KZ ZS5 2DD+2BA Hybrid

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pixxel 25. 7. 2017 14:51

Ahoj,

tak po dlouhých mnoha dnech poslouchání musím konstatovat, že koupě zs5 mělo velký smysl. Poslouchám na xduoo X3 a jsem velmi spokojen. Cítím, že tyhle špunty mi nějaký čas vydrží. Jen mám o 5dB snížené basy pač mi to příjde přirozenější. Nedávno jsem objednal i dvoukřídlé nástavce, takže uvidíme co to udělá se zvukem. Prostor a detail zvuku je velmi příjemný. Jen mi u nich trochu vadí ta neharmoničnost. U jiných sluchátek (jednoměničových) mám pocit, že je zvuk jaksi zvučnější a harmoničtější (Superlux HD 381F, upravené Superlux HD661) i když není tak detailní a prostorový. Nicméně poslouchat ZS5kách binaurální náhrávky je radost. Celkově za tu cenu velmivelmi povedené sluchátka.
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 25. 7. 2017 16:28

Pixxel: o 5dB znizene basy ???... Nie je to az prilis ? Ved KZ ZS5 su co sa basov tyka neutralne... To ma Xduoo X3 az tak teply prednes? To by som ta chcel vidiet o kolko dB by si znizoval basy na Fostex TE-05.... Tipujem ze asi o 15dB... :D...

Inak podla vsetkeho su ZS5 dobre vyladene... Na rozdiel od inych lacnych viacmenicov... Napr. v porovnani so Xiaomi Hybrid budu ZS5 hrat ovela harmonickejsie...
Ja som si neharmonickost nevsimol, ak sa bavime o oddeleni pasiem (basy, stredy, vysky)... Podla mna je to dobre vyvazene, ale zalezi od nahravok... Tak ako nie kazdym jednomenicom sadnu prilis tmave alebo prilis svetle nahravky, rovnako to bude tak aj u viacmenicoch. Samozrejme aj v zavislosti od toho, na akom DAPu su pocuvane...
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 25. 7. 2017 19:13

Tak mi to nedalo a trochu jsem se ZS5 laboroval. První jsem hledal nejlepší nástavce a nakonec jsem skončil s úplně obyč černýma silikonama, ale s velkou dírou! Všechno co má menší otvor než je průměr krčku mi zní "blbě", potlačuje to středy a vejšky a není to pro moje uši ono. Zvuk je trochu ostřejší, není tak hladkej ale je tam největší množství detailů. Další tuning byl v kabelu, použil jsem modifikovanej kabel od Trinity PM4, musel jsem odřezat ten černej plast na konci a průměr těch drátů je menší (0,25 vs 0,28) ale hraje to a kabel je mnohem pohodlnější a kvalitnější. Zvukově taky celkem rozdíl, zmizela trochu deka a basy na první poslech přidaly na důrazu. Navíc to i dobře vypadá. Akorát jsem ten konektor musel do mušlí přilepit protože díky menšímu průměru ten kablík moc nedržel.
Momentálně jsem max spokojenej jak se zvukem tak s kabelem a pohodlím celkově.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 26. 7. 2017 08:45

Špatně se mi to popisuje ale ten zvuk z KZtek mi příjde takový umělý když to hodně přeženu. Třeba u Pink Floyd - Marooned mě na KZkách moc nebaví.
Když to zapnu na jednoměničích tak mám husí kůži i když ten detail a prostor není takový WOW. Chybí mi u nich takový ten pocit, kdy se mi rozvibruje celé vnitřní ucho takovou tou harmonickou:D.
ZS5 jsou asi vyrovnané ale chybí mi prostě u nich ten fajn pocit přirozenosti či jak to nazvat. Možná plácám hovadiny jako obvykle a to co slyším je možná nějaké negativum ve zvuku, které by tam správně nemělo být:D.
Nic lepšího jsem zatím na hlavě neměl a ani jsem se zatím nepobavil s žádným audiofilákem, který by mi řekl co je správné a co ne takže moc neumím posoudit co je dobré a co ne. Řídím se hlavně svými pocity.
Doma mám moje staré a boží Tesličky ARS 821 zapojené skrz Onkyo TX-NR414+xduoo X3 a ty hrají právě taky tak nějak pociťově lépe.
Tím nechci nijak znehodnocovat hodnocení ZS5tek, jsou to skvělá sluchátka, které doporučuji všem známým.
Jinak Xduoo X3 je asi právě světlejší ale i tak nemám rád moc předuněno. Radši mám středy a příjemné výšky. Možná dělám všechno špatně a asi budu muset navštívit nějakou audioúchylnou výstavu a poslechnout si nějakou mocněkvalitní aparaturu:)
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 26. 7. 2017 09:15

Pixxel: to iste som vnimal aj ja... velmi pomohla vymena nadstavcov. Kukni par prispevkov dozadu. Teraz tam mam nadstavce so sirokou dierou a hraju ovela lepsie. Ale tak ci tak, moje oblubene sluchatka to nebudu.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 29. 7. 2017 12:29

Aktualizujem moje dojmy z týchto slúchadiel...
Na ClipZip som bol s nimi spokojný, veď ste to čítali. Upgrade od MH1 o celú triedu či triedu a pol, po všetkých stránkach, možno až na určitý "zamat" v prednese.
Keď mi však došiel prehrávač WALNUT V2s, tak s tým ako sa ešte rozšíril priestor a ešte vylepšila separácia a detail, na druhej strane BASY odišli do teplých krajín...
Ako nadstavce som používal najväčšie silikónové nadstavce od MH1.
Ako som však zistil, pri KZ ZS5 mi tie nadstavce až tak dobre nesedeli v uchu. Síce nevypadávali, ale vyberali sa z ucha ľahšie, než v prípade keď boli nasadené na MH1.
Bol som rozčarovaný, a skúšal si zvykať na ten na bas úplne chudobný zvuk, ktorý mi kombinácia WALNUT V2s a KZ ZS5 so spomínanými nadstavcami od MH1, ponúkala.
Prišlo však riešenie, ktoré navrhol _daRK. Tým riešením sú comply. Pre mňa osobne veľkosť "L".
_daRK mi ich poslal poštou, zdarma (už doslova pár krát použité, ale mne to nevadilo, _daRK nie je bezdomovec, ani "bedňár").
Včera som ich teda nasadil na KZ ZS5 a prišlo to.... Bas sa zdvihol možno o 2,5dB, čiže stále to nie je basový prednes, ALE už to považujem za prednes vyrovnaný. A to mi vyhovuje.
Čo sa týka výšok, mohli by byť možno o 1dB nižšie, ale sykavky sa nekonajú.
Čo sa stredov týka, neviem či náhodou comply nepotlačili trošičku stredy, ALE MOŽNO je to len dojem, pretože basové pásmo dostalo väčší priestor, tak logicky už nepočuť len stredy a výšky, ale aj basy... V každom prípade stredov je požehnane, podstatne viac ako na MH1, a sú kvalitnejšie.
S comply som sa obával, že zvuk stratí priestor. Stratu priestoru v tomto prípade som nejak nezaznamenal. Možno to bolo z dôvodu, že tieto comply majú široký otvor, a náušníky aké som používal do "príchodu" Comply do mojej schránky od _daRK-a, boli z MH1-čiek, pričom ich otvor (trúbka, či ako to nazvať...zvukovod) bol užší. Možno teda Comply trošku zúžia priestor, ale v mojom prípade sa tak zo spomínanej skutočnosti nestalo.
Rovnako separácia a detail nástrojov v nahrávke je o 1 - 1,5 triedy (môj pocit) lepšia, než na MH1...
Prečo som nepoužíval náušníky dodané z KZ ZS5 - čiže tie so širokým zvukovodom ? Pretože aj tie najväčšie mi boli malé...

Zhrnutie : V mojom prípade zvuk KZ ZS5 s nadstavcami "comply" v spojitosti s prehrávačom WALNUT V2s (EQ JAZZ) je pre mňa dostatočne uspokojujúci... Na tú cenu ŽE FAKT...
Je mi jasné, že by som mohol mať aj o dve/tri triedy lepší zvuk s nejakým prehrávačom za 1000€ a slúchadlami za 1500€, ale s tým, že ma táto kombinácia stála 60€, som vo výsledku VEĽMIIII SPOKOJNÝ.

A keď porovnávam ClipZIP + MH1 vs WALNUT V2s + ZS5 (nadstavce comply) ? ...
O rovné "dve triedy" lepší zvuk... Dynamickejší, rýchlejší, prekreslenejší, separácia omnoho lepšia, priestor tak isto omnohooo lepší.
Mám vystarané možno na dva roky... A keď sa mi slúchadlá a prehrávač pokazia ? ... Rád sa opäť vrátim k Walnut V2s (keď sa ešte bude predávať), a k nemu by som si kúpil nejaké slúchadlá od číňana, o triedu lepšie než ZS5 (s ktorými som ale nakoniec veľmi spokojný, len prečo neupgradeovať ? ...), za nejakých 50 až 100€.

Zatiaľ si však myslím, že za 60€ lepšie kombo než WALNUT V2s a KZ ZS5 (v mojom prípade s Comply nadstavcami) čo sa zvuku týka, nové, proste NEMÁTE ŠANCU ZOHNAŤ...
A tu na území ČR, SR v obchodoch budeme musieť investovať určite 250€ (ale zas budete mať displej), aby sa tomu niečo vyrovnalo, a to budete musieť kúpiť Shanling M1, a k tomu nejaké podarené slúchadlá, ktoré na našom území nie je vôbec jednoduché v tejto cene vybrať...

:-)
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 29. 7. 2017 13:03

NOWOCAYN: diky za spatnu vazbu k zvuku s Comply. Som rad, ze som ti pomohol s Comply posunut sa dalej k spokojnosti, aj ked sa tomu neverim, ze vydrzis 2 roky :) P.S. Ak ma niekto zaujem mam este 2x Ts200 vo velkosti S, ked tak piste SZ, nejako sa dohodneme.

Nerozumiem, preco pises, ze nie je mozne zohnat combo z CR/SR za 250e, ked aj to tvoje je vlastne z Ciny. Som presvedceny, ze aj za cca 120-130e viem zohnat (resp. aj mam) combo z Ciny, ktore je (v tvojej reci) o 2 triedy lepsie - napr. XDUOO X3+Tennmak Crazy Cello (alebo BossHifi B3 a par inych). Nemyslim, ze je cele toto o zavodeni, kto ma ake combo, ale komu sa co paci a kto je kolko ochotny/schopny do toho investovat.

P.S.2: mimochodom "už doslova pár krát použité" - ak si tym myslel, ten zvlastny povrch nadstavcov, taky bol od zaciatku :) Ako som ti pisal, asi nejde o original, aj ked to tam pisu, ale je to kvalitnejsia kopia originalov, nie tie penove nahrazky za 1-2e. Zistil som to tento tyzden, ked som si original kupil.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 29. 7. 2017 13:22

[quote="NOWOCAYN"]
Zatiaľ si však myslím, že za 60€ lepšie kombo než WALNUT V2s a KZ ZS5 (v mojom prípade s Comply nadstavcami) čo sa zvuku týka, nové, proste NEMÁTE ŠANCU ZOHNAŤ...


Gratuluji ke zvuku,ale uvazoval jsem nad tvojí vetou,která je výse citovaná.Nemám dojem,ze pro velkou cást zdejsí komunity je cílová meta v combu za 60 Ecek.I kdyz by to bylo krásné...
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 29. 7. 2017 13:57

_daRK : myslel som to tak, ze v slovenskych ci ceskych obchodoch musis nakupit tak za 250Eur, aby si sa zvukovo vyrovnal kombinacii V2s + ZS5.
A s tymi comply som to myslel tak, ze si mi neposlal pol roka pouzivae comply, ale par krat pouzite.
Mozno ti to len inak vyznelo ;-)

A myslim, ze Mrazikovo jebude lovazovat Xduoo X3 zvukovo o triedu lepsi prehravac nez V2s. Mozno dokonca V2s bude povazovar zvukovo za lepsi. Ved sa moze vyjadrit ;-)
Dalej cello su urcite lepsie nez ZS5, ale zeby az o triedu ? Nepocul som, myslim vsak, ze to bude tak o pol triedy. Keby boli lepsie o triedu, tak sluchadla do 300Eur predavane v CR a SR mozu ist do p... ;-)
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 29. 7. 2017 14:41

Co mas furt s tými triedami? :))
Mrazikovo sa môže vyjadriť, lebo pozná oboje... ale mne je to vlastne jedno. Neviem, na čo je toto triedne členenie comb dobré? Navyše Walnut nemá displej, pre mňa absolútne nezaujímavé.
Viem sa však vyjadriť k tomu, že Tennmak ma posadili na riť, u ZS5 ten wow efekt nebol, mam ich odložené ako záložné sluchatka a sluchatka na cvičenie.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod saba32 29. 7. 2017 18:10

nowo: Je mi jasné, že by som mohol mať aj o dve/tri triedy lepší zvuk s nejakým prehrávačom za 1000€ a slúchadlami za 1500€, ale s tým, že ma táto kombinácia stála 60€, som vo výsledku VEĽMIIII SPOKOJNÝ.

Zbytečně si fandíš a opětovně, v životě jsi neslyšel nic lepšího nad 100 EUR, ale budeš tu vypisovat fantasmagorie o porovnání s mnohanásobně dražšími kombinacemi. Tvoje kombi jsem slyšel na vlastní uši a povím na rovinu, za tu cenu fajn, ale pro mne osobně je minimálně Walnut ve spojení např. s Dunu 2000, resp. přehrávač za 30 Eur a sluchátka za cca 300 též o dvě až třídy třídy lepší, než Walnut vs KZ, což při celkové částce atakující 350 Eur je velmi daleko do tvých "vysnívaných 2500". Asi máme každý hranice v rámci "tříd" posunuté někde jinde. Jen je překvapující, že přes přes kritiku přehrávačů bez displeje a používáním complů nástavců je stejná kombinace nyní pro tebe procházkou rajskou zahradou, již to je pokrok, nicméně stále platí, že v tvém případě by byl pokrok větší, aby jsi neplatil účet bez hostinského, resp. aby jsi se nevyjadřoval k něčemu, k čemu jsi se ani nepřiblížil. Neber to v zlém, na jedné straně ti fandím, že jsi za lacno našel svůj zvuk, na druhou stranu tě to neopravňuje dělat z toho nějaké dalekosáhlé závěry, které navíc nejsou podpořené vlastní /de facto/ žádnou zkušeností.
saba32
Junior

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 29. 7. 2017 19:20

saba32 : dobre, tak prehrávač so slúchadlami v cene 1000 + 1500€ by hrali o 5 tried lepšie než to čo mám teraz ja....

A prečo je zrazu WALNUT V2s dobrý, a LOTOO PICO (či ako sa to píše) mi dobrý neprišiel ? Už som to raz písal...
LOTOO PICO = 130-150€ (presne už nepamätám), a má horší zvuk ako Walnut V2s (podľa Mrazíkovo, a ja tomu aj verím)... ALE WALNUT STOJÍ 30€, a má lepší zvuk než LOTOO PICO. Už chápeš ten rozdiel ? ;-) ...
ZA 30 EUR NEMÁM NIČ PROTI, keď prehrávač nemá displej, ale má už fakt kvalitný zvuk, konkurujúci prehrávačom za 150-200€, ktoré však majú displej.

_daRK : O.k., ty si mi radil aby som si vybral medzi ZS5 a Tennmak Crazy Cello, ja som si vybral ZS5, lebo som sa obával, aby Cello na mňa príliš nebasovali... No nechce sa mi veriť, žeby skok medzi ZS5 a CELLO bol taký veľký, ako z MH1 na ZS5... to by som už nechápal, ako môžu hrať in-eari za 1500€, hodné svojej ceny... :-D ... to by musel už teda byť zvuk....
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 29. 7. 2017 19:47

Prosim Tě, buď trochu opatrnější s těma citacema. Já přeci nikdy něřekl, že je lepší Pico nebo Walnut. Fabuluješ voloviny, což je Tvůj boj, ale netahej do toho nikoho jinýho.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 29. 7. 2017 20:06

NOWOCAYN píše:No nechce sa mi veriť, žeby skok medzi ZS5 a CELLO bol taký veľký, ako z MH1 na ZS5...

Neviem to posúdiť, MH1C som nepočul, viem porovnať Cello a ZS5. Musím zdôrazniť, že je to len môj názor, niekto môže povedať opak. Tak ako píšu viacerí, máš právo vyjadriť názor o ZS5, ale riešiť a porovnávať to s niečím, čo nemáš ani potuchy, ako naozaj hrá, je scestné. Sám som počul a mám ineary za max 100e, a nemám zatiaľ potrebu ísť vyššie. Ak by som mal možnosť vyskúšať vyššiu triedu a padnem na zadok z nich, hneď si ich kúpim... ale práve o to ide... nebudem predsa písať, že napr. IE80 alebo 800 sa nechytaju na moje Tennmaky alebo 1MORE , len preto, že som z nich nadšený ako ty z Walnut + ZS5. To nadšenie ti nikto neberie, práve naopak, mám pocit, že ti ho tu skoro všetci prajú, no už je toho moc.

Obávam sa, že táto téma uz dávno nie je prínosom pre náhodného okoloidúceho so záujmom o KZ ZS5.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 29. 7. 2017 20:14

mrazíkovo píše:Prosim Tě, buď trochu opatrnější s těma citacema. Já přeci nikdy něřekl, že je lepší Pico nebo Walnut. Fabuluješ voloviny, což je Tvůj boj, ale netahej do toho nikoho jinýho.


Písal si, že WALNUT je lepší než PICO... dohľadaj si to.......

-- 29. 7. 2017 21:19 --

Už to tu nebudem zasi*rať, končím tu. Držte sa, chlapi :-)
Proste som asi kkt, ktorí má nejakú poruchu, nakoľko moje príspevky sú toho podľa všetkého dôkazom.
Máte pravdu, uznávam. A myslím to vážne.
Ahojte.
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků