2. 2017 14:41

Srovnání s Monky je aspoň pro mě dost složité. Přece jen srovnávat špunty a pecky je podobné jako srovnávat uzavřená a otevřená velká sluchátka (dá se to, ale není to nikdy zcela objektivní ...). Nicméně za mě jsou Monky podstatně méně detailní v podání separace nástrojů i prostoru a (logicky) mají méně pevné a separované basy. Upřímně mě osobně Monky příliš nesedly (naopak manželka si je nemůže vynachválit) a z pecek mi víc vyhovují originální earpody od Applu (komfortem i zvukově).
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod defacto 8. 2. 2017 19:53

mě monky přijdou vyrovnanější nemají tak výrazné úlety do výšek, basů a středů, trochu to jde ladit náušníky. Detail mají, nevím kolik proti zmíněným modelům, neposlouchal jsem je, když jsem měl zápůjčku. V porovnání s DT-150 mají méně basů i rychlosti volnosti glancu, tak nějak to flákaj, ale výrazná tragédie to není. Zvukově se mi líbí určitě víc než oba troje výše zmiňované modely (nejsem hanyskova manželka... :-D ) . Prostě stojí za každou babku z tý ceny, navíc teď koukám, že teď kluci čínský rozšířili nabídku a zdražili o 80 centů! Nenažranci.... :-D

Mrazíkovi: Sluchátka jsem dneska poslal dál.

Hanyskovi: Tak koukám, že jsme se celkem shodli, alespoň vím, že nejsem úplně hluchej :-)
defacto
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 9. 2. 2017 17:04

Tak potvrzuju přijetí zásilky. Sluchátka vypadají opticky v pořádku, večer začnu s poslechem.
RIHA Basic Nano S, REGA Mira, REGA Maia, SMSL Sanskrit 6th
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 16. 2. 2017 10:05

Taky přidám nějaký dojmy, dneska posílám sluchátka dál.

Začnu od nejhoršího. Rock Zircon. nevím proč, dřív jsem sluchátka měl a přišly mi celkem dobrý, ale přece jenom až moc basů na můj vkus, ale ty bílý strašidla mi přišly skoro neposlouchatelný. Buď mám tak špatnou paměť nebo ty sluchátka hrály prostě jinak. Takový zahuhlaný, hromada basů, zbytek nic. Poslouchal jsem je jenom chvíli, fakt se mi nelíbily.

Tennmak Pro - dost zklamání. Nejsem příznivcem těch tvarovatelných kabelů za ucho a tady se to jenom potvrdilo. Navíc kabel je takovej pevnej, drží celkově dost tvar a jak je smotanej v tom pouzdru tak v podstatě se chová trochu jako kroucenej kabel od nějakých over-ear sluchátek - jde špatně narovnat. Navíc mají celkem úzkej a dlouhej krček takže neoriginální nástavce tam jdou, ale tak nějak všelijak, je potřeba užší a delší. Jinak usazení a pohodlí celkem OK, až na ten hroznej kabel. Co se týče zvuku tak bohužel musím říct že to není nic moc. Zvuk se mi zdál takovej plochej, zastřenej, nevýraznej, tmavej. Za ty peníze co za to chtěj se to IMO nevyplatí koupit.

KZ ZST - velký překvapení. začnu konstrukcí. kabel je v podstatě skoro klasika od KZ, ten pogumovanej povrch se mi nelíbí. Jinak ale nemám moc co vytýkat. kabel jde kolem ucha a za uchem je "závažíčko" který ho tahne dolu, resp. jinej účel to asi nemá a to mi vyhovuje oproti tvarovatelným tvrdým kabelům. Trochu mi tam chyběl ten jezdec který by kablík stahnul k sobě aby se rozdvojil výš, líp to pak drží, ale i bez něj celkem OK. Zpracování mušlí je taky takový čínský, prostě samej plast, slícování by mohlo být lepší asi, ale za ty peníze...pro mě navíc bohužel trochu horší usazení v uchu vzhledem k tvaru sluchátek a natočení krčku, potřeboval bych ho víc kolmo, takhle jsem musel mít sluchátka jakoby naklopený a ze začátku to nebylo úplně příjemný. Zvuk překvapil pozitivně, hraje to fakt dobře. Má to sice takovej "KZ charakter" kterej nedokážu úplně dobře popsat ale podobně hrály třeba ZN1 mini. takový trochu syrový, lehce zastřený, hodně prostoru, špatně se to popisuje a v první chíli se mi to moc nelíbilo, ale stačilo pár minut a člověk si zvykne. Jinak zvuku nic moc nechybí, je celkem detailní, zábavnej, ve srovnání třeba s VIVO XE800 tam je dost basu a celkem je zvuk takovej živější, trochu lepší vokály, resp. víc v popředí, řekl bych celkem plichta co se celkový kvality týče. VIVO jsou světlejší, ZST víc basový, ale ne přebasovaný. Řekl bych vyrovnanější.

Vítězem testu jsou pro mě Hifiman RE00. Zpracování není co vytýkat, takový klasický sluchátka. Zvukově ale dál než všechny ostatní, velice zábavnej, čistej zvuk, všeho akorát, nic mi nevadilo, nic nechybělo. Nezdály se mi o moc horší než Trinity PM4. Resp. ne vzhledem k ceně. PM4 jsou zase trochu dál, takový víc vyspělejší, ale RE00 mi přišly jako taková levnější, trochu horší varianta, ale za podstatně míň peněz. taky mi připomněly nějaký Etymotic sluchátka co jsem slyšel v Audigu a přišly mi lepší než RE400 který jsem taky zkoušel. Z těch 4 bych volil jednoznačně Hifimany.

Závěrem díky pořadateli za rozšíření obzorů a do druhého kola nabízím svoje VIVO XE800, případně mojí záložní verzi PM4.
RIHA Basic Nano S, REGA Mira, REGA Maia, SMSL Sanskrit 6th
vencaxxx
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka