KZ ZS5 2DD+2BA Hybrid

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod lo-fi 27. 6. 2017 22:08

tušíš správně...
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod DekkerDave 28. 6. 2017 18:46

Po nějaký době spokojenýho užívání ZST jsem po ohlasech objednal i tyhle zázraky a dneska mi přišly. Mám to malý balení, objednáváno z Gearbestu. Sice je bez ovladače, ale budiž...

V první chvíli na mě neudělaly moc dojem, takže jsem se vrátil k ZST. Ale pořád mi to vrtalo hlavou a po několika zkouškách jsem zjistil, že pravý sluchátko je tak nějak němý na basy, což zvuk hodně ochuzovalo a co mě od nich odrazovalo.

Nejdřív jsem vyhodil čínský Comply nasadil původní silikony, beze změny.

Potom jsem si přehodil sluchátka v uších, jestli náhodou nemám najednou postižený pravý ucho. Naštěstí všechno v pořádku.

Nakonec jsem prohodil kabel za ten ze ZST (pasuje, ale nedoklikne, takže má tendenci vypadávat), stejně tak jsem zkoušel ZS5 kabel v ZSTčkách.

Bohužel se mi potvrdilo že, pravý sluchátko mám prostě vadný, nejspíš jeden měnič je kaput. Takže mě čeká obskurní reklamační proces s číňanem, přejte mi štěstí.
DekkerDave
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 28. 6. 2017 20:32

myslím, ze budeš prekvapený, aký prístup majú na GB. Len musíš stihnúť do 45 dní. Raz som od nich dostal jeden smejd za 2e,ktorý nefungoval, tak som ho v zúrivosti dal na totalku... a nielen že mi dali refund, ale nechali aj tie ich body. :)
Mne tiež dnes ZS5 došli, wow efekt sa zo začiatku nedostavil, ale dal som im ešte šancu.
Naposledy upravil _daRK dne 28. 6. 2017 21:02, celkově upraveno 1
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 28. 6. 2017 20:52

Hele u me taky ne, ale nech je chvili hrat a uvidis. Ja uz je posloucham pres tyden prakticky denne a na jiny sluchatka uz ani nesahnu.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DekkerDave 28. 6. 2017 22:15

Nechám je ještě trochu rozehrát, třeba si to dá říct a probere se :D Ráno moudřejší večera.
DekkerDave
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hanysek3099 29. 6. 2017 12:49

Souhlasím s Vencou, rozehrání u nich dělá hodně, strašně důležité je i najít ideálně izolující nástavce a dobrý zvukový zdroj. Překvapivě jsou na kvalitu zdroje citlivější než např. výborné over-ear AT ATH-MSR7. Výborně si rozumí s Shanlingem M1. Lepší sluchátka v kategorii do 2000 Kč jsem zatím neměl, a to mi jich za poslední rok prošlo rukama opravdu hodně ...
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 29. 6. 2017 14:16

Hanysek, rozpraval som sa s Igorom, ktory robi audiobudget.com, ukazal mi viac grafov, kde bolo vidiet, ze zahorenie/rozohratie nema vplyv na vysledny zvuk a ze je to placebo. Nechcem tu otvarat velmi tuto otazku, nebudem nikomu brat iluzie, ale hoci som sam zahorel vzdy min. 48hod kazde svoje nove sluchatka, sam zacinam pochybovat. O com som presvedceny, ze prve hodiny sluchatka fakt rozhybat membranu potrebuju :)
Mam tieto ZS5 uz druhy den, musim uznat, ze za 20e hraju slusne a urcite lepsie ako KZ ZS3 (ZST som nemal)+Superluxy a ine. Nevidim na nich ziaden zasadny problem, slusne basy, vysok presne kolko sa mi paci, dost detailov - asi najlepsie dostupne cinske Chi-fi momentalne, aj ked su aj sluchatka s lepsim pomerom cena/vykon (za mna min. Einsear T2, urcite sa najdu aj ine).
Vsetky tieto prehypovane zazraky (vratane M1HC, sorry Nowocayn :) ) hraju dobre, ale vzdy je tam nieco, co im chyba. Staci si priplatit "par" eur/korun a dostat z hudby daleko viac, hoci aj z ciny, a clovek nemusi kupovat dalsie a dalsie. Ak to ma vsak clovek ako konicek alebo vasen, tam neni o com :) Sam viem, ake to je. Este pred tym ako vysli ZS5 som si povedal, ze s tym koncim a zmazal 10 kuskov z wishlistu na ali, ale neodolal som hypu ZS5. Moje dalsie sluchatka budu snad uz len IE80 alebo dake Shurky...
Pises, ze do 2000czk si lepsie nemal... skusal si niekedy Tennmaky ? Mam Tennmak Crazy Cello, za 40$ a s ZS5 sa nedaju porovnat v cistote, detailoch. Odkedy som ich nasadil, nemam potreby kupit nieco lepsie. A do tejto kategorie do 2000czk patria aj Fiio EX1, nemusi sice kazdemu vyhovovat ich svetlost a menej basov (otazka vkusu), ale podla mna sa ZS5 k nim nepriblizuju. Odporucam min. tie Tennmaky. Jasne, kazdy mame iny sluch...

Sorry, som sa rozpisal, snad nie je off-topic :)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 29. 6. 2017 21:54

Od Tenmarku jsem bohužel Crazy Cello neměl možnost vyzkoušet, ale mám srovnání např. s Trinity Delta Hybrid V-II nebo Whizzer A15 (oboje jsem několik měsíců vlastnil) a ačkoli mě možná někdo z místních bude chtít za tento názor ukamenovat, pro moje uši a můj primární hudební žánr který poslouchám (symfonický metal), jsou KZ ZS5 lepší než oboje výše uvedené populární modely, které jsou však násobně dražší. Vzhledem k tomu, že v kategorii sluchátek do 2000 Kč jsou k dispozici stovky, spíš možná i tisíce různých modelů, určitě by se našly i lepší kousky, nicméně to bude záležitost i individuálních preferencí každého posluchače, zdroji zvuku atd.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 30. 6. 2017 15:13

Po vymene nadstavcov za moje oblubene 2 kridielkove z Tennmakov hraju ZS5 ovela lepsie (lepsie - teda podla mojich kriterii).
Stale si neviem akosi zvyknut na to vedenie kabla okolo ucha, ale snad si zvyknem.
Sluchatka urcite zostanu dlho doma a do sveta poslem ZS3 :)

KZ ma akysi novy bluetooth kablik na ZS5/ZST/ZS3, neskusal ste niekto ? Neviem nikde najst info, ci to vie aj aptX alebo ci dochadza k znatelnemu poklesu kvality reprodukcie.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 30. 6. 2017 16:16

Mám ho objednaný tak potom budu referovat. Vzal jsem ho kvůli jízdě na koloběžce, tam se to bude hodit a případné lehce horší kvalita nebude tolik vadit. Po 30 Km jízdy už opravdu detailní kvalitu výšek a pevnost basů nevnímám :-)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vad0s 3. 7. 2017 15:31

Dej potom prosím vědět jak jsou na tom i s pohodlím s tím novým BT kablem. Na bluetooth kabel mi totiž příjde docela dlouhý v porovnání s ostatními BT sluchátky.
ATH T500, Rock Zircon, Sony MH1C, VE Monk, KZ ED9
vad0s
Junior

Odeslat příspěvekod matus40 3. 7. 2017 21:36

Nema ich niekto možnosť porovnať s Xiaomi Piston 3 alebo Xiaomi In-Ear Hybrid Pro? Tieto 2 kusky totiž momentalne striedam pri noseni a zaujimalo by ma ake su oproti tymto KZ kedže su v podobnej cene. Predtym som použival "zazračne" MH1C. Sorry za kuštik offtopic no možno take porovanie dobre padne aj inym.
matus40
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 3. 7. 2017 22:04

matus40, recenzie na zs5 a hybrid pro nájdeš na audiobudget.com... jedny z posledných recenzii.
Mal som len Piston IV, dokonca 2x (kúpil som si druhé, lebo som nemohol uveriť tomu, co počujem, keď sa o nich toľko dobrých recenzii popisalo). Xiaomi ma moc nepresvedčili, hoci hrajú lepšie ako sluchatka pribalovane k mobilom, na slúchadlá ako KZ ZS5, Zst a podobné sa nedotahuju.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 4. 7. 2017 09:54

Ahoj, tak už jsem taky členem ZS5 gangu. Dneska ráno mi to došlo a musím říci, že první poslech je velmi výborný. Poslouchám na xduduu X3 a moc pěkně si rozumí. Všechno je detailnější, neutrálnější než otevřená ZSTka. Zatím je to celkem pěkný posun. Kabel mám originál a nemám sním vůbec žádný problém zatím. Vypadají moc hezky a hrají ještě lépe. Super kauf. Uvidíme jak si budou počínat do nějakém zahoření ;-)
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LOPO_X 4. 7. 2017 19:07

Tak jsem si je dneska vyzvedl a jsem vcelku překvapený. Škoda té paměťové části za ucho ale tu já nikdy nemusel. Překvapuje mě míra detailu za tu cenu. Viva asi půjdou do šuplíku.

Edit : po několika hodinách zkoušení jsem se němi vcelku sžil. Kz ZST co jsem kupoval musely být fake protože to znělo nejméně o dvě třídy hůře a měly strašně hrubé středy což ty od mrazíka z tour neměly ale tohle je značný posun. Sluchátka mají trošku více výšek ale může to být nástavci co používám a lehce chybí subbass. Na tu cenu mají výborné podání prostoru a dobrý detail, doporučil bych je všem kdo nechce moc utratit ale chce něco lepšího než duc špunty z datartu.
LOPO_X
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků