náhrada za Klipsch S4

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hup007 31. 1. 2017 08:06

Zdravím Vás,prosím o radu s náhradou sluchátek Klipsch S4,které už používám 5 let a dosluhují..jsem s nimi spokojen,hlavně utlumení okolí a taky celkem se zvukem/taky jsem nikdy nesrovnal s jinými,tak je to jen můj pocit/,protože poslouchám hlavně rock a metal a basy jsou fajn.Chtěl bych ale jít o level výš,představa je 5 až 6 tisíc Kč.Mám ale obavy, aby budoucí sluchátka seděly v uších jako tyto.Klipsch S4 sluchátka mi padnou přesně do uší,větší si myslím,že bych tam nedostal.Tak prosím o radu,jaké podobné sluchátka rozměrově a hlavně s podstatně lepším zvukem koupit.Netrvám na tak velkém utlumení,poslouchám převážně večer,jde hlavně o zvuk. Poslouchám vše jen ve flac na FIIO x1 2end. Děkuji za rady.
hup007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 31. 1. 2017 10:26

Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod blackwhit 31. 1. 2017 11:09

hup007 píše:Zdravím Vás,prosím o radu s náhradou sluchátek Klipsch S4,které už používám 5 let a dosluhují..jsem s nimi spokojen,hlavně utlumení okolí a taky celkem se zvukem/taky jsem nikdy nesrovnal s jinými,tak je to jen můj pocit/,protože poslouchám hlavně rock a metal a basy jsou fajn.Chtěl bych ale jít o level výš,představa je 5 až 6 tisíc Kč.Mám ale obavy, aby budoucí sluchátka seděly v uších jako tyto.Klipsch S4 sluchátka mi padnou přesně do uší,větší si myslím,že bych tam nedostal.Tak prosím o radu,jaké podobné sluchátka rozměrově a hlavně s podstatně lepším zvukem koupit.Netrvám na tak velkém utlumení,poslouchám převážně večer,jde hlavně o zvuk. Poslouchám vše jen ve flac na FIIO x1 2end. Děkuji za rady.

poslouchám rock a metal, přešel jsem z klipsch r6 a jsem nadšenej z oriveti basic. i když, to bys zbytečně ušetřil, stojí 100 dolaru! :-)
blackwhit
Junior

Odeslat příspěvekod hup007 31. 1. 2017 15:56

děkuji za info a tipy..co ještě FIDUE A73?
hup007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 31. 1. 2017 16:05

Oriveti Basic jsou jen jednoměniče, ale mají odpojitelný kabel, jsou pohodlnější a podle mne i zvukově vyspělejší v porovnání s Fidue. Mají výrazně lepší kvalitu zpracování, než zmíněné Trinity. RHA neznám. Za 99USD jsou Basic dobrý kauf a myslím, že zvukem zklamaný nebudeš.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Doodier 1. 2. 2017 20:33

A to fakt není v ceně do 6k nic lepšího, než ty Oriveti? Už mi to tady připadá jako na head-fi, kde každý měsíc máme jiné FOTM sluchátka, které se ve všech threadech doporučujou všem lidem bez rozdílu.
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 1. 2. 2017 20:47

Určitě ano, spoustu. například starší sluchátka s původní pořizovací cenou 10k+ by mohla být teoreticky lepší.
Za 6k zase nemá cenu očekávat, že půjde sehnat nějaký zásadní klenot. Nicméně těch kandidátů bude určitě víc. V Březnu se mají začít rozesílat ty Massdropové Noble, myslím že jich bude brzy řada v prodejích. Music One od CA jsou taky do 6k.
Co bys poradil ty?
Asi nikdo zaručeně neřekne co je za daný rozpočet upgrade ze stávajících sluchátek. Spíš je to jakási inspirace co stojí za zvážení, poněvadž to hraje dobře.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 1. 2. 2017 21:07

Tak zrovna Oriveti budou dobrou náhradou S4, obzvlášť když má rád výrazné basy.
iMAC -> Chord Mojo -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Martin2133 1. 2. 2017 21:20

Také jsem přecházel z S4 protože už dosluhovali. Koupil jsem V-Moda ZN a jsou výbornou náhradou. Výrazné hluboké basy, které nezasahují do ostatních pásem. Středy jsou výraznější nežli u S4 a výšky jsou také dobré, čisté a neagresivní. Nástavce mají velice podobné těm co jsou u S4. Jediné co by mohlo vadit je ta rozdvojka nebo jak se tomu říká, která rozdvojuje hlavní kabel na ty dva co vedou do sluchátek, tak ta je trošku těžší. Zvažoval jsem ještě RHA T10, T20, Sennheiser IE60, ale podle recenzí a názorů jsem nakonec koupil ty V-mody a nelituji. Neříkám, ale že jsou tou nejlepší volbou, ale na to má každý svůj názor, jen zmiňuji další alternativu.
JBL ES80 + Proson R10 → Harman/Kardon 3490 → Fostex HP-A4 → PC
Hifiman HE-400i, V-Moda ZN
Martin2133
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hup007 3. 2. 2017 07:48

Včera jsem v Audigo vyzkoušel RHA T20 ,ty mi vůbec nesedly do uší,špatně mi tam držely..navíc je tam hodně siný nepoddajný kabel,asi to chce cvik.Ty jsem vyloučil,potom jsem zkusil V-moda ZN.Tam byl největší problém dostat sluchátka do zvukovodu.Levé jsem tam dostal,pravé už jen na okraj..dál to nešlo.Krček je už na mé uši moc silný.Zvukově ale byly super,mimo jiné i dostatek basů na můj výběr hudby,co poslouchám.Potřebuji pomoct s výběrem,krček sluchátek musí být o něco tenčí.Nechci znova kupovat Klipsch S4, chci se posunout zvukově o kus dál.Má někdo nějaké doporučení?
hup007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 3. 2. 2017 08:39

Asi víc než průměr krčku je důležité zvolit správný nástavec. Mimo těch dodávných existuje i řada aftermarket možností. Nicméně mám obavu, že cokoliv s dynamickým měničem bude mít vždy krček silnější. Nehledě na fakt, že určitou roli hraje i délka krčku a jeho poloha a nasměrování. Menší krčky budou mít některé špunty s tlakovýni měniči. Např. Westone.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod blackwhit 3. 2. 2017 10:59

opet musim vychvalit oriveti. oproti klipsch r6 i etymotic, co jsem mel, jsou vyrazne pohodlnejsi... vubec o nich prakticky nevim...
blackwhit
Junior

Odeslat příspěvekod hup007 3. 2. 2017 12:59

ok,ale nevím,jak silný je krček u oriveti...chtělo by to krček podobný Klipsch s4- uzký a asi i delší
hup007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 3. 2. 2017 13:49

Až přijdu z práce, tak Ti to změřím a nafotím. Nicméně na Oriveti Basic dobře pasují JVC SpiralDot nástavce, takže průměr bude patřit k větším, stejně jako u většiny DD, o čemž jsem už psal výše.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wolejnik 3. 2. 2017 15:01

taky jsem přecházel z klipsch s4II. šel jsem nakonec do shure 425 a byl jsme s nimi na další rok spokojený.
oriveti a další zde zmíněné nedokáži srovnat, ale pokud by jsi byl spokojený s klipsch, se shure, co se týká usazení, budeš určitě spokojen. mají uzký krček a může nasadit x-závojovité nástavce. dnes zřejmě seženeš bazarové shure 535.

ale určitě před koupí zajdi někam do krámu, pokoukej, případně vyzkoušej, to udělá nejvíce
wolejnik
Junior

Další stránka